Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako izgleda prosečan srpski gejmer?  (Pročitano 3691 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46864
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Могао би неко написати какав је плејер. Smile

Ја ћу први... Играм и ноћу и поподне како ми се заломи да имам времена. Мада признајем да је пријатније играти ноћу. Посебно љети.

Што се времена тиче био сам екстремиста па и сада се деси повремено да останем читав дан обично када треба привести крају нешто што се јако дуго вуче. Иначе немам времена на претек као некада па просјечно не прелазим два сата. Имају се и друге обавезе и хобији у животу...

Што се врсте тиче волим ФПС, ТПС, РПГ све варијанте, акционе авантуре свих врста, х&с, платформере, табачине и остале аркаде. Не играм ММО, МОБА-у, спортске симулације, никакве стратегије, п&к авантуре. Не играм симулације вожње или летења али волим аркадне вожње. Нисам фан фудбала, кошарке, хокеја, бокса и сличних али свиђају ми се симулације лова. Нисам неки љубитељ менаџерских симулација али сам доста времена потрошио на симулације живота (Симси, Споре).      

Волим више да играм своју личну кампању него са неким преко мреже. Тако да спадам у оних 49%.

ПС јесте примарна платформа. Али користим и паметни телефон на ком путем емулатора играм наслове са конзола.

Графичка картица је најбитнија компонента рачунара за играње. Процесор је на другом мјесту. И са старијим процесором можете покретати нове игре. Али без нове графичке нема ништа. Оверлок ме никада није занимао. Нити сам икада био паћеник за перформансама. Добар рачунар ме може служити пет година. Волим видјети игру са лијепом графиком која користи све могућности нових картица. Ал исто тако сматрам да је родоскрвнуће очекивати да све игре треба тако да изгледају како би биле иоле забавне...
« Poslednja izmena: 08. Jul 2014, 09:59:46 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46864
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kako da postanete bolji gejmer?


Svi dizajneri igara su inženjeri, jer su sve igre bazirane na sistemima, rekao je jednom Džonatan Smit, producent veoma uspešnih Lego igara.



Ma kakve igre da igrate, iskustvo koje imate zasnovano je na kombinaciji mehanizama, pravila i konvencija koje imaju zajedničko poreklo.

Koji to saveti mogu popraviti vaše razumevanje i sposobnosti u igranju svih igara? Možda imamo neke:

Dizajneri žele da istražujete

Studija za razvoj igara zapošljavaju ogromne timove umetnika i dizajnera, kako bi izgradili ogromne interaktivne svetove, a za to je potrebno mnogo vremena.

Kada igrate akcionu avanturu ili "pucačinu", ako nema sata koji otkucava u uglu ekrana, dajte sebi vremena da temeljno istražite okruženje.

Čak i ako je reč o prikazu u kom vam očajni svemirski vojnik poručuje da dođete do svemirskog broda, jer on samo što nije poleteo, samo se opustite.

Ono što dizajneri igre zapravo žele je da dobro pogledate oko sebe, jer su proveli dve godine života, kako bi napravili to mesto.

Istraživanje će gotovo uvek dovesti do otkrića skrivenih predmeta, municije, boljeg oružja i sličnih "dobara".

Ako igrate na konzoli, često ćete na taj način doći do dodatnih poena i trofeja, u zavisnosti od toga da li ste odabrali Xbox ili PlayStation.

Povežite šablone



Većina igara zapravo su šematski sistemi, a izazov leži u njihovom razumevanju i naravno, "razbijanju".

Neprijateljski vojnici imaju patrolne rute, a kompjuterski kontrolisani vozači formula, borci i sportisti prepoznatljive veštine i osobine.

Kada prelazite na novi nivo, trku ili događaj, odvojite vremena za razumevanje ovih sistema i kako ih možete iskoristiti.

U suštini, svaki sukob ili takmičenje u video igri je kao igra papir - makaze – dijamant; treba da shvatite šta koristi vaš protivnik koristi i primenite tehniku koja će ga pobediti.

Ako igra ima kompjuterski kontrolisane likove, ili "naprednu veštačku inteligenciju", to zapravo znači da i oni traže slične pravilnosti, pa se trudite da vaša taktika što je moguće više varira.

Najbolji igrači su oni koji razumeju igre na sistemskom nivou.

Virtuelno okruženje je kao časovnik: ako razumete šta koji zupčanik pokreće, možete ga lako sastaviti i rastaviti.

Dizajneri igara vam jednostavno ne veruju. Oni strahuju da će vas njihovo delo nervirati. Zato vam sve vreme govore šta treba sledeće da uradite, a vi samo treba da ih slušate.

Korisni predmeti u okruženju, na primer, često svetle na drugačiji način i sugerišu vam da ih pokupite; slično je i sa izlazima iz nivoa, slabim tačkama na "boss" likovima koje susrećete na kraju nivoa i slično.

Treba da "čitate" vaše okruženje, tražite znake i razumete da je svaki predmet tu s razlogom.

Ako se "zaglavite", dobro posmatrajte sve na ekranu i pokušajte da shvatite šta vam to dizajner poručuje.

Prostorna orijentacija je važnija od brzine

Rešenje za probleme u video igrama gotovo nikad ne zahteva od vas brzinu. Ako želite da napredujete, morate imati apsolutnu kontrolu.

U igrama u kojima se trkate, stalno držanje papučice za gas deluje kao jedino rešenje, ali je zapravo bolje da vozite pažljivo, držite se linije, usporavate na krivinama i ubrzavate posle uspona.

Sporije ćete sustizati ostale članove, ali ćete ipak završiti trku i usput naučiti bolje da "vozite". Postepeno ćete bivati sve bolji i bolji.

Isto važi i za "pucačine". Ako jurite u borbu, verovatno će vaš lik uskoro biti ubijen. Umesto toga, držite bezbedno rastojanje, koristite zaklone i birajte neprijatelje prema tome koliku pretnju predstavljaju.

Video igre zapravo vas teraju da stvorite niz bezbednih prostora, a kako biste dospeli tamo gde želite, treba prvo da saznate gde se trenutno nalazite.

Upravljanje resursima je važnije od sirove veštine

U većini video igara dobićete set sposobnosti, predmeta i oružja i ograničenje koliko njih možete u jednom trenutku imati kod sebe.

Upravljanje onim što imate je nekada vrednije od vaše sposobnosti da njima savršeno rukujete.

Kada vam dizajner ograniči pristup korisnim stvarima, on želi da podstakne vašu prilagodljivost. Želi da vi sami dizajnirate vaš inventar prema vašim snagama i slabostima i to pred izazov koji sledi.

U modernim igrama gotovo da ne možete napredovati, ako ne odaberete prave stvari.

U "pucačinama" ili akcionim role-play igrama, procenite da li vam je neprijatelj blizu ili daleko, a zatim u odnosu na to birajte oružje.

Uvek imajte u vidu da treba da sačuvate barem jedan paket za prvu pomoć i jedno eksplozivno oružje ili neki magični predmet, koji vam mogu priuštiti vreme i prostor kad se nađete u nezgodnoj situaciji.

U igrama gde postoji pravilo prethodnog planiranja inventara, treba da imate u vidu cilj misije i kakvi će njeni zahtevi biti.

U trkama, na primer, sledeća staza može imati mnogo krivina, a u tom slučaju su vam dobre kočnice i ubrzanje bitniji od maksimalne brzine.

U svakom slučaju, ne paničite ako izgubite nešto iz inventara – to ne mora da znači sigurnu "smrt". (Osim u slučaju da igrate Dark Souls; tada ste prepušteni sami sebi).

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46864
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Najveći problem srpskog gejmera su finansije


Istraživanje koje je sprovela kompanija Intel u Srbiji o navikama domaćih igrača trajalo je mesec dana i otkrilo je dosta zanimljivih činjenica.



Predstavnik kompanije Intel, Delimir Tasić govorio je o ovom projektu i otkrio razloge zbog kojih je ono sprovedeno. "Intelovo Game On istraživanje počelo je prvog maja ove godine i trajalo je mesec dana. U njemu je učestvovalo više od 5.700 ispitanika koji su pružili informacije u vezi sa načinom na koji igraju igre i tehnologijama koje koriste. Istraživanje se sastojalo od jedanaest pitanja, od kojih je za svako bilo ponuđeno nekoliko odgovora. Svaki ispitanik koji je učestvovao u istraživanju imao je mogućnost da osvoji jedan od tri Intel Core i7-4770K procesora", rekao je Delimir.



Prema njegovim rečima, pored Srbije istraživanje je istovremeno sprovedeno u Rumuniji i Češkoj, a ideja je bila da se sazna više o navikama gejmera. Kao najveći problem izdvaja finansije.  "S obzirom na to da je Srbija deo regiona u razvoju, ona prati trendove svojstvene tom regionu, a to znači da kupci nabavljaju nove računare veoma retko, a suma koju mogu da izdvoje je mala, što je dovelo do toga da je na našem tržištu cena proizvoda odlučujući faktor prilikom kupovine. Ovo je vidljivo u svim segmentima tržišta (laptopovi, desktopovi, tableti).  Kupci žele da investiraju jednom i da im se ta investicija isplati dugoročno. Intel je nedavno najavio Intel Pentium Anniversary Edition procesor, desktop procesor sa otključanim množiocima koji će omogućiti novu generaciju PC overklokovanja. Procesor Intel Pentium G3258 Anniversary Edition (3.20 GHz) takođe poseduje Intel Quick Sync Video tehnologiju koja obezbeđuje brže video konvertovanje za medija plejere, onlajn razmenu materijala, kao i video editovanje", objašnjava Delimir.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.