Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:49:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Marokanska kuhinja  (Pročitano 62002 puta)
13. Jun 2014, 14:39:28
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Tažin od bundeve i boranije

za 4 osobe, kao glavno jelo

• 2 kašike Argan ulja
• 1 sitno iseckani veći luk
• 2 sitno seckane glavice belog luka
• 1 kašika kima
• 1 kašika cimeta
• 1 kašika Rose Harissa
• 3 iseckana čeri paradajza
• 1 x 250g pakovanje boranije
• 500g bundeve iseckane na kockice
• 1 kašika brašna
• Sok od 1 limuna
• 2 oljuštena limuna, iseckana na kriške
• 2 kašike seckanog korijandera i malo za ukrašavanje
• 20 crnih maslina
• So i biber

Potrebna je i posuda prečnika 28cm.

Na dobro zagrejanom Argan ulju, pržiti luk na niskoj temperaturi dok ne smekša. Dodati beli luk I pržiti oko minut, a zatim dodati začine, Harissa-u i pola kašičice bibera, kuvati jedan minut, pa dodati paradajz i mešati, zatim boraniju i na vrh položiti bundevu. Dodati 225ml hladne vode, kada provri smanjiti temperaturu i kuvati 25-30 minuta.

Tokom tog perioda nikako ne mešati smesu. Nakon što istekne vreme, proveriti da li je bundeva kuvana, ukoliko ne, promešati i kuvati još 5 minuta.

Napraviti smesu od brašna i limunovog soka i dodati dve kašike kuvane tečnosti. Sipati to u kuvanu smesu I na vrh staviti nekoliko kapljica limuna i masline.

Kuvati još 5 minuta na tihoj vatri uz blago mešanje. Na kraju dodati seckani korijander i ukrasiti jelo.

Servirati sa kus kusom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Harira



POTREBNO JE
300 g junetine, 3 glavice crnog luka, 4 čena belog luka, 3 kašike ulja, 3 tikvice, patlidžan, 400 g leblebija iz konzerve, 200 ml paradajz pirea, 150 g rezanaca, 2 kašičice korijendera, 2 kašičice pimenta, 2 l supe od povrća, veza peršuna

PRIPREMA
Seckani crni i beli luk propržite na zagrejanom ulju, pa dodajte meso isečeno na kocke i leblebije. Kad meso počne da rumeni, sipajte supu i kuvajte. Kocke tikvica i patlidžana dodajte supi kad meso omekša, pa nastavite kuvanje. Zatim umešajte paradajz pire i začinite. Pred kraj kuvanja spustite rezance i seckani peršun.

link
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:49:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.