Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Navijači  (Pročitano 7137 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2972
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Apple iPhone 5
ON THE FACE OF THE PLACE: Dan nakon dana




I prođe i taj debi. Taj upis u velikane fudbala.

Budim se u 2:15 popodne, nigdje nikoga a na TV-u zadnji minuti utakmice Njemačka – Portugal. Oprobavam glas, ništa i dalje. Malo zabrinut, al' dat ću još dan, dva, nećel' otčepiti. Plaža, piši propalo. Vrtim se malo po stanu pa u bazu. Više mi i Rote dosta… Od danas obećavamo makar obroke tamo preskočiti Smiley Izlazim u ”civilu” po prvi put u posljednjih 5 dana. Navijačka oprema na pranju, valja se za Cuiabu spremiti.
Neka praznina, prođe i ta Maracana, šta sada? Neki idu kući, neki ostaju, a neki se spremaju za sljedeću destinaciju i sljedećeg protivnika. Ja još nisam u toj fazi, treba ovo svariti. Pokupiti utiske ovih koji su bili tu, ispričati svoje.

Mnogo se priča moglo ispričati i mnogo će se još ispričati.

O našem navijaču kojem dva metra od ulaza iz dignute ruke neko skida kartu i bježi u drugom smjeru. Brazilcima koji trče za dečkom u Argentinskom dresu i ne stižu ga. Naš navijač ostaje pred Maracanom.

O Srbijancu koji u Rotu stiže sa zastavom Srbije pred utakmicu. Kojeg grupa naših navijača izbacuje iz lokala i tjera na suze. Nakon objašnjenja da je dečko došao podržati BiH, na neki svoj način, ista grupa navijača ga pronalazi presvučenog negdje na plaži. Vraćaju ga u Rotu, skupljaju novac za kartu i vode sa sobom na Maracanu. Cijelu noć je pjevao ”volim te Bosno” rame uz rame sa našim navijačima. Ostavio je srce i glas na Maracani za BiH.

O velikoj tuči koja je nastala u neposrednoj blizini stadiona gdje veća grupa navijača Argentine nalijeće na grupu navijača Fluminensea i Botafoga koji zajedno skandiraju ”Bosna, Bosna”. Makljaža. Pritiče pomoć iz obližnjih Favelića. Dolazi čak i do pucnjave.

Ali najveća priča dana su igra repke i BiH navijači.

Brazilski mediji daju mnogo prostora utakmici. Lokalni mediji koriste natpise ”Messi spasio Argentinu” ”Častan prvenac debitanta” ”Derbi grupe F”. Kvote padaju, vidi ti ove Bosance, fakat oni se bore ko da im nije dosta biti ovdje. Dio pažnje je sigurno radi učinka na terenu a dio plod te lokalne rivalnosti koje ja baš nisam bio svjesan. Nešto možda i jače od balkanskih derbija (izuzmite nacionalizam) ili Skandinavskog ”šukanja”. Fakat se ne podnose, samo malo tiše nego što zna biti kod nas.
A navijači su pokupili veliko poštovanje. Razgovarajući sa našim navijačima iz ”kopa” (fuj Liverpool), prolaznicima i prevođenjem lokalnih medija vidimo da je to mnoge iznenadilo. Neki su ostavili srce na terenu, a neki zaradili modrice lupajući se po istom, navijajući kada je potrebno (a ne ko ja po stolovima Rote).

Korteo izaziva ljude na balkon. Mašu zastavama. Prolaznici u šoku. Nekih 300-400 BiH navijača diže kvart za kvartom. Slike kruže Riom, Brazilom i šire. Kako čujemo pogotovo u tim lokalnim Ultras grupama.



Nakon 10 minuta utakmice na Maracani ultras navijači lokalnih klubova se probijaju do naših navijača. Skidaju ”boje” i pitaju šta pjevati. Nalazi se ta zajednička ”ole, ole, ole, ole Bosna, Bosna”. Bude Brazilsku manjinu i pružaju materijal za otpor. To prati par probranih (iz lokalnog repertoara orijentisanih Argentini) ne baš laskavog sadržaja.

U poluvremenu izlazim da kupim piće. Prilazi navijač Flamenga, ljubi šal i dodiruje čelom. Kao kod nas kad dijete Bajram čestita. Kaže običaj. Respect! Tek danas kada čujem utiske drugih i slažem sliku kontam o čemu se možda radi. Ne zna on da ja riječi nisam mogao progovoriti.


navijač Flamenga



Čak i 50 000 Argentinaca je iznenađeno. Neki dođoše sinoć kasno u Rotu i pjevajaše našim navijačima. Ne protiv nas. Legla im ona naša ”melodična”. Naši navijači (onih 10ak sa natprirodnim glasnim zičama) pjevaju ”boli nas…za rezultate, mi smo se došli samo zajebavat’” a oni dopunjavaju univerzalno ”ale, ale..ale, ale…ale,ale, ale, ale”.

Copa ide dalje, nove utakmice i novi navijači. Jer Argentinci jutros napustiše Rio. Kao da ih nije ni bilo. Treba busem, kombijem il kamionom stići na sljedeću destinaciju. I tamo peglati sljedećeg protivnika. Mjenjaju ih Čileanci (koji igraju u Riu za par dana) i Ameri, koji su se dobro ispoštovali nakon pobjede protiv Ghane.

U Roti nas je 50ak. Neki, neumorni, nevjerovatni, neurazumljivi i večeras pjevaju. Meni ne pada na pamet. Naučio sam se. Lokalni prodavaci donose narudžbe famoznih tablica. Jedinog suvenira vezanog za BiH u Brazilu sa sada. Puče preko stotinu.







Mi ćemo uskoro dalje. Prvi navijači idu za Cuiabu ujutro. Zadatak, nađi sljedeću Rotu. Bir će nas manje, dosta manje. Ali ja vjerujem da će lokalna podrška biti jača, takav bar dojam stičem.

Glas mi večeras iz šapata polako prelazi u ”sexy voice”. Haj nećel' na bolje. Možda se ujutro uspijem i čuti sa mojima kući, nisam već dva dana. Poželio sam im glas čuti. Nisam još prepolovio ovo putovanje a zamišljam kad bi se moglo igrati dva dana zaredom pa da idem kući. Osmina finala ne dolazi u obzir što se mene tiče. Saptaću od kuce, al' uz moje male i velike navijače.

bhfanaticos.com
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Гробари Нови БеГе

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4919
Zastava Blokovi batice...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Nokia 5800 express mus
https://vine.co/v/MTzKr6lqzvH

Kakve jebene legende  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
овај чамуган гарант добио 20 евра да овако успорено одреагује  Smile
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2972
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Apple iPhone 5
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2972
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Apple iPhone 5
danas u Tuzli

IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2972
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Apple iPhone 5
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.17
Мексико и Хрватска, хаос на трибинама


Туча навијача Мексика и Хрватске на трибинама стадиона у Ресифеу. Мексиканци голове прослављали проливањем пива по Хрватима, којима се то нимало није свидело. Ситуацију смирила полиција.






ај што су испушили,још добили и батине  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
mob
Nokia 
ja redara i kurceva  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2972
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Apple iPhone 5
Ljudi ih posuli pivom oni odma na ljude krenli,a Meksikanci su ih mogli nagaziti glat Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Navija

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.