Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evo kako da zaradite 5.000 € za tri meseca  (Pročitano 3250 puta)
02. Jun 2014, 17:49:04
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Browser
Chrome 34.0.1847.132
Branje jagoda u Finskoj, rad u polju špargli u Velikoj Britaniji, posao na brodu, konobarisanje u Crnoj Gori, vožnja rikši u Majamiju, rad sa morskim plodovima na Aljasci, ili na nekoj udaljenoj naftnoj bušotini, samo su neki od sezonskih poslova u inostranstvu za koje se mladi sve češće opredeljuju.



NOVAC - Za branje jagoda u Finskoj prijavila sam se nekoliko meseci pre sezone kako bih imala vremena da dobijem boravišnu dozvolu. Javila sam se preko oglasa koji su dali vlasnici jedne plantaže. Za svaki ubran kilogram dobijala sam nešto manje od tri evra, pa sam za tri meseca kući otišla sa oko 5.000 evra - kaže Marija Katić (30).

Načini na koje se ljudi zapošljavaju u inostranstvu su različiti - jedni idu preko agencija za zapošljavanje, drugi preko studentskih udruženja, treći se direktno javljaju na inostrane oglase, a mnogi putuju na crno, pa, kako kažu, šta im bog da.

Petar Dragičević, direktor agencije za zapošljavanje “Agava“, objašnjava za “24 sata” da najveća potražnja tokom leta vlada za poslovima konobara, kuvara i sobarica.

- Sezonski radnici najlakše mogu da otputuju u Crnu Goru, gde za mesec dana mogu da zarade oko 500 evra, uz obezbeđen smeštaj i hranu. Poželjno je da govore ruski, nemački ili italijanski, a engleski se podrazumeva. Kuvari mogu da zarade i 800 evra - objašnjava on.

Agenciji se za posredovanje plaća oko 1.000 evra, a prosečna mesečna zarada je oko 1.300, dok je na Aljasci moguće zaraditi i 10.000 evra.

Poslovi u SAD:
Spremačica u hotelu 7 dolara na sat
Konobar 8 dolara na sat
Čuvar na plaži 9 dolara na sat
Pomoćnik u kuhinji 7 dolara na sat
Selidbe 13 dolara na sat
Čuvanje dece do 150 dolara

Poslovi u EU:
Branje jagoda u Finskoj 2,8 evra po kilogramu
Branje malina u Finskoj 4 evra po kilogramu
Konobari u Crnoj Gori 500 evra mesečno
Kuvari u Crnoj Gori oko 800 evra mesečno
Čuvanje dece Austrija, Nemačka do 200 evra nedeljno

Česti slučajevi prevara

FORUMI - Oni koji se odluče na dalek put, sezonske poslove trebalo bi da traže isključivo preko licenciranih agencija, jer su česti slučajevi prevara u kojima kandidati ostanu i bez novca i bez angažmana.

Izvor
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Јагоде из Финске  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 34.0.1847.114
maline iz finske   Smile

uspevaju na najvisoj prosecnoj temperaturi od prijatnih 16 stepeni  Smile

tamo komotno mozes 15 sati dnevno da beres sta oces.. nema zvezde da ti upekne sa 65 stepeni u celo i ubije te na mestu ..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 35.0.1916.114
malo su pojacali plate, za nekih 20% Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Мој пријатељ се бави молерајом у Шведској. Каже, 5 евра наплаћује по квадрату. Знам да му је моловање строги фушерај тако да...јадни швеђани Smile Smile

Иначе...цењеној агенцији Агава не ради сајт Smile
« Poslednja izmena: 02. Jun 2014, 19:45:11 od Мргец »
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
Apple iPhone SE 2020
IŠLI SMO DA BEREMO MALINE: 12 sati dnevno za 1.500 dinara! I evo kako smo se proveli!


09:52 04. Jul 2015.

- Pa mlada, nije to tako lako. Cena po nabranom kilogramu je 25 dinara, pa ti pomnoži i podeli. Ako hoćeš 4000 dinara ti bi morala da nabereš oko 100 kilograma, što je neizvodljivo svaki dan - sa osmehom me savetuju stari iskusni malinari

Berba malina je poslednjih nekoliko godina najtraženiji posao.

Velika je ponuda i potražnja, a cena i nadnice male. Ako je prema spekulacijama ove godine kilogram malina – 100 dinara, a celodnevna berba – 1500 dinara, postavlja se logično pitanje – da li se uopšte isplati branje malina kod drugih?

Da bismo se uverili da li je zaista istina da je za mukotrpan rad od 12 sati dnevno, na najvećem suncu, dnevnica 1500 dinara odlučili smo da posetimo neka od velikih seoskih imanja.

I evo kako smo se proveli:

– Tražila sam posao u okolini Arilja, selima Ivanjice i Užica. Cena za koju bih radila je 3.500 ili 4.000 dinara. Ljudi su mi govorili da “nema šanse” i da toliko ne mogu ni da zarade oni koji beru maline godinama, ali sam samouvereno krenula da to i proverim.

Kada se zaputite zlatiborskim krajem, kroz livade i polja svuda su redovi zasađenih malina… Kako i sami meštani kažu od toga žive, cele godine je obrađuju, sređuju, berba počne već krajem juna i traje više od mesec dana.

Srbija je poljoprivredna zemlja, a uzgajanje malina postao je unosan biznis od koga oni koji se ozbiljno bave tim poslom zarade i hiljade evra.

Ali kada treba da plate radnicima, kako smko se i sami uverili, tu se štekaju… Tu su izgovori, koliko ih košta tvoj smeštaj i hrana, i Bog te pita šta sve ne…

Naposletku tvoja nazovi realna zarada za jedan dan izađe 1500-2000 dinara.

– Dobar dan, ja bih da se prijavim da berem maline, ako niste već našli radnike, pošto je berba već počela – preko ograde pitam sredovečnu ženu za koju su mi usput rekli da ima veliki malinjak  i da joj trebaju radnici.

– Jesi brala kad maline, kol’ko možeš da nabereš? – uz usiljeni pogled pita ona.

– Mogu dosta – kažem, a molim boga da me ne pita koliko gajbica, koliko kilograma, jer sam došla samo u izvidnicu.

– Pa ne znam, dođi onda sledeće nedelje, pa ćemo videti – odmeravajući me odgovori Ariljanka, pitajući me šta studiram i odakle sam.

Izbegavajući te odgovore, brže bolje upitam:

– A koliko se plaća, koja je dnevnica?

– Pa, za koliko bi radila, mi obično dajemo 1500 dinara, smeštaj i hrana su obezbeđeni – normalnim tonom odgovara ona kao da je rekla: “Dajem ti 1500 dinara da brojiš redove”.

– Molim?! Šta 1500 dinara?! – zapanjeno odgovaram – pa znate li vi koliko se tu radi za te pare, uvlačim se u šiblje i granje, crvene ruke od malina?

– Pa tako je, tako svi beru! Mene samo tvoj smeštaj i hrana koštaju 2500 dinara… Ja ne mogu da ti dam više od toga, pa ti vidi –  odgovara mi sležući ramenima.

– Znate kako, ja bih radila za oko 4.000. Toliko mi treba za život i da kupim sebi nešto od tolikog mukotrpnog rada – krenem da je ubeđujem.

– Molim, 4000? Pa, toliko ni hladnjačari ne mogu da zarade, ne bereš duvan ženska glavo – šokirano me gleda koliko tražim.

– Pa, ja mislim da toliko radnici treba da imaju, tu se radi na temperaturi od 30 stepeni pod otvorenim nebom, ceo dan, dobiješ opekotine od sunca – nastavljam ja svoje, ona klima glavom, pa odmahuje i na kraju ne dogovorimo ništa.

Raditi za 1500 dinara, ceo dan, ne ide mi u glavu. Pa za te pare mogu da radim promocije u marketu, četiri sata i Bog da me vidi. Usput sam obišla neke kuće u Arilju. Neki su mi se smejali, a neki su krenuli da izvode računicu za moju dnevnicu:

– Pa mlada, nije to tako lako. Cena po nabranom kilogramu je 25 dinara, pa ti pomnoži i podeli. Ako hoćeš 4000 dinara ti bi morala da nabereš oko 100 kilograma, što je neizvodljivo svaki dan. Probaj ti, ali brzo ćeš da odustaneš od te ideje – sa osmehom me savetuju stari iskusni malinari.

A brdovit kraj, kuće jedna do druge načičkane, sa druge strane ogromne poljane. Ali zarada premala – gde naći više. Pomislila sam da neću nigde naći ni preko 2000 dnevnicu, ali eto, kad se najmanje nadaš, ubodeš.

Ta kuća je prava vila u celom Ariljskom naselju. Svratim ja po nagovoru komšija, kažu da dobro plaćaju, i imaju hektare u malinama.

A ljudi gostoljubivi i nasmejani. Ispričam im ja da mi treba sezonski posao, da mi branje malina izgleda najbolje rešenje, ali da neću da berem za 1.500 dinara. i kažem cenu koja bi bila realna.

– Dakle, ja bih dnevnicu 3.500-4.000 za jedan radni dan – kažem odlučno, iščekujući njegovu reakciju, a on se malo protrlja po glavi i složi se.

– Pa, dobro, mi toliko i plaćamo radnike, veliki je malinjak, ali moraš dobro da bereš za tu dnevnicu – sa osmehom mi se obrati mlađi čovek i potapša me po ramenu – A sada ajde da odemo do malinjaka, da vidiš kako to izgleda, kolima je 15 minuta odavde.

Usput pričamo o berbi, koliko je zahtevan posao…

Miodrag, ima maline već 15 godina, stalno ih je proširivao, tako da sada kada je berba ima i deset zaposlenih radnika, koji rade za dnevnicu. Bere ponekad i njegova porodica, ali pored svih obaveza na imanju, nemaju puno vremena.

– Ja plaćam radnike više od drugih ovde, oni su zadovoljni i beru kako treba. Dobro zaradim na kraju berbe, i radnici me koštaju dosta, ali makar znam da smo svaku malinu obrali i stavili u gajbicu – zadovoljno završava razgovor.

A onda smo stigli na odredište.

Mom šoku nije bilo kraja! Pa, ljudi vi ne znate šta je to!!! To su redovi dugački 50 metara, a kad pogledate sa dna njive, malinjak ide u beskonačnost. Da ne pominjem 100 stepeni i bube koje zuje na sve strane.

Gledam malinare, a njih po četvoro u redu, sa šeširima, preplanuli od sunca i beru… Verovatno im je samo crveno pred očima.

– Pa ovaj rad treba da bude plaćen 50 evra! Branje od rane zore, pa sve do mraka je fizički teško izdržati – mislim se u sebi, a istovremeno se divim ljudima koji izdržavaju takav tempo.

A šta me čeka, neću ni da zamišljam…

Izvor: Telegraf
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
lijep tekstic   Smile

jbg...vani su svi neki teski fizicki poslovi ... dobro placeni...posebno u skandinaviji...
sto je posao tezi - vise se  para zaradi..


IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
mob
Samsung 111111
Kapitalizam je nemilosrdan Smiley
Mozes da beres visnje i maline mesec dana i zaradis 50K a mozes sutiras loptu ili pogdjas kos za 100 puta vise Smiley

Cela fora je u tome ako neces ne moras,ima ko hoce.

IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile

Dobra tema... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ljudi to malo suzeno posmatraju..covjece vani ides da radis i zaradis...znaci ne ides da uzivas i da se zajebavas..
i naravno u nekom izboru posla...uvijek bi se opredjelio i za najtezi fiizicki rad..za korekne pare..nego neko
branje jbn malina ili sisanje zivice ili jbn konobarisanje ili pranje posudja... Smile
odes rintas ko zivotinja 3 mjeseca i vratis se ciku i zivis 6 mjeseci...bez ikakvih briga...

a idioti odu bilo gdje..a najcesce u njemacku... jer je u njemacku najlakse otici  Smile
odu i peruckaju sudje ili poliraju auta posle pranja...za 1000 evra mjesecno.a pri tome placaju lezaj u sobi od 15 metara kvadratnih...u kojem jos ima 4 lezaja...200 evra...i potrose na hranu i sve te zajebancije jos 400 evra...

i fakticki nekako uz puno odricanja i puno srece...mjesecno usparaju 3-4 stoje evra....
i za 6 mjeseci cjelodnevnog rada i neuslovnog zivota..(kad se vrate izgledaju kao da su bili na prezivljavanju s onim ludjakom ber grilsom Smile ) i donesu kuci 2  milje evra... Smile

pa jbt idi radi teske neke poslove... za mjesecno toliko evra... Smile
i to rasirenih ruku te docekaju... Smile

nego eto svi bi radili al' niko ne bi da da nimalo kicme i guzici znoja... Smile

jbt imam bash u njemackoj izmedjuostalih i jednu dobru drugaricu..odrastao sam s njom..
dugo je ona vec tamo...zdravstveni radnik  je po profesiji i pre jedno 7-8 godina je i posao u struci tamo dobila...
udala se za ovog jednog lelemudana i neradnika..i odvela ga je tamo pre 10tak godina ..
imaju i klince i sve to...

ali covjek nece da radi i to ti je..uvalio se u neku pricu o nekakavoj socijali ili necemu slicnom...
nisam bas ulazio u to sve..ne zanima me...
ona mu je nalazila i honorarne poslove...poprilicno placene..i uspijevala je cak i da ga ubaci u neke price
u nekim skladistima...gdje je vozikao viljuskar nekakav ...poprilicno dobro placen posao..
pa ni to mu se nije svidjalo...
i tako to traje..godinama...
jednostavno covjek nece da radi i jbg....i evo sada se i razvode... Smile

sto hocu da kazem..dzaba je tebi sve..i sva sreca i udobnost zivota ...pa  i dobro placen posao... ako si ti ljencuga...i neces da radis...

ljencuge ne treba ni da pokusavaju da idu vani da rade..nigdje...
vratit ce se brze nego sto su otisli...

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.