Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 17:22:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: konvertovanje  (Pročitano 981 puta)
29. Apr 2014, 12:57:28
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 246
Browser
Mozilla Firefox 28.0
probao sam da konvertujem sa xilisoft video kovertorom ali neide stalno je ili mutno ili ima kockice,a nije bio ni neki veliki fajl,probao sam neki snimak od 700mb mp4 h264 da konvertujem u avi 300 mb ali mnogo je mutno koristio sam samo onu opciju sa desne strane bitrate calculator vidim da puno opadne bitrate,e sad nekontam ljudi ripuju blureje od 50gb u 4gb a snimak je odlican skoro da se nevidi razlika..zanima me koji program bih to odradio i kako da ga podesim..citao sam po forumu ima gomila tema o tome ali nisam nista skontao..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 375
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
Nokia 
Pa kada skidaš bilo koji snimak sa neta, tamo uglavnom imaš i info o kvalitetu i možeš da vidiš čime je ripovano i koji su parametri koriščenji. Inače kada praviš kojiju neke loše kopije dolazi do takvih stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
Citat
probao sam neki snimak od 700mb mp4 h264 da konvertujem u avi 300 mb ali mnogo je mutno

Nisam neki strucnjak ali koliko ja znam ovako se ne prave avioni. 700 mb avi u 300mb mkv (h264) moze bez gubljenja kvaliteta ali obrnuto nikako. h264 je daleko bolja kompresija

ovo sto ti pokusavas mi zvuci kao ripovanje divx-a u dvd Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
mob
Motorola 
probao sam da konvertujem sa xilisoft video kovertorom ali neide stalno je ili mutno ili ima kockice

  Prva ( i to ozbiljna ) greška ! Batali to đubre (i njegove klonove : ImTOO...i slične) i nabavi sebi ,za ubuduće,nešto bolje.Verovao ,ili ne,to "bolje" su , mahom , potpuno besplatni konverteri (Hybrid,MeGUI,AviReComp,StaxRip,FFCoder...).
  Dalje,Katamaran je u pravu.Da pokušaš rekodovanje 700Mb "teškog" h264 mp4-fajla u 700 Mb "težak" avi-fajl,rezultat bi bio lošiji od polaznog ( osim ako polazni fajl nema neku sumanuto visoki protok i veliku rezoluciju - tada bi "normalni" .avi izgledao prihvatljivo na tv-u).
  Moguće rešenje : rekodovanje toga što si dobio Xilisoftom pomoću AviReComp-a koji ima sposobnost vraćanja avi-fajlova "iz mrtvih".Čudo,ipak,ne očekuj - slabiji kvalitet je slabiji kvalitet.
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 246
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
meni treba neki program da konvertujem ripujem ili kako vec..imam pun hdd raznih snimaka a puno mi to mesta zauzima hteo bih to da konvertujem..video sam po netu ljudi nekako smanje mb snimka ponekad i duplo a kvalitet skoro isti ostaje..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Mislim da to sto imas na hd-u je vec komprimirano, sad, ako tamo mislis da stedis prostor, jalov posao, samo ces da imas zahebanciju i da se njakas danima da to sve komprimiras...
Sa druge strane, mozes komotno manje zanimljive stvari da obrises, mislim, to ces i dalje da nadjes na netu, osim ako nije neki specificni raritet...
A ako su neki snimci koje si sam radio, opet uzmi eksterni hd pa lepo to prebaci na njega za arhivu...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
mob
Motorola 
meni treba neki program da konvertujem ripujem ili kako vec..imam pun hdd raznih snimaka a puno mi to mesta zauzima hteo bih to da konvertujem..video sam po netu ljudi nekako smanje mb snimka ponekad i duplo a kvalitet skoro isti ostaje..

Ti što kvalitetno ripuju,ripuju blu-rejeve koji imaju sumanute protoke.Sve što viđaš pod imenom "DVD-rip"/"Web-rip" i sl. nije toliko dobrog kvaliteta.Smanjeni su mu bitrate i/ili rezolucija.
Evo ti primer nečega što sam ja bio prinuđen da odradim sebi pre oko mesec dana...Jedini valjan primerak 2. dela Hobita do koga sam (van torenata) mogao da dođem je bio "težak" skoro 12 Gb i naravno - "kupio" sam ga.
Pošto nemam BR rezač (niti ću ga u dogledno vreme imati) ,a volim Tolkina još od osamdesetih,bio sam prinuđen da ga stešem na prihvatljivu meru koja će stati na jedan dvd-r.Ne govorim,dakle,o prevođenju u dvd-formu (Audio_TS,Video_TS),već o obaranju protoka/rezolucije polaznog snimka toliko da se zadrži kvalitet ,a gabarit dobijenog mp4-fajla ne pređe jedan dvd.
Ima nekoliko "ripera" čije radove volim,pa sam pogledao tehničke specifikacije (bit-rate,resolution...) koje idu uz neke od njihovih najkvalitetnijih ripova,a da bih se orijentisao dokle ići u spuštanju granice.
Koristio sam (na Win7 x64) :

- MediaInfo portable (nema adver) ---> "skenira" medijske fajlove
- Simple x264-x265 Launcher ---> zahteva AviSynth ; daje samo (odličnu)  sliku bez zvuka
- xrecode II portable ---> savršen za ripovanje zvuka i njegovo rekodovanje u željeni format
- MKVToolnix ---> da "slepi" u celinu razdvojene video i audio-fajlove dobijene rekodovanjem
- MkvToMp4 ---> ime govori o funkciji

Potrajalo je par sati i ja sam dobio rezultat (1080p) kojim sam oduševljen,ali ... (ako nisi već zaspao nako čitanja svega ovoga) rekodovao sam sa 12 Gb na 4,2 Gb i ostao u okviru istog/sličnog oblika video-kompresije.
Završnica tupljenja :
  Niko ti ne može reći uradi ovo tačno ovako.Moraš se "igrati" ,isprobavati malo koji to pad kvaliteta ti lično smatraš prihvatljivim.Pomenuh silne neke programe ( i sada i u prethodnoj poruci) , ti kreni od MediaInfo-varijante.Skeniraj snimke njime i gledaj kakve su to audio/video-protoke i rezolucije koristili riperi/enkoderi sa scene.
  Uči i isprobavaj ostale programe.Sve ih imaš ovde . Posle malo muke,rekodovanje će ti ići kao podmazano.
« Poslednja izmena: 30. Apr 2014, 23:23:48 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 246
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
hvala na odg..probao sam sa raznim konverterima ali kvalitet je uzas a snimak sam smanjio samo oko 100 mb..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 17:22:17
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: konvertovanje

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.