2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Тениске легенде  (Pročitano 39175 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Маријан Вајда






Маријан Вајда (слч. Marián Vajda, Повашка Бистрица, 24. март 1965) је бивши словачки тенисер и тениски тренер.

Каријера

Вајда је учествовао на ОИ у Барселони 1992. године где је елиминисан у првом колу. Његов најбољи пласман на АТП ранг листи је 34 место. Био је капитен словачке Дејвис куп репрезентације и Фед куп тима. Од јуна 2006. до маја 2017. године Вајда је био тренер српског тенисера Новака Ђоковића, почетком 2018. године Новак је вратио Вајду у свој стручни штаб. Током њихове сарадње, Новак је освојио преко 80 трофеја и 20 гренд слемова, а више од 350 недеља је био светски број један што је рекорд свих времена.

После великог успеха са српским тенисером, освојио је награду за најбољег тренера од стране Олимпијског комитета Србије за 2010. и 2011. годину. Године 2018. проглашен је од стране АТП за најбољег тренера.


Титуле

Победник АТП турнира у синглу.
1987. године у Прагу
1988. године у Женеви

Приватно

Ожењен је и има две кћерке, Николу и Наталију, обе су тенисерке.

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Umro Nik Bolitijeri






Čuveni teniski trener Nik Bolitijeri preminuo je u 91. godini.

Kako prenose američki mediji, Bolitijeri je umro nakon duže brobe sa teškom bolesti. Italijansko-američki stručnjak je tokom karijere trenirao brojne teniske legende poput Andrea Agasija, Marija Šarapove, Monike Seleš... Sarađivao je i sa srpskim teniserima poput Jelene Janković, Filipa Krajinovića i Miomira Kecmanovića. "Hvala ti za sve legendo, nedostajaćeš mi", napisao je Krajinović na društvenim mrežama.

Bolitijeri je imao problema sa infekcijom bubrega, a da je situacija teška otkrila je nedavno njegova ćerka napisavši da se spremaju za njegov odlazak. Bolitijeri je pre svega poznat po svojoj teniskoj akademiji na Floridi, kroz koju su prošli mnogi veliki teniski asovi. Sam Bolitijeri nije bio posebno dobar teniser, a igrao je samo u srednjoj školi.

https://www.youtube.com/watch?v=uyV7m3gcwA8


Trenersku karijeru je počeo u Portoriku, da bi posle deset godina otvorio svoju akademiju na Floridi 1978. Pažnju je privukao po inovativnom konceptu jer su teniseri mogli da žive tu i unapređuju svoju igru. Stvari nisu funkcionisale najbolje pa je prodao akademiju IMG, ali je ostao da radi kao trener. Radio je sa mladim teniserima i u 88. godini, dugo ignorišući zdravstvene probleme pa je bio na teniskom terenu do samog kraja.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3748
R.I.P. LEGENDO  Smile
nikad čuo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Za 20 minuta počinje Wish&Go podcast posvećen legendi, pa ako te zanima poslušaj...


https://www.youtube.com/watch?v=_NtV5Dp9wII
« Poslednja izmena: 05. Dec 2022, 20:42:43 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3748
nezanima ali hvala u svakom slučaju,volim te  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Хуан Мартин дел Потро






Хуан Мартин дел Потро (шп. Juan Martín del Potro; Буенос Ајрес, 23. септембар 1988) је бивши аргентински тенисер. Најбољи пласман на АТП листи у синглу остварио је 13. августа 2018. када се налазио на трећем месту.Освојио је трофеј на Отвореном првенству САД 2009. године, две олимпијске медаље и заједно са репрезентацијом дошао до титуле у Дејвис купу.


Каријера

Дел Потро је још као четрнаестогодишњак добијао позивнице за многе ИТФ турнире. Своју прву професионалну победу забележио је са 15 година. Први АТП турнир одиграо је у Виња дел Мару где је победио Алберта Портаса у првом колу, а затим у другом колу изгубио од Фернанда Гонзалеса. Први наступ на Гренд слем турниру био му је на Ролан Гаросу 2006. У каријери је освојио двадесет један АТП турнир (од којих је један у дублу), а први је био у Штутгарту 2008, где је у финалу победио Ришара Гаскеа (6:4, 7:5). Највећи успех му је освајање Отвореног првенства у САД 2009. године.

Након тога, неколико година у више наврата је имао великих проблема са повредом зглоба руке. Можда и најзначајнији меч каријере одиграо је у финалу Дејвис купа 2016. где је у четвртом мечу савладао Хрвата Марина Чилића после преокрета, а Аргентина је освојила прву историјску титулу у овом такмичењу.

2018. Прва Мастерс титула и повратак у топ 10
Дел Потро је сезону почео наступом на турниру у Окленду где је стигао до финала у коме је поражен од Шпанца Роберта Баутисте Агута у три сета, 1:6, 6:4, 5:7. На првом гренд слему сезоне, Отвореном првенству Аустралије, Дел Потро је изгубио у трећем колу од Томаша Бердиха у три сета. Своју прву титулу у сезони Аргентинац је освојио на турниру из серије 500 у Акапулку, где је у финалу био бољи од Јужноафриканца Кевина Андерсона. Своју прву Мастерс титулу у каријери освојио је у Индијан Велсу, савладавши у финалу првог тенисера света Роџера Федерера после велике борбе, 6:4, 6:7, 7:6.

Велики је навијач Боке јуниорс, Јувентуса и Аргентине.

Izvor: Wikipedia

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Capture.JPG
(68.74 KB, 1152x200)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kako je propala karijera velikog šampiona - Tenis ne možeš da igraš sa jednom nogom





Argentinski teniser Huan Martin Del Potro vodi borbu između želje da se vrati na teniski teren i kolena koje neće da prestane da boli.

Istina je da ne može ni da se popne uz stepenice bez bolova, te je u februaru u Buenos Ajresu morao da prihvati da je kraj.

"Poslednji put kada sam uzeo reket u ruke, to je bilo u Buenos Ajresu. Međutim, odluka da igram tamo me je mnogo koštala. Kada su svi videli u kom sam stanju. to je bila prekretnica u mom životu. U prethodne tri godine, pre Buenos Ajresa, nikada nisam razmišljao o tome kako će biti ponovo kada se vratim na teren. Uvek sam bio na operacijama i pokušavao da se vratim sve dok nisam počeo da shvatam da je to sve manje moguće. Završio sam sa tretmanima i upitao sebe šta sada da radim. Da odbacim to sve ili da zaigram znajući da će to možda biti po poslednji put", rekao je osvajač US opena 2009. godine za "La Nasion".

Naposletku je odlučio da igra.

"Kada sam završio pomislio sam da ako je to moj poslednji meč da je bilo uzbudljivo sa mojom majkom na terenu, sestrom, sa mojim ljudima u Argentini na turniru gde sam nastupao samo jednom. Mislim da je bilo spektakularno. Sada tražim tretmane kako bih poboljšao kvalitet života, a ne da bih igrao na nekom turniru", kaže Del Potro i dodaje da je realnost takva da "sa jednom nogom ne možeš da igraš tenis".

Međutim, čemu god se podvrgnuo za sada nema boljitka.

"Otišao sam u Švajcarsku da vidim još jednog doktora. Počeo sam sa još jednim tretmanom koju su preporučili drugi teniseri, ali za sada nema rezultata. Zamislite koliko sam frustriran kada nakon svake operacije i tretmana osećam da se ništa ne menja. Kao i uvek, zavlačim sebe i verujem u svaki novi tretman, ali me snažno pogodi kada ni taj ne uspe. Za ove tri i po godine to se uvek dešavalo. Danas, mogu samo da hodam, ne mogu da trčim na traci, dok ni uz stepenice ne mogu da se penjem bez bola. Ne mogu dugo da vozim bez da napravim pauzu da protegnem nogu. To je moj život koji je težak", zaključio je Del Potro.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Серена Вилијамс






Серена Џамика Вилијамс (енгл. Serena Jameka Williams; рођена 26. септембра 1981. у Сагину, Мичиген, САД) америчка је тенисерка.

Освојила је 72 титуле у појединачној конкуренцији, од тога двадесет три на гренд слем турнирима. Серена Вилијамс је једна од ретких тенисерки која је освојила све титуле на сва четири гренд слем турнира и у појединачној и у конкуренцији парова.

Серена Вилијамс је једна од најуспешнијих тенисерки данашњице, и по мишљењима многих, једна од најбољих тенисерки свих времена. Поред 23 титуле у појединачној и 14 у конкуренцији парова, освојила је и четири златне медаље на Олимпијским играма, три у игри парова и једну у појединачној конкуренцији.


Почеци

Серена и њена старија сестра Винус (рођена 17. јуна 1980. године) почеле су да тренирају тенис под утицајем свог оца Ричарда, који се бавио тренирањем тениса. Он је желео да од макар једне своје кћерке створи тениску звезду. Створио је две, Винус и Серену.

Када је имала четири и по године, Серена је освојила свој први дечји турнир. Касније се такмичила на турнирима за децу испод 10 година. Од 49 турнира, освојила је 46. Она и њена сестра Винус постале су праве дечје тениске звезде у Калифорнији. Како би заштитио своје кћерке од напада расизма на турнирима, што се често дешавало, Ричард је престао да их шаље на тениске турнире. Серена је тада почела да тренира у тениској школи Рикија Мачија.

Нешто касније, 1991. године, Серена и Винус постају ученице Тениске академија Ника Болитијерија, човека који је створио тениске звезде као што су Пит Сампрас, Андре Агаси, Моника Селеш, Џенифер Капријати, Мери Пирс, Мери Џо Фернандез а касније и Марија Шарапова, Јелена Јанковић и Никол Ваидишова.


Стил игре

Серена Вилијамс важи за физички најснажнију тенисерку икада. Одличним сервисом и снажним ударцима са основне линије који падају дубоко у терен ривалки контролише игру и диктира ритам који њој одговара. Физичка конституција јој не дозвољава брзу кретњу у дефанзиви и зато најчешће игра рискантне ударце који завршавају поене

Izvor: Wikipedia

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

GS rekord.JPG
(61.63 KB, 1041x173)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Penzionisao se Felisijano Lopes






Španski teniser Felisijano Lopes najavio je povlačenje iz tenisa ove godine i kraj 25 godina duge profesionalne karijere.

Lopes je istakao da će ove godine odigrati nekoliko turnira koji su mu značili kroz karijeru, i tako se oprostiti od tenisa. Španski igrač je osvojio sedam ATP titula u singlu i šest titula u dublu, uključujući i Rolan Garos 2016. godine u paru sa Markom Lopesom. "Dragi prijatelji. Došlo je vreme da podelim sa vama nešto što većina sportista misli da nikada neće doći. Posle više od 20 godina takmičenja, odlučio sam da stavim tačku na ono što je jednog dana počelo kao iluzija i na kraju postao najlepši i najuzbudljiviji posao na svetu", objavio je 41-godišnji teniser na svom Instagram nalogu.

Tokom karijere pet puta je bio pobednik Dejvis kupa sa selekcijom Španije, a od 2019. godine je direktor mastersa u Madridu.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Маргарет Корт






Маргарет Корт (енгл. Margaret Court; рођена 16. јула 1942) је бивша аустралијска тенисерка. Сматра се једном од најбољих тенисерки свих времена.

Корт је освојила рекордне 24 Гренд слем титуле (појединачно) у каријери и некадашња је тенисерка број 1. Године 1970. је постала прва жена у Опен ери и друга жена у историји тениса која је освојила сва четири Гренд слем турнира у истој календарској години. Такође је освојила 19 титула у женским паровима и 21 титулу у мешовитим паровима. Заједно са Ким Клајстерс дели рекорд највише освојених Гренд слем титула након што је постала мајка. Одрасла је у католичкој породици, а средином 1970-их се преобратила на пентекосталство. Последњих година је постала позната по залагању да се забрани истополни брак као и по критици ЛГБТ покрета, укључујући своје бивше лезбијске колегинице Били Џин Кинг и Мартину Навратилову. Због тих је ставова предмет критике ЛГБТ активиста који траже да се преименује мелбурншко игралиште Маргарет Корт Арена, које је по њој добило име. Године 1979. примљена је у тениску Кућу славних.

Izvor: Wikipedia

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

mk.JPG
(68.42 KB, 1091x235)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.268 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.