Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Triler u afričkoj divljini sa šokantnim završetkom  (Pročitano 2566 puta)
15. Apr 2014, 21:53:00
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
Browser
Mozilla Firefox 28.0
U prirodi rezervata Selinda u Bocvani odigrao se životinjski triler koji je svojim objektivom zabeležio fotograf Evan Šiler, a njegova supruga Liza Holcvart ga je kasnije opisala u blogu.

"Čopor pavijana, njih 30 do 40, trčao je ka nama. Nešto ih je očigledno bilo uplašilo, a uskoro smo videli i šta: dve krupne lavice", priseća se Liza Holcvart. Jedna ženka pavijana je pokušala da se dokopa sigurnosti, ali je bila prespora i završila je u čeljustima velike mačke.


Lavica je zgrabila ženku pavijana, ne primetivši da ona u naručju drži mladunče. Vidite li te šapice koje se očajnički drže za krzno mrtve majke?

Mladunče pavijana, staro manje od mesec dana, pokušalo je da nađe spas na obližnjem drvetu, ali je bilo premalo i bez snage da se popne.



Jedna od lavica je tada primetila malog neznanca i pošla da ispita situaciju.



Tada se dogodilo nešto neverovatno. "Mladunče je pokazivalo znake iscrpljenosti. Lavica ga je podigla čeljustima - bila je agonija posmatrati sudbinu te bebice - i ja sam isključila video kameru jer nisam mogla dalje da snimam tu scenu", priseća se Liza Holcvart.



"A onda smo ostali u šoku. Mladunče se, instinktivno, u jednom trenutku uhvatilo za grudi lavice i pokušalo da sisa!"



Usledio je dramatičan preokret. Prišla su dva lava mužjaka, ali su ih lavice dočekale bukvalno na zub. Da li su branile svoj budući plen, bebu pavijana? Ili su samo bile nezainteresovane za pokušaj parenja? Nikad nećemo saznati.


Kad je zapretila opasnost od mužjaka, lavica je agresivno skočila

Nastala je pometnja, koju je iskoristio - tata pavijan! Sve vreme je strpljivo čekao na obližnjem, ogoljenom drvetu, očigledno s namerom da spasi bebu. Mužjaci lavovi su izazvali haos u mačijem čoporu, što je ukazalo šansu heroju koji se sjurio niz stablo, zgrabio mladunče i još brže se s njim vratio visoko u grane!


Hrabri tata pavijan beži sa mladunčetom od lavljeg čopora

"Potreslo me je kada sam videla kako tata pavijan nežno drži svoju bebicu koja je bila u lošem stanju posle svega što je preživela", piše Liza Holcvart.



Beba je bila u sve lošijem stanju zbog afričke vreline i tata pavijan je hitno morao da je odnese u hlad. Posle izvesnog vremena je i uspeo, zahvaljujući svojoj neverovatnoj hrabrosti, ali i želji lavova da se i sami sklone sa sunca. Pojurio je i našao spas u zelenoj krošnji obližnjeg drveta. Mladunče je bilo živo i napokon sigurno u naručju svog oca.


Kamera je ovekovečila trenutak kada je tata pavijan, nežno noseći iscrpljenu bebu u čeljustima, pojurio ka hladu obližnjeg drveta

"Posle svega, mali pavijan će zauvek ostati inspiracija za mene. Ali i podsećanje da život uvek visi o koncu. Koliko god pokušavali da kontrolišemo njegov ishod, sve što možemo je da živimo u trenutku", kaže Liza Holcvart.

Izvor
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
super  Smile

inace...ako su lavice imale mladuncad...ziv a nemocan plijen..(mladunce pavijana) ostavile bi
svojim mladuncima da se igraju...i da vjezbaju lov...

hoce muzijaci i da ubiju mladuncad od lavica...a kamoli tako nesto ulovljeno  za igru....
msm ako nisu njihova..mladuncad...hoce da ih roknu... Smile
cisto zbog toga da se mogu pariti sa zenkama  ... Smile

hrabrost oca pavijana je na nivou jednog pravog oca... Smile

svaka mu cast....

usvojice mladunca neka druga zenka iz copora,,
i bice ono dobro..nadam se... Smile.

okrutan je zivot..i inace..
a posebno pod okriljem majke prirode...tu vlada zakon jaceg....

a ljudi su po prirodi slabasna i krhka bica...
koja ne vole sukobe direktne...nikakve vrste...
ni izmedju sebe i sa sebi ravnim..
a kamoli sa mocnim predatorima...poput divljih mesojeda...

zato su se ljudi davno ... poprilicno odmakli od prirode...
i nastoje da je sistematski i nagonski ....nesvjesno uniste... Smile
jer im ona  predstavlja najvecu pretnju,..

samo jos nju nisu  uspjeli ukrotiti..i iskontrolisati...

i cim kroce na teritorij divljine ,,,u velikoj su opasnosti po svoj zivot... Smile
« Poslednja izmena: 15. Apr 2014, 22:37:09 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Samsung GT-S7580
Све што бобак каже. Украо ми је све речи. Некад потајно пожелим да га банују.  Smile Smile

Није ми логично да су лавице браниле плен, још мање ми је логично да су осетиле мајчински инстинкт према мајмуну, то је као да ја осетим мајчински инстинкт према гусеници. Имао сам једном гусеницу. Нисмо били превише блиски.  Smile

Овакву драму иначе ни Шекспир не би написао, добро, можда би он додао још троје мртвих, али је и даље драматична прича, са много цензуре. Кева мајмунка у стилу има ме - нема ме. Где је крв, фотографи?  Smile

И наравно неко на блицу се сетио да нам каже како животиње убијају не због пара, љубави већ хране. Е, сад нека он објасни мојој мачки која је појела мачиће да није била гладна.  Smile Природа је неразумљива (скоро као бобак  Smile ), и онај ко мисли да зна природу (Мају  Smile) - тај ништа не зна. Ово сам украо, али сам ипак фино украо.  Smile

« Poslednja izmena: 15. Apr 2014, 23:43:09 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
 Smile

macka je pobila macice...i pojela ih je...iz razloga ako si ih dirao rukama...
pre nego je to postalo pristojno.. Smile
tj pre nego sto ih je ona sama izvela iz steka....i pokazala... Smile

to se ne desava cesto sa bukvalno receno..kucnim mackama...
ali sa onim koje borave napolju..koje .same dolaze i odlaze kad hoce..to je cest slucaj...
i nema to veze sa gladju...

to rade i zecevi...(ptice..zamorci i psi..i sta znam...psi takodjer ne tako cesto) ) koji su izraziti NE mesojedi.

ali ako diras mlade..(opet pre nego je to pristojno) ostavis svoj miris na njima.. i majka ne moze da ih prepozna...

misli da su tudji mladunci...
a ako nahrani tudje mladunce nece imati mlijeka za svoje i tako to... Smile

priroda je cudo..(skoro isto i identicno  kao i bobak  Smile )

a sto se tice lavica..nisu one htjela da mladunce pavijana prisvoje i njeguju...(to je "pjesnik" ostavio za mastu citatelja i gledatelja)

znaju one dobro da je to hrana... Smile
ali su ga stitile od lavova...

upravo zbog te mogucnosti ..(posto je bilo zivo..i njihov nagon (muzijacki  Smile) ih tjera da ga ubiju)
sto ce ga oni ubiti i mladunci nece moci da se vjezbaju... Smile
to je inace skola za mladunce  Smile

elem koje to rijeci sam ja ukrao od tebe...mladjahani lazare... Smile Smile Smile
zar mislis da postoje rijeci ili misli...koje ti mozes da smislis...napises ili kazes--
koje ja nisam vec napisao ..rekao ili cak i dozivio 100 x... Smile Smile
« Poslednja izmena: 16. Apr 2014, 00:08:50 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Samsung GT-S7580
Нисам их дирао, и мислим да их нико није дирао, а у праву си, живела је напољу ко вук. Била је плус млада и глупа, мада не знам да ли то има везе.  Smile

Згадио ми се живот када сам видео то, можда и два живота, а мој деда се смејао. Мало.  Smile Али волео је он много мачке, само му је проблем кад се намноже па их има као гована, не зна шта ће са њима. Није их хумано бацити.

Прво сам мислио да хоћеш да кажеш како сам радио непристојне ствари са мачкама.  Smile

Иначе, ова мачка је баш била глупа, није знала ни да се омаци, трчала је док је то радила. Они само падали по земљи ко рачунарски систем када падне.  Smile Мислим да су по порођају добили комоцију.  Smile

Ма причу си ми украо, хтео сам да кажем како је тата мајмун добар човек, али ти си већ рекао и још неке ствари. Мада ти то боље урадиш од мене, веруј ми.  Smile
« Poslednja izmena: 16. Apr 2014, 00:11:20 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
mob
Motorola 
Ofčina do neba,ali je moram izbaciti iz sebe : sve vreme pokušavam da se dosetim na šta me to (toliko) podseća
bobaK_bl-in stil pisanja i konačno mi puče pred očima - Stivijevo ( "Malcolm in the Middle" ) disanje preneto na papir !!!  Smile

   

Fijuuf (otresam znoj sa čela ! ) , misterija rešena, nema više besanih noći , mogu sada da nastavim sa životom.
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 28.0
mob
Nokia 
Lavice oterale lavove....koju poruku izvlacimo?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
mob
Motorola 
Lavice oterale lavove....koju poruku izvlacimo?

Halapljiva ženskadija nije htela da deli majmunski mezetluk sa mužjacima ?
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Citat
Lavice oterale lavove....koju poruku izvlacimo?

Umreće kao usedelice?
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Lavice oterale lavove....koju poruku izvlacimo?
evolucija, 'ebi ga

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

evolucija.jpg
(41.1 KB, 432x514)
« Poslednja izmena: 17. Apr 2014, 01:40:05 od vlastimir »
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.