Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evo šta čeka osmake: Mala matura nikad teža  (Pročitano 8114 puta)
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Ако се добро сећам, надзорник може да буде само наставник из друге школе.

ja se toga ne secam  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Kod nas jeste bilo tako, ali su doveli profesore iz tehničke (drugu školu i nemamo) - a što bi rekla pesma, ovo je mali grad... Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Qtek 666
Надзорник није наставник ни из једне школе. Надзорник је надзорник, он надзире све школе и свака школска управа има по пар.
А на завршном дежурају наставници других школа и не дежурају наставници предмета који се полаже.

Што се теста тиче треба га заоштравати, а не све више га олакшавати каква је била тенденција годинама. Пример јесте наша генерација која јесте много писменија на свим нивоима од данашње. Знање никад не шкоди, макар било и непотребно (њега можеш користити за квизове или да се правиш паметан на форуму, нпр. Smile).
Да нам је школство труло, јесте, вероватно нема горег у Европи, ал има светлих примера који могу да покрену ствар уз мало воље. На жалост, нема је.
« Poslednja izmena: 16. Apr 2014, 22:15:13 od apstrahovana »
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Bilo bi lepo kada bi se za promenu više tražilo od đaka da razmišljaju na prijemnom ispitu. Pričam na primer za istoriju, umesto da ih pitaju kada se raspala Austrougarska, trebalo bi da ih pitaju da objasne uzrok njenog raspada. Ali da, takve odgovore je teško ocenjivati, zahtevaju konkretan rad od strane pregledača umesto rad po ključu, pa se ne primenjuje. A godine, imena, pojedine događaje, đaci će da nauče pa da zaborave, to i nije pravo znanje.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Qtek 666
Слажем се. Ал треба прво променити систем који их учи да бубају, па онда мењати завршни.Српски су променили, тражи се размишљање, а не знање, ал ти зато не дају да их учиш да размишљају, јер имаш гомилу граматике коју мораш да им испредајеш.
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Samsung 111111
Nase skolstvo uopste nije truglo  Smile

Konstantno se vrti ta prica kako obrazovanje kod nas ne valja.Kod nas je obrazovanje pun pogodak.Ali pun pogodak.
Nasem sistemu obrazovanja ne valjaju ove sitne gluposti oko prijeminih i problemi vezani oko programa rada.Ali kad se sve presabere i oduzme nase obrazovanje nije trulo.
To mislim na drzavnom nivou.Sto se tice privatnog to necu ni da nazovem obrazovanjem.

Zasto ja sve ovo kazem i kako sam tako uveren u ovo sto pricam ?

Prosto prosao sam sve te nivoe.
Studirao sam sa stranim drzavljanima.
Dosta mojih prijatelja je odlazilo da se usavrsava preko.
Dosta njih je otislo i da radi.
Neki su radili neke prakse preko.
Par njih je bilo na inostranim takmicenjima.
Sami ste citali vesti o nasim mladim ucenicima/studentima koji su dolazili sa medaljama.

Nase obrazovanje je kako treba.Sto se tice toga da imamo strucanjke koji mogu da drze konce , to vala imamo.

Gde kod nas skripi ?

Pa prosto,skripi u tome jer ne mozemo da se povezemo sa usmeravanjima iz EU  Smile
Ne poklapamo se  Smile
Standardi oko tehnickih stvari,sam nacin skolovanja,nacin ocenjivanja i etc nam se ne poklapa.

I sad nasa baba profesorka koja 40 godina ocenjuje nacinom koji praktikuje godinama mora da menja nekim bodovima..pa da predavanja svodi na knjige koje po pravilu moraju da imaju toliko i toliko strana.Da ispituje po sistemu koji ukljucuje bodove.Da daje poene za samostalne radove.
Onda ustanove dobijaju propise koje moraju da ispostuju u vidu prolaznosti,prosecnoj oceni..

Da uprostim,prave se zbrke oko tehnickih stvari. Smile

I te tehnicke stvari mogu da naprave pometnju na duge staze.To ce definitivno biti tako.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Gramatika mora da se uči, tu nema spora. Jedino rešenje je da se i preko učenja gramatike deca uče da razmišljaju.
Rekao bih da je to problem kokoške i jajeta - nastavnici uče decu da bubaju za završni ispit koji to traži, a završni ispit se pravi na osnovu školskog sistema koji potencira bubanje. Jedino rešenje je simultana promena, jer niko neće prvi da popusti.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Qtek 666
Gramatika mora da se uči, tu nema spora. Jedino rešenje je da se i preko učenja gramatike deca uče da razmišljaju.
Rekao bih da je to problem kokoške i jajeta - nastavnici uče decu da bubaju za završni ispit koji to traži, a završni ispit se pravi na osnovu školskog sistema koji potencira bubanje. Jedino rešenje je simultana promena, jer niko neće prvi da popusti.
Ово није тачно. Годинама се тако не ради. Вероватно ниси видео тестове за завршни одавно. Не треба да се буба ама баш ништа. Све је чиста логика и разумевање прочитаног, врло често и у математици. Тешко да постоји наставник који може дете да оспособи да разуме текст Умберта Ека (који су дали за завшни, а нема га нигде пре тога) на примеру Јакова Игњатовића или Стевана Сремца. Једноставно, то не може. У школи где радим постижу се одлични резултати. Ствар је јасна, не поштују се баш школски програми, већ се деца уче да размишљају, пошто нас вреднују по томе како су нам деца урадила завршни. Дакле, ја то успевам, али не онако како су ми наложили неки одозго, већ како сам се сама снашла. Нису баш сви вични, а и не желе да се труде...

Прошлогодишњи:
test
« Poslednja izmena: 17. Apr 2014, 00:09:02 od apstrahovana »
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 34.0.1847.116
Ово је комедија од теста Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
Realno, ovo je ko za malo usporenu decu, e da smo mi imali takav test.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.