IN < - Da li se može zaraditi od prodaje domena? - >LO
(1/3) > >> :: Odgovori!
Autor: OOOO1 :
Poslednjjih godina Google neobično favorizuje ime domene, kako značajnu prednost u odnosu na sajtove konkurencije iz srodne oblasti.

Postavlja se pitanje da li je to možda signal da će tako biti i narednih godina, pa da se malo investira u domene?
Ovo se posebno odnosi na domene rs, jer internacinalni domeni su previše velik zalgoj da bi se moglo trgovati njima. Jednostavno, srpski budžet, srpeki domeni.

Da ne dužim, pitanje i možda neka iskustva od vas, vredi li u Srbiji investirati u domene, u cilju njihove dalje prodaje?
Autor: Filip93 :
Nemam iskustva sa tim, mada znam ljude koji se time bave.

Ono što sam hteo da kažem jeste da Google sve manje i manje favorizuje EDM (Exact Domain Match) tako da je pitanje koliko će to uopšte biti bitno za nekoliko godina. Trenutno je to i dalje odlična stvar.

Pozdrav!
Autor: OOOO1 :
Pa nisam bio lenj.. Malo sam istraživao. Ne previše, ali nisam uspeo da nadjem previše domena koji imaju dobro ime za ključnu frazu, a da su loše plasirani. Čisto sumnjam da svi rade neki SEO.
Autor: Filip93 :
Ja sam pre određenog vremena napravio sajt na domenu taxibeograd.net radi nekog testiranja, i nisam imao nikakve rezultate, a imao sam nekoliko solidnih linkova. Dakle, dobar domen inicijalno ništa ne znači.
Autor: OOOO1 :
Ako 30 firmi iz jedne oblasti približno ima sličan onpage, približno rade na SEO i razvoju sajta, približno slični osnovni parametri (starost domena i sl), Google će jako favorizovati one sa dobrim nazivom domena. Ali, neće favorizovati one koji ništa ne rde na SEO. Bar ne na duže vreme.
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana