Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojska tuži Vladu Divca  (Pročitano 6455 puta)
16. Nov 2005, 20:30:52
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Beogradsko okružno tužilaštvo aktiviralo je krivičnu prijavu protiv košarkaša Vlada Divca zbog neodazivanja pozivu i izbegavanja služenja vojne obaveze.

Prijavu protiv košarkaša ranije podneo Vojni odsek Zemun, a da je prijava prosledjena Saveznom ministarstvu inostranih poslova zbog utvrdjivanja državljanstva i njegove adrese u SAD.

Prijava je podneta još za vreme postojanja vojnog tužilaštva, koje je prestalo da radi početkom godine, a njegove ingerencije prebačene su na civilne organe.

Predmet je mirovao dok ga, sa ostalim, nije preuzelo Okružno javno tužilaštvo.

Vlade Divac ima 37 godina, a vojni obveznici iz SCG koji žive u inostranstvu vojni rok moraju da odsluže do 35 godine života.

Divac, koji živi u SAD, ove sezone je prestao sa aktivnim igranjem košarke u američkoj profesionalnoj košarkaškoj ligi.



Izvor: B92-Sport

(02. May 2007, 21:41:26)
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3470
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K800i
17/11/2005 | Izvor: B92
Divac: "Šokiran sam!"

 
Nekadašnji košarkaški reprezentativac SFRJ, SRJ i SCG Vlade Divac šokiran je odlukom Okružnog tužilaštva u Beogradu da aktivira krivičnu prijavu protiv njega zbog neodazivanja pozivu i izbegavanja služenja vojne obaveze.

“Saznao sam za to pre dva dana i potpuno sam šokiran”, stoji u saopštenju koje je objavio Divac. “Svu neophodnu dokumentaciju za odlaganje vojne obaveze redovno sam dostavljao ambasadi u Vašingtonu i Ministarstvu odbrane. Po mom mišljenju ovo je besmislena optužba i sve će biti rešeno u sledećih nekoliko dana”.

Američki mediji opširno su ispratili neobičnu priču iz Srbije, ističući veliku Divčevu popularnost u rodnoj zemlji, stečenu sportskim i patriotskim angažmanom.

“Tokom cele svoje košarkaške karijere jasno sam izražavao svoj patriotizam. Mislim da ljudi u Srbiji veoma dobro znaju koliko mi moja zemlja znači i šta sam za nju uradio tokom karijere”, stoji u Divčevom saopštenju.

Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica razgovarao je u četvrtak sa Divcem o otvaranju pitanja služenja vojnog roka nekadašnjeg reprezentativca Jugoslavije. Kako je saopšteno iz vlade, Koštunica je izrazio uverenje da će u najkraćem roku biti prevazidjeno "nepotrebno i potpuno neutemeljeno naknadno otvaranje" tog pitanja. Premijer je naglasio da je Divac nebrojeno puta, tokom dugogodišnje uspešne karijere, dokazao svoj patriotizam i zadužio celu zemlju ne samo sportskim, već i angažmanom u mnogim drugim oblastima.

Proces je ranije pokrenuo Vojni odsek Zemun, a prijava je prosleđena Saveznom ministarstvu inostranih poslova zbog utvrđivanja državljanstva i njegove adrese u SAD. Prijava je podneta još za vreme postojanja vojnog tužilaštva, koje je prestalo da radi početkom godine, a njegove ingerencije prebačene su na civilne organe. Divčev predmet je mirovao dok ga, zajedno sa ostalim predmetima, nije preuzelo Okružno javno tužilaštvo. Vlade Divac ima 37 godina, a vojni obveznici iz SCG koji žive u inostranstvu vojnu obavezu moraju da regulišu do 35. godine života. U slučaju da se u kratkom roku ne odazov epozivu Divcu preti kazna od godinu dana zatvora, kažu pravni stručnjaci.

Divac je pre mesec dana zvanično okončao košarkašku karijeru, tokom koje je nastupao za kraljevačku Slogu, Partizan, LA Lejkerse, Šarlot Hornetse, Crvenu zvezdu i Sakramento Kingse. Sada radi kao skaut Lejkersa za Evropu. Jedan od prvih Evropljana koji su uspeli da ostave bitan trag u NBA, Divac je treći igrač sa učinkom u karijeri od preko 13.000 poena, 9.000 skokova, 3.000 asistencija i 1.500 blokada, iza Karima Abdul-Džabara i Hakima Olažuvana.
IP sačuvana
social share
Ja volim samo sebe
Svog predivnog sebe
Ja volim samo sebe
Svog jedinog sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ovo je jedna od jacih gluposti u zadnje vreme... Smiley

Ako on nije zaduzio drzavu, ne znam ko jeste.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Odbačena optužba protiv Divca

Beogradsko Okružno javno tužilaštvo odbacilo je krivičnu prijavu protiv košarkaša Vlada Divca, koju je protiv njega podneo Vojni odsek Zemun zbog izbegavanja vojne obaveze.

"Provereni su navodi u prijavi i prikupljeni podaci koji potvrdjuju da osumnjičeni nije izvršio krivično delo za koje je prijavljen, niti neko drugo krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti", piše u saopštenju tužilaštva, izdatom "zbog velikog interesovanja javnosti".

Beogradsko okružno tužilaštvo nedavno je aktiviralo krivičnu prijavu protiv Divca zbog neodazivanja pozivu i izbegavanja služenja vojne obaveze. Prijava je prosleđena Saveznom ministarstvu inostranih poslova SCG zbog utvrđivanja državljanstva i njegove adrese u SAD.

"Popunio sam sva dokumenta koja su potrebna za odlaganje vojne obaveze. I to sam uradio redovnim putem, u ambasadi u SAD i u odeljenju za odbranu SCG. Prema mom mišljenju, ovde nema nikakvog problema i sve će biti razjašnjeno u narednih nekoliko dana", istakao je Divac u izjavi dostavljenoj medijima u SAD preko njegovog agenta.

Divac (37) živi u Los Anđelesu, a radi za Lejkerse kao skaut za Evropu.

Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica razgovarao je juče sa Divcem o otvaranju pitanja služenja vojnog roka poznatog košarkaša, i izrazio uverenje da će u najkraćem roku biti prevaziđeno "nepotrebno i potpuno neutemeljeno naknadno otvaranje" tog pitanja.

Iz Ministarstva odbrane Srbije i Crne Gore je u četvrtak najavljena i inicijaitva za usvajanje Zakona o amnestiji.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 435
Zastava South Banat
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 
Bruka!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
katastrofa i bruka ujedno.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.5
napravili su skandal misleci valjda da ce novine pisati o tome ili tako nesto..
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Tužilaštvo povuklo krivičnu prijavu

Vlade Divac: Obrukali ste me

Vlade Divac neće na sud jer je odbačena krivična prijava koja ga tereti za izbegavanje vojne obaveze, dok bi slični slučajevi naših građana koji žive u inostranstvu trebalo da budu regulisani zakonom o amnestiji čije je usvajanje juče iniciralo Ministarstvo odbrane SCG.


Divac je posle sastanka sa ministrom odbrane Zoranom Stankovićem rekao da nikada nije bežao od vojske, ali da ga je zabolelo što su njega i njegovu državu „obrukali u svetu“.

- Kad Amerikanci pročitaju „krivična prijava“, bez obzira što znaju ko sam i kakav sam, kod njih je to kao da sam maltene osuđen - prokomentarisao je Divac.

Beogradsko Okružno javno tužilaštvo odbacilo je juče krivičnu prijavu protiv legende jugoslovenske košarke koju je protiv njega podneo Vojni odsek Zemun zbog izbegavanja vojne obaveze.

„Provereni su navodi u prijavi i prikupljeni podaci koji potvrđuju da osumnjičeni nije izvršio krivično delo za koje je prijavljen, niti neko drugo krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti“, piše u saopštenju Tužilaštva. Okružno tužilaštvo nedavno je aktiviralo krivičnu prijavu protiv Divca zbog neodazivanja pozivu i izbegavanja služenja vojne obaveze jer je on prekoračio starosnu granicu od 35 godina do koje državljani Srbije moraju da služe vojni rok. Prijava je prosleđena Saveznom ministarstvu inostranih poslova SCG zbog utvrđivanja državljanstva i njegove adrese u SAD. Ministar odbrane Stanković ocenio je da je Divac zemlju afirmisao i kao sportista i kao dobrotvor, a da je činjenica da se ovo pitanje ranije „namerno ili slučajno“ nije rešavalo.

- Ministarstvo je uputilo predlog da se postupak protiv njega obustavi. Moram da naglasim da je Divac insistirao da ne bude izuzet od sudbine drugih u sličnoj situaciji, a ministartvo je pokrenulo inicijativu da se sve sistemski i civilizovano reši kada je reč o sličnim slučajevima - rekao je Stanković i dodao da je zatražio od nadležnih odbora Skupštine SCG da se razmotri zakonsko rešenje o amnestiji.

Divac (37), koji živi u Los Anđelesu, radi za Lejkerse kao skaut za Evropu, ostaće i narednih dana u Beogradu zbog poslovnih obaveza.

- Neću ostati da vidim kako se sve razrešilo jer nemam vremena, ali od vojske ne bežim - ponovio je Divac i dodao:

- Ako se sve završi negativno, vidimo se na zakletvi.



Izvor: Blic \ N. M. Jovanović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Zasto je on bolji od nas?
Neka plati vojsci uzinu za 10 dana!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Zasto je on bolji od nas?
Neka plati vojsci uzinu za 10 dana!!!

Kad tebe vidimo kako nam donosis medalju na olimpijadi ili svetskom prvenstvu u nekom bitnom sportu, svi cemo za tebe da lobiramo da ne ides! Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.