Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 10 najbooljih filmova u 2013 po izboru citalaca Gardijana  (Pročitano 4291 puta)
20. Dec 2013, 11:02:05
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Čitaoci su glasali za svoje omiljene filmove u godini. Evo odbrojavanja 10 najboljih

Prošle nedelje smo zamolili čitaoce da šalju predloge za svoje omiljene filmove u godini. Primili smo blizu 1.000 glasova, sa jasnim pobednikom,film na prvom mestu ima skoro duplo više glasova od filma na trećem mestu  Film na drugom mestu,medjutim, bio je prilično iznenađenje - i to je pokazatelj da film ima veliku onlajn bazu fanova.
Kada smo radili sličnu anketu na pola godine,Django Unchained, The Place Beyond the Pines and The Great Gatsby su uzeli prvo,drugo i trece mesto.Da vidimo sta se  promenilo u međuvremenu ...

10. Mud



"Originalna , odlična priča , dobro napisana i režirana sa velikim osecajem .Spoj Stand By Me and Huckleberry Finn sa dodatkom sjajne glume. Lepa fotografija , nikakvi specijalni efekti , jednostavno čvrsta priča majstorski uradjena. " Iain Allan

" Džef Nikols je nesumnjivo jedan od najboljih pisaca / redsitelja koji trenutno rade . Nije bilo drugog filma ove godine koji je uspeo da ucini da se smejem,brinem i budem ukljucen u radnju kao sto je to ucinio ovaj. " Luke Hamilton

9. Blue Jasmine



" Kejt Blanšet je super.Dobro napisano i zabavno,odlicne sporedne uloge i sjajno reziran film. " Gejb Durkin

" Kejt Blanšet smanjuje pritisak zauzimajuci centralno mesto u celoj prici sa autoritetom glumca na samom vrhuncu svojih moći. Iz obe perspektive,i tehničke i umetničke, ja još nisam video bolju glumu od njene . " Kolin Vuds

8. Only God Forgives



" Beskompromisan i gotovo parodijski.Gledalac  se upusta u gledanje na sopstvenu odgovornost.Prepustite mu se i budite opcinjeni-takodje mora se pomenuti i sjajna Kristin Skot Tomas . " Ričard Metjuz

"Svaki frejm je izreziran do savršenstva i njegov stil je besprekoran .Potpuno nepristupačan, samo- popustljiv , brutalno nasilan,navodi na razmišljanje,krivudavo spor ponekad i apsolutno sam bila odusevljena . " Stefani Scaife

7. The Act of Killing



"Briljantna i hladna studija o društvu koje nikada nije prisiljeno da se obrati svojoj stravičnoj prošlosti . Džošua Openhajmer balansira istoriju sa nadrealnim tražeći počinioce masovnih ubistava u Indonezije u 60-im da ponovo rekonstruisu svoje rituale ubistava.U pocetku Anvar, glavni lik , je presrecan sto moze da slobodno govori o njegovoj krvavoj prošlosti, ali to sto on polako shvata sve traume koje je izazvao je najveci filmski momenat koji cete naci u 2013 godini. " Nil Morrison

" Ovo je kao nijedan drugi film koji sam ikada video .Sam cin ubistva je vazan reper u filmskoj istoriji . " RLR

6. Django Unchained



" To nije samo dobar Tarantinov film, mislim da je važan film. Uporedo sa gegovima i nasiljem kao iz crtanih filmova okrutnih zlocinaca,ona pokazuje saučesništvo nekoliko generacija običnih ljudi u zločinu ropstva .Banalnost zla Hane Arendt,isprekidana i naglasena fantasticnim Tarantinovim soundtrack-om, krvi,metaka, pravih loših momaka i najboljim scenariom ove godine . " Stjuart Forbs

"Obuzimajuci, napet , emotivan. Jedan od najboljih filmova koje sam ikada video . " Edvard McNulti

5. The Great Beauty (La Grande Bellezza)



"Ultimativna hrana za mozak ...introspektivni film o ljubavi i gubitku,moći i prestižu i relevantnosti samog sebe. Likovi, muzika,gluma, teme-sve je savršeno i tako neodoljivo i tako bogato detaljima da sam zeleo da se nikad ne zavrsi . " Fashionprik

" Lep,znacajan, zabavan, iskren, "La Dolce Vita" iz danasnje perspektive " Jeanne Keli

4. Blue is the Warmest Colour



"Zapanjujuće istraživanje strasti, ženstvenosti, klase ,bolan prelaz iz adolescencije u zrelo doba preko užasnog iskustva prve ljubavi.2 glavna glumca postigli su najviši nivo mogućeg umeća, ja ne mogu da se setim drugog slucaja u istoriji filma koji je ravan istini , lepoti i otvorenosti Adele Ekarchopoulos i Lea Sejdu i njihovoj uzdizucoj , hrabroj i impresivnoj glumi . " Ajlin

"Kontroverze oko seksualnih scena na stranu, ovo je najrealniji i film koji budi najvise razlicitih emocija ove godine.Gluma Adele Ekarchopoulos je apsolutno divna, svaki od njenih momenata je osudjen na savršenstvo . "Tom Hooper

3. The Place Beyond the Pines




" Nedvosmisleno najviše upijajuca i razoružavajuca prica posle dugo vremena.Ulazi u korene ljudskog stanja,brutalan je, lep i potcenjen.Trijumf price koja ce vas protresti do srzi i posle koje cete moci reci za sebe da ste bolji covek . " Sajmon Cole

" Njegova ambicija da pokaze preplitanje kriminalnog miljea i postenih ljudi je fascinantna. Rajan Gosling je uradio svoj posao, ali Bradli Cooper je otkrovenje kao i sin njegovog lika [ Emori Koen ]koji je potcenjeni Svagger. " Nik Fenvik

2. Rock and Roll's Greatest Failure: Otway the Movie



"Inspirativan film o težnji čoveka sa ograničenim talentom koji juri svoje snove " Kris Meddleton

"Potpuno zadovoljstvo,smešno ,nezno , edukativno ,i dokaz da mlade da ako imate veru u sebe i odlučnost možete postići svoj san. Ovaj film zaista ima faktor "Feelgood" ,i svi ce napustiti bioskop sa velikim osmehom na licu , što je retkost za bilo koji film! " Petsi Endrjuz

1. Gravity



" Gravitacija je upravo ono zbog cega je izmišljen bioskop .Izuzetno postignuće u specijalnim efektima , apsolutno obuzimajuci osecaj tokom celog filma i jedini film koji bar daje nagovestaj obicnom gledaocu kako bi to bilo kad bi bili u svemiru. To je tako uzbudljivo razmisliti gde bi film mogao otici ako uzmemo Gravity kao šablon . " Donald Kameron

" Nema mesta za narativne egzibicije ili veliki dijalog.. Ovaj film je o karakteru i okolnostima,i o empatiji publike prema njenom suocavanju sa strahom. Sandra Bulok pokazuje sjajnu glumu,a 3D mise-en - scene Alfonsa Kuarona je kao nijedan koji sam doziveo u bioskopu pre . " Vilijam Husson

"Lepo snimljeno. najbolje korišćenje 3D u filmi ikada, divno napisano,odlicno odglumljeno, efekti koji služe priču ( ne samo da se stvori spektakl ), odličan rezultat i napetost koju nisam nigde video vec dugo vremena. . " Vesli
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9
Browser
Safari 537.71
mob
I-mate 30 Pro
Slazem se  Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
1. La Migliore Offerta
2. Le Passe
3. The Broken Circle Breakdown
4. Jagten

... to be continued
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Interesantno mi je videti koliko se moja misljenja razlikuju od drugih Smile Nijedan od ovih nisam gledao, a jedino Gravity planiram.. pre svega jer me ovi filmovi uopste ne interesuju. Jedino mozda Django ako bih gledao, ali mislim da mi se i on ne bi svideo.

Po mom misljenju, ovi su 'najbolji' iz ove godine:

1. The Lone Ranger
2. The Conjuring
3. Les Misérables
4. The Dark Knight
5. Iron Man 3

Ali ni ti nisu bas nesto, osim prva tri, tj. mogli su biti bolji. U svakom slucaju, cini mi se da imam veoma razlicite kriterijume od vecine.
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
Apple 5
1. The Broken Circle Breakdown

... i dalje nista
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Samsung 111111
Veoma slaba filmska godina.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
meni onaj 12 jirs a slejv zvuči zanimljivo, verovatno ću da navijam za njega kad budu oskari... a protiv grevitija
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
Apple 5
meni onaj 12 jirs a slejv zvuči zanimljivo, verovatno ću da navijam za njega kad budu oskari... a protiv grevitija
Smile Pratis to jos uvek  Smile
Cak sta vise i zanima te  Smile A tako sam lepo misljenje o tebi imao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
ganut sam Smile a šta ću, ima muzike, igranja, glumaca, podsećaju se ko je sve umro... tradicija je to... samo sam svake godine sve razočaraniji pobednicima Smile
a videćemo kad broken srkl brejkdaun osvoji za najbolji strani film, dal i tebe neće da zanima Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
Apple 5
Pratim evropski film i normalno da me zanima sta ce biti sa filmom  Smile
Lepo sam ja Insajderu reko da si ti jebivetar al ne on tvrdi da si pravi  Smile Smile
Ono  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.