Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Како натерати кабловског оператера да увде кабловску ?  (Pročitano 7516 puta)
17. Dec 2013, 18:25:46
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Qtek 小米
Како натерати кабловског оператера да увде кабловску ?

Прво су одговарали да нема техничких могућности, па су на крају признали да им се не исплати.
Да напоменем да се ради о насељу и да мој први комшија има кабловску, а мени и још неколико нас не желе да уведу, јер их додатно кошта појачивач, односно чвориште које може да прихвати нове прикључке.

Пошто држе монопол, само са њима се може ''разговарати'' и не постоји могућност да се изабере неки други оператер који би преко њихове инфраструктуре поставио свој појачивач и тако добио нове кориснике.

Само у Србији, да корисник тера оператера да му уведу кабловску и још да им нуди трошкове који они не могу да плате.

п.с. није за мене питам за комшију. Хвала унапред на саветима.
Оно што сам ја сазнао је
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1227762
MINISTARSTVO ZA TELEKOMUNIKACIJE I INFORMATIČKO DRUŠTVO

Nemanjina 22–26, www.mtid.gov.rs

Republička agencija za elektronske komunikacije
Višnjićeva 8, tel. 3242-673, www.ratel.rs
********************************
http://www.ratel.rs/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0.84.html
И рател, који има интернет шалтер и где можете откуцати приговор на рад оператора у области електронских комуникација.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
to je zato sto kod nas kablovsi operateri postavljaju infrastrukturu(kablove,pojacivace...) dok u normalnim zemljama to uradi grad pa rentira kablovskim operaterima i moze da iznajmi svima,dok kod nas kad jedan postavi neda drugima,a drugima se onda ne isplati da razvlace svoje kablove i dobijes lep divan monopol kao sto ima kopernikus u mnogim mestima po vojvodini i boli ih briga za kvalitet ili spajanje jos tri kuce koje su malo skrajnute
« Poslednja izmena: 17. Dec 2013, 18:30:10 od fredikruger »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Qtek 小米
to je zato sto kod nas kablovsi operateri postavljaju infrastrukturu(kablove,pojacivace...) dok u normalnim zemljama to uradi grad pa rentira kablovskim operaterima i moze da iznajmi svima,dok kod nas kad jedan postavi neda drugima,a drugima se onda ne isplati da razvlace svoje kablove i dobijes lep divan monopol kao sto ima kopernikus u mnogim mestima po vojvodini i boli ih briga za kvalitet ili spajanje jos tri kuce koje su malo skrajnute
Видиш нисам знао за то, а управо је то једини начин да се укине монопол.
Углавном, мораће да се реши тај проблем монопола или ће оператери бити дужни да препусте инфраструктуру другима или да град преузме и доврши посао.
Остаје и питање инфраструктуре које ти приватни оператери користе, као што су бандере које нису у њиховом власништву, већ у државном.

Углавном једна велика свињарија, нерад и монополско деловање.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
navodno placaju rentiranje bandera elektrodistribuciji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Доживотни оптимиста :))P

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1605
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Samsung 
najbolje da se dogovoris sa komsom pa da delite kablovsku po pola lepo njemu lepo tebi

ja konkretno muku mucim sa radijus vektorom  , davne 2003 godine u mom mestu je SBB (traljavo) razvukao mrezu i posle par godina otprilike 3-4 godine ustupio ili prodao radijus vektoru
dok je bio SBB i bilo je neke vajde bilo je i valjanih kanala kako je vektor preuzeo kanali su poceli da se izbacuju i iz godine u godinu ih je sve manje i spalo na 50-60 verujem da kad bi izbacio tv antenu vise bi ih uhvatio
razmisljao sam odavno da prekinem sa njima ugovor (konkretno mislim da ih za to zabole racq jos jedan manje vise)i ukinem kablovsku jer koji ce mi ako ne mogu da gledam ono sto ja hocu ali po svojoj ulici vidim da sve vise i vise iskljucuju kablovsku jer po banderama kolko hoces prikljucaka od iste
jedino sto me drzi da ih ne oteram u pm i svakog meseca im poklanjam dve ipo crvene nizasta jeste internet na koji nemam ni jednu zamerku ali ocigledno ne mos i jare i pare . ali vec odavno trazim alternativu i za jedno i za drugo
« Poslednja izmena: 17. Dec 2013, 19:03:01 od zilezvezdas048 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.63
a šta je s onom kao satelitskom sbb antenom ? vidim kod mene cigani imaju na barakama.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG Nexus 5
@Gambino,

Postoji nekoliko problema vezanih za prigovore operaterima. Najbolje bi bilo da prigovor napises RATEL-u. Medjutim, nije zakonski jasno regulisano na koji nacin ratel moze naterati nekog operatera da uvede opremu negde gde taj isti operater ne vidi ekonomsku isplativost. To je sve uslovljeno tim sitnim i kokosarskim monopolom koji operateri imaju u svom reonu.

Sledeci korak je pisanje prigovora inspekciji za elektronske komunikacije. Sledeci korak obracanje udruzenjima za zastitu potrosaca. Najbolje je istovremeno pisati svima. Mada sustinski problem je opisan u prethodnom pasusu.

Problem takodje predstavlja i ako se vas nekoliko udruzite, kupite neko divlje pojacalo, razvucete svima kablovsku i sve bude kul. U tom slucaju, taj isti operater vas moze tuziti sudu za nelegalno prikljucenje na njihovu infrastrukturu. A opet, moze vam u toj celoj zajebanciji ponuditi i potpisivanje ugovora.

Pre 7-8 godina je bio neki clanak u novinama o jednoj budali sa vracara, ispizdeo bio zbog ocajne usluge kablovske i zvao covek svaki dan tehnicku ekipu, pa su oni kao dolazili krpili nesto i na kraju opet nikakva usluga. Covek je jedno vreme svakodnevno kacio na antenski kabal 220 volti i tako sjebavao pojacavace. Nakon deset dana neprekidnog izlaska ljudi na teren, mrezu su upeglali i sve se resilo kako treba.


@zilezvezdas048

Uzmi neki adsl, kupi risiver sa dvb/t2 tjunerom i imaces 12 digitalnih kanala, plus ce to da raste sledecih godinu dana. Ako imas mogucnosti za targo, predji kod njih.


@gottago,

To je satelitska, cigani su izracunali da im je isplativiji set osnovnih kanala preko satelita, nego da svaki mesec placaju 1000+ dinara za kablovsku, mada je i to sranje, ne radi kad pada kisa, kada jako duva, kada je nevreme, kada pada sneg, skoro uvek kad treba da budes kuci zbog situacije napolju.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.63
nisam mogao da se setim, na ovo sam mislio

IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 692
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 31.0.1650.63
ne stvarno rajo zezanja su žestoka kada karaju se kurve i šmrče dobra koka
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Доживотни оптимиста :))P

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1605
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Samsung 

@zilezvezdas048

Uzmi neki adsl, kupi risiver sa dvb/t2 tjunerom i imaces 12 digitalnih kanala, plus ce to da raste sledecih godinu dana. Ako imas mogucnosti za targo, predji kod njih.


razmisljao sam da uzmem preko telekoma Box paket (internet,tv , mobilni , fiksni) al sam odustao jer fixni i mobilni vec imam a 2 bi mi bilo vec previse a ne znam da li bi postojece mogao uvrstiti u box paket
posto fixni je jos onaj koji je uveden pre 20-30 godina a za mobilni sam jos pod ugovorom manje od godinu dana, internet je 6mb a ja sad koristim 20mb u radijus vektoru pa mi se ne pada sa konja na magarca  Smile a iptv je samo za jedan tv mada mogu u svakom momentu da se ilegalno prikljucim na kablovsku koju sad koristim ( vremenom svatis da se od postenja ne zivi  Smile )

ja sad placam sve to oko 5700 dinara mesecno
kablovsku os. paket - 1035 dinara - iptv tel. za iste pare ima veci izbor kanala u os paketu
internet 1590 din 20mb - adsl telekom ima za iste pare 10 mb
fixni placam ono osnovno pretplatu osim u extremnim slucajevima oko 1000-1200 din
mobilni 2200 dinara mesecno za mixnet M tarifu

sad bi meni najvise odgovaralo kad bi mogao da modifikujem taj box paket povecanjem broja kanala i internet brzine na 10 mb sto je sasvim korektna brzina

jedino sto me drzi u vektoru je internet mada me nervira kad nestane kablovska nemam ni net
za vektor imam koliko hoces zamerki
greskom su mi pustili slabiji net ,
jedno vreme mi nisu stizali racuni jer bambus koji ih je delio ili ih nije dostavljao ili nije bio obavesten da su u medjuvremenu ljudi izmislili postansko sanduce pa samo preko kapije prebaci racun , nalazio sam ih na pola dvorista ,kako ih dzukac zvace mada djubre  jedno redovno sam ga hranio a on je jeo sta je hteo , zalepljene ko fleka na betonu usled kise pa se snadjem i nekako se razduzim sa njima.
tako da su mi vise puta iskljucili njihove usluge a da to nisam ni znao i da me nisu obavestili,jednom zbog racuna pa kad sam otisao kod njih iznerviran , videli su da je vrag odneo salu pa su nedugo zatim krenuli da ostavljaju racune tamo gde treba a posle i da ih pakuju u koverte (ne verujem da je zbog mene najverovatnije su mnogi imali isti problem)
drugi put kada komsija nije placao racune pa su ikljucili njemu a i meni da to nisu znali (posto je SBB razvukao traljavo mrezu iako je do moje bandere stigla kablovska oni su spojili po 3 kuce zajedno valjda stedeli kabal tako da je do mene stizao najlosiji signal pa je posle radijus vektor otkupio mrezu ili placa rentu SBBu ne znam a i ne interesuje me )  kada mi je posle jednog dana bilo sumnjivo zvao sam ih oni dosli i za pola minuta su sredili problem ja im kazem da odvoje prikljucak oni kazu bice bice docicemo sutra (i na kraju su dosli malo sutra )a to 5 minuta posla i da ne nabrajam vise
pa sam ja zakljucio da im kao korisnik njihovih usluga ne trebam iako sam njihov korisnik vise od 7 godina pa mogu da me s oprostenjem guze kako im se digne i da im ne trebaju 2600 dinara koje im poklanjam svakog meseca
sad cekam da mi opet iskljuce pa cu im vratiti opremu i uzeti neku drugu opciju negde drugde pa makar i skuplju u krajnjem slucaju izbaciti antenu na krov i uzivati ko covek bez da me iko drka za moje pare
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.