Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sa diplomom inženjera radi za kasom  (Pročitano 6692 puta)
15. Dec 2013, 12:39:40
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 26.0
U Užicu od 6.000 ljudi koji čekaju radno mesto svaki peti ima zvanje akademskog građanina. Najbolja ilustracija jagme za poslom je kada doktorka medicine zakuca na vrata trgovca i zatraži radno mesto. Za kasom, među rafovima, u magacinu... Svejedno, samo da primi platu.

 - Nedavno sam raspisao konkurs za pet radnika a na oglas se javilo 200 ljudi. Od toga, polovina sa fakultetskom diplomom. Među njima i jedna mlađa nezaposlena lekarka, došla i kazala: „nemam izbora, čula sam da je plata redovna, treba mi posao“. Javilo se i nekoliko učiteljica, pravnika, ekonomista, raznih inženjera. Svih pet koje sam zaposlio su visokoškolci - priča Ljubinko Ilić, vlasnik marketa „Kvisko“.


Kasirka Snežana Simović po zanimanju je inženjer zaštite životne sredine

Ranije, kaže, kada je oglašavao dva-tri radna mesta na konkurs se javljalo i po 700 interesenata. Više od trećine bili su fakultetski obrazovani.

- Imao sam i slučaj nezaposlenog profesora koji je molio da radi kao magacioner - dodaje Ilić.
 
Snežana Simović, jedna od petoro novih radnika u „Kvisku“, zaposlila se kao kasirka a po zanimanju je - inženjer zaštite životne sredine.

- Nije bilo posla u struci. Išla sam logikom daj šta daš, nešto se mora raditi, - veli Snežana.

Nezaposleni visokoškolci

   Diplomirani ekonomisti    230
   Ekonomisti                    160
   Prof. razredne nastave    107
   Diplomirani pravnici          90
   Menadžeri                       50
   Pravnici                           40
   Mašinski inženjeri            40
   Doktori medicine              32
   Dipl. inž. šumarstva          20
   Doktori stomatologije        17


Takođe, za kasom je i Marina Cvetić, sa diplomom strukovnog menadžera na Visoko poslovnoj tehničkoj školi u Užicu.
- Bila sam sjajan student, u roku sam diplomirala... Tri godine sam čekala na posao i završila u trgovini - kaže ona.
 
Na području Užica, Arilja, Požege, Kosjerića, Čajetine, Bajine Bašte ima 13.413 nezaposlenih, 1.034 je sa visokom školom, 1.077 ima fakultetsku diplomu ali ne i posao, istu muku ima i osmoro magistara.
 
- „Prvi partizan“ skoro je raspisao konkurs za prijem 12 radnika sa sedmim stepenom i to je bilo poslednje veće zapošljavanje u Užicu. Za troje diplomiranih ekonomista konkurisao je višestruko veći broj, za dva građevinska inženjera javilo se nešto više od traženog, dok se za sedam inženjera mašinstva prijavilo takođe mnogo, od čega je više bilo onih iz radnog odnosa nego sa evidencije - priča Dragana Negovanović iz užičke filijale NSZ.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG Nexus 5
Ne bih da opanjkavam skole i univerzitete ali da li neko moze da mi objasni sta konkretno znaci zvanje inzenjer zastite zivotne sredine? I gde takav inzenjer moze i treba da radi u Srbiji?

A ovo je jos bolje: diploma strukovnog menadzera na Visoko poslovnoj tehnickoj skoli

Bila je nedavno i vest da onaj spanac sa tri fakulteta cisti govna po londonskim lokalima. Covek je diplomirao novinarstvo, advertajzing, odnose sa javnoscu i administracijski menadzment.

Steta je samo za profesore, mlade doktore, stomatologe i masinske inzenjere. A ostali strucnjaci sa prestiznih univerziteta neka okusaju srecu u inostranstvu. Mislim da previse imamo zaposlenih mrcendajzer menadzera, PR-ova, front-bek ofis eksperata, kontroling eksperata, hostesa pri kabinetima generalnih direktora, zastitnika zivotne sredine, gradjana, potrosaca, HR-psiho-sosl strucnjaka i slicnih radnih mesta gde je osnovni rad palamudjenje prazna slame i maratonskih izlaganja gluposti i floskula iz knjiga.



Svi smo mi menadzeri, znamo da seremo kad god zatreba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Koliko ja znam,u Beogradu diplome inženjera zaštite životne sredine daju Šumarski i Tehnološko-metalurški fakultet.
Prvi se više bave biologijom i funkcionisanjem životne sredine,a drugi,tehnolozi, prvenstvenom hemijom i tehnologijama za zaštitu (projektovanje postrojenja, skladištenje materija, kontrola zagađenja i tako to... )

Tehnički,ovi sa TMFa su tehnolozi zaštite životne sredine,ali zbog imbecilnosti prosvetnog sistema a i lenjosti katedri, vode se kao inženjeri,odnosno isto kao i ovi sa Šumarskog.Iako postoji razlika u programima.

Elem, inženjer ZŽS može da radi u bilo kojoj kompaniji,jer veliki deo kompanija mora ili će u budućnosti po propisima morati da ima savetnika za uticaj na životnu sredinu. Tu dolaze ti inženjeri,odnosno tehnolozi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG Nexus 5
Hvala na objasnjenju, dakle jos jedna vrsta menadzera.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Pa ja mislim da su inženjeri ZŽS sa TMFa daleko od menadžera jer imaju itekakav drill matematika i hemija više vrsta. Al dobro,not my bussiness...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
nije ni prva ni poslednja  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Motorola 
Pa i menazder bezbednosti koja je njegova funkcija sutra,ajde razumem kad je bio ono fakltet narodne odbrane,pa dobije se zvanje profesor narodne odbrae,ali koja je funkcija menadzera bezbednosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 31.0.1650.57
Masovno skolovanje svakojakog kadra a posla nema. Tako da je ovo realnost...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
Mislim da previse imamo zaposlenih mrcendajzer menadzera, PR-ova, front-bek ofis eksperata, kontroling eksperata, hostesa pri kabinetima generalnih direktora, zastitnika zivotne sredine, gradjana, potrosaca, HR-psiho-sosl strucnjaka i slicnih radnih mesta gde je osnovni rad palamudjenje prazna slame i maratonskih izlaganja gluposti i floskula iz knjiga.

u drzavnoj sluzbi ili generalno?
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG Nexus 5
Ako si ti sve one titule povezao sa drzavnom sluzbom, onda nista. Izvini.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.