Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:47:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ekran na laptopu - problem  (Pročitano 2304 puta)
25. Nov 2013, 01:18:14
Svakodnevni prolaznik


Soldier of fortune

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 302
Zastava Apatin
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
Samsung s5230
Imam Toshiba Satellite A 300D laptop. Na monitoru mi se pojavila crna mrlja koja se polako siri. Mislio sam da su u pitanju mrtvi pixeli dok se mrlja nije podosta prosirila. Sad tek vidim da se pozadina iza nje pomalo nadzire. Naime neko mi je spomenuo da je moguce da mi se neki filtar, koji postoji na porvrsini ekrana, odlepljuje. Da li neko zna o cemu ja pricam, kakav je to filtar? Da li se to moze zameniti, bez zamene celog ekrana? Gledao sam ekrane za ovaj moj model krecu se oko 100 e kod nas sa ugradnjom. Mislim da ceo laptop ne vredi vise. Takodje nikako nisam uspeo naleteti na neki isti ali neispravan pa da zamenim ekrane.
IP sačuvana
social share
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Ako je to ono sto mislim, onda ti treba ovako nesto:

http://www.polariuminc.com/

http://www.ebay.com/itm/2-17-Polarizing-Film-for-TFT-LCD-Panels-Laptops-/110571329194

Iskreno da ti kazem, nemam pojma gde ovde da nadjes...  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
SonyEricsson T630
hehe ja mislim da je tebi rknuo ekran. nema tu popravke. bilo bi mi drago da grijesim
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows
Browser
Chrome 31.0.1650.57
znacilo bi mi kada bi okacio sliku
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Soldier of fortune

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 302
Zastava Apatin
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
Samsung s5230
Mislim da je to to sto Celavi gore napisao, o tome su mi pricali, ali ne znam da li je kod mene stvarno to otislo i da li to neko menja kod nas.

IP sačuvana
social share
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.57
Mrtvi pikseli definitivno nisu. Meni ima logike ovo sto Chelavi pise. Deluje kao da se pocepao taj film.

Sve i da nadjes nekog da ti donese taj film kad na tih dvadesetak evra dodas cifru koju bi ti uzeli za popravku mislim da se ne bi isplatilo. Na brzaka sam bacio pogled (totalno sam neupucen u trziste) i cini mi se da za tridesetak evra mozes da nadjes zamenski ekran. Pretpostavljam da ne nmora da ide ekran iskljucivo od tog modela nego odgovoaraju i neki drugi ali to ce ti vec objasniti strucniji od mene.

edit: ako si avanturista mozda bi i sam mogao da zamenis



Da potrazi neispravan ekran iste velicine pa iz njega da prebaci film? Samo naglas razmisljam Smiley

Na koju li se foru uopste pocepao film? Kablic od kamere?
« Poslednja izmena: 26. Nov 2013, 03:51:01 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Soldier of fortune

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 302
Zastava Apatin
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
Samsung s5230
Nje se pocepao nego je ili udaren ili se od temperature ili nekih drugih uslova poceo odlepljivati. Da, jesam avanturista ali bih najradje uzeo i skinuo ekran sa nekog neispravnog laptopa ali kome je ekran ispravan. Novi ekran ide za oko 100e a polovni 60-70 u servisima sto mislim da mi je puno. Da sam sto posto siguran da je do te folije i da se to moze fizički zameniti i da će to posle super funkcionisati ne bih se dvoumio. Ovako taj stari ekran je jos uvek funkcionalan ali iritantan.

Interesuje me takođe ekran od kog jos modela je kompatibilan i kao bih to mogao da vidim. Da li može recimo od Toshiba Satelite L455?
« Poslednja izmena: 26. Nov 2013, 13:37:14 od Madnessapa »
IP sačuvana
social share
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.57
Koji je kompatibilan prevazilazi moje znanje pa cu to ostaviti strucnijima.

Koliko sam sinoc pogledao ekrani te velicine se krecu oko tridesetak evra po oglasima.

edit: uputstvo kako se menja ekran na a300. Pretpostavljam da ovo vazi za tvoj



Pa ti sam proceni da li je to nesto sto mozes dsam da odradis i isplati li ti se da rizikujes.

edit 2: koliko vidim ti filmovi se nalaze iza ekrana tako da po svemu sudeci zamenom samog ekrana ne bi nista resio. Koliko kapiram tvoj problem se nalazi iza ekrana. Mozda gresim ali tako mi deluje po ovom snimku.
« Poslednja izmena: 26. Nov 2013, 18:52:44 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Soldier of fortune

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 302
Zastava Apatin
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
Samsung s5230
Mislim da se ovaj filter sto je meni otisao, nalazi nalepljen preko ekrana i da nije predvidjen za zamenu.

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=zL_HAmWQTgA

Sto se tice zamene, mislio sam da nadjem identican i onda sve zamenim, i ekran i to plasticno kuciste, prakticno jedan skinem sa sarki drugi stavim. Ako si video neki oglas posalji na PP ako nije problem jer nisam nigde naletio.
« Poslednja izmena: 26. Nov 2013, 20:26:51 od Madnessapa »
IP sačuvana
social share
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.57
Meni se na onom mom klipu ucini da su ti filteri iza ekrana i da nisu spojeni sa njim. Znace sigurno ovi strucniji da nam razjasne Smiley

Pogledao sam sinoc na pc berza oglasi i nisam video da se pominje oglas za tvoj laptop. Pogledacu sad i na benchmark forumu koji je verovatno najbolji za takve stvari.

Verovatno ces uspeti vremenom da iskopas neki koji se rastura za delove pa ce ti prodati komplet poklopac. Prilicno sam ubedjen da bi ti pasovali ekrani sa dosta drugih modela (opet ponavljam da nisam strucan oko ovoga nego samo spekulisem) al za pocetak daj da se utvrdi da li treba da menjas ceo ekran ili samo taj filter.

Mozda bi mogao po tom tvom klipu da skines kompletan taj osteceni filter i da njega nalepis na cvikere. Imao bi ekran koji samo ti mozes da vidis. Kao Dzejms Bond  Smile

edit: na ovom tvom klipu stvarno zalepljen za ekran i nema skidanja. Al opet zasto bi se prodavali posebno ako nije moguca zamena.

edit 2: nema ni na benchu aktuelan oglas. Mozes da juris ove sto masovno trguju sa delovima ali prvo definitivno utvrdi sta tacno treba da menjas. Nadam se da ce se i ostali ponovo ukljuciti u ovu pricu jer nije ovo polje o kom znam previse



edit 3: a300d je 17 inca? To onda povecava cenu zamenskog ekrana.

edit 4: Nasao sam nesto na kupujem prodajem

http://www.kupujemprodajem.com/Kuciste-Toshiba-A300D-OCUVANO--8685930-oglas.htm?filter_id=387944#photoBig

Tesko da je taj filter u kucistu al ko zna. Po svemu sudeci nije

Ceo takav laptop za 75 evra
http://www.kupujemprodajem.com/Toshiba-Satellite-A300D-157-8966786-oglas.htm?filter_id=387944
« Poslednja izmena: 26. Nov 2013, 21:23:54 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:47:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.