Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:38:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 168 169 171 172 ... 398
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojska Srbije: Stižu domaći sistemi  (Pročitano 628117 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
a sto je na slici ruski helihopter koji je deset puta bolji i pet puta veci...

sto ne stave ove igracke sto su narucili...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Zato što treba da bude čovek posebno retardiran da na vest o lakom transportnom erbasovom helikopteru stavi sliku ruskog jurišnog helikoptera superhind.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
ko zna sta im se motalo po glavi...

inace cudnije to sto su' njemci' odobrili srbiji kupovinu ovakvih helisa...
s obzirom da nisu htjeli da prodaju ni jbn hekler duge cijevi...

gledam sad bas..ne cine se losi helikoptercici...
mada bi bilo bolje da su svi nabudzeni za borbene helikoptere....
visenamjenski (transportni)vec postoje...mada njih nikad nije dosta...
a sa ... eto ...da ih nazovemo ovim zujalicama borbenim..  vjerovatno se mogu raditi i izvidjanja i potrage i sl....

kako god ...vazno je da su njemci  odobrili kupovinu...to je najvaznije....

ruski su poprilicno skupi....znatno su skuplji od ovih zujalica...

ramose koji ovo ruski helis...na slici sa onog teksta sa aldzazire..
neka verzija mi-24 ..mornaricki ili...
slicna ovakva dva su bila u nekim  jedinicama...
ne znam ni da li su u 'zivotu'

sad gledam ..bas skupe ove ruske letece konzerve... Smile
« Poslednja izmena: 13. Sep 2017, 13:30:36 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
 Smile

Vazno je da nas je uverio "specijalac julske klase da dok su ON i ON No 1 na vlasti  , Srbija nece u OTAN" , a prelazak na njihovo naoruzanje je "slucajnost i epohalan uspeh Vrednih i Pametnih , a Nedodirljivih" ...!
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12054
Zastava
evo i nove donacije  Smile



http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/backa/uae-poklonili-srpskoj-vojsci-15-konja_854273.html

Министар одбране Александар Вулин, амбасадор Уједињених Арапских Емирата Ђума Рашид Ал Дахери и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић посетили су данас погон "Карађорђево" Војне установе Моровић.

Министар и амбасадор су се састали са управом "Карађорђева", а потом обишли ергелу коња, у којој се, осим осталих, налази и 15 коња из донације УАЕ.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
« Poslednja izmena: 13. Sep 2017, 22:04:18 od Gale10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
previse filmova i previse intrnet tekstova o super- ultra- mega- giga- kita americkom i ruskom svemirskom oruzju
pa ljudi 'smetnu' sa uma da pricaju o helikopterima i o  avionima ..
prodje to sve kad osjetis jedan nalet iznad sebe...

pametni ljudi ozbiljno shvataju i goluba koji ispizdi pa ne zna gdje leti pa se zakleti u 'facu'
a kamoli mig 29 ili helikopter naoruzan topom ii raketama...

znam samo nesto...nista me natjerat nece da se vozim u konzervi sa gusjenicama ili tockovima dok avioni i helisi paraju nebo...

a sto se tice donacije  cistokrvnih arapskih konja..i vojske...
ne racumem u cemu je problem... Smile
« Poslednja izmena: 13. Sep 2017, 22:29:19 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava


ramose koji ovo ruski helis...na slici sa onog teksta sa aldzazire..
neka verzija mi-24 ..mornaricki ili...
slicna ovakva dva su bila u nekim  jedinicama...
ne znam ni da li su u 'zivotu'

Na ovoj slici mi je delovalo da je crn helikopter pa sam mislio da je ova najnovija verzija 24-orke , superhind, posle sam video po broju helikoptera da je verzija Mi-35M, tako da nije sigurno takav bio nigde na Balkanu, i ustaše i mi smo imali starije verzije, ovaj košta oko 25 miliona dolara po komadu sa kompletnom logistikom.
« Poslednja izmena: 14. Sep 2017, 16:08:41 od sergio ramos »
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
oke...znam da su dve 24tvorke bile... i mislim da su prezivjele  i rat...tj za jednu znam...da je vjerovatno prezivjela rat...
posle ...ne  znam sta je bilo s njima...

evo ministar javlja da je bezbjednost na visokom nivou... Smile

Vulin: Građani Srbije bezbedni



Izvor: Tanjug

Ministar odbrane Aleksandar Vulin prisustvovao je u Gornjem Milanovcu izvođenju komandno-štabne vežbe "Sajber Tesla 2017" i tom prilikom poručio da je Srbija mirna i stabilna a svaki njen građanin siguran i zaštićen.

"Sajber Tesla 2017" je višednovna multinacionalna vežba Vojske Srbije i Nacionalne garde Ohaja koja se održava u kasarni "Vojvoda Radomir Putnik".

Vulin je, odgovarajući na pitanje novinara o situaciji na jugu Srbije i Kopnenoj zoni bezbednosti, a imajući u vidu ulazak Srpske liste u privremene institucije Kosova i Metohije, istakao da je Vojska Srbije, kako u KZB i na jugu Srbije, tako i u celoj državi uvek spremna da sačuva nacionalni prostor i način života.

"Mi nikada ne dozvoljavamo da se političke neprilike ili nestabilnost prenesu na našu teritoriju, bez obzira da li govorimo o granici ili administrativnoj liniji", poručio je Vulin.

Istovremeno je kritikovao privođenje pripadnika Crvenoj krsta Srbije na Kosovu i Metohiji ocenivši da se radi o neobjašnjivom napadu na jednu humanitarnu organizaciju.

"Crveni krst je simbol dobrote, mira i pomoći svakome. Na Kosovu i Metohiji Crveni krst Srbije pomaže svakome - i Albancima i Srbima, i Gorancima i Bošnjacima, svakome kome je pomoć potrebna, a oni se prema njoj ponašaju kao da je to teroristička organizacija", rekao je Vulin.

Ističe da je nedopustivo i nezapamćeno da se tako nešto dešava u zoni gde nema rata, sukoba.

"Dok se ne konstituiše nova vlada na KiM i dok Srpska lista ne preuzme svoj deo ovlašćenja, snage i uticaja, takve stvari će se dešavati. I još više bi se dešavale da nema predstavnika Srpske", uveren je Vulin.

Dodaje da je to napad na Srbe i još više na Crveni krst jer ne priznaje Kosovo i Metohiju kao suverenu zemlju.

Vulin i načelnik Generalštaba Vojske Srbije Ljubiša Diković sa saradnicima, kao i predsednica Odbora za odbranu i bezbednost Skupštine Srbije Marija Obradović prisustvovali su izvođenju komandno-štabne vežbe u kojoj učestvuju pripadnici MO, VS i Nacionalne garde Ohaja i predstavnici državnih organa Rerpublike Srbije koji imaju nadležnosti u oblasti informacione bezbednosti.

Vulin je rekao da svet postaje sve opasnije mesto što je vidljivo i u svakodnevnom životu.

"Sve više se suočavamo sa opasnostima o kojima do juče nismo znali gotovo ništa. Sajber bezbednost kod nas je tema koja nije dovoljno razvijena, nije dovoljno zastupljena, a za nju svi imamo odgovornost. To je za nas potpuno novi izazov", konstatovao je Vulin.

Rekao je da zemlja koja nije u stanju da kontroliše svoj informatički prostor nije suverena, nije slobodna, te da Srbija mora takva i da ostane.

Ističući da nije prvi put da narodni poslanici prisustvuju vežbama Vojske Srbije, Obradovićeva je rekla je da se i ovom prilikom uverila da Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije posebnu pažnju poklanjaju sajber bezbednosti.

"Kad je reč o zakonskoj regulativi nije bilo dovoljno sluha i pažnje za to u ranijem periodu. To jeste najvažnija poruka koju ću poneti sa ove vežbe. Neophodno je da Narodna skupština sve intenzivnije radi na usvajanju novog zakonskog okvira i na revidiranju već postojećeg“", podvukla je ona.

Vežbu je pratila i državna sekretarka u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić.



garda ohaja..  Smile  kad ce oni ici kuci svojoj  Smile
« Poslednja izmena: 14. Sep 2017, 19:48:18 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
@:

"Dok se ne konstituiše nova vlada na KiM i dok Srpska lista ne preuzme svoj deo ovlašćenja, snage i uticaja, takve stvari će se dešavati. I još više bi se dešavale da nema predstavnika Srpske", uveren je Vulin.

...

 Smile

"Nismo priznali Kosovo i Metohiju kao drzavu" ili , mozda , ipak ... ?!


 Smile


"Sve više se suočavamo sa opasnostima o kojima do juče nismo znali gotovo ništa. Sajber bezbednost kod nas je tema koja nije dovoljno razvijena, nije dovoljno zastupljena, a za nju svi imamo odgovornost. To je za nas potpuno novi izazov", konstatovao je Vulin.

Rekao je da zemlja koja nije u stanju da kontroliše svoj informatički prostor nije suverena, nije slobodna, te da Srbija mora takva i da ostane..."...


...


 Smile

Sta je rekao o "zemlji koja ne kontrolise celokupnu teritoriju i njenoj nezavisnosti i bezbednosti" ?!



 Smile

"Kad je reč o zakonskoj regulativi nije bilo dovoljno sluha i pažnje za to u ranijem periodu. To jeste najvažnija poruka koju ću poneti sa ove vežbe. Neophodno je da Narodna skupština sve intenzivnije radi na usvajanju novog zakonskog okvira i na revidiranju već postojećeg“", podvukla je ona.


 Smile


Sta li je sledece od citavog niza mogucnosti na koju je spreman i on i onaj ko ga je tu postavio?

IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 168 169 171 172 ... 398
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:38:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.