Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sirenje bratstva i jedinstva medju srpskim javnim licnostima  (Pročitano 4221 puta)
10. Nov 2013, 11:58:28
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Pozdrav. Htela sam sa nekim da prodiskutujem da vidim sta vi mislite o tome.
Da li ste primetili da nase poznate licnosti svi odreda ,bilo kog zanra propagiraju bratstvo i jedinstvo medju svim narodima na Balkanu, dok to nije slucaj medju komsijama?
Sada cu da navedem neke primere. Dobro oni bas i nisu javne licnosti,ali ipak ih dosta ljudi javno prati na fejsbuk profilima. Govorim o prvom primeru,Cecinoj deci. Na neke zamerke nasih ljudi o tome da slihtaju komsijama, rekli su oboje da ne mrze ni Hrvate ni Muslimane,da je njihov otac heroj ali se borio protiv drugih ljudi i nece zbog toga da generalizuju narode. I to kazu samo jer ih isti ti Mislimani i Hrvati prate na asku,fejsu pa da se ne zamere i ne izgube "fanove." 

Zatim Bora Corba, bila je emsijia pre neko vece o njemu,i naravno njegov tim tvrdi kako on nikada nije rekao ruznu rec za Hrvate i Muslimane,bez obzira sto je snimao onu pesmu sa Bajom "Cuti,cuti ujko". Opet se vidi kako pokusavaju da se pravdaju Muslimanima i Hrvatima samo da ne izgube fanove.

Zatim Ceca koja je najpopularnija srpska pevacica (nazalost),bez obzira sto je mnogi mrze,takodje cesto pominje kako su Hrvati i Muslimani dobrodosli na njen koncert.A zna se sta oni misle o njoj. Ta ista "srpska majka" koju nazivaju tako nikad se ne bi smela usuditi da otpeva neku patriotsku pesmu,samo da ne bi izgubila fanove iz susednih drzava. Na njenoj najvecoj stranici koju vode Srbi redovno se cestita Bajram a kada i i gde su ikada isti ti Muslimani cesitali Srbima Bozic?

I onda se setim Nine Badric koja ima srpske fanove da cestita oslobodjenje Gotovine.Jelene Rozge koja peva na dan Oluje u Kninu,Albanske pevacice koja peva pesme protiv Srba javno na Kosovu pred njihovim POLITICARIMA pre par dana, i oni se time odusevljavaju ,svi odreda i stari i mladi. Da to neki nas pevac ovde uradi,to bila vest dana i svi bi osuli paljbu. Zatim svetska poznata Rita Ora , Albanka koja je promovisala Kosovo u novom spotu sa njihovom zastavom,a zna da ima i srpskih fanova. Kada bi se neki nas poznat pevac ili bend smeo usuditi da peva o Kosovu javno na primer?
Znaci to su sve ljudi koji imaju svoje ja,i koji se ne plase da izgube fanove zbog politike. Jedino Srbi kao narod i pevaci sire bratstvo i jedinstvo,i ulizuju se drugima samo da imaju sto vise fanova.

Ja ne razumem tu opsednutost nasih ljudi da izigravaju Majke Tereze posle svega sto smo kao narod prosli.Ne bi to ni bio problem da se istorija ne ponavlja, i da zahvaljujuci takvim stavovima ce danas sutra srpska deca opet biti ubijana.Nece patiti te javne licnosti i njihova deca,nego narod koga i briga za politiku. Srbi su sirili bratstvo i jedinstvo i nakon prvog svetskog rata.Rezultat -Genocid nad Srbima.
Sirili su bratstvo i jedinstvo i nakon 45 -te.  Rezultat- Skoro i nema vise Srba u Hrvatskoj ili Sarajevu na primer.
Ako dva puta neko pogresi, sta je to sto in navodi da ti isti Muslimani i Hrvati nece to uraditi i treci put kada bude bilo prilike? Ok, nisam ja za mrznju,neka svako gleda u svoje dvoriste,ali cemu to ulizivanje narodima koji su DOKAZANI neprijatelji Srba kroz istoriju? Zbog cega Srbi imaju potrebu da budu IN i da govore kako svi ljudi treba da se vole i postuju bez obzira na nacionalnost kada iz prakse je to dokazano kao nemoguce?  Mi sami kao narod ne mozemo da se slozimo izmedju sebe oko najbanalnijih sitnica a ne da se slozimo sa onima koji bi jedva docekali opet neki novi rat da dovrse ono sto su davno zapoceli.

I koliko su Srbi zaista Srbi,posebno te nase javne licnosti? Negde sam procitala da pravih Srba skoro i da nema,to sto nose srpska imena i prezimena nista ne znaci.Pravi su izginuli u silnim ratovima, a ostali se se jos davno izmesali sa drugim narodima kroz isotriju,sa Romima,Turcima itd,pa ne mozes ni da ocekujes da oni vole svoje,kada i nisu pravi Srbi. Pocecu da verujem u to,jer mi nije jasna ta kolicina mazohizma koja vlada medju narodom.

Jos ovo, bila sam ukljucena u najpopularniji zenski forum na Balkanu,naravno srpski je i adminke koje su Srpkinje ne dozovljavaju da se prica o politici,Kosovu i Vidovdanu itd. samo da ne bi izgubile clanice koje su Hrvtatice ili Muslimanke,da ih slucajno ne bi neko uvredio.To je samo najbanalniji primer kako se nasi ljudi svuda ulizuju drugima. Nikada nisam naisla ni na jedan sajt od komsija gde kazu da je zabranjeno govoriti o njihovoj istoriji ili zemlji. Ovde je bukvalno postalo IN reci da je NACIONALIZAM sve ali bukvalno sve sto ima predznak srpskog.

Mi smo jedini u okruzenju koji imaju na javnoj sceni vise pevaca drugih narodnosti nego Srba.Pa zatim razne emsije,farme,brat i ostale gadosti,jedini smo koji prihvatamo ljude koji javno pljuju istu tu Srbiju,srpsku slavu itd...I to narod sve gleda i nema nista protiv.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Cecina deca  Smile

Pravi Srbi  Smile


A sto kaze "srpska majka" (koju su drugi tako prozvali ne ona sama) - "dobro-dosli" - ne vidim problem - ne ide ona "tamo" da peva vec njoj dolaze na noge - molim lepo hvala lepo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Pa dobro pa sta.

Ovaj rat je bio donekle i gradjanski i bratoubilacki i ostalo je dosta ljudi koji za taj rat UOPSTE nije bilo.

Recimo ja i moji uvijek smo imali i imacemo raznih nacija prijatelja.

Ja sam za "bratstvo i jedinstvo" i bilo bi najbolje da je il ostala stara zemlja ili smo nasli mirniji nacin da se razidjemo, lakse bi se ponovo skupili.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Samo mala replika na "Ovaj rat je bio donekle i gradjanski i bratoubilacki" - izbacis donekle i stoji recenica Smiley


Totalno suludo jer na ovim prostorima su retke "ciste" porodice - ali dobro, vole ljudi to ovde, da bliski po krvi istu tako lako prolivaju  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Ponovicu ono sto stalno pricam, mi Srbi uvek moramo da bidemo "veci". Pa tako i veci "Jugosloveni" od ostalih...

Mislim, nemam ja problem sa "Bratsvom-Jedinstvom"(u teoriji lepa ideja) ali bih ipak isao reciprocitetom. Znacenje toga je, ako jedna Jelena Rozga peva na dan "Oluje" nije vise dobrodosla ovde. Al jbg, sta pricati kad je sam narod takav da jednom Merlinu puni 3 Arene. Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Krouli,pa njena se deca deklarisu kao Srbi,znam da je Veljko odgovorio jednom koji ga je nazvao Crnogorcem ovo" Moj otac se borio za Srbiju,pradeda bio u avijaciji Srbije" tako nesto,"i on je odrastao u Srbiji" pa ne vidi razlog da sebe smatra Crnogorcem.
Slagvort, i meni dodje po nekad ta ideja kako bi bilo lepo da smo svi slozni,i sta vidim? Vidim da uglavnom Srbi potenciraju pomirenje,i onda odustanem od takvih zamki. Ako i ima Muslimana i Hrvata koji su za bratstvo i jedinstvo,u jako malom su broju u poredjenju sa Srbima koji to isto zele. Oni ne zele to,pa zasto Srbi zele onda?

I to za njihove pevace koji slave Oluju i otvoreno podrzavaju njihove generale a opet Srbi to zaborave i prihvataju ih.Pa znas kad bi mogao neki Srbin da kroci u Hrvatsku da podrzi nekog naseg? Nikad. O tome se radi.

I to bratstvo i jedinsto da je toliko bilo iskreno,nikada se ne bi toliko klali sa tolikom zeljom medjusobno. Neko rece,narod naivan,politacri ih zavadili.Ma kako da ne,toliko naivni i jadni da su komsije jedva docekali da se ubijaju medjusobno.
Secam se Hrvatskog vojnika koji je na jednoj grupi posvecenoj Hrvatskim vojnicima, postavio sliku kosmije Srbina i rekao kako ga je premlatio sa drugovima,njega i njegovog oca, kaze to su mu komsije od detinjstva i onda vidis Hrvatske i Muslimanske veterane kako se podrzavaju u vezi toga.

Ok,pojedinici neka se vole,ali mislim da je nemoguce i glupo potencirati bratstvo i jedinstvo jer su Srbi najvise platili glavom ,dva puta genocidom zahvaljujuci tome. Koji to narod predje preko genocida i prihvata one koji su dokazani neprijatelji? Ne kazem da su svi Muslimani i Hrvati takvi,ali vecina jeste. Pa svi su slavili bombardovanje Srbije,maltene svi.Nego to se zaboravilo. I u miru su svi fini i ok,a veruj kada dodje opet ne daj Boze do rata,opet bi nasrnuli jedne na druge. I sta mislis ko ce najvise da plati? Oni koji su verovali u tu ideju.

I jos nesto i krajem prvog svetskog rata Srbi su isto prihvatili pomirenje,da bi 41 dosao Ustasa u jednu kucu kod svojih komsija,oni mu ponude kafu,lepo se ispricaju,nasale cak, da bi ih taj Hrvat deportovao u Jasenovac na klanje nakon popijene kafe. Toliko o tome koliko se njima moze verovati.To je inace istinita prica.

Ako se dva puta desilo jedno te isto,onda ce i treci put. Ok,jednom da smo se zajebali,ali dva puta? I prihvatiti opet ideju o bratstvu i jedinstvu je po meni jako opasno.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Nacionalizam nikad nije samo "ja sam zao i mrzim druge"...

uvijek je zapakovan u "oni su nas prvi, oni su veci zlocinci, nisu svi ali vecina"...

Paranoja u osnovi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Ta paranoja je osnovana,posle svega. Zato su Srbi i izbegli iz Hrvatske jer su znali sta im se sprema,nisu slusali Tudjmana koji je rekao da mogu da ostanu,nista im se nece desiti. Oni koji su ostali i verovali braci Hrvatima su poklani na pragu svojih kuca, babe,dede,deca.
« Poslednja izmena: 10. Nov 2013, 13:12:03 od Jenas5 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Jenas5 ti u diskusiju kao argument ubacujes/koristis neciju/neku decu - pa neka su ona Arkanova i Cecina - deca  Smile

I da, koje bwe bratstvo i jedinstvo - pa to nece da se desi skorije (ako se ikad i desi vise) - ko zaista siri tu ideju again?
« Poslednja izmena: 10. Nov 2013, 13:16:52 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Pa dajem primer samo kako nasi razmisljaju. I ostali nepoznati misle tako. Pa i unuci Haradinaja na fesju otvoreno govore protiv Srba. Navodim primere kako se nase javne licnosti ulizuju drugima,dok njihovi nemaju problem i strah da kazu sta zaista misle. Mogu da hejtuju Srbe do mile volje,niko im nece zameriti. Jedan dan slavi Oluju a vec sledci dolazi i peva u Srbiji. I jos Srbi odu na nastup.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.