Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve ću ih pobiti: vlasnik menjačnice u ns upucao pljačkaše!  (Pročitano 5660 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 23.0
U Ameriki ima "Stand your Ground" tako da bi ovo proslo bez problema, sada lopovi su zasticena vrsta u Srbiji
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
da..ali samo ako je pre toga bilo nekad ..u tom objektu... izvrseno tesko krivicno djelo..oruzana pljacka...
ili ako nije zaposljen u svojoj mjenjacnici kao obezbjedjenje..i

li pak ako nije sluzbeno ili vojno lice..(oni su uvijek na duznosti..ako ne  sluzbeno-  onda  moralno..
i po  zakonu duzni su da pokusaju spreciti bilo kakvo krivcno djelo
i prema tome imaju  sva ovlastenja da za to sprecavanje krivicnih djela...
koriste sva potrebna sredstva koja zakonski posjeduju u tom trenutku... shodno tome sta  situacija zahtjeva...  Smile)
u drugom slucaju ni po kojem osnovu on kao   pravno lice (pravno - kao vlasnik mjenjacnice

"Pravno lice, pravna osoba ili pravni subjekt je pravna tvorevina, virtuelno fizičko lice, koja ima zakonsko pravo i obaveze kao što su zakonske mogućnosti da se prave ugovori, te da se tuži ili bude tužen. To je lice (ili telo), najčešće u formi organizacije, korporacije (preduzeća) ili vlade koje je sačinjeno od više fizičkih lica, a koje zakon, iz praktičnih razloga tretira kao jedno"...  izvor - wikipedija..da me razumjes jasnije    Smile   )

ne moze da dobije dozvolu za upotrebu vatrenog oruzja...

edit..i ta eventualna odzvola za upotrebu v.oruzja...
odnosi se samo na objekat..izvan njega ne moze da ga nosi i  upotrebljava...
« Poslednja izmena: 18. Sep 2013, 17:35:10 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Strasno. Ne moze covek ni da posteno pljacka a da ne pripucaju na njega...

 Smile Smile

Богами,ово се стварно отргло контроли.А ,и ти власници мењачница су све сумњиви ликови,да се зна.
Пази ти,он шета утоку на улици..да ли неко зна које су то перипетије,провере и луднице само да би добио дозволу за држање оружја кући?
Невиђене..а да не говоримо о ношењу.
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Citat
i pri tome koristio vatreno oruzje za koje(vjerovatno)  nema dozvolu za upotrebu...

Moguce da ima, jer ima menjacnicu pa mu ne bi bilo tesko i da dobije dozvolu  Smile

Тих мењачница по земљи Србији има милион...до милион  и по Smile
Замисли кад би се тако делиле дозволе за ношење оружка..или нас или њих не би више било  Smile
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Citat
i pri tome koristio vatreno oruzje za koje(vjerovatno)  nema dozvolu za upotrebu...

Moguce da ima, jer ima menjacnicu pa mu ne bi bilo tesko i da dobije dozvolu  Smile

Тих мењачница по земљи Србији има милион...до милион  и по Smile
Замисли кад би се тако делиле дозволе за ношење оружка..или нас или њих не би више било  Smile

Pa sad, sto nas ne bi bilo, nece svi da pljackaju menjacnice  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 29.0.1547.66
3 na 1 + suzavac. vlasnik će biti oslobođen.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Sony xperia
Branio svoje, a optužuju ga za pokušaj ubistva

Odbrana od pljačkaša mogla bi skupo da košta Novosađanina Radoja Obradovića. Pucao da bi spasao suprugu i sebe, sad ga terete da je pokušao da ubije napadače



NOVI SAD - Drama koja se, u utorak oko 21 čas, odigrala na ulazu u zgradu sa brojem 35 u Ulici vladike Ćirića u novosadskom Novom naselju, mogla bi da bude kobna - za žrtve. Protiv Radoja Obradovića (53) koji je, braneći suprugu Lidiju (51) i sebe, ranio jednog od napadača, podneta je krivična prijava za pokušaj ubistva!

Tako je odlučilo novosadsko Više javno tužilaštvo, što je u novosadskoj policiji koja je izvršila uviđaj i uhapsila ranjenog napadača, doduše nezvanično, protumačeno kao loša poruka javnosti, odnosno ohrabrenje kriminalcima, a kod Obradovića i njegove supruge izazvalo najpre zaprepašćenje, a potom i ogorčenje.

- Još se nismo oporavili od užasa koji smo u utorak uveče doživeli i preživeli, a stigla nas je ovakva optužba - kaže, u svojevrsnoj ispovesti za naš list, Obradović, inače vlasnik menjačnice „Rakoni“ i Ulici Novosadskog sajma.

Upravo iz te menjačnice on se, u pratnji supruge koja se još oporavlja od ozbiljne operacije, u utorak uveče vraćao u njihov dom u Novom naselju, kad su ih, na samom ulazu, presrela trojica maskiranih napadača. Jedan je Lidiju isrpskao sprejom sa suzavcem po licu i oborio je na zemlju, vukući je za kosu i udarajući je.

- Druga dvojica su skočila na mene, u oči su mi takođe naprskali sprej, a jedan me je pištoljem koji je imao u levoj ruci, udario u predelu rebara. Pokušao sam da se zaštitim rukom, ali su mi povređeni rebra i prsti. Sve vreme su vikali: „Dajte pare ili ćemo vas pobiti“, pokušavajući, istovremeno, da mi otrgnu torbicu koju sam imao oko pojasa i u kojoj je bio dnevni pazar iz menjačnice - priča Radoje.

HAPŠENJE NAPADAČA PRIPADNICI kriminalističke policije PU Novi Sad uhapsili su u sredu veče, u jednom kafiću u Ulici Novosadskog sajma, u neposrednoj blizini menjačnice Radoja Obradovića, mlađeg muškarca čiji identitet još nije saopšten. Reč je, kako saznajemo, o jednom od dvojice razbojnika koji su, zajedno sa Došenom, napali Obradovića ispred njegovog doma u Ulici vladike Ćirića. Za drugim napadačem se još traga.



Mesto gde su napadnuti Obradovići

U tom gušanju, on je uspeo da izvuče svoj „magnum 35“ kratke cevi koji je držao za pojasom i koji je, mada ima dozvolu za njegovo držanje, ali ne i nošenje, te večeri ipak poneo iz menjačnice.

- Bio sam uznemiren zbog svih ovih tuča i drugih nemilih događanja u gradu i odlučio sam da, uprkos Lidijinom protivljenju, ponesem pištolj i to nam je, siguran smo, spasilo živote - nastavlja naš sagovornik. - Najpre sam ispalio jedan hitac u vazduh, ali to nije delovale na napadače. Štaviše, onaj na zemlji je nastavio da tuče Lidiju, a ova dvojica su i dalje nasrtala na mene. Tada sam ispalio još dva metka.

 Jedan od njih je, kako se kasnije ispostavilo, jednog od napadača, Igora Došena (37) iz Kaća, pogodio u predelu očne duplje, a drugi u levu butinu. Tek posle Obradovićevih hitaca, napadači su se dali u bekstvo.

- Najpre sam pomogao Lidiji, a onda krenuo da vidim gde su. Ranjeni je pretrčao desetak metara, a onda se, jaučući, sručio na zemlju, dok su se preostala dvojica izgubila u mraku. Pokušao sam sam da zovem policiju, ali nisam uspeo, pa sam nazvao svog kuma koji ih je o svemu obavestio. Kao i Hitna pomoć koja je ranjenika prebacila u bolnicu, stigli su na lice mesta vrlo brzo.

Olivera Budakov, advokat Obradovića, kaže da ni u činjeničnom stanju ni u izveštaju PU Novi Sad nema elemenata zbog kojih bi njen klijent mogao da bude osumnjičen za pokušaj ubistva.

- Ovo je klasičan primer nužne odbrane - kaže Budakovljeva. - Da je tužilaštvo izrazilo sumnju da li je ona prekoračena i pokrenulo takvu istragu, možda bi to i moglo da se razume, sumnja za pokušaj ubistva zaista ne može.

KOŠMAR - ZAISTA ne možemo da verujemo da nam se ovo dešava, kao da smo u nekom košmarnom snu - kažu, rezignirano, uglas, Radoje i Lidija. - Pa, šta je trebalo da radimo, da pustimo da nas izmasakriraju i otmu ono od čega naša cela porodica pošteno živi? Ovo, zaista, nema nikakvog smisla.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
Baš nema. Srbijo jebem mu mater da li ćeš osuditi ovog čoveka!?  Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Nokia 
Neka je pucao. Bez obzira kakva presuda bila, i da vlasnik bude pritvoren, poslata je jasna poruka lopovima.
Samo napred shugice, samo napred  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
 Затвор није лепо место.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.