Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dekodiranje i skidanje sa mreze???  (Pročitano 6686 puta)
13. Nov 2005, 18:31:59
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 10
Aj nek mi neko objasni sta je to dekodiranje i skidanje sa mreze. Imam strica u Frankfurtu i hoce da mi donese Nokiu 6680 ali mi je rekao da cu verovatno morati da ga dekodiram ili skinem sa mreze*&@# A posto pojma nemam kako da to uradim molim za pomoc. Procitao sam na forumu da to telefonu skida cenu zasto>? jel se onda brze kvari?? I ako slucajno neko zna da mi kaze gde je najsigurnije da to odradim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Trance4Ever

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1040
mob
Nokia N95 8GB
Pa skidanje sa mreze ti je npr. kada ti neko u inostranstvu uzme mobilni kod t-mobile-a.Taj telefon,ako ga doneses kod nas nece hteti da radi nego se mora dekodirati i flashovati da bi radio!
Tako da znas svaki put kad vidis telefon na cijoj je masci ispisano(ili ima slike,screensavere)t-mobile,tim,cingular ili nesto drugo,taj telefon je skinut sa mreze i dekodiran!
I da,ti telefoni su znatno jeftiniji jer se uzimaju na racun,kao sto je kod nas telekom srbija davao sony ericsson za 1500 dinara ako uzmes bel 400 paket koji placas 1500 dinara mesecno na dve godine.
Ali na kraju krajeva sve se dobro svrsi! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


sta reci

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3045
mob
HTC wildfire
kodiran telefon ti je telefon koji je kupljen preko ali kod mobilnog operatera[ kao kod nas mobtel ili telekom] taj telefon kad doneses ovde nemoze da radi sa nasom sim karticom zato sto je vec kodiran za neku [ vodafon.one.tim i neznam vec koju mrezu ]
znaci kada ga doneses ovde ti moras da ga dekodiras to se radi u servisu [ moras da imas nokia box da bi to urado on je bio oko 800 eura sada je malo jeftiniji ] oni ti to zadovoljstvo naplacuju od 5 do 70 eura zavisi koliko je nov model aparata [ konkretno znam da je za 6630 bilo oko 70 eura ]
sta se dalje desava posto to kod nas radi ko stigne desava se da ubacuju bagovane softvere ili lose odrade dekodiranje ili flesovanje i telefon ti posle toga prolupa odnosno gasi se [najcesce] sam se resetuje blokira zaglupi se i neznam sta jos sve ne i onda su ti samim tim kao ti telefoni jeftiniji
ustvari 85 posto telefona kod nas je sa nekih mreza odnosno dekodirano tako da su male sanse da nabodes telefon koji nije dekodiran
znaci sta opusteno uzmi taj telefon dekodiraj ga [prvo probaj sa obe kartice mozda nece imati potrebe za dekodiranjem] i opusteno ga koristi
raspitaj se koliko je dekodiranje u comtrejdu oni su kao najbolji i trebalo bi da imaju najbolje softvere ali su verovatno i najskuplji

uhh jebote koliko sam napisao

                                                                  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
mob
HTC HD2
Citat
uhh jebote koliko sam napisao
Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 10
Hvala vam puno narode na objasnjenju :d zvao sam neki servis danas i rekli su mi da nerade 6680 a da inace naplacuju oko 400din, za sonyericson. Izgleda da nemam srece danas. Pokusacu ponovo sutrra.   jos jednom hvala punooo.
.

[Edit by SerbianFighter: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 13. Nov 2005, 21:57:50 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
mob
HTC One X
Bez AllCaps  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Trance4Ever

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1040
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
Nokia N95 8GB
Nema na cemu!
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.