Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:09:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Planete na kraju kuca  (Pročitano 5785 puta)
02. Avg 2013, 16:30:10
Zodijak
Pol
Poruke 4
Browser
Opera 12.16
Imam nedoumicu ovde. Kako vi tumacite planetu koja je,recimo,3 stepena od vrha sledece kuce?Neki astrolozi kazu da se gleda prvenstveno njen fizicki polozaj pa makar ona bila samo 1 stepen od sledece kuce i da je uticaj na sledecu kucu sporedan. Meni se to nije pokazalo kao tacno (ovo za 1 stepen),ali nisam sigurna za one planete na 3 i vise udaljenosti.
Imam u karti Jupitera u sedmoj,tri i po stepena od osme i ne znam gde da ga smestim,a ne pronalazim se u bas u tumacenju za sedmu jer bi me onda privlacili neki skolovani,sto nije slucaj.   :mrgreen: Ali,opet nisam sigurna. . .
Sta mislite?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Pre svega, verovala ili ne, zavisi od natalne karte, odnosno, imas vise sistema podele kuca. Najcesce koriscen je Plasidus sistem podele kuca, a ja u poslednje vreme, najcesce koristim Alcabitus sistem podele kuca, koji se koristi u Tradicionalnoj astrologiji.
Tako da, ono sto je po jednoj podeli u 7. moguce je da ca po drugom sistemu vec biti u 8. kuci.
Vecina astrologa smatra da vec na 5* od vrha naredne kuce, planeta vec ima uticaj na nju. Medjutim, mnogo je vaznije da li je doticna planeta, kod tebe JU, u 8. znaku od tvog ASC, ili u 7.

Svakako, planeta je najjaca kada je na pocetku kuce, tako da tvoj JU verovatno mnogo vise uticaja ima na pitanja 8. nego na pitanja 7. kuce, ali sve to je najbolje proveriti kada se pogleda natalna karta, polozaj planete, njegova snaga, znak u kome se nalazi, aspekti itd...A JU u 7. ne mora da se odnosi samo na neke skolovane partnere, JU ima mnogo siru simboliku, kao i svaka druga planeta... Smiley
« Poslednja izmena: 02. Avg 2013, 19:35:46 od nowembar »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
Hvala nowembar  :D Ja sam ga do sad tumacila u 8.  jer je u Skorpiji,a sedmo polje je u Vagi,a onda sam procitala da zavisi da li je planeta u fiksnom znaku jer kao onda vise deluje tu gde je fizicki.
Smesticu ja njega ipak u 8.  (jeste u osmom znaku). Je l' mozes da mi kazes gde pise koji je sistem kuca kad izradjujes na natalna karta kalkulator?Ili moram na Astro. com?Tamo me nesto zeza. . .  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Ne znam za taj program koji koristis, ali za astro.com znam, a ja licno koristim Morinus program, i tamo takodje imaju opcije za sve sisteme kuca.
U astro.com imas dugacak spisak, na padajucem meniju ( jednom od onih...) mada ne znam zasto bi te ovaj program zezao, skroz je ok i veoma precizan.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


i will survive

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 99
OS
Windows XP x64
Browser
Chrome 28.0.1500.72
ja koristim campanusovu podelu kuca, izmedju ostalog i Tralalalala, tako da se moze reci da se na ovom forumu koristi ta podela kuca, salim se. probaj, vidi sta ti odgovara. inace, ja uzimam da je 2.5 stepena od neke kuca, vec u toj kuci, ali mozda ni to nije tacno.
« Poslednja izmena: 03. Avg 2013, 16:07:52 od jovo80 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


i will survive

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 99
OS
Windows XP x64
Browser
Chrome 28.0.1500.72
planete na oko 22 stepena posebno devica, ribe, umobolnost. primer. 11.04.2007 12:55, beograd. cudno se ponasa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:09:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.