Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Volonterka sa Islanda koju je izvređala funkcionerka iz Kruševca  (Pročitano 9942 puta)
18. Jul 2013, 16:11:13
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Volonterka sa Islanda koju je izvređala funkcionerka iz Kruševca: Nije lepo da vređate moj izgled, oblačenje i poreklo

I.M.    | 18. 07. 2013. - 15:40h   16:04h
Mlada volonterka sa Islanda, Erla Dur Magnusdotirn, koju je zamenica gradonačelnika Kruševca ni krivu ni dužnu izvređala na Fejsbuku, izvinila se lokalnoj funkcionerki "ukoliko je svojim izgledom i poreklom uvredila" i poručila joj da poenta radionice nije bilo svečano oblačenje, već razgovor sa mladima, u jednom neformalnom ambijentu.


Zamenica gradonačelnika Kruševca Slobodanka Miladinović (Fejsbuk)

Naime, zamenica gradonačelnika Kruševca Slobodanka Miladinović izvređala je mladu volonterku Erlu Dur Magnusdotirn, koja je u Kruševcu boravila prošle nedelje, kako bi u kancelariji za mlade održala edukativnu radionicu o volonterizmu. Miladinovićka, inače kadar DSS-a, prokomentarisala je izgled i odevanje mlade devojke na svom fejsbuk profilu rečima "lepotica,kao i sve sto stize iz EU,kao da je krenula u Bivoljski ključ da poliva papriku".
 
Nakon što se na "Fejsbuku" podigla prašina zbog vređanja oglasila se i mlada volonterka. Njeno pismo prenosimo u celini:
 
 
Draga gđo Miladinović,
Moje ime je Erla Dur Magnusdotir i volonterka sam sa Islanda. Prošle nedelje sam imala priliku da dođem u Kruševac po prvi put i moram da priznam da mi se grad zaista dopada. Tamo sam upoznala odličnu grupu mladih ljudi i održala sam radionicu o Evropskoj volonterskoj službi, što je odlična prilika za mlade širom Evrope da se besplatno usavršavaju, putuju i žive van svoje zemlje u trajanju do godinu dana. I sama sam volonterka EVS-a i proteklih godinu dana sam živela u Srbiji i bavila se radom koji će, nadam se, doprineti zajednici u Srbiji. Znam mnoge ljude iz Srbije koji su bili volonteri EVS-a i svi oni se slažu sa tim da im je to bilo najlepše iskustvo u životu.
 
Za vikend sam videla da se moje ime pojavilo u novinama. Ne zbog toga što sam pokušala da učinim nešto lepo, upoznajući mlade iz Kruševca sa ovom sjajnom prilikom, već zbog načina na koji sam izgledala i zbog mog porekla. Samo želim da kažem da mi je žao ukoliko sam Vas na bilo kakav način uvredila. Za ovakvu radionicu nije propisan stil oblačenja, jer se radi o neformalnom obrazovanju i ja sam došla da razgovaram sa mladima o EVS-u na neformalan i njima prilagođen način. Želela sam da budem neko s kim oni mogu da se poistovete, jer sam i ja mlada osoba i smatram da je to važnije od nošenja svečane odeće. Možda nije profesionalno što sam nosila farmerke i majicu, ali sa Vaše strane nije u redu da tako nešto komentarišete na "Fejsbuku" i vređate moj izgled, oblačenje i poreklo; svakako bi bilo bolje da ste povodom toga kontaktirali lično sa mnom ili sa Kancelarijom za mlade iz Kruševca, koja me je pozvala, stoji u pismu.
 
Organizacija "Hajde da" na čiji je poziv i mlada Islanđanka došla u Kruševac, zahteva javno izvinjenje iz kabineta gradonačelnika.
 
U daljem pismu oni su objasnili da je mlada volonterka Erla Dur Magnusdotir, koja posredstvom Evropskog volonterskog servisa boravi već 11 meseci u Srbiji i volontira na omladinskim projektima, došla u Kruševac i održala edukativnu radionicu na temu kako mladi iz Kruševca mogu besplatno da se usavršavaju i putuju u EU putem Evropskog volonterskog servisa i programa "Mladi u akciji".
 


Slika Erle Dur Magnusdotir koju je Miladinovićeva ismejala(kliknite za uvećanje)
 
Komentar zamenice gradonačelnika odobrilo je nekoliko korisnika, ali je bilo daleko više onih kojima se ni malo nije dopao način na koji je iskomentarisana gošća njihovog grada. Osim što je Miladinovićki skrenuta pažnja da Island nije u EU i da je pored toga čak i elemntarno nepismena, Vanja Rakić iz Kancelarije za mlade napisao je da su mladima u Kruševcu bitni vrlina i kvalitet osobe, a ne njen stil odevanja i fizički izgled. Potom je usledio novi komentar Miladinovićke (nije redigovan, prim. aut):
 
"Dragi Vanja drago mi je da sam saznala da je Vaša volonterka iz Evrope ,da ste pazljivo prcitali moj komentar videli bi ste da se on ne odnosi na njen fizicki izgled ,vec na stil oblacenja KAO DA JE KRENULA U BIVOLJSKI KLUC DA POLIVA PAPRIKU.Moracete da priznate da ste kroz sve te Vase obuke kroz koje ste prosli SAZNALI NESTO o poznatom HALO efektu, koji predavac salje svojim slusaocima. No hajde da zanemarimo psihologiju kao nauku odraz dobrog porodicnog vaspitanja je i kako ste i za koju priliku obuceni.Sigurna sam da VI u treger majici niste isli u skolu i da Vam profesori nisu dolazili u skolu u mini suknjui ili nedaj boze sa keceljom i papucama.Smatram da stil oblacenja treba da bude primeren situaciji i da salje poruku o osobi eto vratismo se ponovo na naucno utemeljenje neke tvrdnje.Srdacan pozdrav i izvinjenje ako Vas je moj komentar licno povredio.Dana Miladinovi' I ZA KRAJ MLADI COVECE MERA ZNANJA JE ZNANJE MERE U SVEMU U ZIVOTU A PREDAVANJE O VOLOTERIZMU JE ZIVOT .."

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Nokia krntija
Апсолутна подршка заменици градоначелника.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Frizider
Prica mi jedan ortak, konobar po profesiji, ugostitelj eto preciznije, dolaze oni na sljaku, daju im bele rukavice sakoe, kurcepalce a prijem je za nakog mudonju generalnog faktora juzne evrope za UNICEF. I tako oni skockani ko za Tita a dolazi lik u trocetvrtinkama, nekom raspalom majicicom i sandalama, ko na trens zurku da je pos'o al da prethodno nije imao vremena da se presvuce dok se vracao sa plaze.

Samo mi imamo taj dres kod kvazi shit glumljenja neke aristokratuje nicim izazvan. Ako se naglasi neformalno, onda neko zaista moze da pomisli kako moze neformalno i da se obuce. Cudna stvar.
« Poslednja izmena: 18. Jul 2013, 17:44:04 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
Citat
da ste pazljivo prcitali moj komentar videli bi ste da se on ne odnosi na njen fizicki izgled
Jeste, a sve verujem da se ono "lepotica kao i sve sto dolazi iz EU" odnosi na unutrasnju lepotu.  Smile

Iskompleksirani DSS-ovac na partijskom zadatku, nista cudno...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Mene su pre par godina odbili da puste u gradsku kuću u bermudama (jednobojne) ispod kolena i patikama, dok je u isto vreme ušla "žena" u "papučama" i suknji, nisam imao živaca da se svađam. Sada vidim da može da se udje.

Kod nas bi trebalo na ulazu da dele sapun i prašak pošto svi smrde kao djavo.
« Poslednja izmena: 18. Jul 2013, 18:08:12 od telep »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Као изразити противник кравата, машни, сакоа и разноразних ''одела'' подржавам да се свако облачи како њему паше...
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Upravo mi je pukao kurac od znacaja pomenutog dogadjaja. O boze hvala ti sto sam saznao za ovaj dogadjaj  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Samsung Galaxy S2
Citat
da ste pazljivo prcitali moj komentar videli bi ste da se on ne odnosi na njen fizicki izgled
Jeste, a sve verujem da se ono "lepotica kao i sve sto dolazi iz EU" odnosi na unutrasnju lepotu.  Smile

Iskompleksirani DSS-ovac na partijskom zadatku, nista cudno...

Island nije clanica EU.  Smile. Pitam se sta ju je kvalifikovalo za zamenicu gradonacelnika.
« Poslednja izmena: 18. Jul 2013, 18:48:52 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Inace, Island nije u EU  Smile

Edit, pretece me Sistem
« Poslednja izmena: 18. Jul 2013, 18:49:36 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Sto se tice oblacenja bas me briga kako se ko oblaci njegova stvar, takodje podrzavam i psovanje, jer mi je svako glumljenje vinoce visetruko odvratnije... Ali ono sto mene zanima zasto koji moj ljudi(ova debela) sa Islanda obrazuju nasu decu i to sve kao volonterski... I onda se pitamo sto nam drzava propada kad nam Islandjani obrazuju decu, rade najvazniji posao u drzavi... SRAMOTA Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.