Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 46 47 49
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Profesorka Rajna Dragićević održala govor koji će studenti pamtiti celog života  (Pročitano 30467 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia 
Citat
Znate kako....ja i daljee smatram da je dete samo i iskljucivo samo produkt porodice u kojoj zivi. Profesori nemaju sta da vaspitaju decu, to je posao roditelja.
E,vidite (sad cu poceti da Vam persiram  Smile ), to je opet teorija. I tako bi trebalo da bude. Ali u praksi imamo nesto drugacije. Imamo previse slucajeva vrsnjackog nasilja jos od vrtica, tako da ne bih rekla da roditelji obavljaju svoju ulogu kako treba. Djeca cu previse bijesna, a roditelji ne mare, jer ucitelj ce da se pozabavi njime. Najnoviji trendovi nalazu da dijete, ako mu se ne svidja ocjena, moze ladno da udari profesora. Uskoro ce se batine dobijati i za pogresan pogled. Sve su to djeca pokupila iz porodice. U takvim slucajevima, a takvih je mnogo, skola ima obavezu da preuzme ulogu roditelja. U skoli u kojoj sam ja isla na praksu, ucenik 4. razreda je cekao svog druga sa polomljenom flasom, kako bi se obracunao s njim. Drugi je djecaka ceka poslije skole da ga prebije. Treci je drugarima prijetio da je bolje da bjeze poslije skole, inace ce ih prebiti. Sve su to djeca ponijela iz kuce. Bolje receno, bijes koji ispoljavaju je obicno rezultat roditeljske nepaznje i nezainteresovanosti. Takodje, u razredu u kom sam bila na praksi na 4. godini su jednu ucenicu ismijavali jer je ponijela sendvic od kuce. Djeca koja su ismijavala su boljeg materlijalnog stanja od te djevojcice. Mislite da su ih kod kuce ucili da treba da vole svoje drugare, da ih gledaju isto, bez obzira koliko novca imaju? Tesko. I mnogo je ovakvih i slicnih primjera. Lako je to reci-najbitnija je porodica. Jeste, ali sta cemo u trenucima kad porodica zakaze?

U obavezi ste da obavestite roditelje ako se desava bilo sta sto moze da narusi zdravlje deteta. Nemate nadleznost. Mozete samo da sprecite tucu, kao sto i ja smirujem tudju zavadjenu decu sa igralista. Opet, morate da obavestite roditelje.
Deca se stalno nekome rugaju, decija posla.
Kad porodica zakaze, skola sigurno nece biti ta koja ce pomoci detetu, nego ga salje kod pedagoga ili psihologa koji procenjuju situaciju i pozivaju socijalnog radnika ili miliciju.
Nisam cula nikada da je neki profesor pozvao roditelja na 1 na 1 razgovor, da iskaze svoju zabrinutost zbog statusa deteta ili ponasanja, da ponudi svoju pomoc, da skola ponudi pomoc....
Jesam u slucaju bolesne dece, ali u slucaju dece koja su problematicna - nikada.
Cak sta vise, susrela sam se sa neprijatnim saznanjem da pedagog nije znao koji je postupak i sta se radi sa detetom kod kojeg je pronadjen noz. Srecom mama jednog decaka iz raazreda radi u miliciji pa su jadnu zenu koristili kao sredstvo zastrasivanja malog "huligana".
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Nokia 6220
Mehanizmi skole su da kazu kako je dete neshvaceno, i da kazu profesoru : "Snadji se da ga zainteresujes ".
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Nikad poraz, samo lekcija.

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 69
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.322.2
A sta konkretno skola radi povodom toga, osim sto zatasava ?
E, sad da pomenem greske skole. Tacno je da skole zataskavaju takve stvari, da se ne narusi ugled. I po mom misljenju, to je pogresno. Ovdje gdje ja zivim se, nazalost, skoro nista ne preduzima po tom  pitanju. Znam samo da je uciteljica zvala jednog od roditelja djecaka koji je planirao da se obracuna flasom sa drugom, i da je roditelj rekao kako je taj drugi djecak sigurno nesto skrivio, inace ne bi njegovo dijete reagovalo tako. Mislim, sta reci na to. Mislim da u Srbiji postoji program "Skole bez nasilja" i koliko sam upucena, vidi se pomak. Neka me ispravi neko ko je upuceniji, ako nisam u pravu. Skole u kojima je najmanja stopa vrsnjackog nasilja su one skole u kojima postoji zdrav odnos na relaciji skola-ucenik-roditelj. Zato sam i rekla da je najbolja opcija da roditelji i skola rade zajedno.

Sandra, roditelji se, rekla bih, obavjestavaju, tek kad se desi neki veci problem.Nazalost. A ne bih se slozila da su djecija posla to sto se rugaju. To je za mene problem u najavi. Danas ce se rugati zbog uzine, sutra zbog toga sto dijete nema original patike. I uopste, biranje prijatelja prema finansijskoj situaciji je pogresno, nadam se da se slazete s tim.

Ilija opet, ima i takvih slucajeva, kad je dijete neshvaceno. Ne znam sto je to tesko za povjerovati. Profesori treba da znaju da zainteresuju ucenika, to im je u opisu posla, a to sto se to ne dogadja je jos jedna greska onih koji nesposobne profesore zaposljavaju.
« Poslednja izmena: 15. Jul 2013, 23:35:41 od -Sinkopa- »
IP sačuvana
social share
If you're going through hell, keep going.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16

Nisam cula nikada da je neki profesor pozvao roditelja na 1 na 1 razgovor, da iskaze svoju zabrinutost zbog statusa deteta ili ponasanja, da ponudi svoju pomoc, da skola ponudi pomoc....

Imas ih jos uvek, i koji hoce da pomognu, i koji zovu roditelje i koji se trude. Ovi mladji koji dodju pogotovu jer dodju sa fakulteta pa shvate malo ozbiljnije svoj poziv i zaista se potrude oko organizovanja nastave i dece. Sto ne znaci da "taloga" nema vec samo da ljudi obicno od tog taloga retko vide siru sliku...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Samsung 111111
Pa svi mladi ljudi svojoj posao shvataju kao poziv,dok ne upadnu u kolotecinu i posao im dodje monoton i smoran. Smile
To i nije problem kad su upitanju poslovi koji se rade polusvesno i ne ugrozavaju nikog,dok neki jesu dosta odgovorni.
Inace skola je vaspitno obrazovna institucija.Sto znaci,da pored vaspitanja koje pruzaju roditelji tu si profesori koji bi trebalo pozitivno da uticu na decu i starije maloletnike.
E sad to se u nasim skolama ne desava..A gde te ispusti skola i roditelji tu je vaspitno-popravni dom.

I da naravno da ne mislim da samo roditelji mogu da vaspitaju decu.Profesori igraju ogromnu ulogu na svojim casovima.Ako profesor ima autoritet,zanje,volju i zna nacin kako da ucenicima pokaze prave vrednosti a ne da poklanja ocene,ulizuje se deci,smeska i bude dobar i fin tu greske nema.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Читајући коментаре изгледа да су нам школе расуло...
Шта онда треба да кажу Амери којима сваке године више деце буде побијено у школама него људи у Србији... Smile
Када се почиње школа са 7 година онда се може говорити о васпитном фактору али како су деца све старија тај васпитни фактор је све мањи а преостаје само образовни фактор...

Највећу улогу у васпитању има основна школа и ако неко није ''васпитан'' до 15 године тешко да ће га средња васпитати...

Циљ школе уопште је да човек као јединка крене самостално у живот и да се научи да самостално живи...
Ја кад сам ишао у школу родитељи ми нису помагали око домаћег итд. него сам сам то радио... а знам људе којима је кева у средњој преписивала читаве свеске јер они коњи нису писали на часу а професор је прегледао свеске на крају године...
Значи има нас свакаквих...не треба ни претеривати у помагању али ни отићи у крајност да се не помогне ако детету треба помоћ...

« Poslednja izmena: 16. Jul 2013, 07:08:35 od YuWarez »
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Nikad poraz, samo lekcija.

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 69
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.322.2
Citat
Шта онда треба да кажу Амери којима сваке године више деце буде побијено у школама него људи у Србији...
Treba nesto da preduzmu da se to vise ne bi dogadjalo. I to tjesenje gorim opcijama nikud ne vodi.

IP sačuvana
social share
If you're going through hell, keep going.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia 
Citat
Sandra, roditelji se, rekla bih, obavjestavaju, tek kad se desi neki veci problem.Nazalost. A ne bih se slozila da su djecija posla to sto se rugaju. To je za mene problem u najavi. Danas ce se rugati zbog uzine, sutra zbog toga sto dijete nema original patike. I uopste, biranje prijatelja prema finansijskoj situaciji je pogresno, nadam se da se slazete s tim.

To ruganje je uvek postojalo, i uvek ce ga biti. Mozda samo primecujes jer si sada vise okruzena decom. Ali od kad je sveta i veka deca se rugaju jedni drugima.


Nisam cula nikada da je neki profesor pozvao roditelja na 1 na 1 razgovor, da iskaze svoju zabrinutost zbog statusa deteta ili ponasanja, da ponudi svoju pomoc, da skola ponudi pomoc....

Imas ih jos uvek, i koji hoce da pomognu, i koji zovu roditelje i koji se trude. Ovi mladji koji dodju pogotovu jer dodju sa fakulteta pa shvate malo ozbiljnije svoj poziv i zaista se potrude oko organizovanja nastave i dece. Sto ne znaci da "taloga" nema vec samo da ljudi obicno od tog taloga retko vide siru sliku...

Ne znaci da nema. Slazem se. Ali ti slucajevvi su toliko retki da se utope.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Citat
Шта онда треба да кажу Амери којима сваке године више деце буде побијено у школама него људи у Србији...
Treba nesto da preduzmu da se to vise ne bi dogadjalo. I to tjesenje gorim opcijama nikud ne vodi.



Ма не тешим се...само људи претерају у критици и замишљају школски систем у некаквој идеално-утопијској форми...а тако нигде не постоји на свету...

Ако највећа економија света која је доста напреднија од нас у таквом проблему а називати наш образовни систем расуло,дно и да је пропало је нереално...

Свакако да треба да буде боље и наравно да постоје бољи системи али гледајући Европу ми смо неки просек, горе доле која земља...
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Skola ne treba da ti bude jedino i krajnje obrazovanje.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 46 47 49
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.