Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:42:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18 19 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novinarske baljezgarije  (Pročitano 196675 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Никола Варагић: Зорана Михајловић кандидат СНС-а на председничким изборима 2018.


ИЗВЕШТАЈ ИЗ БУДУЋНОСТИ

 
На председничким изборима одржаним 2017. године победио је Александар Вучић. Он је постао нови председник републике. Председник владе и председник СНС постала је Зорана Михајловић.

Прошло је нешто више од шест месеци од последњих председничких избора, и Вучић, наравно, најављује нове парламентарне и локалне изборе. Популарност је паду, на видело су изашле неке нове афере. Зорана Михајловић тражи да се истовремено одрже и нови председнички избори.

Председништво СНС (а то значи Ист-Вест, Шекспирова…) почетком 2018. године изабрало је Зорану Михајловић за председничког кандидата. Вучић је одлучио да се и он кандидује, упркос томе што није добио подршку странке. То је изазвало бес код Зоране Михајловић и осталих напредњака (и колационих партнера), тражи се кажњавање Вучића.

 

Новинар: Због чега нисте подржали Вучића?

Зорана Михаjловић: Ми морамо да идемо даље. Важно је идемо даље.

Новинар: Зар није Вучић заслужан за успехе ваше странке?

Зорана Михајловић: Као што сам говорила када је била иста ситуација са Томом[1], тако смо и сада захвални Вучићу за све добро што је урадио, али ми морамо да идемо даље, нама је потребан кандидат који може да победи, морамо да гледамо у будућност.

Новинар: Због чега је одлука Вучића да се кандидује против вас дестабилизација државе?

Зорана Михајловић: Ми имамо јасан пут и морамо да идемо даље. Одлучено је да ја будем нови председник, држава мора да има председника, институције морају да функционишу, није добра кохабитација, није добро ово постављање клипова у точкове, ми једноставно морамо да идемо даље.

Новинар: Да ли ће се феминисткиње обрадовати?

Зорана Михајловић: Мислим да могу да буду поносне.

Новинар: Да ли ће се ови из Српског културног клуба разочарати?

Зорана Михајловић: Ако желе да остану затуцани Балканци, то је њихова ствар. Ми идемо у Европу.

Новинар: Да ли је истина да се двоумите да ли да вас Ана Брнабић или Синиша Мали наследе у влади и СНС, уколико победите на председничким изборима?

Зорана Михајловић: Мислим да ће то бити Ана, Мали мора да заврши Београд на води.

 

***

 

Тако изгледа радикална еволуција, не-традиционална породица:

Војислав Шешељ-Тома Николић-Александар Вучић-Зорана Михајловић-Ана Брнабић

Или:

Позвао Воја Тому, Тома Ацу, Аца Зорану, Зорана Ану и ишчупаше, уместо репе, Ивицу и Палму, Чеду-Чанка, Вука и Расима…
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
nije to iskljuceno...

kroz ceo taj proces se vidi njena metamorfoza...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
  Ljudi potcenjuju nju i tomu. U tome greše.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Šekil O`Nil tvrdi: Zemlja je ravna ploča


Penzionisani košarkaš Šekil O`Nil gostujući u emisiji na internet radiju izrazio je svoje verovanje o obliku planete Zemlje

Istina je. Zemlja je ravna. Da, jeste“, rekao je govoreći na radijupodbay.fm.


Svoju tvrdnju, četrdesetpetogodišnjak pokušao je da objasni pozivajući se na svoje iskustvo sa putovanjem.


„Vozim od jedne obale do druge (u SAD-u) i meni je ravna. Samo kažem. Stalno vozim od Floride do Kalifornije i sve mi je ravno. Ne idem gore dole pod uglom od 360 stepeni“.


Reči četvorostrukog osvajača NBA šampionata zvuče kao reči drugog košarkaša Kajrija Irvinga, koji je još ranije izneo svoje mišljenje.

„Ovo nije terorija zavere. Zemlja je ravna“ izjavio je Irving.

Govoreći u toj emisiji O`Nil je izrazio i sumnje u celokupni američki obrazovni sistem.


„Slušajte, postoje tri načina manipulacije umom: šta pročitate, šta vidite i šta čujete. Prva stvar koju naučimo u školi je da je Koloumbo otkrio Ameriku, ali kad je stigao tamo naišao je na ljude tamnije puti koji puše lule mira. Šta vam to onda govori? Kolumbo nije otkrio Ameriku“, zaključio je bivši košarkaš.

 Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Bebe već sa pola godine mogu da pokažu rasizam


Studenti sa Univerziteta u Torontu došlo je do zaključka da bebe mogu da razviju rasne predrasude već sa šest do devet meseci, pre nego što prohodaju ili počnu da govore.


Prema rečima Kang Lija, čuvenog profesora psihologije na Institutu za izučavanje dece u Ontariju, čini se da je tako.
 
"Cilj ovog istraživanja bio je da utvrdimo u kom dobu deca počinju da pokazuju rasne predrasude", rekao je Li, koji je bio predvodio međunarodni tim istraživača iz SAD, Velike Britanije, Francuske i Kine. "Na osnovu postojećih studija, zaključci su bili da deca pokazuju predrasude oko treće ili četvrte godine. Mi smo želeli da posmatramo mlađu decu".
 
Istraživački tim uporedio je reakcije beba na osobe njihove rase i osobe drugih rasa.
 
Prvo istraživanje, koje je objavljeno u časopisu "Developmental sajens", obuhvatilo je 193 bebe kineskog porekla, uzrasta između tri i devet meseci, od kojih nijedna nije imala direktan kontakt sa neazijatama. Bebama su pušteni snimci šest Azijatkinja i šest žena iz Afrike, a svaki video bio je praćen ili veselom ili tužnom melodijom.
 
Mlađa deca, između tri i šest meseci, nisu povezivala muzičku podlogu sa rasom osobe prikazane na snimku. Li objašnjava kako je to znak da bebe mlađe od šest meseci "nemaju biološku predispoziciju da povezuju lica sopstvene i neke druge rase sa muzikom različite emotivne vrednosti".
 
Starije bebe su, međutim, bile su sklone ka tome da duže gledaju srećne Azijatkinje i tužne Afrikanke. Prema Lijevim rečima, to je znak da bebe povezuju sopstvenu rasu sa srećom, a drugu rasu sa tugom.
 
"Uvereni smo da je uzrok ovih ranih znakova rasnih predrasuda posledica nedostatka izloženosti ljudima drugih rasa", rekao je Li. "To nam govori kako bismo mi u Kanadi verovatno smanjili potencijalnu stopu rasizma kod dece ako bismo ih upoznavali sa osobama druge rase".
 
Endru Barom, profesor-saradnik na odseku za psihologiju Univerziteta u Britanskoj Kolumbiji, pokazao je dozu sumnje u Lijeve zaključke. Postoji mnogo razloga zbog kojih bi deca gledala u određena lica koji nisu povezani sa veselom ili tužnom muzikom, smatra on.
 
"Nemoguće je izvući takav zaključak o povezanosti na osnovu jednog eksperimenta kad može da postoji veliki broj razloga iz kojih biste nekog gledali duže vreme koji ne idu u prilog zaključku izvedenom u tom istraživanju", rekao je Baron, koji nije učestvovao u pomenutoj studiji.
 
"Postoje mnogi razlozi — i kontradiktorni razlozi — zbog kojih u neke stvari gledamo duže. Gledamo duže stvari kojih se bojimo, gledamo duže stvari koje nam se dopadaju. Samo je stvar načina na koji odlučite da tumačite podatke".
 
Li tvrdi da je najbolji način da se izbegnu rasne predrasude izlaganje dece pripadnicima drugih rasa u ranoj dobi. "Ako roditelji žele da preduprede rasizam, najbolje je da svojoj deci obezbede TV emisije, knjige i prijatelje druge rase. A izuzetno je važno da ih znaju po imenu — moraju da ih razaznaju kao pojedince".
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
NOVO SAZNANJE SVE MENJA! U Bermudskom trouglu je nestalo 8.152 OSOBE, a sada se zna i KAKO!


Američki i francuski istraživači su došli do veličanstvenog otkrića — delimično prozirne piramide kristalnog izgleda uzdižu se sa dna Kariba, a njihovo poreklo, starost i svrha su potpuno nepoznati.

Ljudi su se bojali i još uvek se boje legendarnog Bermudskog trougla. Područje između Bermuda, Floride i ostrva Portoriko u Atlantskom okeanu, površine od oko 1.140 kvadratnih kilometara, oduvek je plašilo moreplovce i ribare. Zapisi o nestajanju brodova vode se još od 15. veka, a navodno je i sam Kristifor Kolumbo na svojoj plovidbi prema Novom svetu 1492. godine primetio čudna svetla iznad tog područja.

Prema nepotvrđenoj statistici, u tom delu okeana dosad su nestale 8.152 osobe.

Uprkos tome što je unutar pojasa Bermudskog trougla zabeležen niz nestanaka brodova i aviona, od kojih olupine mnogih nikada nisu pronađene, službene statistike osiguravajućih društava ujedno pokazuju da na tom području ne postoji veća opasnost.

Legenda kaže da je okeanograf dr Mejer Verlag otkrio dve ogromne kristalne piramide na dubini od 2.000 metara. On i njegova ekipa su koristili sonare, elektroakustične uređaje za traženje i određivanje daljine, dubine, smera i za identifikaciju podvodnih pokretnih i nepokretnih objekata.

Kako tvrdi jedna od teorija zavere, Verlag smatra da bi dalja istraga tajni ove piramide mogla da otkrije više informacija o misterioznim nestancima na području Bermudskog trougla. Neki tvrde da su piramide mogle da služe kao skladište za snabdevanje ljudi Atlantide.

Svedoci koji su preživeli stravične nesreće u Bermudskom trouglu spominju morske virove, a postojeći dokazi ukazuju na to da su neki od nestalih brodova nestali upravo zbog tog fenomena vrtloga.

Drugi pak za nestanak letelica i brodova optužuju napade vanzemaljaca i prisutnost izgubljene Atlantide na morskom dnu.



https://www.youtube.com/watch?v=C78sf010gj4
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18 19 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:42:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.