Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:59:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Korindjanje  (Pročitano 14375 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
ja sam mali korindjas , daj mi gazda sta imas vina ili rakije da se Bozic napije , ako neces nista dati ja cu Bozic oterati ....

ima jos xxxxxxx slicnoh pesmica , ali i onih bezobraznih

ja sam mali postar k***c mi je ostar bezite od mene zene bicete j****e Smiley

inace ovde je obicaj da se korindja i puno dece ide od kuce do kuce i mislim da to nije katolicki obicaj .... ne znam ciji je ali nije ... zasto katolici onda ne korindjaju za njihov Bozic ????
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pevali smo i mi za postara, ali drugim prigodama Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
evo neke lepse pesmice:

1/ ja sam mali Isus
sin oca boga
danas mi je rodjus
I zelim mnogo toga

prvo gazda budi dobar
I ljubi bliznjeg svoga
ako krades, prestani
tako ti mog tate boga

ako imash vishka gazda?
daj onima shto nemaju vishe
a sada budi dobar choek
pa daj deci slatkishe


2/ Ja sam mali Jaša
jašem na čilaša
čilaš kleče,a ja reče
čestitam Vam Badnje vja sam mali Isus

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
evo neke lepse pesmice:

1/ ja sam mali Isus
sin oca boga
danas mi je rodjus
I zelim mnogo toga

prvo gazda budi dobar
I ljubi bliznjeg svoga
ako krades, prestani
tako ti mog tate boga

ako imash vishka gazda?
daj onima shto nemaju vishe
a sada budi dobar choek
pa daj deci slatkishe


2/ Ja sam mali Jaša
jašem na čilaša
čilaš kleče,a ja reče
čestitam Vam Badnje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Navečerje Božića - Badnji dan
Običaji iz drevnih vremena
Autor: E.B. | 05.01.2008 - 22:39

Božić počinjemo da praznujemo uveče. Navečerje Božića je Badnje veče, a dan ispred Božića zove se Badnji dan. Tog dana unosimo badnjak u svoje domove, a badnjak je najčešće hrastovo drvo koje se rano na Badnji dan seče i unosi u kuću pored ulaznih vrata. U gradu je to manja ili veća grančica sa dodatkom slame, koja stoji u kući ispred ikone. Uveče se badnjak unosi u kuću, polaže na ognjište uz molitveni obred. Badnjak se kadi, namaže se medom, prelije vinom, pospe se žitom i orasima i uz pevanje božićnog tropara i drugih molitvenih pesama vrši se poklonjenje i celivanje badnjaka. Uz badnjak se u domove unosi i slama kao znak prve postelje Bogomladenca.

Badnjačka večera je posna jer Božiću prethodi 40-dnevni post i svako jelo koje se iznese na trpezu ima simboličko značenje.
Božićni kolač poznat pod različitim nazivima domaćica je mesila rano ujutro na Badnji dan. Ranije mu je pripisivana posebna moć.
Česnica je važan obredni kolač koji domaćica mesi rano ujutru prvog dana Božića, a koji se lomi na delove. U česnicu se stavlja metalni novac, a do danas se zadržalo verovanje da pronađeni novac znači sreću čitave godine. Česnica simboliše samog spasitelja koji je za sebe rekao: "Ja sam hleb života koji siđe sa neba, koji jede od ovoga hleba, živeće vavjek."
Vino predstavlja prečistu krv Gospoda Isusa Hrista kojim je on na Golgoti dao otkup za grehe ljudi.
Sastavni deo praznovanja Božića jeste dolazak položajnika u kuću na sam dan Hristovog rođenja. To je obično omiljeno dete porodici koja ga prima a taj izbor nas podseća na Hristove reči: "Ko prima dete u ime moje, mene prima".
Po narodnom verovanju kuća se ne čisti tokom praznika da se ne bi isčistila i sreća iz kuće, a ovo verovanje ima i dublji smisao - da se ne počiste prisutne duše naših predaka. S tim u vezi jeste i običaj nesklanjanja jela sa trpeze, kao i zabrana iznošenja stvari iz kuće na Badnji dan i za Božić, kao i obavezno vraćanje pozajmljenih stvari.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:59:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.