Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Autobus sleteo u Kanjon Morače, najmanje 13 žrtava  (Pročitano 6013 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2178
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 8536.25
ljudi spasite se i na more u cg. idite putem beograd-užice-m.gora-višegrad-goražde-foča-gacko-bileća-trebinje-herceg novi...a možete i na zeleniku, tu obilazite plaćanje putarine, kao i trajekt za one koji idu prema budvi. put je manje frekventan, bolji( preko čemernog treba preći lagano, a to je nekih 15-25 km ) a i priroda je zaista predivna. prolazite pored četri jezera, nac. parkove mokra gora, sutjeska....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Jock.. postoji nesto jos jednostavnije - avion Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
DEČAK KOJI SE SA OCEM ZATEKAO NA MOSTU GRLO NA MESTU NESREĆE U KANJONU MORAČE
Rumunski autobus je jurio na dva točka

Aleksandra Knežević    | 25. 06. 2013. - 22:55h | Foto: AFP/Fonet   
PODGORICA - Autobus je išao munjevitom brzinom, iz tunela, rušio znakove i sve pred sobom po klizavom putu“ - ispričao je našem reporteru dvanaestogodišnji B. P. Autobus se digao na dva točka, navio se na jednu stranu i srušio u provaliju, ispričao je dječakov otac Boško.

Crna Gora je juče bila u šoku nakon stravične saobraćajne nesreće u kanjonu Morače u kojoj je u nedelju popodne stradalo 18 rumunskih turista, 28 ih je teško ili teže povređeno, kao i dečak iz Crne Gore koji se slučajno zatekao na cesti kada je rumunski autobus izletio s puta i survao se u provaliju.

Dečak je sa ocem Boškom Popovićem išao mostom, pešačkom stazom kada su primetili autobus koji je velikom brzinom, po klizavom putu izašao iz tunela, zakačio mališana i odbacio ga nekoliko desetina metara. Potom je autobus probio zaštitnu bankinu i stropoštao se niz liticu.
 
Zaustavio se 30 do 40 metara niže u provaliji. Dečak je zadobio povrede glave, kuka i noge. Danas ide kući i dobro se oseća, ali ova nesreća, kako kaže, zauvek će ostati urezana u njegovom sećanju.
 
- Ja i tata smo išli uzduž mosta pešačkom stazom. Kako je oštra krivina, autobus je izletio i ušao u levu kolovoznu traku. Tata je rekao: „Beži!“ i povukao me. Ja sam se trgnuo i iz radoznalosti da vidim šta se dešava, kad sam se okrenuo autobus me udario. Odbacio me nekoliko desetina metara. Dok sam ležao na asfaltu, autobus se nagnuo na dva točka skroz u stranu. Dve sekunde je stajao, tako da sam mislio da će pasti na mene, a onda je sletio u provaliju. Čuo sam samo vrisku putnika. Dugo sam se teturao po asfaltu, krv mi je liptala iz glave. Kada sam došao u bolnicu, šili su mi ranu sa šest konaca. Sad se dobro osećam – ispričao je za „Blic Crna Gora“ dvanaestogodišnji B. P.
 
Njegova majka dodaje da je dečak čitavu noć sanjao nesreću, a otac Boško, još u šoku, kaže da je bilo stravično gledati sina koji je se teturao po kolovozu levo-desno. Bošković je takođe ocenio da je autobus išao munjevitom brzinom, što je posvedočila i njegova komšinica koja se nalazila sa suprotne strane mosta i koja je videla da je veliko vozilo "kosilo sve pred sobom“.
 
- Išli smo preko mosta prema selu. Bili smo leđima okrenuti i kada sam čuo neku buku rekao sam sinu: „Pazi!“ Bili smo od izlaza mosta jedno 15 metara, na samom početak mosta. Tu se sve odigralo. Išao je munjevitom brzinom da nije mogao da uhvati krivinu, nego je prešao u suprotnu traku. Pokosio je sve saobraćajne znakove na putu i tako se i prevrnuo. Autobus se podigao na dva točka, navio se na jednu stranu i srušio u provaliju - ispričao je dečakov otac Boško.

Četvoro putnika u kritičnom stanju
U Kliničkom centru Crne Gore nalazi se 29 povređenih putnika od kojih je četvoro životno ugroženo. Na konferenciji za novinare juče je saopšteno da je poginulo 18 putnika i da je za sada za njih osam urađena autopsija. Pacijenti su smešteni na odeljenima za ORL, grudnu, abdomenalnu i plastičnu hirurgiju kao i na ortopediju.
- Na Intenzivnoj njezi je sedam pacijenata, od koji su za sada tri van životne opasnosti, pod uslovom da se ne dese komplikacije, a uvek su moguće - pojasnio je predsednik Odbora direktora KC Dr Ranko Lazović.
Lazović je naveo da su četiri pacijenta na mehaničkoj ventilaciji, da se životno ugroženi i da se za njih lekari bore.
Vlada Rumunije zatražila je da se pacijenti transportuju u Bukurešt.
- Mi smo apsolutno saglasni, samo da sa njima napravimo analizu koji su pacijenti za sada spremni za to – rekao je on.

Građani položili ispit humanosti
Direktorka Zavoda za transfuziju krvi Dr Gordana Rašović kazala je da se odmah nakon nesreće javio ogroman broj dobrovoljnih davalaca.
- Prikupili smo 130 jedinica krvi za nekoliko sati. Mnogo građana se javilo i telefonom. Prijavilo se više od 350 dobrovoljnih davalaca krvi. Mnoge smo vratili ali ćemo ostati u kontaktu jer će zbog hirurških intervencija biti potrebna krv – rekla je ona, dodajući da su građani Crne Gore položili ispit humanosti.

Zahvalnost Crnoj Gori i narodu
Raed Arafat, državni sekretar Ministarstva zdravlja Rumunije  zahvalio je u ime Vlade Crnoj Gori za sve napore njenih službi i naroda kako bi se izbegle još teže posledice nesreće. On je kazao da je rumunska delegacija obišla sve bolesnike i pacijente, i da su impresionirani kako su primljeni i tretirani u KC Crne Gore. Arafat je naveo da je u autobusu bilo 46 turista i vozač. Crnogorski zvaničnici i predsedndici stranaka juče su poslali telegrame saučešća rumunskom narodu i rukovodstvu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.