Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa Orion telekomom i telekomom (za poznavaoce internet konekcija)  (Pročitano 15223 puta)
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows
Browser
Chrome 27.0.1453.94
mob
Nokia 6630, valjda
To ti podeshava provajder, ili ti, ne mozesh...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 209
OS
Windows
Browser
Chrome 27.0.1453.94
To ti podeshava provajder, ili ti, ne mozesh...

Ma nasao sam neku foru sa shape opcijom i podesio, oaj ruter ima extra opcije, nprm mozes da podesis i podelis konekciju za svaki konektovan racunar


Ostaje mi jos samo problem sa pingom u igrama da resim
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


"Uvek ima neko jači".

Zodijak
Pol Žena
Poruke 46661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
IPTV uvek zakucava. Nestane ti net, pa se prekinu i kanali,
pa moras da restartujes 1001 modem. Totalno smaranje.
Plus dosta kosta.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Nexus 5
Svaki post novo pitanje. Smiley


Ajd sad polako, ako su radnici telekoma proverili sve i potvrdili da isporucuju najopustenije 20 mbps kod tebe, problem je samo do tvog provajdera. Moguce je i da je problem do variranja signala, pa su ti pustili manji paket.  Pokusaj da proveris brzinu na svakih 4 ili 8 sati, dakle u razlicitim periodima dana i noci. Dakle samo orion. Savetujem ti da ako postoji takva mogucnost dovedes obe ekipe u isto vreme na lokaciju. Ako ne, onda insistiraj na zameni opreme ili na otklanjanju problema u suprotnom ponisti ugovor.

Postoji problem sa nekim korisnicima koji su malo dalje od centrale i ne moze im se isporuciti vise od 6 mbps i tu nema pomoci, za kojeg god IPS-a da se odlucis, neces postici nista, ali kao sto napisah, ako je telekom rekao da moze kod tebe 20 mbps, znas sta ti je raditi.

U svakom slucaju, zovi i informisi se o svemu kako treba.

Sto se tice drugog pitanja, koje nema veze sa temom al ajd, mozes da podesis i ogranicis torent na neku minimalnu brzinu i onda ne bi trebalo da imas problema. Osim toga, nit si rekao koji je modem, niti si slikao opcije, a zelis da ti neko na pamet izdeklamuje sva podesavanja.

Sto rece Djordje Cvarkov, nismo mi kompjuteri koje ti udaris po glavi, pa iz usta izadje papir sa odgovorom. Wink

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 209
OS
Windows
Browser
Chrome 27.0.1453.94
Svaki post novo pitanje. Smiley


Ajd sad polako, ako su radnici telekoma proverili sve i potvrdili da isporucuju najopustenije 20 mbps kod tebe, problem je samo do tvog provajdera. Moguce je i da je problem do variranja signala, pa su ti pustili manji paket.  Pokusaj da proveris brzinu na svakih 4 ili 8 sati, dakle u razlicitim periodima dana i noci. Dakle samo orion. Savetujem ti da ako postoji takva mogucnost dovedes obe ekipe u isto vreme na lokaciju. Ako ne, onda insistiraj na zameni opreme ili na otklanjanju problema u suprotnom ponisti ugovor.

Postoji problem sa nekim korisnicima koji su malo dalje od centrale i ne moze im se isporuciti vise od 6 mbps i tu nema pomoci, za kojeg god IPS-a da se odlucis, neces postici nista, ali kao sto napisah, ako je telekom rekao da moze kod tebe 20 mbps, znas sta ti je raditi.

U svakom slucaju, zovi i informisi se o svemu kako treba.

Sto se tice drugog pitanja, koje nema veze sa temom al ajd, mozes da podesis i ogranicis torent na neku minimalnu brzinu i onda ne bi trebalo da imas problema. Osim toga, nit si rekao koji je modem, niti si slikao opcije, a zelis da ti neko na pamet izdeklamuje sva podesavanja.

Sto rece Djordje Cvarkov, nismo mi kompjuteri koje ti udaris po glavi, pa iz usta izadje papir sa odgovorom. Wink



pokusavam resiti sve probleme pre nego raskinem ugovor, recimo da prihvatim net od 6 koliko mi je telekom srbija "odvrnuo" na portu i ne daje vise...   mada su mi monteri rekli da moze vise ali nema veze, osim ovog problema imao sam problem da mi iptv zakucava pri downloadu sto sam sam resio, dodeljivanjem 3 mbit racunaru a ostalo iptv uredjaju, takodje sam isto uradio i za upload i to sada radi perfektno, ostao mi je problem u igricama koje stalno igram, naime ping mi je oko 35 a imam delaya u igri oko 1-1,5 sec, trenutno pokusavam ovo da resim da ne raskidam ugovor pa sve od pocetka samo zbog toga, sa komsijinim open adsl - om imam ping u igri 25 i sve radi kako treba i ako mu je iptv ukljucen itd protok isti, to me malo buni, takodje u speed test netu imam za 20 veci ping nego li kada uradim test sa njegovim net-om ako to ista znaci,


Ruter AudioCodes mp 252 bw


Primetio sam da mi ponekad Line Attenuation Upstream ode u 6000db (status rutera) dali mozda ovo moze biti problem

Igra koju igram je warcraft dota
server (bot) lagabuse.com

delay veliki mozda 2 sec
ping stabilan 35ms
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Nexus 5
Citat
ostao mi je problem u igricama koje stalno igram, naime ping mi je oko 35 a imam delaya u igri oko 1-1,5 sec, trenutno pokusavam ovo da resim da ne raskidam ugovor pa sve od pocetka samo zbog toga, sa komsijinim open adsl - om imam ping u igri 25 i sve radi kako treba i ako mu je iptv ukljucen itd protok isti, to me malo buni, takodje u speed test netu imam za 20 veci ping nego li kada uradim test sa njegovim net-om ako to ista znaci,

Ping od 35 ms je odlican ping za igranje online igara. Ako on ne varira, odnosno ne odstupa previse, sto mozes da proveris, onda nije do toga problem.

Citat
Primetio sam da mi ponekad Line Attenuation Upstream ode u 6000db (status rutera) dali mozda ovo moze biti problem

Varira signal, kao sto sam napisao u prethodnom postu, proveravaj parametre veze na svakih nekoliko sati pa uporedi rezultate.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 836
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Safari 534.57.2
mob
HTC Sensation
brate i ja imam problema sa njima,pucanje veze preko dana jedno 20 puta.izlazi mi iz igrica non stop,zvao sam ih mali milion puta,znaci ocaj.imam wireless kod njih i to mi je extra,najbolja alternativa,ali kako vreme prolazi vec mi je muka od njih i njihovih gluposti....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
androidNepoznat
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Nexus 4
zdravo svima,

i ja imam slican problem sa orionom.   pre neki dan sam potpisao ugovor sa njima.   a juce mi je i aktiviran net i iptv.   
nemam admin kredencijale za ruter pa bih bio zahvalan ako bi mi dao jer procitah gore da ih ti imas.   meni je net dosta los oko 6mbita od 20 na koliko je potpisan ugovor a ping mi je od 35 do 50 za bg servere a recimo za segedin 293.   od poste/centrale sam udaljen 700m i kablovi su novi pre par meseci poatavljeni.   ono sto je zanimnjivo je da sam pricao sa kolegom iz panceva koji od skoro koristi isti paket je da kod njega sve radi bez greske.  net mu je oko 16mbita sa iptv-jem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Sony xperia
Nesto mi pade na pamet. Sem klavira. Smiley Da ne rade oni agregaciju po nekim mestima pa da je ljudima tako?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows
Browser
Chrome 27.0.1453.116
mob
Nokia 6630, valjda
Lajt ne bi trebalo...
Sve od optike do fizichkih portova je kod telekoma...
E sad, treba isterati to na chistinu...

Provajder, shto se tiche ADSL-a generalno nema pojima koju brzinu ima neki njihov korisnik.
pppoe konekcija iako podrzava ogranichenje brzine i sl stvari kod adsl-a se zavrce/odvrce protok na portu, tj interfejsu...
Ovo sam saznao tako shto sam kad je doshao adsl u srbiju uzeo kod sezama, sezamu sam placao 256/64 a imao 4m/256k. Moj burazer od tetke kad je naknadno uzeo IPTV kod telekoma imao 16/1mb neta... i tako...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.