Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:22:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hercegovac zadavio medveda u samoodbrani  (Pročitano 2553 puta)
25. Maj 2013, 20:22:27
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
Browser
Chrome 27.0.1453.94
mob
Samsung GT-S7580
Mečka je Grkovića napala dok je čuvao ovce na livadi na katunima ispod planine Volujak. U teškoj borbi Grković je zadobio povrede po celom telu.

Blažo Grković (48) iz sela Vrba kod Gacka udavio je mečku koja ga je napala kod dok je čuvao ovce, a on je u tom napadu zadobio teže telesne povrde ali se na svu sreću nalazi van životne opasnosti.

Mečka je Grkovića napala dok je čuvao ovce na livadi na katunima ispod planine Volujak. U teškoj borbi Grković je zadobio povrede po celom telu, a zubi ove krvoločne životinje prolazili su mu i kroz kosti ruku i nogu, ali na sreću glava nije povređena.



Grković koji se nalazi u Kliničkom centru u Foči potvrdio je da se oseća dobro i da je tek sada svestan šta se desilo, ali nije mogao da precizira koliko je trajala nemilosrdna i neizvesna borba "prsa u prsa" sa mečkom.

Dok je sedeo blizu ovaca velika mečka utrčala je u stado, pošla prema Grkoviću koji je u tom trenutku u džepu imao samo malu sekiru. Ovaj hrabri čovek koji je u opštini Gacko od ranije poznat po svojoj neustrašivosti uhvatio se u koštac sa medvedom koji mu je izbio sekiru iz ruku, ali je Blažo uspeo da ga savlada.

"U jednom trenutku, jedna ruka mi je bila među medvedovim šapama, a drugom sam ga držao za grkljan dok nije pao", kaže Blažo.

Njegova supruga Mira rekla je da Blažo može da se kreće, ali da ruke ne može najbolje da pomera.

"Sve će biti dobro, važno je da je Blažo živ, a rane će zarasti", kaže Mira i dodaje u šali da je znala da joj je muž hrabar, ali ne i da je snažniji i od medveda.

Ona ističe da se po garderobi koju je imao na sebi može zaključiti da je borba bila strašna. Nakon što je rukama udavio mečku, Blažo je uspeo da nazove svoga šuraka Božidara Eleza, koji je pozvao hitnu pomoć. Grkovići kažu da je mečka prethodnog dana ušla u selo i iz tora odnijela jagnje i ovcu.

Gačani, nakon što su se uverili da je Blažo dobro u šali kažu da će svi medvedi iz hercegovačkih šuma odseliti nakon ovog slučaja u strahu za svoju bezbednost.

Izvor:Kurir
« Poslednja izmena: 25. Maj 2013, 20:23:03 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.94
mob
Samsung SGH-E590
Pravi brdjanin! Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Victoria Concordia Crescit

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2209
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia e63
Cak Noris sunce ti jebem  Smile

IP sačuvana
social share
У срећи се не треба гордити

као ни у несрећи очајавати

и увек треба волети Црвену Звезду!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
Overly Manly Men.  Smile

IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Victoria Concordia Crescit

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2209
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia e63
 Smile
IP sačuvana
social share
У срећи се не треба гордити

као ни у несрећи очајавати

и увек треба волети Црвену Звезду!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
Da ne otvaram novu, evo ga jos jedan slican.  Smile

Ujedajući i udarajući koliko god je mogao, jedan Zambijac je uspeo da se spase smrtonosnog stiska pitona koji ga je napao.



Kelvin Katoka, 25-godišnji bagerista u jednom rudniku na severu Zambije, našao se oči u oči sa džinovskom zmijom koja je naumila da ga zadavi, a zatim i pojede.

 "Piton se munjevitom brzinom obavio oko mog tela i oborio me na zemlju", ispričao je mladić u bolnici gde se još uvek oporavlja, mesec dana posle stravičnog događaja.

 Napad se dogodio kada je Katoka sišao sa bagera, da bi se odmorio. Primetio je da mu se zmija obmotava oko nogu tek kada je dospela do kolena.

 "Setio sam se da imam nožić u džepu, pa sam ga brzo izvukao i počeo njime da ubadam zmiju. U jednom trenutku ona se približila mom licu, spremna da me proguta. Tada sam je ugrizao što sam jače mogao", naveo je mladi bagerista.

 Ali, zmija je nastavila da ga steže. Počeo je da povraća krv i ubrzo je izgubio svest.

 Srećom, tada su naišla dvojica njegovih kolega iz rudnika koji su ubili zmiju i odvezli ga u najbližu bolnicu.

 Piton je pripadao vrsti konstriktora, najvećih afričkih zmija koje mogu da narastu i do sedam metara dužine. Poznati po tome što žrtvu ubija gušenjem, pitoni mogu da progutaju u jednom komadu velike životinje, poput antiope, pa čak i krokodila.

Izvor
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Brdo je to, balkanski highlenderi  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
u vezi ovog medjeda i jednog i drugog... Smile
prvo...cudno mi je sto je mecka u pitanju..sada su uglavnom sa mladuncima...
i izbjegavaju ljude...drugo..ako je i bila gladna...sto cisto sumnjam..svega sada u sumi ima...
ne bi prosla kraj citavog stada ovaca.. Smile
i bash njega napala..sto bi impliciralo da u ovom slucaju postoji niz nelogicnosti... Smile
i siguran sam da se radi o lovokradji...medvjedje meso je jako skupo..i kvalitetno...
al' o tom po tom... Smile

slucaj mrezastog pitona...ako se radi o njemu..na slici je cini mi se mrezasti piton... Smile
a inace boa je konstriktor... Smile

da je piton sa slike bio u pitanju..cisto sumnjam da bi se spasio...
inace mrezasti piton je jedina zmija...neotrovnica..
za koju je poznato da je usmrtila i pokusala da pojede covjeka,..

slucaj se desio u maleziji u nekom nac.parku...mjestanin jedan je setkao se stazom...
skuzio ga je piton...velicine 7 metara...sa drveta gdje budu uglavnom kad ne love...
i pratio ga...
napao..ugrizao za nogu..(iance imaju zube velicine dva centimetra..(shodno velicini zmije..mogu biti i mnogo duzi )slicne zubima morskog psa..zakrivljene unazad...
ima ih puna usta Smile
bash zbog toga kad plen jednom zagrizu nema pustanja..tj nema bjezanja..Smile i zato i jos zbog necega..
se mstraju najsmrtonosnijim zivim bicima )

obmotao se..oborio ga...i ugusio...inace nema stisak jak kao ankonda...
anakonda od 4 metra...ima stisak od 4 tone po 1 cm2..to ti je otprilke..
kao da ti na grudi spuste autobus... Smile
zrtvu steze dugo oko oko 15 minuta...iako je mrtva za par minuta...drobi joj kosti i meso...

mrezasti piton...ima stisak snage oko 3 tone..po cm2-...piton od 5 m..
inace mrezasti piton je najduza zmija na svetu...
moze da naraste do 12 m..
mada najveci prmjerak koji je ubijen je 10m bio...

ali nalazili su neke ostatke po kojima pretpostavljaju da moze do 12m da naraste...
najveci piton u zarobljenistvu je dug 9 metara..zenka..pitona..i teska je oko 90 kg...

anakonde su najjace i najteze zmije...anakonda od 9 metara je teska oko 130-150 kg...
ali nikad nije zanbiljezeno da je pokusala da pojede covjeka..bilo je napada....
ali ne sumnjam da moze i da to ne radi....

boa...je takodjer opasna..i kao i u prvom slucaju pojavila se nelogicnost..
ako je vec odlucila da ga napadne..sigurno mu ne bi puzala uz nogu...
nije prirodna reakcija  za udave....

nego bi ga ugrizla za nogu i tek onda obmotala tijelo oko njega..
inace gutaju plijen od glave... ali tek kad je izmrcvaren i zdrobljen i naravno mrtav...
ner postoji zivo bice na planrti koje moze da prezivi stisak pitona... u trajanju od 15 minuta...

ne vidim da su dali dimenzije zmije..lako bi bilo odrediti dal je istina ili ne..naravno po povredama...
prosjecan covjek nema sanse da prezivi stisak oko grudi...u trajanju od 30-60 sekundi...  pitona od 6-7 metara...

inace zimije (udavi..anakonde..pitoni..boe...) su naj predatori na planeti..strojevi za ubijanje...
mjestani mjesta gdje su nastanjene te zmije...
ne plase se nijedne zivotinje..tigrova .jaguara...slonova i sta znam..
koliko se plase pitona...i anakondi... Smile

i sva ziva bica ih se plase...aligatori...takodjer...
tigrovi i jaguari love manje primjerke.,...ali od vecih begaju.. Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.94
mob
Samsung GT-S7580

u vezi ovog medjeda i jednog i drugog... Smile
prvo...cudno mi je sto je mecka u pitanju..sada su uglavnom sa mladuncima...
i izbjegavaju ljude...drugo..ako je i bila gladna...sto cisto sumnjam..svega sada u sumi ima...
ne bi prosla kraj citavog stada ovaca.. Smile
i bash njega napala..sto bi impliciralo da u ovom slucaju postoji niz nelogicnosti... Smile


Можда је била у ПМС-у.  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.94
mob
Samsung GT-S7580
Šta radi medjed, kad vidi Hercegovca?
- Legne i pravi se da je mrtav.

Иди бре.. Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:22:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.