Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 37
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojska Srbije kupuje šest novih aviona "mig 29"  (Pročitano 63560 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Zaboravih da dodam: ovde se na forumu u vise navrata pricalo o ovim avionima, mada ne toliko detaljno - mozda bi trebalo otvoriti bas temu "MiG-29M/M2", bez obzira hocemo li mi te avione uzeti ili ne i pod kojim uslovima itd, itd - znaci cisto tehnicki da razmatramo.

Evo nekih linkova na samom Bureku, hronoloskim redom (valjda - i, mozda je bilo jost toga...):

http://forum.burek.com/pocela-proizvodnja-novog-mig-29mm2-t349010.html
http://forum.burek.com/mig-29mm2-ruski-nebeski-baletan-t415213.html

interesantna reakcija hrvatske strane na mogucnost da Srbija dobije MiG-29M i kritika njihovog stanja:
http://forum.burek.com/dok-hrz-u-snu-leti-novi-srpski-mig-ovi-29-od-beograda-do-knina-za-25-minuta-t456259.html

dalje linkovi nekih fotki:
MiG-29M:
http://cache.burek.com/2007/06/249655_MiG-29_RUS2.jp
MiG-29M2:
http://thumbs.burek.com/2007/06/249656_thumb_MiG-29_RUS3.jpg

Predstavljanje ovog novog aviona Srbiji:
http://forum.burek.com/rusi-nam-predstavili-nove-migove-t581208.html
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Леп је колико хоћеш...после њих можемо на неке боље да пуцамо  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
mob
Nokia N8
Ministar odbrane Aleksandar Vučić potvrdio je u ponedeljak da je Srbija zainteresovana za nabavku ruskih lovaca MIG-29 M2 i dodao da se nekoliko pilota Vojske Srbije već obučava za taj avion.

Ministar Vučić je nakon posete aerodroma Batajnica rekao da će ti avioni biti kupljeni najverovatnije kroz kreditni aranžman, a da će više detalja o ceni biti poznato nakon njegove posete Rusiji krajem maja tokom koje će se sresti i sa ministrom odbrane Rusije Sergejom Šojgujom.

Vučić je dodao da će cena zavisiti i od toga koje naoružanje bude nabavljeno za te avione kao i koliko rezervnih delova će biti kupljeno, a posebno je istakao da je važno da u celu priču bude uključen i Remontni zavod „Moma Stanojlović“ u Batajnici kako bi se obezbedilo dugoročno održavanje tih aviona.

Ministar je dodao da je Srbija zainteresovana da taj zavod dovede na takav nivo da bude sposoban da održava ne samo srpske migove, već i avione tog tipa iz susednih zemalja poput Hrvatske i Bugarske.

Vučić je takodje dodao da će ove godine za potrebe Vojske Srbije biti kupljena i dva osmatračka radara.

Prema njegovim rečima, Srbija ne želi da učestvuje u ratovima i da preti bilo kome, već da je jedina namera da bude sposobna da štiti sopstveni vazdušni prostor.

Govoreći o ulaganju u vojsku, Vučić je kazao da to nije samo ulaganje u bezbednost, već da to ima i širi ekonomski značaj i kao primer naveo razvoj domaćeg raketnog sistema Alas za koji očekuje investicije od oko 220 miliona dolara.

Vučić je danas prisustvovao uzbunjivanju dežurne lovačke jedinice od dva MIG 21 čiji su piloti i mehaničari pokazali osposobljenost za zaštitu vazdušnog prostora Srbije.

Ministar je izrazio zadovoljstvo zbog toga što su oni uspeli da obave sve postupke i radnje za tri minuta i 45 sekundi iako je norma za tako nešto izmedju pet i šest minuta.

Ministar je ocenio da su na taj način pokazali visok stepen obučenosti.
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 243
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Od vesti slecu do zainteresovani smo... Ako ih ne dobijemo stvarno cu da zvanicno promenim etnicku i versku pripadnost u civava.     Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Bolje da imamo nase avione nego da rentiramo tudje. Tako da je ovo dobra odluka.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Jel se ja varam ili ta verzija i dalje dimi kao luda?
I nek mi neko kaze ako zna, citao sam da 29ki nema vise novih i da samo prepakuju stare?!

U svakom slucaju razocarenje za mene jer nije Su30 ili MiG 35...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Pa radili su varijante za Indiju, za Kinu mozda i jos neke (?), a najzadnje za Siriju no to je pitanje sta ce biti s tim avionima - mozda i kod nas zavrse? Izgleda da novi aparati ne dime - da li su upitanju drugi motori ili neka poboljsanja-izmene na motorima ???.
Imas ovde na bureku temu bas o modernizovanj 29-ki:
http://forum.burek.com/mig-29m-i-mig-29m2-predstavljanje-t604292.html
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Jel se ja varam ili ta verzija i dalje dimi kao luda?
I nek mi neko kaze ako zna, citao sam da 29ki nema vise novih i da samo prepakuju stare?!

U svakom slucaju razocarenje za mene jer nije Su30 ili MiG 35...


Za indiju su radjeni potpuno novi aparati.  Smile
« Poslednja izmena: 07. Maj 2013, 19:58:22 od ujkaalbert »
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
I nek mi neko kaze ako zna, citao sam da 29ki nema vise novih i da samo prepakuju stare?!


To sam i ja čuo negde.

Alžirci su im bili vratili pola,a možda i celu isporuku 29ki nakon što su provalili da su ih pravili od delova staih 20 godina.A neki izvori kažu da je bilo čak i faličnih delova.

Iskreno,s obzirom da su Indiju,koja im je i više nego izlazila u susret,i to decenijama unazad,za*ebali nekoliko puta,ovo me nimalo ne čudi.

I verujem da će nešto slično i s nama da bude.Samo što će naši pajseri da provale to tek pošto se neki zakuca u zemlju.

Napomena : ovo ne znači da ne volim samu letelicu i njene tvorce.Ne volim te pojedine njihove firme,šefove i direktore, koji bi uvek da podvale nešto. Radnici uglavnom samo rade šta im oni narede.
« Poslednja izmena: 07. Maj 2013, 22:29:06 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Викинг is playing MMORPGs now

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 652
Zastava Осло
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
mob
Nokia x2
Нека им је нек се возе  Smile
IP sačuvana
social share

Jel sad ok userbaner?

Edit by chelavi1: Jeste!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 37
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.