Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:08:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dubioza Kolektiv  (Pročitano 174802 puta)
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
OS
Windows XP
Browser
Chrome 30.0.1599.69
In Factory Festival, Zlín/CZ

4.10. 2013, photo Dušan Svíba

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

zlin.jpg
(68.68 KB, 900x600)
zlin (1).jpg
(63.58 KB, 900x600)
zlin (2).jpg
(58.3 KB, 900x600)
zlin (3).jpg
(70.12 KB, 900x600)
zlin (4).jpg
(52.71 KB, 900x600)
zlin (5).jpg
(94.63 KB, 900x600)
zlin (6).jpg
(74 KB, 900x600)
zlin (7).jpg
(63.51 KB, 900x600)
zlin (8).jpg
(124.08 KB, 900x600)
zlin (9).jpg
(70.85 KB, 900x600)
zlin (10).jpg
(85.29 KB, 900x600)
zlin (11).jpg
(88.56 KB, 900x600)
zlin (12).jpg
(30.1 KB, 900x600)
zlin (13).jpg
(49.29 KB, 900x600)
zlin (14).jpg
(39.49 KB, 900x600)
zlin (15).jpg
(65.08 KB, 900x600)
zlin (16).jpg
(61.19 KB, 900x600)
zlin (17).jpg
(88.69 KB, 900x600)
zlin (18).jpg
(67.21 KB, 900x600)
zlin (19).jpg
(65.56 KB, 900x600)
zlin (20).jpg
(63.31 KB, 900x600)
zlin (21).jpg
(139.61 KB, 900x600)
zlin (22).jpg
(54.58 KB, 900x600)
zlin (23).jpg
(107.26 KB, 900x600)
zlin (24).jpg
(63.52 KB, 900x600)
IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.117
mob
Qtek 小米
http://www.youtube.com/watch?v=XQl94U3WSII

''Eмина шта ти је, ја не могу без џамије''

Чланови Дубиоза Колектива на почетку музичке каријере у групи Глухо доба, врло мултиетничка песма.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.107
Ne mjesaj muziku i politiku, nije u redu...

----------------------------------------------------------------

Dubioza kolektiv @ Radio Dalmacija [01.02.2014.]

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

dubioza.jpg
(46.76 KB, 900x600)
dubioza (1).jpg
(76.45 KB, 900x600)
dubioza (2).jpg
(51.16 KB, 900x600)
dubioza (3).jpg
(68.05 KB, 900x600)
dubioza (4).jpg
(88.11 KB, 900x600)
dubioza (5).jpg
(52.07 KB, 900x600)
dubioza (6).jpg
(84.9 KB, 900x600)
dubioza (7).jpg
(67.35 KB, 900x600)
dubioza (8).jpg
(72.35 KB, 600x900)
dubioza (9).jpg
(72.14 KB, 900x600)
dubioza (10).jpg
(72.62 KB, 900x600)
dubioza (11).jpg
(35.39 KB, 900x600)
dubioza (12).jpg
(76.32 KB, 900x600)
dubioza (13).jpg
(56.7 KB, 600x900)
dubioza (14).jpg
(63.94 KB, 600x900)
dubioza (15).jpg
(40.17 KB, 900x600)
dubioza (16).jpg
(63.81 KB, 900x600)
dubioza (17).jpg
(73.14 KB, 900x600)
dubioza (18).jpg
(56.25 KB, 600x900)
IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.107
Dubioza Kolektiv : Ušli ste u EU, ali živite isto kao i mi u Bosni



Točno je mjesec dana do subote, 01. ožujka kada će u Spaladium Areni nastupiti najveća regionalna live atrakcija, Dubioza Kolektiv. Promoviraju "Apsurdistan", album koji je iznimno hvaljen od kritike i izvrsno prihvaćen kod publike, a uz to se besplatno može skinuti na njihovim službenim stranicama www.dubioza.org. Kako bi nam skratio vrijeme do čekanja koncerta, Brano Jakubović jedan od članova benda, za splitski.portal odgovorio je na nekoliko pitanja.

Snimate i albume na engleskom jeziku, a najjača karika u vašoj glazbi je tekst. Mogu li oni na engleskom shvatiti vašu satiru? Ipak ne poznaju život ovdje, kako je prenesete?

U pravu si, drugačije je kad pišeš na svom jeziku na kojem razmišljaš, a drugačije kad pišeš na jeziku na koji prevodiš. U samom nastajanju, svaku riječ koju napišeš prvo je prevedeš sam sebi i naravno taj humor, satira, ironija, mora se drugačije dozirat i vrlo je teško odredit. Ovdje mi znamo mentalitet cijele bivše Jugoslavije, znamo koja je to vrsta šale koju možeš upotrijebit, koje forme. Trudimo se da ispričamo našu priču ali iz nekog drugog ugla, nešto šta oni mogu razumjet. Na neki način se trudimo da tekstove prilagodimo koliko uopće možeš ljudima koji imaju drugačiji smisao za humor, pokušavamo naći neku srednju vrijednost i objedinit to sve zajedno.

Što bi se dogodilo da vas nazovu Jelena Rozga ili Danijela Martinović i kažu „Dajte mi sastavite neki tekst“. Biste li pristali?

Ne znam bi li pristali, ali mi taj svoj tekst jedva sastavimo, ne znam kako bi njima sastavili. Nas po četvorica, petorica napiše taj jedan nekako, ali ne vjerujem. Bilo je dosta ljudi koji su nas zvali i nudili takvu vrst suradnje, ali nismo mi sad neki vični tekstopisci il' netko tko se može time profesionalno bavit za druge, uopće ne znam kako bi napis'o tekst il' pjesmu za nekog drugog izvođača. U biti, mog'o bi napravit neku muziku il' aranžman, ali sumnjam da bi mog'o neki tekst ili osmislit čitavu pjesmu jer mislim da mi uopće ne bi bili u stanju napravit neku ljubavnu pjesmu koja govori o tome kako se more pjeni.

Pa ne mora biti ljubavna pjesma, nešto od vaše tematike prilagođeno za njih dvije.

Još teže, još gore.

Utječe li i na vas južina kao na nas?

Imam osjećaj da pozitivno utječe na razvoj događaja ta vaša južina, dodijalo nam je tamo gore sjevernije pa smo došli se malo opustiti.

Kakav je život u Bosni u usporedbi s Hrvatskom?

Kako ste ušli u EU, živite isto kao i mi samo šta ste u EU tako da je život isti k'o i kod nas.

Kako se čini iz naše prespektive, život je kaotičniji nego ovdje.

Pa jest malo kaotičan jer se sve podijeli na tri, ali u svakom od ta tri je jedno te isto, a vrlo slično je ovom ovdje ili u Srbiji. Ili se to nama samo čini pošto tamo živimo pa nam ne izgleda tol'ko ekstremno. Valjda nam je teško iz svoje perspektive procijenit stanje stvari tamo. Dok ne dođeš u Sarajevo ili bilo gdje drugo u Bosni živjet na dva mjeseca, nećeš ni saznat kako je tamo živjet.

Naš dojam je da nas doživljavaju nešto kao El Dorado.

Ma to kažu ovi koji ne putuju puno pa su začahureni godinama onda im bilo što drugo izgleda k'o neki El Dorado, ali u principu je vrlo slično.

Ovdje se uopće ne čuje vaš album na engleskom jeziku "Wild Wild East".

Namjerno je tako jer je to album napravljen isključivo za strano tržište, to jest, van govornog područja bivše Jugoslavije i nismo ga ovdje ni distribuirali, niti smo ga oglašavali, ljudi su sami na njega nabasali na ovaj il' onaj način. Postoji nekoliko pjesama za koje vidim da ih na koncertima ljudi pjevaju, kao što su USA ili Eurosong. Namjerno su tako napravljene jer ako izdaješ svako dvije godine album, vrlo je vjerojatno da ćeš nakon nekoliko godina ljudima dosadit jer im se nikako ne skidaš s grbače, non-stop si na koncertima ili radiju i televiziji.

Poslije 5-6 godina i isto toliko koncerata ljudi se zasite. Trudimo se da ne upadnemo u tu zamku, nego da izdamo izdanje na našem jeziku, pa kad izađe album kao šta je "Apsurdistan" onda intezivno sviramo koncerte da promoviramo to, recimo godinu ipo, dvije. U ovom trenutku snimamo i pripremamo novi album na engleskom jeziku za strano tržište pa kad ispucamo "Apsurdistan" i svugdje ga odsviramo, prestajemo sa svirkama u bivšoj Jugoslaviji da ljudima damo malo mjesta da nas zaborave i da malo odmore, da slušaju nešto drugo. Kad snimimo nešto novo, vraćamo se nazad, ta neka cik-cak terapija nije loša. I za nas i za njih.

Kako je "Wild Wild East" prošao vani?

Album je primljen iznenađujuće dobro, mi smo to snimali bez nekog plana, bilo je „Hajmo snimat album na engleskom da vidimo šta možemo sa tim“. Prva dva albuma koje smo uopće izdali u životu su na engleskom jeziku, to smo napravili nekog posla. Onda smo izdali dva albuma na našem i odlučili „Ajmo malo ljude odmoriti, ajmo napravit opet nešto na engleskom“ i upalo nam je snimanje. Pred kraj se pojavio Bill Gold kao izdavač koji je bio jako zainteresiran za takvo izdanje, izašao je u Americi i Europi. Dosta je dobro prihvaćen u većim europskim zemljama, dobio je dosta dobrih kritika, doživio reizdanja tipa u Francuskoj, godinu dana kasnije išlo je izdanje za Južnu Ameriku u Argentini. Sve je išlo korak po korak, to je putovanje albuma trajalo dvije godine po čitavom svijetu. Mi smo se trudili da koncertima i promocijom to pratimo i mislim da smo napravili dobar temelj za ovaj album koji sada snimamo na engleskom jeziku, on bi trebao otić šire od toga.

Kako vam se čini da će proći koncert u Splitu?

Čuo sam da se karte jako dobro prodaju u ovom trenutku, da su već prodali dosta karata tako da su svi pokazatelji da bi trebao bit uspješan koncert. Naravno, nikad to ne znaš do dana koncerta, ali mi smo nekako... Ja osobno sam uvijek maksimalno vječni pesimist, ali pokazatelji su da treba biti neki umjereni optimizam.

Osim projekta Diskobajagi koji je izvrsno prihvaćen u Splitu, imate li ih još?

Tu i tamo imamo recimo gostovanja nekih bendova. Jučer je izašla pjesma jednog bjeloruskog benda čiju smo pjesmu obradili, Lyapis Crew, to je jedan od najvećih rock bendova na ruskom govornom području. Stavili smo je na naš Facebook, oni su objavili best of svojih pjesama u obradama drugih izvođača. Njima se jako svidilo šta smo mi uradili pa su je uzeli za najavni singl tog albuma. Imamo takvih, ne znam nedavno smo završili još jedno gostovanje. Dolazi do dosta internacionalnih suradnji, dosta toga radimo ako se to može nazvat nekim eksternim projektom.

Izvor
« Poslednja izmena: 22. Feb 2014, 20:49:26 od Wayfarer »
IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
OS
Windows XP
Browser
Chrome 33.0.1750.117
"Narod je vidio da uz malo organizacije možemo srušiti bagru! Ovako se brani država!"



VEĆ SKORO puna dva tjedna mediji su prepuni vijesti o prosvjedima u Bosni i Hercegovini. Iako je situacija u Bosni mnogima još uvijek poprilično zbunjujuća, svjedoci smo oprečnih mišljenja koja iz dana u dan postaju sve izraženija. S jedne strane imamo one koji prosvjednike i njihovu misiju bezrezervno podržavaju, a s druge one koji tvrde kako je riječ o "instrumentaliziranom napadu na državne institucije".

Stoga smo odlučili porazgovarati s dvojicom ponajboljih bosanskohercegovačkih glazbenika kako bi pokušali doći do neke jasnije slike o onom što se događa u susjedstvu.

Adnan Hamidović Frenkie, Dino Šaran frontmen rock skupine Letu Štuke i Brano Jakubović iz jedne od najpopularnijih grupa na ovim prostorima, Dubioze Kolektiv, svojim su tekstovima često na zreo i direktan način progovarali o stanju u regiji pa je izbor ovog puta pao upravo na njih.

Kako komentirate prosvjede u Bosni? Postoji li neki specifičan "klik" koji bi objasnio zašto su prosvjedi započeli upravo sad?

Frenkie: Moje mišljenje je da je sve ovo došlo sa zakašnjenjem, ali bilo je svima jasno da će se dogoditi kad tad. Lonac je prekipio i ljudi više nisu mogli trpjeti bezobrazluk i nerad političara.

Dvadeset godina su ljudi molili, mirno upozoravali, ja sam osobno bio na svim mirnim skupovima širom BiH, od pokreta "Dosta", preko ubojstva malog Mrnjavca, pa do matičnog broja, ali političari izgleda žive u nekim paralelnim svjetovima i nisu shvatili koliko je situacija ozbiljna.

Njima je to možda bila igra, ali u pitanju su naši životi. Sada su političari vidjeli da nisu nedodirljivi, a narod je vidio da uz malo organizacije možemo srušiti bagru.

Dino Šaran: Prosvjedi su potpuno očekivani. Ljetos su se dogodile mirne demonstracije na kojima su građani pokazali visok stupanj tolerancije spram aktualne vlasti. Demonstrirali smo zbog smrti bebe koja nije mogla napustiti državu radi hitnog liječenja. Nije mogla dobiti matični broj. Dno dna.

S obzirom na takav povod koji je bio još jedna kap u punoj čaši potpuno je logično ovo što se sada događa. Predugo smo čekali na ovo.



Brano Jakubović: Očito je da ljudi nisu drugačije mogli privući pažnju naših političkih elita koje su ignorirale sva prethodna upozorenja. Prosvjedi se u kontinuitetu događaju posljednjih 10-15 godina - od kampiranja ispred zgrada institucija, štrajkova glađu i mirnih demonstracija do ovoga što se dogodilo prije par dana.

Bilo je potpuno očekivano da će situacija eskalirati na ovaj način samo nitko nije mogao predvidjeti u kojem trenutku će, uz glasan prasak, puknuti mjehur od sapunice u kojem su živjeli vlastodršci misleći da su nedodirljivi i iznad običnih smrtnika.

Smatrate li da su prosvjedi isključivo rezultat sveopćeg nezadovoljstva naroda, globalnih trendova ili je, kako neki mediji pišu, riječ o "instrumentaliziranom napadu na državne institucije"?

Frenkie: Prosvjedi su se dogodili samo i isključivo zbog općeg nezadovoljstva naroda. Naravno da su se sad pojavile razne teorije i poneki će političar na ovom pokušati skupiti neki poen, ali ovo nije instrumentalizirani napad na državne institucije. Sve te teorije i priče su PR, odnosno specijalni rat Vlade kako bi zbunili građane i podijelili demonstrante.

Bilo je pokušaja i da se ovo kao i sve do sada u Bosni okrene na nacionalnu priču što također nije upalilo.

Dino Šaran: Spin je elementarna tehnika vladajuće kaste budući da je batinanje građana neugodno za vidjeti na ekranu. Mislim da je sve počelo spontano i ne isključujem opciju da mnogi sada pokušavaju zajašiti ovaj val i izvući korist za sebe.

Narod je izvaran,gladan,frustriran. Ljudi žive teško i na ono malo crkavice što zarade im dođe porez koji je bolesno visok. Vlast je pohlepna, nesposobna i previše ih ima u igri. Demokratska vlast je servis naroda, a ne poludiktatorski režim. Tuzlaci su demonstrirali danima prije nego su pukli. Nije ovo napad na državu već na korupciju i kriminal koji dolazi odozgo. Ovako se država brani.

Pojedini mediji također pišu i o prosvjednicima kao vandalima, a govori se i o tome da su se prosvjedi pretvorili u pljačku. Kako gledate na medijski tretman prosvjeda, ali i komentare intelektualaca koji tvrde da se prosvjedima "ništa ne može promijeniti"?

Frenkie: To je također laž. Neko je u Tuzli izdao priopćenje da je tržni centar Omega opljačkan, ja sam istog tog dana prošao kroz taj objekt i on je sasvim normalno radio. U Tuzli se nisu dogodile nikakve pljačke.

Što se tiče medija ja sam se u mnoge razočarao, od ovih državnih nisam ništa dugo ni očekivao nego da stanu u obranu političara i da će osuditi demonstrante, ali među njima je bilo i nekih portala koje smo mi smatrali svojim, čaršijskim, a oni su na trenutke bili i gori od ovih državnih. No prednost je ta što živimo u vremenu društvenih mreža pa se laž više ne može tako lako popušiti.

Dino Šaran: Mnogi love u mutnom u ovakvim okolnostima. Počevši od vlastodržaca pa do najnižeg socijalnog sloja. Ovo je socijalni bunt usmjeren simbolima vlasti.

Ovo je posljedica ne pada već kraha kredibiliteta domaćih političara u očima javnosti. Ovo je ključni događaj u novijoj povijesti Bosne i Hercegovine. Jedino što je uloga međunarodne zajednice u svemu ovome nejasna.



Brano Jakubović: Političke partije i poltronski mediji koji ih podupiru neprekidno inzistiraju isključivo na priči o vandalizmu, nasilju i nadrogiranim huliganima čime pokušavaju skrenuti pažnju javnosti sa stvarnih razloga prosvjeda i opravdanih zahtjeva prosvjednika koji se svakim danom sve jasnije artikuliraju.

U medijima je lansirana informacija da je policija za vrijeme prosvjeda zaplijenila 12 kg "speeda" kojom su se prosvjednici drogirali dok su napadali policiju. Kasnije su to demantirali.

Najbolji je bio komentar jednog od prosvjednika koji je rekao: “Da smo imali 12 kg speeda gorile bi zgrade do Bruxellesa”.

Razloge za defetizam jednog broja intelektualaca možemo potražiti u njihovim vezama sa strukturama vlasti ili u povrijeđenoj sujeti pojedinaca koji se valjda ne osjećaju dovoljno važnim faktorima u ovim događanjima.

Vjerujete li da bi događanja u Bosni mogla biti okidač za prosvjede u drugim zemljama u regiji?

Frenkie: Pa s obzirom da smo svi u sličnim problemima to bi bilo logično. U Hrvatskoj je život nešto bolji no daleko je to od normalnog. Sve su tu nijanse...

Dino Šaran: To ne mogu znati, ali jedno sigurno znam. Prosvjedi niti u jednom segmentu nemaju nacionalni predznak. Ljudi shvaćaju da je nacionalizam najbolji čuvar krupnog kapitala.

Svuda je tako. Latentni fašizam kojeg je Europa puna. Moguće je da je upravo Bosna taj okidač za promjene jer je njoj počinjena najveća nepravda u novijoj europskoj povijesti. Svi smo ovdje taoci regionalnih i inih interesa. Mislim na sve narode u mojoj zemlji.

Brano Jakubović: Događaji u BiH apsolutno mogu biti okidač za eventualnu eskalaciju nezadovoljstva u zemljama regiona. Upravo zbog toga su političari iz Hrvatske, Srbije pa na kraju i Turske poletjeli da što prije dođu na lice mjesta u “zaštitu svojih”.

Kao i uvijek puno je lakše od BiH ponovo napraviti poligon za rješavanje regionalnih problema.

Kako komentirate izjavu Jasmile Žbanić koja tvrdi da pojedini predstavnici Hrvatske (i drugih zemalja) koriste socijalnu pobunu građana za svoje interese i produbljuju podjele u BiH?

Frenkie: Tu se moram složiti s Jasmilom. Bilo mi je nevjerojatno kada sam vidio da je Milanović otišao u Mostar i ruku pod ruku šetao s Čovićem i njegovim lopovima koji dvadeset godina sa SDA uništavaju taj grad. Prosvjedi u tom gradu su bili direktno usmjereni protiv HDZ-a, a on je s njima došao "smirivati strasti"!?

I zašto nije obišao izgorjele prostorije SDA? Mislim poserem se i na jedne i na druge, ali ako će ganjati već neki princip onda je i to trebao učiniti. I zašto u stvari nije došao kod nas u Tuzlu ili u Sarajevo nego kod Čovića. To nije davanje potpore državi BiH nego jednoj stranici odnosno samo jednom narodu.

On je na press konferenciji rekao "zato što je Mostar bliži"! To mu mogu povjerovati samo oni koji ne putuju i ne znaju što je ViaMichelin. Još kad to uzmemo u malo širi kontekst pa se sjetimo da su isti dan Dodik i njegovi otišli u Beograd kod Vučića... Na što nas to podsjeća?

Dino Šaran: Jasmilina izjava je onako malo na prvu. Uvijek su se svi grijali na bosanskom loncu i to je jasno, ali mislim da je za sada rano govoriti o ulozi predstavnika iz susjednih nam država.

Vjerojatno im sad nije svejedno s obzirom da je naglasak na socijalnoj pobuni, a ugroženih ima u cijeloj regiji. Pred tim ne treba zatvarati oči.

Brano Jakubović: Apsolutno podržavamo izjavu Jasmile Žbanić i mislimo da je upotrijebila sasvim primjeren rječnik. Puno diplomatski neprimjerenije su bile same posjete državnika Bosni i Hercegovini.



I za kraj, što očekujete od ovih prosvjeda i koji je realan ishod?

Frenkie: Očekujem da sljedeći put kada se netko od političara bude kandidirao na izborima, dva puta razmisli o tome i da zna da narod više neće mirno promatrati sa strane ako svoj posao neće raditi kako treba.

Dino Šaran: Nadam se najboljem. Nadam se da će Bosna i Hercegovina konačno sazrijeti i politički se organizirati. Nadam se da će nacionalizam i konformistički, lažni socijalizam postati marginalne političke opcije ili potpuno nestati sa scene. Nadam se da će većina konačno shvatiti da su nas podjele dovele na najniže grane.

Nadam se da će se konačno pojaviti nove i hrabre političke partije sastavljene od moralnih i kompetentnih. Nadam se da nećemo preko zida gledati rat u Europi.

Brano Jakubović: Jako je teško prognozirati kako će završiti priča koja je počela prosvjedima. Smatramo da se najveća promjena već dogodila i nakon ovih događanja naše društvo neće biti isto. Po prvi put smo uvidjeli da postoji mogućnost da kao građani prestanemo biti nijemi promatrači i postanemo krojači vlastite sudbine.

Šanse da BiH postane normalna država su danas puno veće nego prije samo nekoliko dana.

Izvor
« Poslednja izmena: 24. Feb 2014, 19:52:50 od Wayfarer »
IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
OS
Windows XP
Browser
Chrome 33.0.1750.117
DUBIOZA KOLEKTIV : "Nismo dominantno bošnjački bend, ali su vaši stavovi dominantno šupački''



Nakon komentara Janka Bekića, znanstvenog novaka u Institutu za razvoj i međunarodne odnose, reagirali su članovi popularnog BiH benda.

"U prvim danima nasilnih prosvjeda u Tuzli, Zenici, Sarajevu, Bihaću i Mostaru hrvatski su internetski portali krajnje lijevog usmjerenja naprosto vrvjeli člancima podrške socijalnom buntu u Bosni i Hercegovini. Stvarao se dojam da je poruka koju svjetski poznati reggae-ska-punk bend iz Zenice Dubioza kolektiv zadnjih šest godina sa svojih albuma šalje domaćoj i stranoj javnosti napokon dospio do građana BiH i da je u susjednoj državi na djelu stvaranje nekog sasvim novog postnacionalnog bosanskog identiteta koji će ujediniti pripadnike sva tri konstitutivna naroda i okrenuti ih protiv njihovih stvarnih neprijatelja - političke elite stasale na Daytonskom ugovoru. No, kao što je sastav Dubioze kolektiv dominantno bošnjački, tako su se i prošlotjedni prosvjedi odvijali isključivo u dominantni bošnjačkim gradovima i kantonima (u podijeljenom Mostaru u njima su sudjelovali gotovo isključivo Bošnjaci iz istočnog dijela grada), dok su srpski entitet i hrvatski krajevi Federacije BiH uglavnom ostajali nijemi promatrači zbivanja" - piše Janko Bekić u Jutarnjem listu.

Ponukani vašim tekstom došli smo na ideju da osnujemo još dva benda Dubioza kolektiv koji će biti popunjeni članovima iz adekvatnih dominatnih etničkih skupina na odgovarajućim teritorijama. Možda bi se onda bolje uklopili u vaš fašistički svjetonazor u kojem je etnički predznak važniji od sadržaja.

Dubioza kolektiv može biti sve samo ne "dominantno bošnjački", "dominantno hrvatski" ili "dominantno srpski" bend ali nam se čini da stavovi iznešeni u vašem tekstu dominantno šupački.

Mi kao ljudi prosto ne prihvatamo takvo prebrojavanja krvnih zrnaca. Ako ćemo već ići u detalje, na nedavno održanom popisu stanovništva, niti jedan od članova benda se nije izjasnio kao Bošnjak. Dragi autore, možda će vas šokirati činjenica da se u našim redovima ima čak i jedan član iz Srbije koji svira saksofon.

Vi i vaši istomišljenici iz medija neprekidno pokušavate umanjiti socijalni i nad-etnički karakter nezadovoljstva građana i umjesto toga pokušavate u prvi plan staviti nepostojeći međunacionalni sukob i zaštitu "nacionalnih interesa" pojedinih etničkih grupa. Zaboravljate da je gladan Srbin, Hrvat, Bošnjak ili Ostali prije svega osoba praznog želuca, a tek nakon toga pripadnih nekog od konstitutivnih (ili nekonstitutivnih) naroda.

Jedna od rijetkih stvari oko kojih se BiH političke elite savršeno slažu je da državana imovina koja vrijedi (telekomi, energetski sektor itd) treba biti prodata. Kada se sve što vrijedi rasproda, narodi koji žive u BiH bez obzira na ustavni poredak i etničku pripadnost će konačno imati punu ravnopravnost. Ravnopravno će naslijediti dugove koje će otplaćivati MMF-u i podjednake rupe u stomacima.

Često smo u Hrvatskoj i ono što i vidimo i čujemo od naših prijatelja je da su i kod vas stomaci dominantno prazni, da su plate dominantno male, da su političari dominantno korumpirani i da vrlo skoro možete očekivati dominantno hrvatske prosvjede', piše u priopćenju za medije koje je tijekom dana stiglo na adresu redakcije.

Izvor
IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Sta znate o Chombetu? jel ozenjen
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:08:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.33 sec za 20 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.