Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čudovište iz Dunava: Upecan som duži od dva metra  (Pročitano 5345 puta)
14. Apr 2013, 22:35:28
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
Browser
Opera 12.15
mob
Samsung GT-S7580
Aleksandar Sale Drakulić, sportski ribolovac iz Žablja pamtiće 11. april kao dan kada je ulovio soma rekordera.



Na gradskom keju u Donjem Milanovcu uz kibicovanje brojnih šetača Aleksandar je zajedno sa svojim prijateljima, posle petnaetominutne borbe, savladao soma dugog 2,20 m koristeći kao mamac glavinjaru siker.

-Ovo je najveći primerak koji sam do sada ulovio i ovaj ulov posvećujem svojim sinovima Stefanu I Filipu - ispričao je vidno uzbuđen i srećan žabaljski ribolovac.



Ulovljenog soma Drakulić je poklonio Javnom preduzeću „Nacionalni park Đerdap“ koji će ga preparirati i kao eksponat izložiti u Vizitorskom centru NP Đerdap.

Izvor:Blic




Да пренесем мало атмосферу с Блица.


"Preparirati? Sve bih lovce i ribolovce preparirao. Ovo ubistvo velicanstvene zivotinje samo radi prepariranja je - divljastvo. Treba vam svima zabraniti lov i ribolov. Ako ne lovite zbog prehrane onda ne cinite ni zbog prepariranja. Takva riba je mogla dati jos kvalitetnog potomstva."


IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
SonyEricsson k750i
a jes bogami pobise i sve one goleme komarce i to samo zato sto nam zuje, a mogli su tako lepo potomstvo napraviti....  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.43
  jes' vala greota preparirati.

Jeste velik' ali nije za novine. Ima tu mnogo većih primeraka.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Citat
Takva riba je mogla dati jos kvalitetnog potomstva."
Шта да да, шта мислиш од чега је порасто оволики?  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.64
mob
Samsung GT-S7580
Jeste velik' ali nije za novine. Ima tu mnogo većih primeraka.

У нашим водама?

Надам се да не. Додаш пар зубића и ово дође к'о ајкула. Ја се плашим.  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
"Preparirati? Sve bih lovce i ribolovce preparirao. Ovo ubistvo velicanstvene zivotinje samo radi prepariranja je - divljastvo. Treba vam svima zabraniti lov i ribolov. Ako ne lovite zbog prehrane onda ne cinite ni zbog prepariranja. Takva riba je mogla dati jos kvalitetnog potomstva."
Som je sportski upecan na štap,i zato uopšte nije sramota preparirati ga,i takva se riba hvata jednom u životu,a uglavnom ni jednom.
Sramota je što ovakvih somova nema mnogo a to je država kriva jer je privredni ribolov dozvoljen,uz razne vrste ribokradje,koju niko ne sankcioniše,riblji fond je bedan.
A taj som je imao toliko ciklusa mresta da je on svoj dug prirodi davno odužio,šteta je hvatati mlade somove ispod mere,koji i nisu stigli ni jednom da se mreste,i ne samo somove,a za kapitalca nije šteta.
Za lov se slažem,ribolovac uvek ima opciju da pusti ribu,u lovu ta opcija ne postoji.I nije isto upecati ribu,i ubiti srnu.Somovinu imaš i na pijaci.
U civilizovanim zemljama uglavnom se poštuje pravilo uhvati i pusti,uhvate,slikaju se sa ribom, i vrate je u vodu.



A ako hoćete da vidite šta su veliki somovi u ogromnim količinama,pogledajte klipove sa reke Ebro u Španiji.
http://www.youtube.com/watch?v=8JsssSuthvk



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.64
mob
Samsung GT-S7580
Citat
U civilizovanim zemljama uglavnom se poštuje pravilo uhvati i pusti,uhvate,slikaju se sa ribom, i vrate je u vodu.

Баш тај рад ухвати-пусти ми се чини коректан. Осим ако не пецаш за исхрану. Исто тако би било боље поклонити упецану рибу народној кухињи на пример.  Smile

Citat
I nije isto upecati ribu, i ubiti srnu. Somovinu imaš i na pijaci.

Не разумем ово најбоље. Шта желиш рећи?
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Ljudi različite vrste životinja različito doživljavaju,shvataju i to je sasvim normalno,neke životinje izazivaju simpatije,neke izazivaju gadjenje,riba ne izaziva nikave emocije,može samo da se divimo njenoj veličini i izgledu.Riba je daleko evolucijski od ljudi,ljudi sa ribom ne mogu da uspostave kontakt,ribu pokreću isključivo nagoni i instinkti.
Ljudi na ribu gledaju kao na piliće,jagnjiće ili prasiće,kao hranu.
Ribarstvo je i privredna grana,i to ti govori o razlici.

Riblji fond je znatno lakše i brže oporaviti nego fond srna,vukova,lisica ili bilo koje druge životinje koju love lovci i to zbog načina reprodukcije i broja jedinki.

Pucati i pecati štapom i udicom nije isto,loviti je znatno krvavije.

Ribolov je čitava filozofija u odnosu na lov,nebo i zemlja.







« Poslednja izmena: 15. Apr 2013, 23:28:18 od Mile Rent-a bubreg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
isto je pucati na zivotinju i pecati je...trokukom...i vuci je po sata...po pijesku..granju..kamenju...
i onda je izvaditi na suho...prevrtati je po rukama..slikati...i onda je kao pustiti... Smile

cak je i humanjiji lov...tu ima neki red..zna se na sta se puca....
i ne moze svaka budala...da nosi pusku i puca..
a stap vala moze...svaka budala...koja ima 50 evra za dozvolu...i jos 50 za stap i 50 za masinicu i 50..za varalice...

a da bi dobio lovnu dozvolu..treba dug put da se predje...
mnogo toga da se nauci..o zivotinjama...da se upozna njihova "psihologija"...i kroz to se zavole zivotinje...
i uglavnom se odstreljuje skart...stare ili bolesne jedinke...koje stvaraju skart potomke...
u nasim sumama ima mali broj predatora...i lov..je potreba...da se odrzava loviste koliko toliko zdravim i kvalitetnim...a tu je i zimska prehrana divljaci...mnoge jedinke ne bi prezivjele zimu da lovci ne postoje...
i svakom postenom lovcu iza porodice i prijatelja...uvijek stoji suma i njen zivi svijet....i briga za njih...sve..
u toj sumi...ljudi to dozivljavaju kao nesto brutalno..kada imas dobro oko,...i kada su uvjezban...
divljac ne pati mnogo...od straha ..skoci im "adrenalin"...ne osjecaju bol...ne znaju ni kad umru....
tako ti je i sa oruzjem sa tetivom..lov kod nas sa tim tipom oruzja je zabranjen...
ali divljac...je u trenu mrtva...kad je pogodjena...strelicom...brze nego tanetom...
a i kada se ne poigodi smrtonosno mjesto...pre iskrvari negoli osjeti bol...
ne kazem desi se...da se osteti divljac..i da pati....i vatrenim oruzjem pa tako i sa oruzjem sa tetivom...
ljudi nisu upuceni u to..u samu svrhu lova...
kazem ne svidja mi se ubijanje...na bilo koji nacin....ali razumijem...sve to...

naravno ako izuzmemo lovokradice i ribokradice..njih ne stavljam u isti kos..to su kriminalci..i nista drugo....
ali i neke od njih razumijem..kad nemaju s cim da prehrane obitelj...a za to oni nisu krivi..
covjeku je urodjen nagon za prezivljavanjem...i samo bice trazi najlaksi nacin za to...

sto se tice...velikih somova i drugih riba...privredni ribolov...
da ...na to utice privredni ribolov..ima tu toga...ali na vecini nasih rijeka..taj vid ribolova ne postoji...

u nasim rijekama nema ribe...ovih gabarita..iz jednog prostog razloga...sto se izlovila...potrovala...
mladj strada...najcesce trovanjem...i losim kvalitetom voda...
isto ti je to kao i kod covjeka..kad se ne hrani dobro..kad je zapusten...
kad dise los vazduh..jede losu i zagadjenu hranu..normalno je da je malo zakrzljao...
tako je i sa ostalim zivim svetom..pa i ribama...tu su hidrocentrale koje su najveci neprijatelj...
ribljeg fonda...pored ljudi...razni trovaci..pilicari..i mesne industrije...prerade voce i povrca i njohove kiseline i otrovi kojih su nase rijeke pune...ne rade se kontrole...tek kad se desi neki kurslus..inspekcija se probudi i kao krene u akciju...
ali..nazalost za takve stvari jos niko nikad na ovim prostorima nije i nece kriviocno da nosi poledice....
samo eto kao ugrade filtere i slicne gluposti...koje mogu..oci da zamazu..ljudima kojima je hemija..isto sto i spansko selo...nepoznata..i tako...
problem je i sto se nedovoljno dorasle.. jedinke..otimaju od prirode...
koje su padalj..iznad dozvoljene mjere...ili na samoj mjeri...ili tek nesto malo ispod nje...

ja to ne razumijem...da neko moze da odnese soma...od par kilograma -  kuci...
kada taj som moze da naraste ovih gabarita..i jos veci...navodno do tri metra...
zar nije ljepse upecati ovako nesto...i dozivjeti to...nego somica isfiletirati...i posjesti...
sta za taj trenutak...varanja mozga...ubijes divlju zivotinju...koja se sama bori za ionako svoj tezak zivot...
ako si gladan..i imas pare za dozvolu..ribolovnu...onda imas i za hranu...
ljudi su resili i taj problem...postoje vrste riba..koje su stvorene..za vjestacki uzgoj...i prehranu za ljude...

upoznt sam sa obiljem ribljeg fonda na rijeci ebro...ovako...teoretski..preko dokumentaraca...
i casopisa...tamo imaju problem sa somom...on nije njihova autohtona vrsta...
i nametnuo se kao tata svih predatora..sto u sustini i jeste....sve sto moze da proguta to ce da napadne i pojede...nekad i veci zalogaj...nalazili su ih ugusene...sa ribom u ustima...zaglavljenom...
skoro velicine kao i on sam... Smile

i potamanio je gotovo svu autohtonu ribu...na rijeci ebro...
smudja gotovo da i nemaju...inace smudj je omiljena hrana somova...nazalost kao i ljudima... Smiley

od malih nogu sam bio clan ribolovackog drustva...i od tih malih nogu sam se motao i sa lovcima...
kad sam stasao postao sam clan...i tog drugog udruzenja...ne pucam vac odavno na zivotinje.... Smile
a ni na ljude nisam dugo... Smile mada ponekad imam neodoljivu zelju da nekog smrada malo upucam... Smile
al' zaon ne dozvoljava... Smile salim se ja malkice  Smile

prestao sam pecati i ribu..ima sigurno...7-8 godina...odem sa drugarima..ali ja ne pecam...
ja njih malo ometam...ili spremam neku klopu....lezim...ili hodam po grmlju i fotkam......

redovno vadim dozvolu...i volonterski sam clan...ribolovacke sluzbe...vec dugo... jako dugo...
i nisam bas na dobrom glasu... Smile
moji pogledi na zivotinjski vodeni svijet...i pogledi drugih clanova (a poisebno onih koji nisu clanovi)
mnogose  razlikuju...ja ih (ribe) lovim pogledom..
i ako imam srece foticem...a oni raznim ostrim udicama...ali okej..ne mjerim svjet po sebi....

i sve ja to volim i rijeke i jezera..potoke..bare..sume..planine..doline..ali nemam vremena za to..
jos malo..pa cu imati svo vrijeme svijeta..na raspolaganju... Smile
pa cu se vise moci posvetiti tim svojim nekim "fetisima"  Smile

sto se tice ovog soma..i  ribolovca koji ga je upecao...samo mogu reci - svaka cast...
upecao je san svakog ribolovca..a san je  som preko dva metra.. Smile
(moj san je eva mendez i aiswaria rai naravno odjenom...djuture...Smile jbg malo sam preverzan  Smile
ali sta da se radi..svak' ima svoje snove ...pa tako i ja...Smile) rijetke su ribe ovih gabarita...upecane na ovakav nacin....

kod nas...na jezeru drenova....nedaleko od prnjavora...ima velikih primjeraka..lovljeni su i preko sto kila komadi...naravno na ovakav nacin...sa obale...bez camca....
to je jezero prelijepo..precisto...
priroda oko njega je malte ne netaknuta...uzivancija je i sama setnja i posmatranje tog jezera...
ribolovne sluzbe ga dobro paze..i odrzavaju...a to je u neku ruku danas...i najvaznije..
za opstanak ribljeg fonda..da sacuvaju maka...r ono ....sto se moze sacuvati...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 85
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
BlackBerry Bold
Upravo se kapitalci vraćaju u vodu zbog oplodnje i mresta a ne obrnuto. Nigde u svetu se oni ne vade već se uvek vraćaju u vodu. Mislim na zemlje gde je ribolov uređen a pod time mislim i na brigu o ribljem fondu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.