Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:24:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 73 74 76 77 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Feminizam  (Pročitano 74826 puta)
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
mob
Nokia 6630, valjda
@YuWarez

batice u mojoj staroj firmi generalni direktor: zena, direktori domova zdravlja: zene, shefovi medicinskog osoblja: zene
direktor IT-a: musko, direktor finansija: musko, direktor nabavke: zensko, tehnicki direktor: musko, medicinski direktor: musko, nacelnik biohemijske laboratorije: zensko (zapravo u celoj laboratoriji ima samo dva muskarca), nachelnik ginekologije: zensko, nacelnik internog: musko, nacelnik anestezicara: zensko....


Dakle meshano... izgleda sam ja uvek radio u firmama koje ne favorizuju mushkarce...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
I kod mene isto
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Амерички фаминизам је водиља светског феминизма. Родне теорије, женске студије и остале глупости су све идеологије америчког феминизма. Оно што се данас дешава код Амера можемо код нас очекивати за 20 година.

Ali, nije.. samo su najglasniji i po medijima. Niko ih ozbiljno ne shvata, osim konzumenata FoxNews...

Citat
Да ли си ти то као пример дала државну фирму и рекла да је неко тамо на позицији јер је способан? Smile

Будимо реални ако ћемо о способности државне фирме слободно прескочи јер тамо не влада ни меритократија ни слободно тржиште.

И свиђа ми се како си рекла да се захтева само не-дискриминација и онда рекла како једна жена која има породицу и +30 година ће увек бити бољи радник и сигурно неће долазити пијана на посао(за разлику од мушкараца).

Mmm... da... 
Doduse, isto mogu da prebacim i na usluzne delatonosti ili marketing... koje su uglavnom u privatnom sektoru.
Opet kazem... za slikanje ... tu su muskarci, ali iza se nalazi puno zena...

Citat
Подједнака васпитна и емотивна улога не значи иста васпитна улога. Oтац је мање емоционалан и више је задужен за дисциплину и такву врсту васпитања док је жена више емоционална и више задужена за такву врсту васпитања.
E, pato su ti upravo ti gender roles.... "otac ne moze da bude emotivan", ne moze da zagrli svoje dete, ne moze da mu skuva rucak, promeni pelene, kupuje odecu...

Glupost... muskarci koji nisu emotivno obogaljeni, da ne kazem ... sociopate... mogu da pruze istu zastitu detetu kao i majka... ako hoce... ako ih nije blam.. ako smeju da izadju iz svoje uloge...

Nema tu muske i zenske emocije... svi smo isti na tom planu... samo sto se vaspitanjem jedni ili drugi guraju u ekstreme...

Citat
Што се тиче ултразвука мислим да превише гледаш филмове где имаш пар који се држи за руке и блену у монитор на коме се ништа не види са сузама у очима. Мислим да ни жена не би ишла на ултразвук да јој дете није у утроби. То да је некога срамота да иде на ултразвук је будалаштина. Можда је море трудница у чекаоницама а ни једног оца зато што те труднице не раде а очеви имају неки посао и не могу одлазити како им се ћефне како би имитирали неки холивудски филм. Ево мене није срамота и не видим зашто би ме било срамота па не бих ишао ако имам посла или нешто паметније да радим. Па ја кад се разболим не идем код доктора на прегледе а не некоме да држим свећу...

Jeste.. kako da ne... filmovi...
Mislim da zdrava ljudska osoba zeli da ucestvuje u svemu tome, jer kao sto rekoh, trudnoca i vaspitanje dece nisu samo zenski posao.

Citat
Женска неједнакост дубока и изражена...добро...дај ми пример.

Pa, evo... sam si rekao... zena moze da radi samo u drzavnoj firmi, totalno ignorises cinjenicu da i zene mogu da imaju svoje privatne firme i u tome budu uspesne.

Sam taj stav - samo se ti uveli negde i ne brini...


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
mozda nije radio u firmama uopste...

inace ljudima nije cilj u zivotu da rade po firmama...

a kad promene tu firmu raduju se ko da su promenili zenu...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Ja znam gomilu zena koje su u fazonu "a koji ce mi kurac muz pored mene na porodjaju samo da me nervira" Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne mora da bude na porodjaju ako nece... ili ne zeli...
Ali pre i posle toga, jbt... valjda zelis da znas sta ce biti sa tvojim detetom...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
univerzumu se kenja od ovih korporativaca...

i njhovim operiranjem imaginarnim cinjenicama i terminima...

kao firma kompanija koncern kolektiv...i tome slicno...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Ne mora da bude na porodjaju ako nece... ili ne zeli...
Ali pre i posle toga, jbt... valjda zelis da znas sta ce biti sa tvojim detetom...

Ja ne znam oca koji ne zeli da zna sta je sa njegovim detedom. Nijednog. Oko porodjaja pricam iz ugla zena jer sam radio sa dosta zena pa otud i te neke misli vezane za konkretan dogadjaj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava

Ali, nije.. samo su najglasniji i po medijima. Niko ih ozbiljno ne shvata, osim konzumenata FoxNews...

Јесте имаш родне теорије и женске студије на универзитетима...али то ништа није озбиљно... Smile

E, pato su ti upravo ti gender roles.... "otac ne moze da bude emotivan", ne moze da zagrli svoje dete, ne moze da mu skuva rucak, promeni pelene, kupuje odecu...

Glupost... muskarci koji nisu emotivno obogaljeni, da ne kazem ... sociopate... mogu da pruze istu zastitu detetu kao i majka... ako hoce... ako ih nije blam.. ako smeju da izadju iz svoje uloge...

Nema tu muske i zenske emocije... svi smo isti na tom planu... samo sto se vaspitanjem jedni ili drugi guraju u ekstreme...

Нигде нисам рекао да отац не може бити емотиван само није емотиван генерално колико мајка. Знам да ће звучати чудно али се мушкарци и жене разликују психолошки и није све друштвени констукт патријархалне тираније.

Jeste.. kako da ne... filmovi...
Mislim da zdrava ljudska osoba zeli da ucestvuje u svemu tome, jer kao sto rekoh, trudnoca i vaspitanje dece nisu samo zenski posao.

Значи човек да да отказ и да шета са женом да би ''учествовао''? Ја стварно не знам које си ти све то филмове гледала...


Pa, evo... sam si rekao... zena moze da radi samo u drzavnoj firmi, totalno ignorises cinjenicu da i zene mogu da imaju svoje privatne firme i u tome budu uspesne.

Sam taj stav - samo se ti uveli negde i ne brini...

Поново ми стављаш речи у уста...нисам рекао да жене могу да раде само у државним фирмама него си ти узела пример државне фирме ЕДБ и рекла како је тамо 70% жена јер су способније од својих мушких колега. Доводити у везу државне фирме и способност је глупост само по себи.

И у праву су и жене могу да имају приватне фирме и да буду успешне тако да не видим ту ''дубоку и изражену неједнакост''.
« Poslednja izmena: 18. Apr 2018, 17:05:37 od YuWarez »
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Citat
Јесте имаш родне теорије и женске студије на универзитетима...али то ништа није озбиљно...

Ja postavljam onog morona (moronku!) Cathy na youtube linkovima ali ta budala, iako je ocigledno budala, radi vrlo blisko sa studijama feministickih organizacija na univerzitetima........
« Poslednja izmena: 18. Apr 2018, 17:12:42 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 73 74 76 77 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:24:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.