Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beograde probudi se. Prevare pri zaposljavanju. Knez Petrol Batajnica  (Pročitano 20749 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
за НИС-ову пумпу у мом завичају скоро па да се туку за радно место ... без чврсте родбинске везе, (најјача веза што би рекао Гамбино) тешко улетети тамо ...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.172
и на нис-овим пумпама су запослили девојчурке преко омладинске које раде за 20 хиљада месечно

Nema vise...barem kod mene u gradu vise nema nijedna pumpa na kojoj rade preko zadruge. I to je bila neka njihova interna zadruga.
Cak i tocioce transformisu...na dve pumpe je samousluzivanje.

Ali zato EPS npr. ima cistacice, kuvarice i to nize osoblje koje radi preko zadruge za neku mizeriju. Merima npr. prima iskljucivo preko omladinske zadruge radnike....
Lakse je mozda ubosti 7 na lotou nego dobiti neki ugovor o radu  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Samsung neki
и на нис-овим пумпама су запослили девојчурке преко омладинске које раде за 20 хиљада месечно

Nema vise...barem kod mene u gradu vise nema nijedna pumpa na kojoj rade preko zadruge. I to je bila neka njihova interna zadruga.
Cak i tocioce transformisu...na dve pumpe je samousluzivanje.

Ali zato EPS npr. ima cistacice, kuvarice i to nize osoblje koje radi preko zadruge za neku mizeriju. Merima npr. prima iskljucivo preko omladinske zadruge radnike....
Lakse je mozda ubosti 7 na lotou nego dobiti neki ugovor o radu  Smile
Ne znam kako je kod vas u EPS ali u pozarevackoj Elektromoravi je skoro nemoguce biti primljen u stalni radni odnos (vazi za apsolutno sve radnike - instalatere, montere, salteruse, kafekuvarice...).
Sve sto se prima - prima se preko nekih privatnih agencija koje uzimaju oko trideset posto para koje EPS uplati a radnici dobijaju od dvanaest do osamnaest hiljada.
Cinjenica je da njima ti radnici trebaju, kome je onda u interesu da rade na ovaj nacin (retoricko pitanje)?
Sta onda da se ocekuje od privatnika u zemlji u kojoj javna preduzeca rade na ovaj nacin.
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislim da je ovo jedini mesto gde ovakva pitanja treba resavati:


Citat
MINISTARSTVO RADA I SOCIJALNE POLITIKE

Nemanjina 22–26, www.minrzs.gov.rs

Inspekcija rada
Govorni automat, 3607-600 (08.30–16.30)
- Odeljenje za opštine: Čukarica, Rakovica. Barajevo, Lazarevac i Obrenovac, Omladinskih brigada 1, tel. 3131-407
- Odeljenje za opštine: Voždovac, Zvezdara, Grocka, Vračar, Mladenovac i Sopot, Masarikova 5/XI i XII, tel. 3061-671 Odeljenje za opštine: Novi Beograd, Savski venac, Zemun, Surčin, Stari grad i Palilula, Masarikova 5/XI i XII, tel. 3061-671


Republička inspekcija rada nadležna je za:
- Kontrolu primene propisa u oblasti Zakona o radu
- Kontrolu primene Zakona i drugih zakonskih akata iz oblasti bezbednosti i zdravlja na radu (zaštita na radu)

PROPISI:
- Zakon o radu („Sl. glasnik Republike Srbije“, br. 25/05, 61/05)
- Zakon o bezbednosti i zdravlju na radu („Sl. glasnik Republike Srbije“, br. 101/05)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
mob
Samsung S8 Plus
и на нис-овим пумпама су запослили девојчурке преко омладинске које раде за 20 хиљада месечно

Potvrdjujem ovo za pumpe na Smederevskom putu, Malom Mokrom Lugu itd. Rade neka decica i za kasom i na tocenju. Skoro da moram da se zaderem na njih da bi im dao do znanja da hocu sam da sipam gorivo. I na kasi te obavezno svaki put ubedjuju da uzmes kafu i caj za poneti, svaki put... 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Prijava inspekciji, sirenje price medijima, beogradksim hronikama i slicno pali samo ako je osteceni radnik i dalje u radnom odnosu.

Ukoliko nije, sve je mnogo teze dokazati, polazeci od samog rada u doticnoj firmi. Jer ako je sve na mufte i sve se prima "na ruke", tesko je dokazati da je uopste radnik radio u toj firmi. Naravno, moguca su svedocenja drugih, bivsih radnika i slicno, tako ulazis u sudski proces koji je sve, sem isplativ.

Tačno tako, mislim da inspekcija neće ni da se bavi slučajevima u kojima nije potpisan ugovor o radu.

Inače, ovakvih slučajeva znam gomilu... Najčešće za prodavnice, trafike, mesta gde se radi navodno 7 ili 8 sati 6 dana u nedelji, što u praksi vrlo često ispadne duže, zbog popisa robe, čestih zamena radnika i sto čuda. I obećavaju minimalac, ali se ni taj minimalac najčešće ne ostvari, zbog stvarnih ili izmišljenih manjkova koji su uvek tu na kraju meseca, a za koje prodavci snose odgovornost.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Prijava inspekciji, sirenje price medijima, beogradksim hronikama i slicno pali samo ako je osteceni radnik i dalje u radnom odnosu.


To i radim:)
Kod nas radnik nije zasticen. Ona sada ne moze regularno da dobije radnu knjizicu, vec se taj postupak radi tako sto se preko inspekcije rada potrazuju njeni dokumenti. Potom, ovo se vodi kao preksaj i kazne su u proseku oko 20.ooo.din. Mada obecavaju cudo... Zatim, rok izlaska inspekcije na teren i pored svih datih infomacije jeste 60 dana... Ima toga jos, ali ne bih da vas zamaram... prosto, jadno je...

Jedino sto mogu da uradim, jeste da pisem i tu mi je potrebna pomoc.
Na pomen imena Knez Petrol banovali su me sa nekoliko foruma- B92 npr...

Izvinjavam se administraciji ovog foruma, ali molim da mi predlozite dobro posecene forume, kao i fejs grupe, gde bih mogao da postavim tekstove ovakvog sadrzaja...

Unapred Hvala Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.172
za knjižicu mogu da kažu da ne znaju o čemu pričate, da ti ženu nikada nisu ni videli.
da li si siguran da je bila prijavljena ? to što im je dala knjižicu ništa ne znači.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Prijava inspekciji, sirenje price medijima, beogradksim hronikama i slicno pali samo ako je osteceni radnik i dalje u radnom odnosu.


To i radim:)
Kod nas radnik nije zasticen. Ona sada ne moze regularno da dobije radnu knjizicu, vec se taj postupak radi tako sto se preko inspekcije rada potrazuju njeni dokumenti. Potom, ovo se vodi kao preksaj i kazne su u proseku oko 20.ooo.din. Mada obecavaju cudo... Zatim, rok izlaska inspekcije na teren i pored svih datih infomacije jeste 60 dana... Ima toga jos, ali ne bih da vas zamaram... prosto, jadno je...

Jedino sto mogu da uradim, jeste da pisem i tu mi je potrebna pomoc.
Na pomen imena Knez Petrol banovali su me sa nekoliko foruma- B92 npr...

Izvinjavam se administraciji ovog foruma, ali molim da mi predlozite dobro posecene forume, kao i fejs grupe, gde bih mogao da postavim tekstove ovakvog sadrzaja...

Unapred Hvala Smiley

Ne znam gde možeš putem neta da prezentuješ problem ali da možeš da prijaviš sve Inspekciji rada, to možeš. Čak sada postoji novo neko pravilo u pravosudju, da prijava preraste u krivično delo i onda država to dalje tera po službenoj dužnosti. Jeste da traje ali nije nedostižno.

Inspekcije su sada mnogo brže u reagovanju. Nedavno sam lično čula za slučaj da su upali u firmu desetak dana nakon prijave. I razbucali je totalno jer su našli mnogo nepravilnosti.

Tako da...nemoj gubiti nadu, uredi sve što je do tebe (tvoje supruge)  a u sluačaju da krene vrdanje sa njihove strane budi odlučan u tome da hoćeš i policiju da upetljaš u sve to jer si oštećen. Obično se ukake pa popuste.
Što reče Zmaj, možeš i Acu da im pomeneš  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Narode,ne gubim nadu. Nisam ni u frci. prosto sam resen da nesto uradim.. Necu da se ovakva i slicna iskustva ponavljaju u mom i u zivotu onih koje volim.

Hocu da drugi saznaju za ovakve stvari. Zelim i staviti do znanja da ne postoji jak, silan, ili mocan= drugaciji., ukoliko umes da ispupis. ODNOSNO NIKO TE NIJE VREDAN TOLIKO DA DOZVOLIS SEBI DA TE nafilovana IMENA NIPODASTAVAJU......Zelim uciniti nesto, makar i samo ostaviti  trag, ali takav da pojedini, oni koji se prepoznaju = razmisle...

Da zena je bila prijavljena ..
Gore navedeno jesu danasnji podaci dobijeni direkno od Inspetora...

Kako ce se to pravno zavrsiti- ne znam

Znam da cu povlaciti ime Knez Petrola, Srdjana i Jelene...te omalovazavanja, izivljavanja i svega onoga sto coveka nipodastava sve dok ne budem siguran da je dovoljan broj ljudi procitalo ovakav tekst-post...

Neka se jedna osoba trgne i probudi, bice manje uniformisanih, preplasenih od poslodavaca i svega onoga sto ova javnost i javna politika posla zivota namece.

pozzz
« Poslednja izmena: 27. Mar 2013, 01:29:12 od stanoje2013 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.