Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kampanja protiv nasilja nad zenama i njene trapave posledice..  (Pročitano 8412 puta)
21. Mar 2013, 17:04:48
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 536.28.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Ukratko... pre par dana je po novinama poceo da se povlaci video sastavljen od fotografija devojke koja se navodno 365 dana slikala iz dana u dan... Tamo negde oko sredine, pocinju masnice i sl.
Poslednja fotka je potresna i uz nju ide poruka u kojoj devojka trazi pomoc Jer ne zna da li ce doziveti sutra...


U medjuvremenu se sve zalaufalo... Dotle da su neki poverovali da je devojka zaista u problemu, pa su preko YT nudili pomoc da izubijaju junacinu koja joj je to uradila ...

I onda je Telegraf odlucio da se bavi istrazivackim novinarstvom i razbuca citavu kampanju... Ovo je danasnji tekst, ostatak mozete naci na portalu:






Telegraf pronašao "zlostavljanu" devojku iz spota koji je zapalio svet! (VIDEO)
Devojka iz klipa o nasilju "Jedna fotografija dnevno u najgoroj godini života" je Mia Hujić, filolog i prevodilac za italijanski. Radila kao hostesa i model u Italiji u modnim kućama Ralf Loren i Džil Sander


 
Foto: YouTube / fero061982
Klip “Jedna fotografija dnevno u najgoroj godini života“, koji pokazuje lice nasmejane devojke na početku videa, sve do poslednje potresne fotografije nasilja u kojoj ona moli za pomoć, izazvao je mnogo burnih reakcija.


Kako otkriva Telegraf, autor klipa je Mia Hujić, filolog i prevodilac italijanskog jezika. Radila je kao hostesa i model u šou rumovima u Italiji, modnim kućama Ralf Loren i Džil Sander. Kao prevodilac sarađivala je s filmskim kućama i radila na snimanju italijanskih serija.

Kada smo je pozvali, Mia je bila vidno uznemirena i iznenađena kako smo uopšte uspeli da dođemo do nje, jer je više nego očigledno da su tvorci ovog projekta pokušali da sakriju identitete ljudi koji su napravili ovaj uznemirujući video.

- Kako ste me uopšte pronašli?! Izvinite, ne mogu ništa da vam kažem, baš ništa. Ovo je ludnica poslednjih par dana. Molim vas razumite me, ne bih želela da dajem zvanične izjave ovim povodom – rekla nam je Hujićeva.


Foto: Youtube/fero061982

Visokobudžetni spot, u kome se čuje muzika u pozadini u trajanju od nešto više od minut, postavljen je Jutjub kanal pod korisničkim imenom“fero 061982″. Mia je u spotu prikazala 365 dana jednog života, a s vremena na vreme na njenom licu se vide masnice, tragovi davljenja, “šljive” ispod očiju, otvorene rane na čelu i usnama. Sve kulminira dramatičnom porukom koju devojka drži na kraju snimka, a koja glasi: “Pomozite mi. Ne znam da li ću dočekati sutra”.

Za samo tri dana video je imao preko 500.000 pregleda i preko 1500 komentara, a u momentu kada je Telegraf otkrio ovaj video, imao je samo 300 pregleda. Neki od korisnika Jutjuba nudili su pomoć, čak i planirali konkretnu akciju kako bi nesrećnu devojku spasili iz vrtloga nasilja.


Foto: Youtube/fero061982

Da li se ovo svirepo zlostavljenje zaista dogodilo Miji Hujić ili nekom iz njenog bliskog kruga ili je samo reč o šokantnoj kampanji da bi se maltretiranje zaustavilo i iskorenilo, neće se znati dok autorka ne reši da progovori ona tu temu. Bez obzira na sve, spot je već puno učinio na širenju svesti o potrebi sprečavanja nasilja. Fotografijama koje ukazuju da zlostavljanje treba zaustaviti odmah, da ono nikad nije malo i da svakog momenta može eskalirati u situaciji u kojoj pomoći više nema, Mia je uspela da uzburka javnost i skrene pažnju na ovaj problem.

Prema nezvaničnim saznanjima, u slučaj se umešala i srpska policija, koja “uveliko radi na utvrđivanju identiteta devojke” (taj slučaj smo im mi rešili – prim.aut.) i utvrđivanju okolnosti pod kojima snimak nastao, kao i da li je ovaj slučaj u nadležnosti našeg pravosuđa i policije.

Snimak su preneli gotovo svi portali u našem okruženju, a priča je dospela i u uticajne svetske medije kao što je svetski poznati The Huffington Post iz Kanade i francuski “L’Express”.



(Ljiljana Vučetić)

Izvor: Telegraf



Ono sto meni nije jasno je zasto je vazno da se dokaze da je ovaj video lazan i da se ova poruka pretovri u jos jednu petparacku pricu tipa "Farma" i "Veliki brat"?

« Poslednja izmena: 21. Mar 2013, 17:07:03 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.172
mob
Nokia Lumia 930
Vrlo je verovatno da je ovo iscenirano, ali to menja težinu priče.
I ako je u pitanju kampanja, što verujem da jeste.

Možda je malo pogrešno prezentovana, u smislu da niko nema pojma ko je pokrenuo, pa se javlja opšta konfuzija.
Ali verujem da će se ovih dana sve to razrešiti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Ау, гадан младеж.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Citat
Ono sto meni nije jasno je zasto je vazno da se dokaze da je ovaj video lazan i da se ova poruka pretovri u jos jednu petparacku pricu tipa "Farma" i "Veliki brat"?
Гледао сам ово јуче чини ми се и нема шансе да је сликано сваки дан јер се неки предмети појављују у врло сличном положају.
 Жао ми је ако су ово праве маснице, неком би требало *ебати матер зуа ово, надам се да ће му доћи главе а она има да прича а не да ћути, сада када је од грудве настала лавина.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
I zbog ovakvih jajara i videa Srbija uvek kuburi sa lošim imidžom u svetu.

Kučka.  Smile

Citat
Ono sto meni nije jasno je zasto je vazno da se dokaze da je ovaj video lazan i da se ova poruka pretovri u jos jednu petparacku pricu tipa "Farma" i "Veliki brat"?

Važno je.Zašto baš na srpskom?

Zašto ne na engleskom,koji je već odavno prihvaćen kao međunarodni,svetski jezik,koji se uvek koristi kada se promoviše nešto bitno i veliko?

Zašto uvek mi moramo da budemo u svakoj supi mirođija i uvek u centru negativne pažnje?


I slobodno me sad optuži za sve i svašta zbog ovoga,ali bih samo želeo da čujem - zašto srpski? Zašto uvek mi? Jesmo mi jedini koji greše i čine loše stvari na ovoj planeti?
« Poslednja izmena: 21. Mar 2013, 18:16:32 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.28.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislim da se iz aviona vidi da je u pitanju video koji je trebao da bude viral.
S te strane je uspeo... Prica se o njemu, ali je kontekst pogresan..

Prica se da li je video istinit ili ne, umesto o tome koliko je zaista nasilje u porodici rasprostranjeno..

Inace, nije mi jasno zasto je toliko vazno da se demantuje da u Srbiji postoji nasilje u porodici.

Pa, opet... moje misljenje je da je ovo dobra kampanja, samo sto nije za ovu zemlju... ocigledno... Treba da se zapitas, a ne da demantujes cinjenicu da nasilje postoji...


Statistika kaze da je u 2012. godini ubijeno 27 zena, a od januara do marta 2013. troje dece i 10 zena. Ti podaci se odnose samo na nasilje u porodici.

Takodje:

Citat
Policija je u 2012. godini primila čak 3.584 prijava za krivično delo nasilje u porodici, a do polovine marta ove godine broj tih prijava je 568.

« Poslednja izmena: 21. Mar 2013, 18:20:16 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Inace, nije mi jasno zasto je toliko vazno da se demantuje da u Srbiji postoji nasilje u porodici.

Pa, opet... moje misljenje je da je ovo dobra kampanja, samo sto nije za ovu zemlju... ocigledno... Treba da se zapitas, a ne da demantujes cinjenicu da nasilje postoji...

Pre nego što ponovo pitam - Zašto opet mi,od cele jebene planete...

Pokaži mi rečenicu gde sam demantovao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 19.0
  Проблем са овим случајем је у театралности.
Правила је снимке годину дана, сваки дан по један. ОК.
Направила је видео, поставила на ју тјуб, њен злостављач(муж?), сви из краја, сви живи су видели ово и?
Хоћеш да кажеш мајке ти га %$#"! шта се десило или шта које П материне!???

Највише ме нервира пасивна агресија типа "Ево, видите како ме бију, осећајте се лоше, цркните сви, љута сам на све!"
То је та одвратна порука. Или реци или иди у три п.. материне. Амин.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.28.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa takve kampanje se pojavljuju u svim zemljama:
















S druge strane, podatak da je u ovoj zemlji ubijeno troje dece i deset zena za 2 meseca je za mene licno zastrasujuc.


Citat
  Проблем са овим случајем је у театралности.


 Smile


« Poslednja izmena: 21. Mar 2013, 18:30:33 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Највише ме нервира пасивна агресија типа "Ево, видите како ме бију, осећајте се лоше, цркните сви, љута сам на све!"

Mene najviše nervira što će Srbija zbog jedne kivne,obesne kučke sad ponovo da se nađe u centru pažnje i ponovo bude satanizovana.
I što će automatski svaki poziv da se ispita istinitost ovoga dovesti do izvođenja nekih zaključaka kako eto,Srbi demantuju da kod njih ima nasilja nad ženama i kako je opet na delu muški šovniziam.

Pa takve kampanje se pojavljuju u svim zemljama:

Upoređuješ snimljene,igrane i oficijalne reklame na engleskom(svetskom) jeziku sa nekim viral videom koji je kobajagi uploadovala neka tamo folirantkinja iz Italije,koja piše na srpskom,a živi u Italiji,i koja se krije od novinara,a verovatno i samih ljudi iz organizacija za zaštitu žena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.