Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:04:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Povucene osobe, ako moze neki savet  (Pročitano 30889 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
Pa, eto... postavljac je postigao je cilj..
Opet se prica o njemu, u centru je paznje I svi se bespotrebno kolju...

Standing ovations..  Smile  Smile

Over and out. Wink
Pa eto, ako nista vise, makar posle ne moze da kaze da nam nije stalo .  Smile

Da neko nekog postavi u nepoznati kafic, kome ce iza ledja biti gajbe piva. Taj ce ne znajuci sta je iza njega, pretstaviti i imati sliku toga iza na osnovu onog ispred. Iako ni malo nije realno. Ali svest trazi da se to zaokruzi. A to je zamka koja je od jos jednih koje se postavljaju u ovakvim stvarima.

Pa da, samo sto ce neko ko trazi savet sta je iza njega mozda od nekog ispred dobiti odgovor ili pak ogledalo da vidi i sam. Pa ce uvideti da je iza njega gajba piva, okrenuti se i uzeti da pije isto, a ne otrcati kuci sa pricom kako na zurci nema piva. Ali eto, izgleda da je tesko upravo to tj. okrenuti se i videti gajbu.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Sve se svede na pivo.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Pa, eto... postavljac je postigao je cilj..
Opet se prica o njemu, u centru je paznje I svi se bespotrebno kolju...

Standing ovations..  Smile  Smile

Over and out. Wink

Mozda nije htio (samo) to. Mozda je htio dokazati sebi, zbog svog straha, da se ne treba truditi na svom problemu jer su ljudi losi i nezainteresirani i da mu je mozda i bolje biti povucen.
Autore teme, nisi sam u tome. Evo, par ljudi koje znam su takvi. Povuceni. I vec sam napisala da imam i ja to u sebi. I da, nisam sve citala pa pitam, da li imas fizicke manifestacije tog straha ili samo misli?
To sto neki drugi ljudi nisu povuceni, ne cini ih gorim ili boljim ljudima od tebe. Daj priliku. Probaj samo s jednom. Da li ima neka cura koja ti se svidja?
« Poslednja izmena: 18. Maj 2013, 00:21:34 od swellidea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Eto...dobar savet... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, eto... postavljac je postigao je cilj..
Opet se prica o njemu, u centru je paznje I svi se bespotrebno kolju...

Standing ovations..  Smile  Smile

Over and out. Wink

Mozda nije htio (samo) to. Mozda je htio dokazati sebi, zbog svog straha, da se ne treba truditi na svom problemu jer su ljudi losi i nezainteresirani i da mu je mozda i bolje biti povucen.


Samo to...

I kad vec gazim svoju rec, da napisem ono sto sam zaboravila:

Citat
Inace imam 28.  godina, nisam jos uvek nigde zaposlen, jednostavno u danasnje vreme treba da budes dosta prodorna i komunikativna osoba kako bi uspeo da pronadjes neki posao, a ja nisam takav.


Ne moras.

Samo treba da nadjes zanimanje koje ce "podnositi" tvoju introvertnost... IT je dobar pocetak.

Citat
 Zapao sam u veliku depresiju zbog svega toga i ne znam uopste kako da se izvucem, a godine brzo prolaze.

Kreni od toga da je zivot jebeno dug... i da ces sve stici i podstici...
A ako i ne postignes.... nema veze.... ti si samo treptaj Vasione... Smiley

Znaci:



Citat
Takodje se slabo druzim, ne izlazim, nemam devojku.

Isti slucaj... savremeni vidovi komunikacije su odlicna platforma za stidljive... Offline su uvek razni kruzoci: fotografija, planinarstvo, razni drugi hobiji od maketa aviona pa nadalje...

Citat
Ljudi su dosta iskvareni, niko nece da ti nista pomogne, uglavnom su podsmesljivi, ja sam skroz drugaciji, emotivan, dobra osoba, ali takvi danas nazalost ne prolaze.

Svaki put kada bih zapala u taj momenat - Sveeeeet je zaoooo, ljudiii su stoka... Neko bi me demantovao...
Ljudi jesu okrenuti sebi i svojoj koristi, sto je legitimno...
Zato izgradis stit... i pustas u svet samo minimum...
Nije tesko, ali zahteva malo truda... nista ne dolazi gotovo...

Pitanje je - da li ti uopste zelis da se promenis?

Ako zaista zelis, malo ili malo vise cimanja ti nece smetati....




U sustini.. ljudi uopste nisu toliko strasni i zlonamerni, ali jesu egocentricni...

Nista sto ne moze da se savlada...

Pa, vidis.. ja sam ti dokaz da je Bambina u pravu...
I ja sam bila povucena dok nisam usla u (ovu) arenu...

Vremenom naucis da se laktas.. bez obzira sto je svet.. zao.. zao.. zao..

Mislim... nista te ne kosta da pokusas... Smiley



Ovo ti je poligon da resis takve probleme. Posebno sto si ogrnut anonimnoscu.

Ne, upravo suprotno... ti odbacujes bilo kakav kontakt...
Treba da spustis gard i boris se sa imaginarnim vetrenjacama...
Niko ne zeli da prica sa osobom koja je iskljuciva...
Niko ne zeli da trosi svoje vreme.
Zato u odnosima sa ljudima treba imati postovanja. I to je nesto sto moras da naucis. Smiley

A sta ti imas njima da ponudis?

Blago receno nista, ali ja nikog ne ugrozavam.
Nekim ljudima nije dovoljno kad im kazes zdravo, nego bi oni da budu mnogo znatizeljni da im ispricas svoj problem da bi te posle ogovarali i jos vise ismejavali. E kad vide da ti ne zelis da pricas, onda te odmah gledaju sa visine, misleci da si neki baksuz, losa osoba itd.

Ne, to je upravo ono sto marko kaze - moras da naucis da slusas.
Vise puta u ovoj temi si bio krajnje iskljuciv.


Komunikacija je razmena dve strane. Neko tebi nesto kaze, ti mu odgovoris... ili obrnuto...
Ali komunikacija nije da neko dodje, prica ti i cupa ti reci iz usta. Ili te uveseljava... ili... zabavlja... ili sta god...
Komunikacija znaci da ponekad cujes i nesto sto ti ne prija, ali ne da se zauvces kao kornjaca u oklop i tvrdis kako su svi zli, vec upravo suprotno... Da svaku kritiku prihvatis, razmotris i vidis da li je tacna.
Drugim recima, pocni da razmisljas... Nije sve u zivotu impulsivno, niti postoji neki pravilnik za zivot...
I def... ljudi nisu duzni da ti posvecuju svoje vreme...
Oni mogu i hoce, ali da li ce... opet zavisi samo od tebe...

Za pocetak... na ovom forumu ima toooooliko tema o svemu i svacemu...
Nemoj da se slepo drzis samo ove... Kreni od jedne do druge... imas citavu Blablaonicu... imas sve od sporta do erotike... Kazi svoje misljenje... o necemu.. bilo cemu...



Pa, upravo zato je forum odlicno mesto...
Ne moras istog trenutka da ispricas... Odvoji vreme... razmisli... napisi...
Ovde ne postoji stoperica koja odredjuje u kom roku je normalno da neko odgovori... iako postoje neke osobe koje se dure ukoliko im ne odgovoris odmah, ali one uglavnom nisu vredne paznje Smiley

Znaci... napisi jednu recenicu... ili 20... apsolutno nije vazno...

I izivini.. malo si konfuzan... s jedne strane zelis da se uklopis u drustvu bar na tom osnovnom nivou... a s druge strane zelis da te ostave na miru...

Nazalost, kao sto sam rekla... u ljudskim odnosima dolazi do analiziranja i posmatranja... njuskanja... obostranog...

To nije nimalo strasno koliko ti se cini...

Pa, napokon dodjosmo do korena problema - razmazenost. Preterana zasticenost. Neralnost.

A sve se svodi na jedno - da li ti uopste zelis da imas prijatelje, poznanike, devojku, decka... sta god?
Ovo je pitanje za tebe, ne sta ti mislis da okolina ocekuje od tebe... Smiley

Mislim, kada gledam ljudski zivot u kosmickim razmerama, ti si samo otkucaj Vasione (znam, plagijator sam), ali tako je... Bioloski gledano, tvoja jedina uloga je nastavak vrste... Drustveno i kreativno gledano, u svakoj generaciji se javi sacica zaista kreativnih ljudi, pravih vizonara.... i mozda njih 10-15 u svakih 100 godina ostane zabelezeno.
Vecina nas bude prosto zaboravljena. Dovoljno je pogledati groblja... cim je spomenik stariji od 2-3 godine, pocinje da zarasta u korov. Dragi ljudi se obilaze sam za parastos... mozda Zadusnice... a i to...

E, sad... kad sve to stavis pred sebe... pa uporedis sebe i istoriju kosmosa, shvatis da se jedino taj produzetak vrste ocekuje od tebe, a i to... nije obavezno... Kontracepcija postoji vekovima, hiljadama godina... tako da je i tu biolosku ulogu covek uzeo u svoje ruke...

Znaci.... jedino sto od tebe moze da se ocekuje je da budes srecan... sve ostalo nije vazno...
Ali srecan pod svojim uslovima...

Ako ti ne zelis, ne osecas potrebu, nemas nameru da budes "socijalno bice" bez obzira sta okolina ocekivala od tebe, onda ja ne vidim razlog zasto ne bi ziveo kao i do sada...
Ako je usamljenost i zatvorenost ono sto ti prija... onda je tako...
A ako sve radis zbog drugih, onda si zaista u problemu...




E, toliko o tome...


A sad odoh da lobirama kod programera da napokon srede tu opciju za ignorisanje tema...  Smile



IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Hvala Inicio.
Dobar mi je ovaj vas forum bez obzira na to sto nekad to ode malo van teme ili se ljudi pocnu malo zezati ili cak malo uvrijede (Munkica:)). Nije mi bilo bas ugodno u nekim situacijama vezano uz politiku tj. nacionalizam.
Ne znam da li bi trebala pisati ekavicom. Moram priznati da me pisanje na ekavici malo odmakne od problema koji opisujem (sto nije uvijek lose), jer mi nije materinji. Ipak, mislim da se razumijemo.

I da, Anea se samo trudi pomoci pa Autore daj i njoj sansu.
« Poslednja izmena: 18. Maj 2013, 00:34:33 od swellidea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Koga lozis ti?
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Sad se ne razumijemo. Sta to znaci?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Nego mrzi me da čitam šta ste sve pisali.
Ukratko: Preko tastature ti ne moremo pomoći.
Ovi admini nikako da organizuju neko burek okupljanje.
Tako da... jeb' ga. Ovde možeš da dobiješ flaster, pravu pomoć, negde drugde.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
Suočavanje sa stidom

Mnogima je blizak osećaj kada se u situaciji na poslu ili u novom društvu ne snađu kako bi želeli. Dlanovi počinju da se znoje, snažno lupa srce, javlja se „knedla u grlu“, pognut pogled, zamuckivanje, drhtavica, rumene se obrazi, a neretko se javljaju i tikovi. Kada osoba shvati da na ovaj način privlači dodatnu pažnju panika raste i želja da se sakriju osećanja i telesni znaci se povećava. Neuspeh u sakrivanju dalje izaziva potrebu da se što pre pobegne iz situacije, „propadne u zemlju“ i sve zajedno se može doživeti kao potpuna tragedija.


Kakvi god da su oblici u kojima se javlja, stid je bitna karakteristika ljudi koja predstavlja moćan i jedinstven pokretač ponašanja. Pored toga stid razvija brojne naizgled efikasne mehanizme odbrane koji mogu stvarati dodatne probleme u funkcionisanju.
Stid je odraz ličnog doživljaja sebe i svoje ličnosti pred drugim ljudima koju često prati određeni vid anksioznosti.

Šta je stid

Za stid znaju svi narodi, sve civilizacije mada oblici i uzroci stida varijaju od čoveka do čoveka. Univerzalno gledano osećanje stida i srama je veoma relativno u konkretnoj primeni ali funkcija stida je svuda veoma slična- iskustvo stida prati želja za skrivanjem, povlačenjem, za nevidljivošću.

Smatra se da je vremenom stid evoluirao kako bi podstakao ljude da se što više prilagode okolini. Kada osetimo stid, neprijatnost nas tera da se prilagođavamo situaciji i ljudima kako bi izbegli negodovanje, na taj način menjamo sopstveno ponašnje i interakcije sa drugim ljudima.

Stid je odraz ličnog doživljaja sebe i svoje ličnosti pred drugim ljudima koju često prati određeni vid anksioznosti; Međutim, svi možemo biti ponekad stidljivi u novim situacijama, sa nepoznatim ljudima, a što više upoznajemo neku osobu ili situaciju, to je anksioznost manja kao i osećaj stida.

Dakle, stid može biti prolazan, ali i trajan fenomen kada preraste u sastavni deo ličnosti i sopstvene predstave o sebi.

Stid je složena emotivna reakcija, javlja se u različitim oblicima, a usvajamo ga još u ranom detinjstvu. Geršen Kaufman tvrdi da je "stid jedna od emocija koje uzrokuju najviše bola, jer je u trenutku stida ljudsko ja povređeno iznutra".

Za razliku od krivice, koja predstavlja osećaj da smo učinili nešto pogrešno, hroničan stid je osećaj da smo mi "pogrešni" kao osoba.

Za razliku od krivice, koja predstavlja osećaj da smo učinili nešto pogrešno, hroničan stid je osećaj da smo mi "pogrešni" kao osoba.

Dečiji stid

O stidu se uglavnom govori kao o dečijoj karakternoj osobini ili prolaznoj fazi u odrastanju.

Da li će neko biti stidljiv zavisi i od ličnog iskustva. Već u ranom detinjstvu svako razvija predstavu o tome koliko je prikladan ili neprikladan za okolinu u kojoj živi. Na sadržaj te predstave utiču tuđi postupci - pohvale ili pokude, prihvatanje ili odbijanje, zanimanje ili ignorisanje.

Ponekad roditelji zahtevaju od dece stvari koje su iznad njihovih mogućnosti i ovakvim ponašanjem izazivaju kod deteta osećaj da svaki put kada započne neku aktivnost doživi neuspeh. Ideja o neuspehu i pritisku koji roditelji mogu vršiti kod deteta izaziva bunt ali i , ako se povuče, osećaj stida.

Često se dešava da je dete kod kuće slobodno, a da u društvu lako pocrveni, krije se iza roditelja i povlači se. Kada su deca mala to može biti simpatično, ali stidljivost može postati i ozbiljniji problem. Stidljivom detetu manjka hrabrosti, ono često okleva da nešto izgovori ili učini.

Stidljiva deca imaju doživljaj da ih okolina ne prihvata i to izaziva jak osećaj neprijatnosti. Stidljivost kod dece se menja, dete se može sve više povlačiti i postajati sve pasivnije u želji da izbegne nelagodnost.

Adekvatan rad sa decom kod pojave ovog osećanja sprečava čestu pojavu crvenjenja, blagih govornh smetnji kao što je mucanje i sl.

Da li se stidljivost uči ?

Naučena stidljivost se odnosi na učenje određenih standarda u društvenoj sredini koja je povezana sa polnim i drugim ulogama od ranog detinjstva. Deca se uče da je, na primer, sramota psovati i slično, čime stiču naučene standarde ponašanja zbog kojih se mogu stideti.

Stidljivost kao fenomen se podjednako javlja kod oba pola kada su osobe zatvorene, nespremne da iskažu svoje mišljenje i emocije pred ljudima i u novim situacijama.

Stid se najčešće ogleda u nemogućnosti da se izrazi sopstveno mišljenje pred autoritetom, u društvu i uopšte u nemogućnosti konfrontacije. Stidljivost kao pojavu ne treba ignorisati jer neretko može prerasti u socijalnu anksioznost, socijalnu fobiju, poremećaj ishrane, nasilja i drugih ličnih i društvenih poremećaja.
Stid se najčešće ogleda u nemogućnosti da se izrazi sopstveno mišljenje pred autoritetom, u društvu i uopšte u nemogućnosti konfrontacije. Stidljivost kao pojavu ne treba ignorisati jer neretko može prerasti u socijalnu anksioznost, socijalnu fobiju, poremećaj ishrane, nasilja i drugih ličnih i društvenih poremećaja.

Zašto se stidimo?

Stidom se čovek brani od različitih uverenja o sebi. Takva uverenja se najčešće vezuju za ideju o nekompetentnosti- nisam dovoljno dobar, uspešan, sposoban, ideju o neželjenosti- nisam voljen, dovoljno cenjen ili prihvaćen od strane drugih ljudi.

Stidom se čovek brani od različitih uverenja o sebi. Takva uverenja se najčešće vezuju za ideju o nekompetentnosti- nisam dovoljno dobar, uspešan, sposoban, ideju o neželjenosti- nisam voljen, dovoljno cenjen ili prihvaćen od strane drugih ljudi.

Intenzivan stid se javlja i kao odbrana od ideje bezvrednosti, beskorisnosti, od ideje da nam nešto fali, da smo zbog nečega loši, da nam nečega manjka. Iza osećaja stida stoje uverenja: Ja sam slab, nejak, neprimećen, prazan, nevidljiv, napušten, zaboravljen, nevoljen i ostavljen ili pak fizički neadekvatan, ružan.

Odbrane od stida

Načini odbrane od stida su brojni. Ovakve odbrane samo privremeno pomažu da se pobegne od osećanja nelagodnosti i bola. Na duže staze ovakvi mehanizmi ne samo da ne leče stid, već mogu stvoriti dodatne probleme i najvažnije -onemogućavaju da osoba postane svesna svoje prave vrednosti.

Izvor
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:04:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.