Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:24:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa učenjem i pamćenjem  (Pročitano 6898 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
Citat
Pitanje je sledeće, kako da popravim ovu situaciju? Kako da prestanem da učim napamet i malo aktiviram mozak?
Postoji puno stvari koje želim da zapamtim, ali jednostavno, kao da mi mozak izbacuje informacije posle par dana.
Nuspojava ucenja napamet je i to da se posle par dana sve zaboravi. Zato i nije previse dobro na duge staze i ako se konstantno ne obnavlja...

Citat
Medjutim, problem je u tome što sada mi treba 3 dana da naučim 30 stranica
Pa, kako da ti kazem, izasao si iz fazona.  Smile

Ne, ozbiljno, trebace ti vremena da se malo uhodas pa ces doci do nekog nivoa gde ces uciti brze i kvalitetnije. Preporucujem temu na koju te je Bambina uputila a to je "stilovi ucenja". Imas tamo par vrlo interesantnih stvari koje ti mogu pomoci u boljem ucenju...
« Poslednja izmena: 15. Feb 2013, 14:37:35 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
E ljudi, hvala puno svima na odgovorima i na linkovima! Smile Smile
 Nisam koristio pretragu, moja greska...

Oprostićemo ti, a sad pravac na učenje (ne moraš sad, petak veče je, ali sutra!). Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia 
Jedan dirljiv stih,tj dio stiha opisuje moje trenutno stanje... ''Vodi me iz ovog ( na na na na  ) začaaranog kruugaaaaa

Uglavnom-  I dalje polažem poslednji kolokvijum  Smile 3 puta sam izlazila na to sranje,prešla 10-ak puta tih 150 strana koje btw uopšte ne moraju da budu shvaćene,naprotiv... Samo se gleda da što bolje interpretiraš,da što bolje nabiflaš pa kapiraš li ili ne..to pokaži ukućanima,njega uHo boli. I tu je mali milion definicija,,podjela... gluposti.. i kako sam danas opet uzela da ponovim,potpuno sam se zaledila,2 sata mi je trebalo da se odblokiram. Jer,čitala sam banalnu lekciju,neke gluposti o inflaciji koje su inače najlakše,ali nebitno-samo sam počela da razmišljam kako oooopet to prolazim i nisam prešla ni 10 strana. Kako da spriječim taj pritisak,kako da manje c :mrgreen:mizdrim zbog toga jer svaki put postanem nevjerovatno razdražljiva i plačem k'o neka budala?
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Samsung 111111
uh jadna ti  Smile

I ja imam taj problem da ne mogu da ucim istu stvar ponovo.Znaci pre bih ladna govna jeo.
Mada ja ono sto dajem , dajem maksimalno iz drugog puta.A generalno iz prvog,jer retko izlazim ako nisam spreman.
A znam ako budem pao,da to isto nema sanse da naucim.
Al zato sam jedan polagao ispit 12 puta,dok zamalo da se pobijemo jer majumncina jedna maloumna mislila da cu da mu cutim da me jebe u zdrav mozak.Picka raspala.I sad ispalo da mi predaje jos jedan predmet.Ne znam gde da se denem.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia 
Retardi iskompleksirani,želim im sporu i bolnu smrt  Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Samsung 111111
Ma ne vazi to za svakog,ima i odlicnih profesora...ima i onih koji hoce malo da zajebavaju.
A ja sam nabasao na idiota.I to idiota,koji poceo da mi udara kontru da bi me ponizio ili tako nesto.Ocigledno degenerik mora da da zadovolji svoj mali ego na meni.
Stavio me u takvu situaciju da ne znam sta da radim.
Jos mi kaze...pa vidi ti slobodno mozes pred komisijom,to su i onako moji ljudi  Smile
A ja kazem kevi..Kevoo mrzi me profesor.
-Jeste kako da ne..svi tebe mrze..
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia 
haha baksuze  Smile
Ma i ovaj,pizda mu materina.. ali taako lijepo upakuje da je eto,morao da te obori. A onda asistent pregleda i imaš umjesto 33 % 70
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
Kako da spriječim taj pritisak,kako da manje c :mrgreen:mizdrim zbog toga jer svaki put postanem nevjerovatno razdražljiva i plačem k'o neka budala?
Tipicno zensko, samo cmizdri kad mu je nesto tesko. Smile

Salim se malo, ali nema tu nekog leka. Imadoh jednu koleginicu tako, ona cmizdrila pa cak i povracala pred svaki ispit bio on lak ili tezak. Ne moze da je smiris pa to ti je. Posle ispita sva hepi jer je ucila nenormalno pa je retko padala iste, ali zato pre svakog katastrofa.  Smile

Ono, shvatis da moras, smiris se, stisnes zube da ucis i to je to. Ako budes nervozan, udaris setnju, preslusas neku muziku, smiris se i nastavis. I tako u krug dok ga ne apsolviras i profesor/ka ne shvati da imas znanje ili mu/joj bude dobar dan pa te pusti.  Smile


Jos mi kaze...pa vidi ti slobodno mozes pred komisijom,to su i onako moji ljudi  Smile

Sto nam rece jedna moja asistentkinja, ocena je 50% ucenje, 10% sreca i 40% profesorov cef.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia 
Agresivna i plačljiva,pi  Smile

a sad da uzmem sve ispočetka,bilo bi mi smiješno..možda samo da se fokusiram na najslabije tačke. to je 20 esejskih pitanja po 5 % za svako pitanje
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
Pa ne iz pocetka, kazem kad naucis samo obnavljas dok ne apsolviras i dok im se ne cefne da te puste i to je to. Smile

Jbg, na svakom faksu po neki takav profesor.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:24:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.