Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: A sad i zvanično priznanje - društvene mreže kao Veliki brat  (Pročitano 11817 puta)
12. Feb 2013, 01:28:34
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Američka vojna korporacija tajno razvila softver koji vas prati na drušvenim mrežama
"Gradijan"/M.A. | 11. 02. 2013. - 21:07h | Komentara: 21

Američka multinacionalna kompanija “Rejteon”, peti po veličini proizvođač vojne opreme na svetu, u tajnosti je razvila program koji prati kretanje ljudi i predviđa njihovo ponašanje u budućnosti tako što analizira podatke sa društvenih mreža.



Sistem za “sveobuhvatnu analizu” prikuplja veliku količinu informacija o korisnicima društvenih mreža poput Fejsbuka, Tvitera i Forskvera.

Kako ovaj softver može da vas prati na društvenim mrežama? Pogledajte video na ovom linku.

U “Rejteonovom” video-snimku, do koga je došao britanski “Gardijan”, navodi se da program, nazvan “Riot - Rapid Information Overlay Technology” (Tehnologija brzog prevlačenja podataka), za sada nije prodat nijednom klijentu.

Kompanija sa sedištem u Masačusetsu, međutim, priznaje da je svoju tehnologiju dostavila američkoj vladi i industriji, "u nastojanju da u okviru zajedničkih istraživačkih i razvojnih napora 2010. godine doprinese izgradnji nacionalnog bezbednosnog sistema sposobnog da analizira bilione podataka u sajber-prostoru".
 
Sposobnost softvera “Riot” da koristi popularne sajtove za praćenje njegovih korisnika pruža uvid u kontroverzne tehnike koje privlače pažnju obaveštajnih službi i nacionalnih bezbednosnih agencija i, istovremeno, izazivaju zabrinutost zbog opasnosti od ugrožavanja građanskih sloboda i privatnosti na internetu.

“Riot” omogućava sticanje uvida u kompletan život pojedinca - posle nešto više od nekoliko “klikova” mišem dobija se mapa koja daje informacije o tome s kim se druži i kuda se kreće.
 
- Fotografije koje korisnici postavljaju na društvene mreže ponekad sadrže detalje o geografskoj širini i geografskoj dužini objekta - koje smartfoni automatski čuvaju kao “exif header” podatke” - objašnjava “glavni inspektor” kompanije “Rejteon” Brajan Erč u video-klipu.

“Riot” uzima te informacije i, pored fotografija koje su pojedinci postavili na društvenoj mreži, prikazuje i mesto na kome su one snimljene.

Na dijagramu oblika paukove mreže, “Riot” prikazuje kontakte i odnose između pojedinaca na mreži, analizirajući s kim su razgovarali na Tviteru. Osim toga, koristi podatke sa Fejsbuka i informacije o GPS lokaciji sa Forskvera, aplikacije za mobilne telefone koju više od 25 miliona ljudi koriste da bi prijatelji znali gde se trenutno nalaze.

Podatke sa Forskvera “Riot” koristi kako bi u grafičkoj formi prikazao deset mesta koja praćeni pojedinac najčešće posećuje, kao i o vremenu kada je tamo boravio.

http://www.blic.rs/IT/367142/Americka-vojna-korporacija-tajno-razvila-softver-koji-vas-prati-na-drusvenim-mrezama
« Poslednja izmena: 12. Feb 2013, 02:56:06 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Šokirana sam! Smile Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
HTC One
Ja se skamenih a istovremeno padoh sa stolice.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Ne koristim smartfon niti cu ga koristiti za drustvene mreze. Toliko o tome Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Aha...

A do juče kad se pričalo o tome,svi u fazonu ''maaaa,daaaaaj,breee,Srpska posla i teorije zavere...''

A čim to postane i zvanično,odma bude ''aaaa,pa,dobro jutro'',''aaa,pa ja za to znam odavno...''

Ne koristim smartfon niti cu ga koristiti za drustvene mreze. Toliko o tome Smile

+1

Po meni,neka zlatna sredina što se ovoga tiče.
« Poslednja izmena: 12. Feb 2013, 02:00:38 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Pa imas zvanicne aplikacije koje ti daju uvid u necije kretanje, nije ti potrebna top sikret vojna firma. Bas nam je profesor pricao kako je u jednoj firmi u kojoj je on bio saradnik poslovodja kontrolisao radnike, izdeli im svima telefone dok im pre toga ukljuci ono da moze da ih locira preko frend lokatora. I u svakom trenutku zna gde su mu radnici ima ih na mapi Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
Moja prica je oduvek bila: Ko si dodjavola pa ti da si toliko bitan da te bilo ko prati?

A ovo su mogli mnogo pre Fejsbuka i smartfona, samo sto im je sada razvitkom tehnologija jos lakse...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Moja prica je oduvek bila: Ko si dodjavola pa ti da si toliko bitan da te bilo ko prati?
+1
ovo pocinje da lici na raspravu o prisluskivanju Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Ma,pazi... imaš ti svašta na ovom svetu.Jedino je problem kad se nešto upotrebljava u loše svrhe.

Znam ja da postoje te imbecilne aplikacije.Ko što postoje imbecili koji non stop svima daju do znanja šta su jeli,kad su kenjali, gde su bili,i slično.

Ali je fora što sad čak i ako nisi jedan od tih idiota,može da se sazna sve o tebi.

Moja prica je oduvek bila: Ko si dodjavola pa ti da si toliko bitan da te bilo ko prati?

To što mi živimo u Srbiji,gde svako radi sve osim onoga što treba da radi,ne znači da u drugim državama ovo ne funkcioniše i ne koristi se.Ne moraš ti da budeš bitan krimos,ili da budeš stalno praćen,da bi se ovaj sistem upotrebio protiv tebe u nekom pogledu.

Plus,ne radi se samo o praćenju,nego i o principu.

I na kraju krajeva... nisu samo policija i agencije te koje (vole da) uhode ljude... Tu su i kriminalci.
Ne vidim zašto,na primer,Google ili Facebook moraju da znaju šta ja radim,gde idem i s kim se družim?
Što FB uvek smara sa istim kretenskim pitanjima :
''da li znate ovu osobu van FB?''   A šta tebe boli dupe dal je znam ili ne?   Smile  Smile
''Gde je ova slika napravljena?''   A šta tebe boli ... gde je napravljena?  Smile   Smile

I što je Google sad uveo taj sistem da,u određenim situacijama,ne možeš da surfuješ bez login-a,a Youtube non-stop spamuje da daš puno ime. Mislim,ono... a šta tebe boli ... koje mi je puno ime?  Smile
Inače,zato ima onoliko Morgana Freemana,Chucka Norrisa,i ostalih ''poznatih'' naloga na YT u zadnje vreme.Ljudima se smučilo spamovanje pa stavljali imena poznatih,kao bojkot ili zajebanciju.

Došao sam na Youtube da gledam jebeni klip,ne da glasam na izborima,sklapam poslovne dogovore, igram igre na sreću, razmenjujem državne tajne, ili šta već njihove šuplje glavice tripuju da ljudi rade kad odu na sajt koji služi za 1.gledanje klipova,2.gledanje klipova,3.gledanje klipova,4.slušanje muzike,5.gledanje klipova...  Smile
« Poslednja izmena: 12. Feb 2013, 02:57:51 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.14
mob
Nokia 6630, valjda
Al je ovo bajato....
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.