Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 15:27:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako pobediti sebe i svoje slabosti?  (Pročitano 8370 puta)
08. Feb 2013, 03:43:03
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31
Browser
Opera 12.02
aj ovako, samo molim vas nemojte i vi ovde da me zezate, nije lako biti ja...
dakle, ceo zivot bolujem od viska kilograma ( da ja sam prase).. volim da jedem vise nego ista.
trenutno imam visak od preko 30 kg, ali ne izgledam predebelo jer sam dosta i snazan jer sam radio puno.
Ali moj je problem u mojoj psihi, cesto sam tuzan jer sam usamljen, pa onda jedem da "nahranim depresiju", a usamljen sam jer me sramota da idem pred ljude jer sam debeo... to dodje kao neki zatvoren krug.

lako je reci: treba samo kontrole. ali je teze to i postici. Zapravo hrana me je nekako izgurala kroz teske trenutke, nikada me nije osudjivala i uvek bila tu za mene kada niko drugi nije. Kao sto je i ocekivano, ljubavni zivot mi je kao pustinja.... prazan. Imam drugove ali ne idem sa njima kada oni idu u izlaske i na razna mesta gde ima puno ljudi.
Zbog debljine sam propustio jako dobar deo detinjstva i uzivanja. Ima tu i dobra strana, shvatio sam neke stvari o ljudima i puno sam proucavao sve i svasta tako da znam vise nego vecina mojih vrsnjaka, tj, nisam plitak kao oni i nije mi vazna paznja jer ne moram da prikrivam svoje slabosti. Ali opet osecam prazninu i samocu. I nerviram se oko svega jer u stvari jesam sam sebi kocnica. Hocu da smrsam i da vidim svet, da vidim sta ima iznad ovog pakla gde je prezivljavanje na prvom mestu.
Sreca moja pa imam dobre drugare koji misle slicno kao ja.

meni samo treba neko ko ce biti uz mene da mi pomogne da pobedim svoj teret.

Recite mi vasa iskustva ako imate sa ovakvim stvarima
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
ajde ba sta tu pi*dis koje materine...kako te nije stramota..
mlad ..zdrav i jak momak...stidi se sebe...
potrudi se malo..daj malo guzici znoja...i furseta...
reci sebi necujesti toliko i svaki obrok ukini za deseti dio..tezinske kolicine....
sledeci mjesec ukini za dvadeset posto...izadji u stenje kraj rijeke...
uzmi fotic..slikaj...setaj...kupi ribolovnu dpozvolu..kupi neki stapic i par varalica...
to je dobar trening...i ako vidis da mozes..potrci malo....otidji u tereteanu barem na mjesec dana...
da steknes volju....osmjeh na lice...i uzivaj u zivotui...ne sekiraj se samo budala..i sujetan covjek..
satrt nekim kompleksima..moze da ti kaze bilo sta....ozbiljno..a zajebancija je druga stvar...
zajbanciju treba prihvatiti...kad je prihvatis lakse ce ti biti...ne stidi se sebe..ti si zivo bice..
punopravni clan ljudskog roda...ljudi neaju vrednost..procjenjenu...
ko vise od koga vrijedi..svi smo jednaki i pred bogom i pred ljudima..a fukare su druga prica...
sta te briga za njih....njih niko ne benda jedan posto sta oni mrsomude i palamude...
ljece svoje boljke patetikom na drugima...nemoj da se stidis nikoga...
ako treba i opali ga po flauti...kad ti doklurci....

i ajde pa javi...sta si uradio...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
  tako dobar savet, ali tako beskoristan. Sve u svemu, rešenje ovde naći nećeš. Ako ne možeš sam probaj da nađeš nekoga da te gura.
Ja sam bio u najboljij kondiciji, kad me jedan ortak vodio na treninge i ubijao me na istim dok me ne dovede do stanja da ne mogu da stojim na nogama.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.13
mob
Alcatel One Touch
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Tako i ja uzivao u hrani,jeo ko svinja,nigde se nisam trosio,i ajde rekoh da se izmerim,kad ono jebote 135.6kg...Popizdeo sam istog momenta...Sam sebi to da dozvolim u 20godina...Odmah isti dan okrenuo drugi list,drugacija ishrana,trcanje(niko nije preporucivao za tu tezinu ali jbg)setanja,bajs i za mesec dana 10kg manje...Tu sledeci mesec jos 5kg manje,i tako ti doguram do sadasnjih 104.8kg...i naravno hocu jos 10...A to da ne mozes,to znaci da neces,ne da ne mozes...Covek kada nesto zeli u zivotu nadje resenja,kada ne zeli nadje izgovor..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Citat
osecam prazninu i samocu

bice sve gore

za deset godina ces biti ubedjen da nisi zasluzio da ti se zivot promeni na bolje

Citat
meni samo treba neko ko ce biti uz mene

svima treba neko, ali ako nema - nema

kad bude - bice.. ako ne bude, to ti je sudbina.. od nje neces uteci nikako

sad nema, sad imas sebe i jos nisi poludeo

mnogi nemaju tu prednost  Smile

smrsaj  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
A koliko imas godina i koliko imas kg?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.13

lako je reci: treba samo kontrole. ali je teze to i postici.
Zapravo i nije. Potrebno je samo da si malo karakter.  Smile

Sam si rekao da je to kao zatvoren krug pa ga moras preseci i to na dva moguca nacina:

1) psiholoski- tako sto ces celu tu tvoju sliku o sebi gde se samosazaljevas izgubiti. Ako ne mozes sam to uraditi(a sva je prilika da ne mozes), onda lepo kod psihologa.

2) tako sto ces preseci sa hranom i smrsati pa tako verovatno dobiti i ovo pod jedan. Ako sam ne mozes da reduciras ishranu onda lepo u Dom Zdravlja po uput pa kod nutricioniste da ti prepise sta ces i kako ces pa se pridrzavaj toga.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Hocu da smrsam i da vidim svet, da vidim sta ima iznad ovog pakla gde je prezivljavanje na prvom mestu.

Ja citavog zivota kuburim sa viskom kilograma... od malog do strasno velikog.

I da.. i ja volim da mnogo utapam tugu u slatkisima i da kukam kao je zivot zao prema meni buci i da me niko ne voli.

Osim sto me voli. I mama, i tata, i tetka, veci deo porodice, prijatelji koje znam od par godina do par decenija, cak i neki muskarci sa kojima sam u prethodnim godinama bila u vezi... Sta vise.. bila sam u vezi vise nego neke moje vitke drugarice. Smile

Ali... ono sto ti i ja radimo sebi je da sebe lazemo..

Jako sebe lazemo...

Da je mrsavljenje tesko... i da je izvor sve nase  nesrece u tom visku kilograma.

Nije.

To je najveca glupost, laz i samoobmana koja postoji.

Ti ne mrsavis ne zato sto ne mozes da smrsas, vec zato sto neces. Kada smrsas, vise neces biti poseban... neces biti onaj koji ce da se izdvaja i najvaznije, moraces da zivis zivot... Jer to salce je divno cebence koje te stiti od zlog.. zlog... sveta...  

Sampita je mozda lepa, ali sampita nema dusu. Sampita ne moze da te voli.

I objektivno... 30kg nije nikakav visak... Moze da se uz laku izmenu ishrane i fizicku aktivnost skine za 6-12 meseci.
Mada, ja ne bih rekla ispod 12 meseci, tako da ne ocekuj da ces sutra da se probudis kao Apolon.


I kako sam ja resila problem?

Pocela sam manje da lazem sebe. Samo to.

Manjak kilograma mi nece pomoci da budem vise prihvacena u drustvu, jer.. ruku na srce... ja sam otusider bez obzira na sve... Niti ce mi pomoci da "vidim sveta"... Niti da budem privlacnija muskarcima, jer i ovako odredjenima jesam... Ne zanima me neki "marlboro - coca cola - suzuki" momenat....

Tako da ti predlazem od toga kao motivacije. Manje kilograma ne mora da znaci da ces ziveti kvalitativno bolje u tom drustvenom smislu.

Ali, moci ces normalno da spavas... moci ces da udjes u prodavnicu i kupis sve sto hoces... neces stalno biti bolestan... nece te boleti ledja, kolena, glava.. Videces svog pisicu i bez zadizanja stomaka... I ono sto je najvaznije, prestaces sebe da lazes kako je hrana ta koja te "leci"...

Ono sto treba da uradis je da malo budes mazohista. Da naucis sebe da lupas po prstima.

To je cist trening. Cist mazohizam. Kada ti ruka krene ka necemu ili jos bolje.. pre nego sto ti ruka krene ka necemu, u glavi kazes - ne moze! Vremenom ces shvatiti da u glavi nema te komande - ne moze!, vec da apsolutno ne osecas bilo kakvu fizicku ili psihicku potrebu za neceim.
Proci ces pored pekare u kojoj mirise sveze pecivo, shvatices da mirise, ali nece biti te trke za fiksom.

Ali... opet... prvo sto moras da uradis je da prestanes da sebe lazes.

A tu ti niko... ni dijetolog, ni prijatelji, ni roditelji, niko.. ali bas niko ne moze pomoci.

Laz i kukanje.

Dve odlike svakog zavisinika.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Ali dzabe sve mi da ti pricamo,ako tebi nesto ne klikne u glavu i sam odlucis da oslabis...Ja pre nikada nisam imao jaku volju,motiv,krenem sa dijetom pa odustanem jos brze nego sto sam krenuo..Mislis da ce neko sad da te sazaljeva zato sto si debeo?Niko nece,veruj mi..Moras sam krenuti,poceti..Prepostavljam jednom rukom pises kako da pobedis svoje slabosti a drugom brises kecap sa tastature koji ti je iscureo iz sendvica koji upravo jedes...Nisi valjda toliki slabic da utehu nalazis u hrani?Samo da znas kako je do jaja osecaj kada udjes u bilo kojoj prodavnici i nadjes odgovarajucu velicinu,cak,stavise ima i jos vecih brojeva...Za pocetak uzmi izbaci sokove,slatko,hleb,masnu hranu,i  kreni prvo sa setnjom,duzom,bar 7-8km...Posle predji na trcanje...Do leta ces skinuti bar 15kg,evo secem ga na tri dela od po 10cm ako ne uspes da skines 15kg..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 15:27:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.