Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zoran (11): On ne prosi novac od nas, već moli za parče hleba!  (Pročitano 3126 puta)
02. Feb 2013, 13:26:05
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 536.26.17
mob
Apple iPhone SE 2020
POMOZIMO MALOM ZORANU (11): On ne prosi novac od nas, već moli za parče hleba! (FOTO)

Otac ga je napustio, a majka radi po ceo dan čisteći po kućama, i zbog toga Zoki moli prolaznike u Čika Ljubinoj za parče hleba i malo mleka. Nikad ne traži slatkiše, već samo hranu za sebe i svoje dve sestre


 


U Čika Ljubinoj ulici u Beogradu Telegraf je pronašao Zorana (11), dečaka odevenog u iscepanu jaknu, stare cipele i pantalone, koji prosjačenjem prehranjuje svoju majku i dve sestre! Poslednjih dana na društvenim mrežama sve je više apela da se pomogne ovom dečaku.

Zoran ima dve sestre od dve i četiri godine, a, kako kaže, otac ih je napustio, dok majka čisti po tuđim kućama po ceo dan ne bi li im obezbedila novac da prežive.

- Ja ne tražim novac, jer ne znam da rukujem njime, i zato molim dobre ljude da mi kupe hleba, mleka i još nešto uz to, neku paštetu ili slično, da bi moje dve sestre i ja imali nešto da pojedemo – počinje ispovest ovaj mio i dobar dečak.

Kada smo ga uveli u obližnji trgovinski lanac, nije preterivao u željama. Birao je najjeftiniji hleb i mleko, tražio je najjeftinije i najmanje pakovanje đačkih pašteta.

- Ovo je sjajno, imaćemo da jedemo tri dana – presrećan je bio ovaj dečak.


Foto: Milena Đorđević

Prema njegovim rečima, njegova porodica i on žive u Ovči, u iznajmljenoj sobi koju plaćaju 5.000 dinara, isto onoliko koliko iznosi i socijalna pomoć koju primaju. Zoran kaže da su podneli zahtev socijalnoj službi da im se dodeli bilo kakav krov nad glavom, ali da još nema ni traga od rešenja.

Na pitanje da li ima sto za učenje, računar i knjige, Zoran se postideo, pogledao u zemlju i jedva izustio:

- Hvala, ne treba mi ništa, samo nam je hrana potrebna. Mi se borimo da preživimo, ništa nam drugo ne treba. Majka radi po ceo dan, a ja joj pomažem – priča Zoran, i stidljivo napominje da i dalje ide u školu.

Kasirke u prodavnici u Čika Ljubinoj već ga poznaju, i kažu za Telegraf da je on pitomo i plemenito dete, koje se grčevito bori za svoje parče hleba i koje bezgranično brine o svoje dve sestre.

- Znamo Zorana, dođe ovde često, uvek bira najjeftinije stvari, uglavnom su to hleb i mleko, a skoro nikada ne dozvoljava da mu se kupe slatkiši, jer mu je bitna hrana za njegove sestre i njega, o slatkišima ni ne pomišlja – kaže za Telegraf kasirka M. Đ. (32) iz Beograda.



Foto: Milena Đorđević

U trenutku dok smo se rastajali od ovog malog junaka, prišao mu je jedan čovek nazvavši ga po imenu, i pozvao ga da ide s njim u prodavnicu.

- Zoki je duša od deteta, nije prevarant, bori se, mlad je, ide u školu i brine o svojoj porodici. Kad god ga sretnem, s velikim zadovoljstvom mu kupim hranu, jer ništa drugo ne želi da mu se kupi – kaže Milan Ilić (53).

Ukoliko ste u mogućnosti, a naletite na malog Zokija, pomozite mu. Klinac to zaslužuje.

(D. Z. / Foto: M. Đorđević)
« Poslednja izmena: 02. Feb 2013, 13:33:31 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Safari 536.26.17
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
C'est la vie илити на геноцидном: такав је живот

а може и оно неком је живот мајка,неком маћеха итд итд...
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Qtek 小米
Никада нисам видео овог клинца, је л' Србин (или свеједно белац) или је у питању циганска мафија ?

Такође одрасли просјаци морају да схвате посебно они глувонеми, макар били потомци Карађорђа, ако ми се обраћају на латиници, неће видети ни ћораву пару.
Скоро је један почео да се мува по бусевима и свима показује папириће, где моли за помоћ, таквих има и по кафићима и ресторанима и свима текст пише или је одштампан на латиници.
Ако је неко толерантан према хришћанским мањинама и Хришћанима генерално онда сам то ја, много више од просечног форумаша, али српско писмо мора бити само ћирилица, а латиницу ћу схватити као провокацију и увреду.

Ако нас моле на латиници, онда нека чекају неког Мађара или Хрвата да им удели који динар.

п.с. и уопште не мислим да су сви нерадници и преваранти, већ да заиста треба помоћи појединима.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
сморио си са ћирилицом Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.13
za neke stvari da bi bile bas efektne je potrebno da ih bas odredjena osoba kaze  Smile


Elem, kakva mafija? Pa decko trazi hranu - mafija o kojoj se prica, koliko ja znam, trazi iskljucivo novac?


Mene je moja baka primerom naucila - kad god su dolazili da traze novac za hranu, na vrata, ona im je uvek davala ono sto su i trazili - hranu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.13

Такође одрасли просјаци морају да схвате посебно они глувонеми, макар били потомци Карађорђа, ако ми се обраћају на латиници, неће видети ни ћораву пару.


 Smile краљ  Smile

иначе, ако клинац не зна у паре како је бирао најјефтинију паштету и хлеб? Тужно је што сам јутрос са мајком коментарисала како не прође дан да ме неки просјак не заустави на улици, а живим у градићу од 8000 становника. И више него тужно. Не треба проћи поред испружене руке, па макар том неком џеп био пун. Треба прогутати понос и затражити, није то лако
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Nokia 
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.13
Jbg. Neko radi 30 godina pa dobije otkaz i nema nista. Inace ja nemam vise poverenja u te prosjake jer jaaaaako mali broj hoce hranu i obicno nisu gladni. Ostace mi uvek u secanju kada je baba ciganki koja je prosila 94-95 godine dala hranu (da neko ne misli da smo dali pomije, nego ono sto smo mi rucali, a tu uvek ima nekog mesa) i ova kada smo zatvorili vrata istresla sve na pod hodnika, jer njeno fino dupe oce novac i to samo papirni sa vise od 2 nule (onda jedno 20 nula).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Safari 536.26.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Matorima nikada ne pomazem. Matori su, mogu da rade.
Ali deci... deci moram...

Plus ovo dete garant ima cistije srce nego neki na temi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.