Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Renault Clio 1.5 dCi Dynamique  (Pročitano 4756 puta)
23. Jan 2013, 03:01:07
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
LG Nexus 5



Zapremina motora: 1461ccm; snaga: 90ks pri 4000 obrtaja; najveći obrtni moment: 220Nm pri 2000 obrtaja; ubrzanje: 12,1s; max.brzina: 181kmh; 93g CO2/km, EURO V




Clio izgleda veoma slično nekom od nacrtanih koncepata koje fabrika najavljuje pre lansiranja daleko svakodnevnijeg modela.

Nisam skoro vozio automobil po beogradskim ulicama koji je privlačio pažnju prolaznika i vozača, poput novog Clia. OK, bila je tu i Toyota GT86 koja je istezala mnoge vratove, ali taj auto je dizajniran da bi uzbuđivao i izgledom i zvukom motora.



Da se mi vratimo na Renault Clio. Gurkanje drugara, upiranje prstom, karakteristično izbacivanje brade, posmatranje iz drugih automobila, posebno iz starijih Renaulta, obeležavalo je moju test vožnju.

Najbolji od svih bio je vozač Clia II, koji je brzo spustio svoje zamagljeno staklo kako bi širom otvorenih očiju i blago uzdignutih obrva ispratio najnoviji model, dok smo se lagano mimoilazili u skoro blokiranoj ulici na Vračaru.

Čovek se sigurno radovao danu kada će on moći da kupi jednog polovnog Clia IV. Tada mi je sinulo da će budućnost dobro izgledati ako na ulicama polovni Clio IV bude zastupljen koliko i Clio II danas.


Dimenzije (dužina/širina/visina): 4062/1732/1448 mm; međuosovinsko rastojanje: 2589 mm


Privlačnost pre svega izaziva dugačka, široka i spljoštena karoserija. Takvi automobili deluju moćno i mnogo veći na putu nego što zaista jesu. Šta mislite, kakav će biti novi Megane, kada se pojavi sa ovakvim dizajnom?

Novi Renault Clio zaista ostavlja utisak veoma velikog automobila, a prednji deo jedan je od najupečatljivijih na tržištu. Svi elementi predimenzionirani su a kolovođa je ogromni Renault simbol, smešten u tanko crno polje koje se proteže ispod donje ivice farova.



Ovo rešenje me podseća na elegantnu ogrlicu oko prelepog ženskog vrata, u kombinaciji sa haljinom koja otkriva ramena. Naravno, ta žena pije voćni frape.

Zbog izgleda prednjeg dela čini mi se da će novi Clio biti privlačniji ženskim nego muškim kupcima. Za muškarce će uskoro stići RS verzija sa 200ks.



Obline i ukrasi čine i bok automobila zanimljivim. Naglašeni okviri točkova, lajsne i retrovizori u istoj boji, lepe felne… svi ovi detalji smišljeni su da Clio izgleda otmenije i lepše od onoga što nude konkurenti u klasi.



Entuzijazam dizajnera ili dobra volja finansijskog sektora obično opadaju prema zadnjem delu vozila. Clio se dobro drži i na ovom polju. Linije sa boka uspešno su prenete pozadi i nastavljaju se kako bi zaokružile zanimljivu celinu.

Veliki hromirani znak i lajsna, zatim uzana stop svetla i tamne aplikacije na braniku daju karakter čitavoj površini.



U Renaultu su ponosni na podatak koji do sada nije bio previše zanimljiv našim kupcima, a to je mogućnost personalizacije spoljašnjosti i unutrašnjosti automobila.

Jedan od razloga za nezainteresovanost je što jedva sakupimo novac za auto pa ko će još da se troši na ukrase, a drugi je taj što bi period isporuke bio duži nego kada biste kupili “klot” auto.



Model koji sam vozio bio je ukrašen spolja krovnim i bočnim nalepnicama (za koje i ne mislim da su previše maštovite) zatim bočnim i lajsnama na zadnjem delu. Pored ovih elemenata, još su dostupne i 17-inčne felne u boji i ukrasi za poklopac motora.



Otključavanje, startovanje motora i zaključavanje automobila ne zahtevaju korišćenje ključ-kartice. Ovaj sistem komforne upotrebe automobila u Renaultu zove se hands-free.



Unutra, Clio je bio opremljen zanimljivim aplikacijama na upravljaču i oko ventilacinih otvora, delovi “armaturne ploče” i delovi sedišta bili su obloženi detaljima plave boje sa reptilskom teksturom.



Veoma sam se lepo osećao dok sam boravio u novom Cliu. Čim zatvorite vrata postajete svesni da dodatna širina karoserije, u odnosu na prethodnu generaciju, donosi i više prostora putnicima u kabini.




Boravite u prostoru u kojem jednostavno osećate da ga je neko smišljao sa namerom da se vam u njemu bude lepo tokom vožnje. Sedi se visoko, a sedišta su na najvažnijim mestima veoma mekana, kao u dobra stara vremena, dok su njihove ivice malo tvrđe pa doprinose komforu tokom skretanja kroz raskrsnice.



Različite boje u kabini, veliki ekran i solidno ozvučenje zaista čine vožnju u teškim gradskim uslovima mnogo prijatnijom.

Preglednost je prilično dobra, a pomažu vam i veoma veliki bočni retrovizori tako da je dovoljno samo malo pomerati glavu tokom vožnje kako bi se dešavanja oko vas držala pod kontrolom.



Volan je veoma sličan onima na Laguni ili na Meganu i sadrži uobičajene komande tempomata na svom prednjem delu.

Instrument tabla je zanimljivo dizajnirana i pregledna uprkos brojnim ukrasima i lajsnama koje je presecaju. Na ekranu putnog računara prikazuju se svi podaci na koje smo navikli od Renaulta, uključujući i podatak o broju litara goriva koji ste potrošili tokom putovanja.



Audio uređaj kontrolišete preko komandi koje se nalaze iza upravljača. Ovaj sistem izuzetno je praktičan jer nije u vidnom polju, i garantuje da vozač neće skretati pogled sa puta i da neće pomerati ruku sa upravljača dok bude podešavao parametre.



Centralna konzola malo je izdvojena od ostatka table i njom dominira veliki ekran osetljiv na dodir iza kojeg se kriju mnoge zgodne funkcije.

Reč je o LG uređaju sa ekranom dijagonale 7 inča koji je debitovao na Daciji Lodgy. Prvo što sam primetio je da veoma dobro reaguje na dodir, da su polja veoma dobro dizajnirana i velikih površina, što olakšava upotrebu tokom vožnje.



Clio je jedan od retkih automobila kojem radi fabrička navigacija u Srbiji. Moram vam reći da sam je sa zadovoljstvom koristio kako bih proverio da li se krećem optimalnim rutama ili ne.



Vlasnici će moći da “skinu” i razne aplikacije za ovaj uređaj sa Renaultovog sajta. Među njima izdvaja se najnekorisnija ali i najzanimljivija aplikacija za reprodukovanje različitih zvukova motora u kabini. Tokom vožnje nečiji Clio može zvučati kao da pod haubom ima F1 motor. Zvuk sa zvučnika pratiće tokom vožnje ponašanje motora.



Upotreba telefona veoma je jednostavna, kao i sam proces povezivanja dva uređaja. Preko ekrana na automobilu možete pristupiti vašem imeniku i spisku poziva.

Muziku možete slušati sa USB-a, sa uređaja koji ćete priključiti preko kabla ili sa vašeg telefona preko Bluetooth konekcije. Ovu poslednju opciju najčešće sam koristio jer je bilo dovoljno da po startovanju motora samo pritisnem jedno polje na ekranu Clia da bi muzika počela.

Sve ostale procese sistem obavlja sam, od odabira fajla sa telefona pa do zaustavljanja plejera na telefonu kada ugasim motor.



Zapravo, tek sam posle nekoliko dana upotrebe shvatio da u Cliu ne postoji plejer za kompakt disk.

Ta spoznaja učinila je da shvatim da se taj format danas potpuno pogrešno zove jer ništa više nije kompaktno u vezi sa njim. Takođe, činjenica da ne vučete gomilu diskova u kabini oslobađa prostor za druge sitnice.



Bass reflex zvučnici koji se nalaze u prednjim vratima ne nude posebne performanse ljubiteljima veoma glasnog slušanja muzike, ali reprodukuju iznenađujuće pun zvuk kada tiho ili umereno slušate muziku, kako to najčešće i činimo tokom vožnje.



Unutrašnjost koja je blještava tokom dana, noću je prilično tamna jer svetla dopiru samo sa vrha table (instrumenti, ekran) i čine donji deo veoma slabo preglednim. Čitav donji deo je u mrklom mraku. To može da zasmeta kada želite da uzmete ili da odložite neku sitnicu tokom vožnje.



Kada prevozite odrasle putnike na zadnjoj klupi, najčešće ćete morati da pomerate i prednja sedišta kako bi oni udobno smestili svoja kolena. U tim situacijama često mi je suvozač zaklanjao pogled kroz desno staklo jer mi je bio tačno na liniji pogleda.



Vožnja novim Renaultom Clio jednostavno rečeno je “pesma”. Mnoge dame će uživati u nezahtevnim komandama bez obzira na količinu prstenja, na dužinu noktiju ili na visinu potpetica.

Upravljač se veoma lako vrti, kvačilo je prijatno i mekano poput musa od čokolade i u kombinaciji sa dizel motorom, koji se ne gasi lako, čini parkiranje i manevrisanje nezahtevnim procesom.



Svi koji se plaše da će im se ugasati automobil prilikom polaska mogu da odahnu jer je Clio opremljen sistemom koji polazak sa semafora na vrhu ulice Teodora Drajzera čini izuzetno lakim. Hill Hold ostavlja kočnice aktivne na nekoliko sekundi iako ste vi otpustili pedalu, a to otklanja strah od nekontrolisanog kretanja automobila nizbrdo ili od gašenja motora.



Ipak, Clio će se gasiti skoro svaki put kada se zaustavite i otpustite kvačilo. Zahvaljujući Stop/Start sistemu, ekstremno štedljiv dCi motor može držati prosečnu potrošnju tokom gradske vožnje oko 5 litara na 100 km u danima najcrnjih zimskih gužvi i zastoja.



Zimski uslovi vožjne ne idu u prilog Stop/Start sistemu jer se on ređe aktivira usled potrebe za motorom prilikom održavanja radne temperature, temperature u kabini ili zbog veće potrošnje struje, kada su uključeni brisači ili grejači zadnjeg stakla i spoljnih retrovizora.



Ukoliko prebrzo, ili u žurbi, pritisnete i otpustite kvačilo prilikom zakasnelog polaska sa semafora, može se desiti da se motor ne pokrene. Potrebno je ponovo pritisnuti kvačilo i stvar će biti rešena. Tada samo ignorište neizbežno trubljenje žustrih vozača iza vas.



Najslabija karika u čitavom procesu vožnje, po mom mišljenju, je ručica menjača, koja ne daje osećaj podmazanosti kakav daju ostale komande poput upravljača i papučica, koje su ipak isfiltrirane elektronskim sistemima.

Inače, ne morate je često koristiti jer u trećem stepenu prolazite tamo gde biste morali da prebacujete u drugi stepen prenosa na većini automobila.



Auto vam pruža osećaj stabilnosti i sigurnosti dok prolazite kroz krivine, kada ubrzavate, kada kočite. Naravno, fokus novog Clia je da omogući udobnu vožnju tako da tvrdokorni vozači među vama ne bi umeli da cene lakoću kojom se okreće volan ili mekoću kočnice.



Rupe i zakrpe na domaćem asfaltu ne potresaju Clia. Novi model je 100kg lakši od prethodnika pa i ta činjenica ide u prilog zadovoljavajućim voznim karakteristikama.

Na ovakvim terenima Clio je iznenađujuće štedljiv pa, ako se nameračite, možete postići prosek ispod 4l/100km. Recept je da vozite ravnomernom brzinom. Upotreba tempomata od velike je koristi za postavljanje rekorda u potrošnji.



Kada na putovanju često pretičete i vozite na višim obrtajima, potrošnja neće znatno skočiti i ne bi trebalo da pređe cifru od 5l/100km.



Veoma mi se dopalo kako su Francuzi uspeli da podese sistem oslanjanja koji dozvoljava prerano naginjanje karoserije tokom prolaska kroz krivine, ali zato odlično filtrira neravnine na putu.

U gradu ova odlika blista kada prelazite preko ležećih policajaca jer ih Clio odlično upija i prednjom i zadnjom osovinom. Ovo je retkost u klasi jer su automobili mahom veoma tvrdo podešeni, naročito pozadi.



Clio, sličan ovom sa fotografija, u vrhunskom paketu opreme Dynamique, sa 1.5 dCi motorom i petostepenim menjačem košta 14.990 evra. Jedino je model sa EDC menjačem skuplji i košta 16.490 evra. Manje ekstravagantni paketi sa benzinskim motorima koštaju od 9.990 evra pa do 13.190 za Dynamique sa novim, trocilindričnim motorom snage 90 KS.



Iako naši kupci nemaju direktnu korist od ekstremno niske emisije CO2 kroz čitavu paletu motora u Cliu IV, kupci u EU biće veoma srećni jer u mnogim zemljama neće plaćati porez. Mala masa vozila takođe utiče na smanjenje poreza na nekim tržištima.



Nisam ni Ruška a ni Snežana pa da vam kažem da je novi Clio veoma “trendy” i moderan, ali da na tržištu trenutno ne postoji ovako svež i hrabar autić, u to sam siguran.

U Renaultu kažu da su i kvalitet i pouzdanost novog Clia na znatno višem nivou nego kod prethodne generacije modela. Razlog je taj što Clio ima i zadatak da svojom igrom na tržištu i putem do srca kupaca poboljša i Renaultovu finansijsku situaciju.

Ako bude tako, i zaposleni u Renaultu moći će da uživaju u ukusnim i osvežavajućim frapeima. Isto predlažem i vama.



Pogledajte kompletan cenovnik Renaulta Clio IV.

Sve tehničke karakteristike možete pronaći ovde.

Saznajte kako možete ukrasiti Clio po svom ukusu.

Preuzmite katalog.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
zlo.
bar tako piše na tablicama  Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
lici na korsu opc  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
simpatican.. ali cekamo RS da se pojavi, pa da vidimo kakav je na stazi  Smile
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.135 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.