IN < - Pogled na Istok - Srbija i Rusija danas - >LO
(1/1713) > >> :: Odgovori!
Autor: Anea :
Otvaram novu temu na kosturu starih:

http://forum.burek.com/rusija-i-vladimir-putin-t456284.html
http://forum.burek.com/srpsko-ruski-odnosi-t311687.html

Molim vas da diskusiju drzite na nivou, uzdrzite se licnih prozivki i omalovazavanja zbog suprotnog misljenja.
Ukoliko niste u stanju da se pridrzavate osnovne kulutre, mozda interent ili ljudsko drustvo nije mesto za vas.
Takodje, muvanja, dobacivanja, sale i doskocice, navijanje, tapsanje po ramenu i ulizivanje ostavite za privatne poruke ili forum Blalbaonica.
Ukoliko prijavite poruku i ne dobijete ocekivanu reakciju moderatora, nije potrebno da pravite dramu. Vrlo verovatno niste u pravu.


Za pocetak, pitanje - Zasto deo Srbije toliko veruje Rusima?  I da li smo mi zaista "mala zemlja o kojoj predsednik velike zemlje ne prica sa predsednikom druge male zemlje"?
Da li Srbija danas ima bilo kakvu geopoliticku ulogu u ovom novom poretku?
Postoji li uopste podelna na Istok i Zapad ili je sve jedan imperijalisticki blok?


Autor: Centar paznje :
istok- zapad ..isto sranje, ali ako se ja pitam..biram manje zlo..istok
Autor: Arijada :
Citat

Otvaram novu temu na kosturu starih

 

Ništa što počiva na kosturima nije dobro.

Drugo, "pogled na Istok" , u naslovu teme, je suvišno.

Citat

Ukoliko prijavite poruku i ne dobijete ocekivanu reakciju moderatora, nije potrebno da pravite dramu. Vrlo verovatno niste u pravu.

Isto tako, očekujem da se moderatori, koji nisu istog mišljenja kao i ja, uzdržavaju komentara pred drugim članovima, tipa:"Jel ti je Arijada dopustila to i to".
Koliko sam ja upućena, moderatori bi trebalo da budu nezavisni od članova i njihovog mišljenja i budu nepristrasni prema njima. Samo prema takvom stavu imam respekt. Svako drugo ponašanje je netolerantno. Svakako nemam problem kada je normalna komunikacija u pitanju.

Da odgovorim na postavljena pitanja:

Citat

Za pocetak, pitanje - Zasto deo Srbije toliko veruje Rusima?

Zato što Rusija činjenično podržava Srbiju, čistim investicijama, geo-političkom podrškom na svetskom nivou, humanitarnim pomoćima onda kada su svi drugi zatajili.

Citat

Da li Srbija danas ima bilo kakvu geopoliticku ulogu u ovom novom poretku?

Očigledno da ima čim se toliko biju oko nje.


Citat

Postoji li uopste podelna na Istok i Zapad ili je sve jedan imperijalisticki blok?

Nas nije bombardovao "imperijalistički blok"     već Zapad.
Po tom kriterijumu postoji najveća podela što se Srbije tiče.


Autor: Maradic :
Citat

Za pocetak, pitanje - Zasto deo Srbije toliko veruje Rusima?

Deo Srbije veruje Rusima iz proste cinjenice jer Srbija, iskreno receno i ne zna mnogo o Rusiji i Rusima. Za razliku od zemalja istocnog bloka koji su ziveli u blagodetima "realnog socijalizma", u tadasnjoj Srbiji tj. SFRJ je vladao drugi, liberalniji sistem. Zemlje istocnog bloka su tada bile povoljna prilika za letovanje za Vegetu, kupovanje hrane u Madjarskoj i ponesto u Rumuniji. Kratka uloga Rusa u Srbiji je bila uspostavljanje komunizma na vlast, to je skorija istorija.
Autor: I Posle Mene JAA :
Citat

Deo Srbije veruje Rusima iz proste cinjenice jer Srbija, iskreno receno i ne zna mnogo o Rusiji i Rusima.

Moguce da ne znaju sta je Politbiro i kako se razvijala drustveno-politicka situacija kroz istoriju i njene implikacije na ekonomiju i razvoj kriticke misli...ali par stvari Srbi znaju - Ko ih je trpao u logore, streljao, bacao im bombe na glavu, ubijao, cepao teritoriju, pomagao Srpske dusmane i unistavao kulturu i istorisjko nasledje.....i ko to nije radio unazad 500 godina

Mislim da je to dosta dobra polazna osnova (ili bar bolja od Vegete i letovanja) i vremenski period na osnovu koga mozes da zakljucis kome da verujes, a kome ne 
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana