Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Politika bogatstva-poljoprivreda Danska/Srbija  (Pročitano 8185 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
U BiH se ne placa porez na zemlju - moja je tamo, pa to znam
i niko je ne radi niti cuva niti ogradjuje niti koristi
nema ljudi tamo
ne mozes nikome da je das i da hoces
pri cemu su to male parcele, ne povezane, loseg kvaliteta

A porez na zemlju bi morao da bude velik - ali samo za one koji je NE obradjuju, a ne za one koji od nje zive
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Samsung neki
Citat
Porezi na zemlju u EU su ogromni, ako se zemlja ne obradjuje, odnosno minimalni ako se zemlja obradjuje.

па и код нас су велики порези на земљу...знам,плаћам га Smile

писао сам већ овде...имам 10 хектара земље и кад се подвуче црта не исплати ми се да је радим...зато сам је дао у аренду а два хектара сам оставио да би имао за кукуруз за потребе стоке коју гајим
ко има мање од 50 хектара и нема комплетну механизацију(без комбајна) нема никакав рачун да се упушта у пољопривредну авантуру овде...боље ми је да узмем годишње чисто 1600 евра од аренде него да се зајебавам по њивама...све сам ја то овде писао и ставку по ставку објашњавао...али,објаснити запосленим у фотељи испред омиљеног форума који су њиву видели само на ју тјубу или емисији покојног захарија-сизифов посао Smile
Aj, majke ti, kazi koliki ti je taj veliki porez na zemlju i za koliko hektara koje klase.
Ja mislim da sam za 2012 dobio resenje na pet i nesto hiljada za sedam hektara trece i cetvrte klase, tri hektara livade i malo manje od hektara sume.
Pa na krntiju od juga ti je porez pri registraciji veci.
Sto se tice davanja u zakup treba urediti stvari tako da onaj ko daje u zakup mora, pod pretnjom enormnih kazni, da zakljuci ugovor sa zakupcem. Ja uzimam u zakup negde oko dvadeset i pet hektara a od toga imam ugovor za svega desetak. Neki koriste subvencije a neki jednostavno nece da naprave ugovor, pa ako ti se svidja - svidja, ako ti se ne svidja - ko te jebe, uvek ce se naci druga budala koja voli da radi za dzabe.
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
Nokia 1800
Citat
Ako “smrdljljivi” gen može da se detektuje, DNK svakog tovljenika će se analizirati i oni za evropsko tržište nepodobni plasiraće se negde drugde

baš se pitam gde bi mogli da ih plasiraju  Smile

Citat
Da se vratim, na poljoprivredu - usitnjavanje posjeda - to sto kod nas svako nasljedjuje i po 1/18 nekog parceta zemlje koji je nemoguce podjeliti

Nemoguće je podeliti iz nekog od ova 3 razloga (ili kombinacije više njih):
1. Pokojnik je podjednako voleo svu decu pa mu glupo da ostavi sve samo jednom nasledniku.
2. Čak i kad bi neko hteo da zadrži posed nema novca da otplati ostale naslednike...
3. ''Hoću svoj deo, nećete me prevariti''

писао сам већ овде...имам 10 хектара земље и кад се подвуче црта не исплати ми се да је радим...

Ti si još i dobar, prosečni posed kod nas je 3 hektara... Dotle smo ga iscepkali  Smile

Inače, i mene zanima, koje ti je klase zemlja? I koliko plaćaš porez ako nije tajna?
« Poslednja izmena: 11. Jan 2013, 19:20:53 od qcko »
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Citat
1. Pokojnik je podjednako voleo svu decu pa mu glupo da ostavi sve samo jednom nasledniku.
2. Čak i kad bi neko hteo da zadrži posed nema novca da otplati ostale naslednike...
3. ''Hoću svoj deo, nećete me prevariti''

kada bi stavio velike poreze onda niko ne bi hteo da dobije zemlju ako nece na njoj da radi Smile

A pise u tekstu kako su Danci to resili Smile
« Poslednja izmena: 11. Jan 2013, 19:44:03 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
Nokia 1800
kada bi stavio velike poreze onda niko ne bi hteo da dobije zemlju ako nece na njoj da radi Smile

Nisam baš razumeo, na konto koje od one 3 stavke spominješ poreze?  Smile

Citat
A pise u tekstu kako su Danci to resili

Nijedno od tih rešenja nije primenjivo kod nas. Bar sa ljudima koji danas žive, rade i/ili bivstvuju u Srbiji.
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Pa kako nije? Ako je po zakonu da ces izgubiti imanje ako se ne dogovoris onda ce skoro svi da se dogovore u protivnom ce zemlju dobiti neko ko ce da radi na njoj. A porez je najvise za tacku 3.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
Nokia 1800
Dogovoriće se al sa šiptarima. Daće njima da obrađuju zemlju a naši seljaci odoše u gradove...  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
ја нисам чуо да је у америци неком хилбилију инспекција наплатила казну зато што у дворишту на све стране држи разбацане делове од пик апова и камп кућица...на огради стоји натпис "private property" и углавном поред њега слика м-16 или неког другог оружја да знаш шта те чека ако непозван крочиш на његов приватни посед Smile

Zavisi gde se nalazi dvoriste, tamo svako selo ima svoje pravilo  Smile

Citat
баш да видим ко ће ме казнити ако ја не обрадим хектар МОЈЕ земље

реално то би требало да буде твоје право до коске ... ал опет ово је помало специфична ситуација ... ја бих одузимао земљу која се не користи. Нећеш да радиш земљу нећеш ни да је даш у аренду? Има да ти се одузме на годину дана и да неком ко хоће. Следеће године кад ти се врати опет је не обрадиш ... одузима ти се на четр године и даје неком ко хоће ... па на 8 па на 16 ...

јес да није нимало у складу са европским вредностима ... ал да се питам ... бих без размишљања.  Smile

Kad bi se isplatilo, da uzmemo eto tu Dansku, bogata zemlja koja izdasno subvencionira poljoprivredu, bez masina, goriva, automatizacije i slicnog nema prinosa ma kolko da se motikalo  Smile

Citat
али,објаснити запосленим у фотељи испред омиљеног форума који су њиву видели само на ју тјубу или емисији покојног захарија-сизифов посао

Nemoj tako, pamte neki i "znanje, imanje"  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Citat
Ja mislim da sam za 2012 dobio resenje na pet i nesto hiljada za sedam hektara trece i cetvrte klase,

код мене је 7 хектара прва класа и три хектара друга класа...да сад све продам могу добити близу 90.000 евра Smile ...отприлике три двособна стана у зрењанину ...то никад није било Smile
а што се тиче пореза на земљиште...мислим да кад се све зброји са наводњавањем и још неким таксама за које и не знам за шта су Smile изађе да сам за 2012 сигурно избројао око 50.000 динара
и да...ти си ваљда негде око пожаревца...без увреде,али ти си ситна риба (као и ја) за велике паоре у војводини...скроз други принцип пољопривреде...и ја чекам да цена земље оде још горе па да продам паору који обрађује 500 хектара и има два ламборџини трактора који коштају више него цео мишковићев возни парк Smile
јер,то је реалност,велики једу мале...зајеби удруживања,задруге и остале данске курцепалце...већ сада овде код мене цене хектар прве класе око 9 до 10 хиљада евра...кад буде дошло до 15.000 продајем као од шале Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Samsung neki
@mrgec
Svestan sam ja da sam sitan ali, jebes ga, nemas ti ovde kod nas mnogo vece posede. Sa tridesetak krava i tristotinak ovaca nas cetvoro nekako isplivamo. Samo se pazis da ne zapadnes u kredite (pre par godina sam ulozio tridesetak hiljada evra koje su mi ostale kad sam izasao iz nekog drugog posla) i da ne ulozis onoliko koliko ne smes da puknes.
Inace, ovde je hektar najkvalitetnije zemlje od tri do tri i po hiljade evra (parcele od hektar do tri - cetri na mestu), pa do hiljadu - hiljadu i po po hektaru za zabaceniju i manju njivu. Boli to sto svaki slepac u Beogradu koji poseduje cumez od pedeset kvadrata koji je devedesetih otkupio za dvesta marke ima vredniju imovinu nego jedan seljak cija je cela porodica stotinama godina radila i sticala. Sad da imam pedeset hiljada evra kesa da ulozim mogao bi da budem siguran da ce i deca da mi imaju obezbedjenu egzistenciju ali da bi dobio toliki kredit morao bi da zalozim i cukun dedin spomenik ili da se talim sa bankarima. Svakako bi za pedeset hiljada, na deset godina, morao da vratim barem sedamdeset pet.
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.