Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 23:14:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Michael Chaine - Majkl Kejn  (Pročitano 10689 puta)
03. Nov 2005, 19:44:04
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Majkl Kejn

14 Mart 1933, St. Olave's Hospital, Rotherhithe, London, England, UK




Majkl Kejn se rodio u juznom Londonu pod imenom Moris Dzozef Miklvajt. Ziveo je u  siromasnoj radnickoj porodici, u skromnom dvosobnom stanu, sve dok iz bezbednosnih razloga nisu preseljeni na farmu u Norfolku, za vreme Drugog Svetskog Rata. Po povratku u London, Majkl, tada 12-godisnjak, pokazuje interesovanje za film i pozoriste. Posecivao je galeriju u cuvenom Old Vic pozoristu, igrao u skolskim predstavama, a poneklad ih i rezirao. Skolu je napustio sa 16 godina i radio razne, uglavnom fizicke poslove, sve dok nije mobilisan u vojsku i otisao u koreju. Nakon izlaska iz vojske, pohadjao je vecernje casove glume, sto mu je donelo i prvi posao u pozoristu. Uskoro se pridruzio Lowestoft repertoary pozoristu u Safolku. Uzeo je ime Majkl Kejn (Kejn po filmu The Caine Mutiny - Pobuna na Kejnu). Preselio se u London i povremeno dobijao uloge u pozorisnim i televizijskim dramama. Prekretnica u njegovoj karijeri je bila 1963. godina kada je dobio ulogu porucnika Bromheda u filmu Zulu. Potom je usledila uloga antiheroja u spijunskom trileru The Ipcress File. Od znacajnijih filmova treba izdvojiti: Gambit, Funeral in Berlin, Billion dollar brain: Hurry Sundown, Ota Premingera, Woman times seven Vitorija de Sike, The wilby conspiracy sa Sidni Poatjeom, The romantic englishman sa Glendom Dzekson, The man who would be king sa Sonom Konerijem, Harry and Walter go to New York, California Suite, The Swarm. Tokom osamdesetih Majkl Kejn je snimio 21 film od kojih su nazjnacajniji Dressed to kill Brajana de Palme, Victory Dzona Hjustona, The hand Olivera Stona, Death trap Sidnija Lumeta, Blame it on Rio Stenlija Donena, The Holcroft convention Dzona Frankenhajmera i Sweet liberty Alana Alde.  Kejn je takodje mnogo radio na televiziji. Iz tog opusa treba izdvojiti mini-serije Jack the Ripper, 20 000 leagues under the sea kao i tv film Mandela and deklerk. 1992 godine je sa producentom Martinom Bergmanom osnovao producentsku kucu M & M, a iste godine je stampao svoju autobiografiju pod nazivom What`s it all about? Majkl Kejn je za svoj rad mnogo put bio nominovan za nagrade i nagradjivan. Prvu nominaciju za oskara kao i zlatni globus je dobio za ulogu u romanticnoj komediji educating rita. Takodje je bio nominovan za zlatni globus za ulogu u komediji Dirty Rotten Scoundrels. Pored oskara za epizodnu ulogu u filmu Zivot nema pravila, dobio je i oskara u istoj kategoriji za film Vudija Alena Hannah and her sisters. U poslednjih nekoliko godina ga pamtimo po filmovima Blood and wine Boba Rafelsona i Little voice. Inace Majkl Kejn je i sjajan restorater. Poseduje nekoliko elitnih restorana u Londonu, Celzi Harburu i Majami Bicu.


Slike:







Linkovi:


Oficijalni sajt - http://www.michaelcaine.com/


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
lik..
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
E shone svaka cast- ote mi temu iz usta Smile Stvarno, covek bez premca, pravi engleski gospodin.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Ja ne znam kako ga pre nisam ubacio Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Kad da ga ubacis- ko da si jednu dobru temu turio na forum... sam ti uzivaj Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Majkl Kejn proveo noć zaključan na tavanu

Britanski glumac ser Majkl Kejn (79) imao neugodno iskustvo tokom snimanja filma “Now You See Me” u Nju Orleansu, kada su ga članovi filmske ekipe zaboravili i ostavili samog na tavanu zgrade pozorišta, prenosi “Mirror”.

Oskarom nagrađeni glumac je u pauzi snimanja otišao da nakratko prilegne u svlačionicu koja se nalazila na tavanu.

Međutim, Kejnov san se odužio i bilo je vreme za prekid snimanja tog dana. Kako niko nije video u kom je pravcu glumac otišao, svi su pretpostavili da je on već u svojoj prikolici, pa su zaključali i tavan i sve ostalo u zgradi.

Kada se Kejn konačno probudio, shvatio je da je ostao zaključan u sobi na tavanu. Da stvar bude još gora, bio je u potpunom mraku, jer na tavnu nije bilo struje, a on nije imao kod sebe ni mobilni telefon, koga je ostavio u prikolici.

Tek kada je ujutro jedan stolar koji radi na scenografiji došao na posao, Kejn je konačno oslobođen.

“Dugo smo snimali i Kejn je odlučio da dremne. On je, nažalost, spavao i nije čuo kada smo počeli da se pakujemo. Svi smo mislili da je on u svojoj prikolici i zaključali sve”, ispričao je jedan od radnika.

On je rekao da je Kejn bio veoma ljut kada su ga našli, ali i srećan zbog što konačno može da ode.

“Mogu reći da on nije bio baš najbolje raspoložen, iako je bio i zahvalan što je nađen”, rekao je izvor.

Kejn je zbog te situacije dobio slobodan dan.

Osim Kejna u glavne uloge u trileru “Now You See Me” igraju i Morgan Frimen i Vudi Harelson. Film prati FBI agente koji jure mađioničare-pljačkaše banki koji vrše pljačke dok izvode svoje tačke.

Izvor: Blic

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

244201_majkl-kejn-afp_f.jpg
(22.83 KB, 470x270)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Majkl Kejn odustao od luksuza iz poštovanja prema siromašnima

Britanski glumac Majkl Kejn je izjavio da je odustao od luksuznih stvari iz poštovanja prema siromašnima.

Zvezda filma "Betmen: Mračni vitez" Majkl Kejn je rekao da nije zaboravio svoje siromašnije dane u Londonu i pokušava da se ne razmeće svojim sadašnjim bogatstvom.

- Imam sreću da mogu da živim u fantastičnom luksuzu, ali to ne znači da treba da zaboravim odakle sam došao. Bio sam na obe strane, siromašan i bogat. Zbog toga sam se odrekao svih tih svetlucavih stvari. To mi ne treba - kazao je Kejn za "The People".

Kejn, čija je uspešna karijera počela još 1960-ih, rekao je da ne bi bilo u redu za vreme recesije kupovati luksuzne stvari.

- Pre sam vozio Rols Rojsa, ali to je previše razmetljivo za ovo vreme. Morao sam da ga se rešim. Smatram da nije u redu da se ja razmećem dok postoje ljudi koji se bore da prehrane svoje najmilije. Sada vozim Leksus, koji je neprimetan. Još uvek posedujem Roleks, ali ga držim kući u fijoci - rekao je Kejn.

Izvor: Blic

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

244201_majkl-kejn-afp_f.jpg
(22.83 KB, 470x270)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 23:14:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.121 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.