Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitanje: Kako je nastalo covjecanstvo...  (Pročitano 20722 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Ok. Ali se uklopilo savrseno.Nije dokaz ali jeste argument.Ako imas mnogo stvari koje ukazuju na nesto...
Ako izgleda kao riba, mirise kao riba, ima ukus kao riba sta je to?
P.S. Vidim da si se vec bavio ovom temom.Jel znas jos neku teoriju?
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Pa to i hocu da kazem. Moze se uklopiti savrseno u hiljadu razlicitih teorija, pa i u onu koja je meni logicna.
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pedjanbg

Da, u pravu si, bilo je to off.

Upravo kao i sama tema - kazala bi priroda!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
@Dopud
Molim te objasni sta si hteo da kazes, jer mi se cini da je posredi neka zabluda.
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@pedjanbg
Teorije  su   :   evolucija - ima najmanje rupa , za slicnost sa majmunima ti kazes da to ne znaci nista , a ljudi koji zivot provedose pred epruvetama , mikroskopima ... kazu da znaci oprosti mi , ali ipak vise verujem njima .
                      
                         kreacionizam - mnogo vise rupa od evolucije , kazu da je svet stvoren za 7 dana i da je zemlja stara nesto preko 7000 godina i oni  se trude da rukama i nogama kopaju dokaze za to .

                       Vanzemaljci - nema dokaza , cak je i krezcionizam po dokazima jaci



IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
@Desper
Ma moze da znaci ali ne mora. Kao sto kreacionisti kako kazes kopaju za dokazima, tako i ti sto zivot provedose pred epruvetama traze dokaz koji bi potkrepio teoriju prirodne selekcije.
Kao sto su oni gledali kroz mikroskope ceo zivot, tako su neki ljudi proveli decenije trazeci stvari koje ukazuju na nase vanzemaljsko poreklo. Nakon tih decenija njihova uverenja su nekoliko puta jaca nego na pocetku. Ni to nije za odbacivanje.
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pred epruvetama traze dokaz koji bi potkrepio teoriju prirodne selekcije.
Promasaj - za pririodnu selekciju se dokaz ne mora traziti u epruvetama , vec u cisto empirijskom  posmatranju  prirode , drustva , istorije ( bas da se ne vracamo u onu maratonsku temu ) . Prirodnu selekciju je prvi uocio sociolog Herbert Spenser , a Darvin je samo preuzeo njegovu ideju . Dokaz koji se trazi u epruvetama cak (vise) nije ni taj da se kroz prirodnu selekciju odvija evolucija , vec da je zivot nastao iz organskih jedinjenja koja su uspela da se samoreprodukuju . Metodi ovih koji gnjure po epruvetama mi ipak deuluju kao naj naucniji .
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
@Desper
Zar se ti ne slazes sa Dopudom da je nauka zlo?U svakom slucaju u ovoj temi se slazem sa tobom.
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
@Desper
Pa i rekao sam par postova pre ovog da dokaz ne moze da se nadje samo posmatrajuci dnk. Samoreprodukcija sama po sebi ne govori nista kada je razvoj zivota u pitanju.
Ja da zelim da pokazem da je Darvinova teorija ispravna, drzao bih se prvenstveno virusa, koji se prilagodjavaju i menjaju zapanjujucom brzinom.
Jesu njihovi metodi najnaucniji, ali i sam si rekao da to nije nacin za dokazivanje teorije.
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa i rekao sam par postova pre ovog da dokaz ne moze da se nadje samo posmatrajuci dnk. Samoreprodukcija sama po sebi ne govori nista kada je razvoj zivota u pitanju.
.... ali i sam si rekao da to nije nacin za dokazivanje teorije.

Druze oprosti , malo se vise pilo ovih dana , ali gde sam rekao da se dokaz ne moze naci u dnk i epruveti ?

Zar samoreprodukcija nije condicio sine qua non zivota ?


Zar se ti ne slazes sa Dopudom da je nauka zlo?

Ne mogu da govotim u Dopudovo ime , vec samo u svoje iako su nam koncepti gotovo isti . Ne tvrdim da je nauka zlo ( ne zaboravi da ja cak odbacujem koncept postojanja dobra i zla , vec samo kaze ko sta radi i zasto ) , vec da su filozofja i religija (  slazem se sa njim da je u uglavnom to dvoje jedno te isto ) sredstvo vladajucih za zaludjivnje ostali . Pririodne nauke ponekad manipulisu sa vremena na vreme iz politickih razloga ( kao sto sada grcevito tvrde da su rase samo boja koze ) , ali to nije razlog da im potpuno ne verujemo , pogotovu kada je ono sto tvrde logicno kao sa evolucijom .
« Poslednja izmena: 06. Jan 2006, 22:13:42 od Desper »
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.