Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Emocionalno nestabilni poremećaj ličnosti  (Pročitano 8492 puta)
25. Nov 2012, 12:45:46
Ucesnik diskusija


Licno se ne potpisujem :D

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 80
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 15.0
ummm , receno mi je da imam nestabilni poremecaj licnosti, sta je to???


[Edit by B@mbin@: Naslov teme je neophodan
« Poslednja izmena: 26. Nov 2012, 00:35:35 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
Podseti me sta to bese ljubav, i bar na tren biti zaljubljen!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Nokia 
..то данас имају сви тинејџери ,а могла си и да питаш тог ко ти је то и реко.
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
A ko ti je to rekao?
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Licno se ne potpisujem :D

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 80
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 15.0
A ko ti je to rekao?

privatni psiijatar...
IP sačuvana
social share
Podseti me sta to bese ljubav, i bar na tren biti zaljubljen!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
Ebem li ga... verovatno zbog godista, id nista strasno samo se ti opusti Smiley
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Pod broj jedan, emocionalno nestabilni poremećaji ličnosti nisu ništa bezazleno, ali se sa dobrom terapijom sa njima može relativno normalno živeti.

Pod broj dva - pod pretpostavkom da si '95. godište, tvoj psihijatar je napravio grdnu grešku jer se poremećaj ličnosti ne sme i ne može dijagnostikovati u dobi od 17. godina, već tek tamo negde posle 22, odnosno 25. godine. Dakle, nikako u adolescenciji, već u srednjem odraslom dobu.

Evo malo informacija konkretno o "nestabilnom" poremećaju sa sajta vaspsiholog.com:
Citat
Bitna obeležja emocionalno nestabilnih poremećaja ličnosti su: afektivna nestabilnost i impulsivno ponašanje. Često dolazi do eksplozivnog pražnjenja, nasilja i nedostatka samokontrole. Postoje dva podtipa ovog poremećaja:


1.) Impulsivni tip je eksplozivna i agresivna ličnost, na kritike drugih reaguje pretećim ponašanjem i nasiljem. Izostaje kontrola impulsa.

2.) Granicni tip (border-line) karakteriše nestabilnost identiteta, interpersonalnih odnosa i raspoloženja. U sferi poremećaja identiteta manifestna je nesigurnost predstave o sebi, nesigurnost polnog identiteta i profesionalne orijentacije. Postoji difuzija identiteta. U sferi seksualnog ponašanja karakteristična je impulsivnost. Naglašena je promenljivost stavova i manipulacije,koje najčešće koriste za postizanje nekih ličnih ciljeva. Teško podnose samoću. Pribegavaju stalnom traženju društva, da bi ublažili nepodnošljivo stanje usamljenosti, praznine, dosade i otuđenosti.

Kad bi se dijagnoza poremećaja ličnosti tek tako delila, većina nas bi je u toku adolescencije dobila. Zato se to ne radi. Ergo, menjaj psihijatra. Pod hitno.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
hmm...poremecaj licnosti i te kako moze da se utvrdi u malodobstvu..jer svaki poremecaj licnosti
i nastaje u tim dobima...posebno ovaj koji je njoj dijagnosticiran...
(samo sto je tako definisan u knjigama...
da se moze dijagnoza uspostaviti tek u ranom punoljetstvu..ali..nije bash tako...u zivotu...)

uglavnom ovaj poremecaj je usko vezan sa neprilagodljivost drustvu...
tesko adaptiranje u drustvu...i samo jedan ugao..za sagledavanje bilo kakvog problema...
i osobe sa ovim poremecajem...uglavnom toga nisu ni svjesne...i uvijek misle da je njihov nacin razmisljanja...
okej...tj da su u pravu....




IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
hmm...poremecaj licnosti i te kako moze da se utvrdi u malodobstvu..jer svaki poremecaj licnosti
i nastaje u tim dobima...
Nastaje i razvija se u mlađem dobu, ali da bi se dala dijagnoza, moraju da prođu određene godine, kako bi se razlikovao poremećaj ličnosti od neprilagođenosti koja je potpuno očekivana i na neki način prirodna u pubertetu. Mislim, ako vidiš malca od 12 godina da ubija mačiće, naravno da nešto sa njim nije kako treba, ali se ni tada ne daje takva vrsta dijagnoze, jer to za dve godine može da bude sasvim druga osoba, kamoli za deset. Da ne pričamo o drugim, "bezazlenijim" neprilagođenostima.

(samo sto je tako definisan u knjigama...
da se moze dijagnoza uspostaviti tek u ranom punoljetstvu..ali..nije bash tako...u zivotu...)
Iako nemam baš najpozitivniji stav o dijagnostičkim kriterijumima koji se danas uveliko koriste, činjenica je da nije neka budala uzela knjigu pa napisala tako čisto da bi napisala, već su takve stvari posledica višedecenijskog iskustva i istraživanja mnogih generacija psihijatara/psihologa/psihoterapeuta.

uglavnom ovaj poremecaj je usko vezan sa neprilagodljivost drustvu...
Apsolutno svaki poremećaj je usko vezan za neprilagođenost društvu; to čak sadrži i definicija poremećaja ličnosti. Smile

i osobe sa ovim poremecajem...uglavnom toga nisu ni svjesne...i uvijek misle da je njihov nacin razmisljanja...
okej...tj da su u pravu....
Ovo je prilično tačno, posebno kad je u pitanju borderline... što još otežava i komplikuje i onako tešku i komplikovanu stvar. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
ma nisam ja rekao...da su te knjige pisale budale...znamo i  ti i ja ko pise te knjige...
i ti ljudi su mozda sve drugo sem budale....
nego sam ostao malo nedorecen Smile
tj nisam razjasnio...u detalje sto sam htio da kazem...

za dijagnozu poremecaja licnosti treba mnogo sati posmatranja....
nekad i godinama se sa sigurnoscu ne moze utvrditi....
a nekad ga uoce i u mnogo ranijoj fazi zivota od adolescencije...


danas imas gomilu ljekara koji uspostavljaju dijagnozu nakon samo jednog "pregleda"
ljudi i njihovo zdravlje su postali nesto mnogo jeftino...

za poremecaj licnosti..ovaj koji su njoj"prikacili"
takozvanoi ....granicni poremecaj - on najcesce zahvata osobe
koje su na "sredini" adolescencije...

(adolescencija je dio zivota kada dijete izrasta u odraslog covjeka...
i uglavnom  traje od 15 do 20 godine zivota..
jer se sa 21 godinom  covjek smatra kao zrelim..
samo eto fali mu to malo iskustva..
tj treba samo da udari pecat na to sve sto je kao naucio...i da to potvrdi u zivotu koji je pred njim...)

a osobe u adolescenciji su sklone raznim promjenljivim ponasanjima
koja mogu da izgledaju kao poremecaj licnosti...
i zato treba neko vrijeme...tj...treba mnogo duze posmatrati osobu..da bi se utvrdio poremecaj licnosti...
jer ako se uspostavi dijagnoza...ovako kao sto su to kod nje ucinili..nakon pregleda par...
i ako se lijeci...na nacin propisan..za takvu vrstu poremecaja...
a da ona to u stvari nema..moze da joj ljecenje nanese veliku stetu...

koliko je opasno ne lijeciti ovaj poremecaj toliko je opasno ljeciti nekoga ko mozda nema taj poremecaj...

u svakom slucaju...roditelji njezini...bi trebali da zatraze i misljenje nekih drugih ljekara...
mislim... to bi ja uradio da se ne daj boze radi o mojoj nekoj dragoj osobi....


IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Nekako smo se razumeli... valjda... Smile S tim da ostajem pri tome da se za dijagnozu poremećaja ličnosti mora pričekati izlazak iz adolescencije, jer se razni simptomi poremećaja ličnosti preklapaju sa najnormalnijom razvojnom krizom poznatom kao pubertet. Smile

Roditelji u svakom slučaju treba da potraže drugo mišljenje. Danas naći dobrog lekara, koji zna šta radi i nema problem sa sujetom da prizna da nešto ne zna, nije siguran ili problem prevazilazi njegove kompetencije je na granici sa nemogućim. Zato i imamo "stručnjake" koje lepe dijagnoze (i to kakve! granični poremećaj nije nikakva, ama baš nikakva zajebancija) deci od 17 godina.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.