Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vredni prstici (sivanje, kukicanje\heklanje, pletenje - tutorijali i iskustva)  (Pročitano 87689 puta)
13. Nov 2012, 14:26:08
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Posto me je Bambina podsetila da bi bilo lepo da na jednom mestu objedinimo pricu o tome sta sasiti, gde naci dobru snajderku, kao se odluciti za samostalno krojenje ili prosto savet ili ideja za bilo koju stvarcicu za kojom ceznete i koju mozete da izradite pomocu svojih vrednih prstica...

Pokusacu da u prvoj poruci ubacujem linkove ka porukama gde su savet i tutorijali kako bi tema bila sto preglednija...

Inace, neke od prethonih tema:


Kukicanje\Heklanje


Osnovni bodovi - video i tekstualni tutorijali
Kako napraviti cvetic - varijanta 1
Ukrasna masnica - varijanta 1

Sivanje

Kako sasiti modernu tasnu ili torbu

Pletenje

Gde kupiti vunicu i igle?

Izrada nakita


Razne DIY tehnike


Kako od stare majice napraviti novu i zanimljivu
Razni rucni radovi nasih clanova
« Poslednja izmena: 14. Nov 2012, 13:52:17 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Za pocetak... juce sam trazeci materijal za ovu temu naisla na [sjajan sajt] sa pisanim i video savetima za izradu stvari kukicanjem (crocheting) ...


Ovo su video tutorijali za osnovne bodove... dok na sajtu mozete da nadjete i tekstualno objasnjenje na engleskom..

[video playlista]

Nazive i skracenice na srpskom, engleskom (americka varijanta) i engleskom (britanska varijanta), kao i slikoviti prikaz svih osnovnih bodova mozete da nadjete u Maloj skoli heklanja na ovom izvrsnom hrvatskom sajtu. Izrazi na srpskom i hrvatskom su identicni. 

Abeceda heklanja - [link]
Uvod u osnovne bodove 1. deo - [link]
Niski i visoki stapic - [link]
Poluvisoki i dvostruki stapic - [link]
Polustapic i varijante visokog stapica - [link]




IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 18.0.1025.151
Jeeej.  Smile

Imam drugaricu koja je, dok smo išli na faks, malo malo pa dolazila sa novim šalom, kapom, džemperom, prslukom i tako tim detaljima... i totalno je predivno, vuneno, fantastično, unikatno. Naravno, sve je sama pravila, kaže da joj je štrikanje najveća antistres terapija koja postoji. I još kao ishod dobiješ predivan komad garderobe. Genijalno. Smile

I šivenje mi je super, kad nosiš nešto što si sam napravio. Kreativno i isto unikatno, milina jedna.

But first things first:
- Gde da kupim igle? Tamo gde se prodaje i vuna, trikotaža...?
- Da li stvarno mogu sama da naučim da pletem (štrikam, heklam) preko tutorijala, bez da mi iko išta pokaže uživo? Da napomenem, kao što rekoh na drugoj temi, da me baka kad sam bila mala naučila kako da štrikam, ali to je uvek bilo samo nešto, komad ispletene vune, nikad nije imalo formu džempera, kape, itd. Smile

Šivenje mi deluje još komplikovanije, gde da nabavim prokletu mašinu? Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Šivenje mi deluje još komplikovanije, gde da nabavim prokletu mašinu? Smile
imam ja masinu ali mi deda neda da se igram na njoj  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Igle mogu da se kupe u svakoj prodavnici dugmica... ovde se koristi meni jako cudan naziv.. Pozamanterija  Smile

I uglavnom ima jako puno vrsta i varijanti vunica i konca... od pamuka, ciste vune do raznih mesavina... raznih debljina... Da ne bih kupovala jedno 20 vrsta igala.. najjednostavnije je da prvo odaberes vunu, pa pogledas koje igle idu uz nju...
Po pravilu... tanja vuna, manji broj igala.. a ako zelis da bod bude... hm. razabraniji ... uzimas igle veceg broja.. To moze da bude simpaticno, ali zna i da bude bas onako... grozno...  Smile
Imas u principu dve vrste igala za pletenje... obicne ravne (metal, plastika ili drvo) i okrugle (dve krace igle izmedju kojih je plasticna zicica..
I jedne i druge mogu da se koriste za pletenje ravno... i u okruglih stvari, samo sto se u slucaju okruglih koristi 5 ravnih igala kako bi se postigao krug... a kod okruglih ides samo u krug...

Da ne duzim dalje... vuica kosta po jednom klupku od 100gr od 150 do 350 dinara u Beogradu, a zavisi od debljine i kvaliteta... Uz svaku semu dobijes koliko ti je vune potrebno, ali npr. jedan sal je jedno do dva klupka.. kapa jedno.. tasnica koju sam ja pravila... jedno... i tako dalje... Dzemper moze od 6-7 do 10...
Igle ne znam koliko kostaju, posto ih imam masu... pristigle sa raznih strana... ali heklicu sam platila 150 dinara... tako da ni igle sigurno nisu nesto puno skuplje..

Dalje.. da li moze da se nauci samostalno... Mislim da moze, ja sam naucila da kukicam samostalno... a da pletem su me ucili kada sam imala 5-6 godina... i da vezem... i tako...
Ako ti nije jasno, kurs nije skup... posto sam gledala nesto za sebe.. pre nego sto sam sela za komp i odgledala par sema i tutorijala... i kosta izmedju 2000 i 5000 dinara... u zavisnosti od broja casova...
Ako se odlucis za samostalno, uzmi neku deblju vunicu i deblje igle.. i kreni od jednostavnih bodova... pravo i krivo... a zatim krece sve ostalo... Bice nerviranja, posebno sto je prvih par redova uvek zeznuto i zgusnuto, ali onda opustis ruku i znas koliko da povuces...
Znaci.. kurs ili samostalno... bice na pocetku nerviranja...

A ja upravo merkam masinu.. posto od ove dve koje imamo kod kuce, pola funkcionise... tako da moram da je molim da proradi.. Sasvim solidna masina koju ja prizeljkujem kosta manje od 20.000.. mislim da je 16.000 i moze da se kupi u Tehnomaniji...  Smile

Mislim da ce mi to biti rodjendanski poklon... sebi...

http://www.tehnomanija.rs/sivace-masine/toyota-sivaca-masina-fsr-21.html
http://www.tehnomanija.rs/sivace-masine/singer-sivaca-masina-smart-ii.html

Kod sivenja je jedino tricky krojenje... i kursevi su dobri jer se uci kako da kroj prilagodis sebi.. suzis i prosiris, jer svi ovi krojevi su standardni... a i sama znas da nismo svi gradjeni po JUS...

« Poslednja izmena: 13. Nov 2012, 15:42:03 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Hvala ti na ovako opširnom odgovoru. Smile

Konačno sam saznala šta znači reč "pozamanterija". Smile Baš mi se dopada ideja da se otisnem u ove vode, zamisli kako je kul da nekom za rođendan pokloniš, recimo, kapu koju si mu sama napravila, nema lepšeg i boljeg poklona, napraviš onako da liči na onog kome poklanjaš. Smile Meni su takvi pokloni uvek bili najlepši. Da ne pričam šta sve za sebe možeš da napraviš (a ako ti se ne svidi proguraš kao poklon Smile)

Otišla bih i na kurs, što da ne, verujem da je moguće naučiti sam, a verovatno je lakše kad ti neko pokaže i onda još pride mogu da mu postavim sva pitanja koja ću sasvim sigurno imati. To bi mi uštedelo živce i vreme i verovatno ne bih došla u situaciju da skičim na YouTube prozorče. Smile

Oduvek me zanimalo kako se radi šivenje kad, recimo, ispleteš džemper? Da li se po šavovima može zašiti ručno? Odlično mi ide ručno šivenje, neke stvari sam ušivala i nikad se ništa nije primećivalo, isto kao da je mašina odradila.

Mašine za šivenje su već malo ozbiljnija investicija (znala sam kao mala i njih da koristim, čuvala me jedna divna baka koja je sad već pokojna i bila je krojačica pa sam od nje baš mnogo naučila, ali jako davno beše), a uvek postoji mogućnost da kažem FUCK THIS i odustanem (to jest, ostavljam tu mogućnost otvorenu). Smile

Zato možda bolje prvo igle, vuna, kukice, to je manji novčani izdatak za nekog ko je totalni početnik. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Da...uzme se ona velika debela igla ili igla koja ima veliku usicu dovoljno veliku da moze da se provuce vunica... i lagano sijes... tj. spajas zajedno dve polovine... kao da se penjes uz merdevine...

Lose objasnjavam...

U svakom slucaju.. juce sam odlucila da napravim ukras za kapu... posto.. jeste da je simpaticna, ali nesto fali..
Tako da sam napravila belu masnicu... mnogo je slatka i brzo se pravi... i cvet.. za koji sam mislila da ce biti cvetic, ali je ispao bas velik, tako da ce biti ili za tasnu ili za drugu kapu...

A sto se tice tutorijala za te dve stvari, oni su:



i tekst: http://crochet-mania.blogspot.com/2009/07/slinky-crochet-flower.html




i tekst: http://claresaddictedtoyarn.blogspot.com/2011/09/pattern-testers.html

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Apple iPhone SE 2020


Smile

Nisam imala paypal, pa sam sama provalila kako se prave rukavice sa neta Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Strava su. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.