Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 01:56:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poliranje farova  (Pročitano 16726 puta)
30. Okt 2012, 15:12:20
Zvezda u usponu


Samo lagano

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1201
Zastava Republika Srpska
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Motorola Krs
Trazio sam neku temu tipa Do it Yourself ali uzalud Smiley
Uglavnom, cuo sam da farovi mogu da se ispoliraju sa pastom za zube, onom starinskom ne ovim modernim sarenim. Da li neko ima takva iskustva? Farovi su pozutili vremenom, pa me interesuje da li je to moguce.
Neko mi je cak rekao da je to bilo i na emisiji SAT jednom Smiley
IP sačuvana
social share
zaboravio sam penkalo... Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung i8510 innov8
Moze, ali s'obzirom da su vec pozuteli odradi ih kako treba.

Prvo moras da pripremis far. Vodena smirgla i trljaj.
U zavisnosti od stanja fara, mozes da pocnes od 600 pa onda 800,1000,1200,1500,2000,2500...

I posle naneses polir pastu. Za pun efekat trebalo bi da koristis masinu za poliranje.
Ili daj 2000din, pa nek ti neko sredi..
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung Galaxy S Advance
E ja sam ovo odradio bash pre neki dan, zanimalo me je jer sam chitao odavno bash na burek forumu i reshih da probam jer mi je jedan far skroz pozuteo i bilo je bas ruzno kad se upale svetla s obzirom da je drugi far apsolutno bistar  Smile

Onako, koristio sam kaladont/kolynos (jednu od te dve, znam da je zuta tuba a bela pasta), prvo sam isprao far toplom vodom, pa sam naneo i obrisao pastu, medjutim tako mi se neshto nije dopalo, pa sam onda ponovio postupak s tim shto sam ostavio ovaj put pastu da se malo "zategne" na nekih 10-15 minuta.

E tu je izgleda poenta, jer je posle ta "zategnuta" pasta delovala kao zvaka na onaj zuti zamagljeni deo, i kako struzesh pastu (krpom naravno) ona odstranjuje i "zutocu"  Smile

Inache ja sam prvo mislio da je to neshto od vlage iznutra i prosto sam bio digao ruke od toga, kad ono, procitah ovde da je to u stvari efekat spoljnih faktora, i ne budi lenj - sad izgleda skoro identichno kao onaj bistri (josh uvek je za nijansu tamniji, ali to ce se valjda srediti kad ponovim postupak, jer sam sve radio ruchno)

Tako da - provereno ako je nekog zanimalo iz prve ruke  Smile

P.S. Inache pazite ako to radite negde na ulici a ne u svojoj garazi jer su zastajali stariji ljudi da me upozoravaju zbog vandalizma (starom chetkicom za zube sam utrljavao pastu na far automobila) pa vi vidite koliko to "nevino" deluje  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
ja danas polirao farove na radnom autu(floridi)bas su nacisto pozutela...Kupio sam 1500 i 2000 vodenu smirglu(hteo sam i 800 ali rekla mi ona prodavacica da nema potrebe)...Polirao svaki far po nekih 15-20minuta(ne znam tacno)i na kraju koristio neku kao belu kremu za poloranje farova(zaboravio sam kako se zove)i zadovoljan sam,nema vise onog zutila,sad su stakla bistra u odnosu na pre(za pun pogodak,mislim da je masinski najbolje...)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung i8510 innov8
Za pun pogodak, rucno smirglanje. Sto vise vrsta smirgli i ici postepeno od najgrublje do najfinije i naravno masinsko poliranje.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
to je za stpove, ne za farove... iskreno prvi put cujem da se smirgla staklo...
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.91
slobodno smirgaj(naravno ako je plasticni far,a ne stakleni kao na starijim autombilima)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung i8510 innov8
Evo kako su moji farovi ispali.
Stanje pre poliranja, plastika nije bas bistra:


Prva faza smirglanja:


Bilo je smirglanja posle, od 1000 do 2500 ali nisam slikao.

Konacan rezultat:
 
« Poslednja izmena: 01. Dec 2012, 17:05:35 od vracarac »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung Galaxy S Advance
Koji si ti perfekcionista vracarac, pa ja sam "pastirao" jedno zhuto da bih ga doveo u tvoje pochetno stanje  Smile

Shalim se, ispalo bistro na kraju, ali ne kao ovo tvoje sa shmirglom, ispada da ipak shmirgla bolje zavrshava posao  Smile

P.S. Inache lep auto, samo na koji nachin si ga ogulio dole pored maglenki? ili je to samo neka prljavshtina u pitanju  Smile
« Poslednja izmena: 02. Dec 2012, 03:06:52 od Dzobi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 01:56:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.