Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:15:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko upravlja svijetom???  (Pročitano 21581 puta)
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ne, kao sto rekoh, tamo nije sve "taksa", nego ti pravis gresku mesajuci reci iz razlicitih jezika.

Postoji porez, sto je na engleskom "tax", a postoji "taksa", na engleskom "administration fee". Porez moze biti na prihod, na imovinu, itd.
Pokusao sam da u mislima pronadjem srpsku rec za tvoj pokusaj da naglasis kako sam ja
ustvari totalna budala koja zivi 14 godina u engleskom govornom (ljudskom) drustvu,
i pojma nema kako oni kojima je engleski maternji jezik, osecaju audio informaciju, kad cuju rec tax (porez), i koriste je u praksi.
Sto se drugog tice, rec fee je bazirana na ceni za izvrsenu uslugu. Ovde, najcesce povezana sa Advokatskom "uslugom". Iz razloga da opet ne bi dobio nalepnicu " Lazov "
ne bih spomenuo, koliko me je ta " usluga " ukupno kosta u zadnjih sedam godina.
Dzaba ti moja ilustracija, kad ti sve znas bolje nego ja.
Citat: Tralala
To je slicno kao "eventualno" = "possibly" a "eventually" = "najzad".
Jednostavno reci "eventualno" na srpskom i "eventually" na engleskom imaju samo isto poreklo iz srednjelatinskog, a potpuno razlicito znacenje -- jednako kao "taksa" i "tax" (kod ove poslednje dve razlika je manja, ali znacajna).
Totalno si pobrkao loncice, ko god te ucio engleski, te je presao kao plitak potok Smile
Rec eventually predstavlja nesto, sto ce sigurno da se desi u dogledno vreme, i bazirana je na reci event, koja predstavlja dogadjaj ( a dogadjaj je istina koja se desila ili ce da se desi ) sto je nesto sto nemoze biti povezano sa " najzad ", posto je najzad, kraj iscekivanja necega. Ako kazem " you will eventually get there ", znaci da ces ti sigurno doci do saznanja ili kraja puta, bez obzira sta ja o tome osecam.
Eventualno mi nesto bas ne zvuci srpski, possibly je moguce, perhaps je mozda, potentially je srpski potencijal, sto predstavlja talenat koji je covek oduvek posedovao, jedino sto nije bi ispoljen u punoj snazi. Jednostavno izrazavam svoje pravo da se
ne slozim sa onim ko je u srpsko-engleskom recniku predstavio rec eventualno kao reci na
engleskom koje se ( osim perhaps-possibly) potpuno ne slazu.


Nemoj praviti od sebe samog kome(n)diju.

Meni su preci (po majcinom ocu) Britanci, u Kanadi sam ziveo dovoljno dugo da budem drzavljanin iste i bio zvanicni "dostavljac prevodilackih i usluga tumaca vladi" (on the Official List of Providers of Interpretation and Translation Services to the Government of Canada), a trenutno predajem engleski na univerzitetu kao "native speaker".

englesko "eventually" = srpsko "najzad"; a srpsko "eventualno" = englesko "possibly" / "might be"

englesko "potentially" = srpsko "moguce", srpsko "potencijal" = englesko "possibility" (ova rec moze da znaci i drugo na srpskom)

englesko "administration fee" = srpsko "taksa"

Najzad ces i ti eventualno shvatiti. = Eventually you might come to understand it.

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729

Citat: pojma nemam
Tja; sto se tice Jevreja - ne znam cime upravaljaju a cime ne. Znam da im je ono zlodelo od onomad (pre ~ 2000 god.) oprosteno i to 100%! Oprostio im je Onaj ko je rekao: "Oce, oprosti im jer ne znaju sta cine". Tacka.
Taj koji je to rekao je govorio o rimskim vojnicima, a ne Jevrejima, posto Otac
vrlo dobro zna da Jevreji nemaju pojma sta cine.
Negde sam procitao da je Gospod Isus rekao precizno "Lazare izadji", jer da je On rekao samo "Izadji" - svi mrtvi bi ustali!   Smile
S'obzirom da Bog ne daje Sebe (tj. Duha Svoga Svetoga) "na meru" ne cudi me sto je viseci sa Krsta oprostio svima prisutnima, bez obzira na 'veru i naciju', pol i status. S'obzirom da je dao Svoj Zivot "za zivot sveta", ne cudi me da je svojim grandioznim cinom 'pokrio' SVE, u vremenu i prostoru, te tako i mene malo-vernog. S'obzirom da je "seo sa desne strane Oca" - sve je uradjeno sto je trebalo odraditi da mi "udjemo u radost svoga Gospoda(ra)". I sada, On sedi kao Onaj koji je sve neophodno uradio i kao Onaj Koji vlada svetom.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
Tja; sto se tice Jevreja - ne znam cime upravaljaju a cime ne. Znam da im je ono zlodelo od onomad (pre ~ 2000 god.) oprosteno i to 100%! Oprostio im je Onaj ko je rekao: ...

Da li ti to zaista tvrdis da su neka ljudska bica koja danas zive -- a koja su slucajno Jevreji -- ustvari rodjena pre vise od 2000 godina i da su pre 2000 godina ucinila neko zlodelo??

Kad si poslednji put bio kod cika-doktora za glavu?
Ma, zvao sam Instituciju i trazio jednu jedno-krevetnu, bed & breakfast, ali sva mesta su zauzeta!  Smile Ne brini - drogiram se sam - semenkama i Coca-colom!
A sto se tice ljudi od pre 2000 godina, pomrli su odavno.
Neki od njih koji su, eto, bili jevreji su rekli "krv Njegova na nas i na nasu decu", ali im je ta recenica, to htenje .... anulirano, oprosteno, izbrisano i 'puj pike ne vazi'! Tako da svaki Hristoliki nema zbog cega "baciti kamen" ni na Jevreje ni na Rimljane. (Ni na bilo koju drugu naciju, grupaciju, pleme, grad, selo, rasu, pol, uzrast....). Jer, ako je Bog oprostio sta su uradili Njegovom Sinu, koji drugi stav bi trebalo da zauzmem ja?!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Neki od njih koji su, eto, bili jevreji su rekli "krv Njegova na nas i na nasu decu", ali im je ta recenica, to htenje .... anulirano, oprosteno, izbrisano i 'puj pike ne vazi'!

Neki od njih koji su, eto, bili Jevreji, bili su Yehoshuah, cije ime su Evropljani iskvarili u "Isus", "Iesous", "Jesus" itd. i njegova majka Miryam, cije ime su Evropljani iskvarili u "Mari[j]a".

Neki od njih koji su, eto, bili Jevreji, bili su ti koje zoves prema grckom "apostolima", i nijedan "apostol" (izaslanik) nije bio nista drugo do Jevrejin.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
Neki od njih koji su, eto, bili jevreji su rekli "krv Njegova na nas i na nasu decu", ali im je ta recenica, to htenje .... anulirano, oprosteno, izbrisano i 'puj pike ne vazi'!

Neki od njih koji su, eto, bili Jevreji, bili su Yehoshuah, cije ime su Evropljani iskvarili u "Isus", "Iesous", "Jesus" itd. i njegova majka Miryam, cije ime su Evropljani iskvarili u "Mari[j]a".

Neki od njih koji su, eto, bili Jevreji, bili su ti koje zoves prema grckom "apostolima", i nijedan "apostol" (izaslanik) nije bio nista drugo do Jevrejin.


Ti JESI u pravu: sveti Apostoli su svi do jednog (koliko ja znam) bili i ostali Jevreji. Cak i sveti Apostol PAvle, premda je imao 'urodjeno' Rimsko drzavljanstvo - covek je bio Jevrej. Dobro si to rekao.
Nisam razumeo kako mislis da su Jevreji bili Yehoshuah. Zasto stavljas znak jednakosti izmedju naroda (ili jednog njegovog dela, koji je glasao kako je glasao) i - Njega?
Takodje nisam razumeo zasto mislis da je Ime Sina Bozijeg 'iskvareno' kada je On bio nazivan i prizivan
Isusom Hristo(so)m?
Imam 2 argumenta da Njemu to nije smetalo: 1) On bi se javio i korigovao to (kao sto se On javio sv. Apostolu Pavlu kada je ovaj iz neznanja progonio Hriscane, npr), i 2) Ni jedan od Hristovih Apostola nije napisao nista protiv 'ne prikladne upotrebe Gospodnjeg Imena', premda su pisali i opominjali u vezi mnogih drugih tema. Ali, ponavljam, moguce je da ja nisam razumeo sta hoces da mi kazes.
E, da; primecujem da si stavljao ... ne znam kako se to kaze, nisam toliko bas computerski 'pismen', ali recimo - jako veliki font za slovo 'J' kod reci 'Jevreji', 'Jevrejin'. Ako ti je zalicilo da ja omalovazavam nesto sto je tebi (i ne samo tebi, vec i drugima; cak i Bogu) bitno i drago - onda sam opet JA omanuo. Dakle, zaista, zaista verujem da su Jevreji izabrani narod (Bog ih je izabrao) i tacka! Ne znam zasto je Bog bas njih izabrao, ali znam da On Zna razlog Svog odabira, i to mi je dovoljno. I znam, citao sam da smo mi Hriscani 'nakalemljeni na njih' i da nam valja da se pazimo kako se ophodimo prema toj svetoj (jer od Boga dolazi) cinjenici.
 
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Pa ovo sto si razumeo -- to dobro,

a ovo sto nisi to je da su rabin Yehoshuah (cije ime je iskvareno u Isus, Jesus itd.)

i mati mu Miryam (cije je ime iskvareno u Mari[j]a)

bili isti ti Jevreji -- a ne npr. Zimbabveanci -- za koje (Jevreje) ti kazes da su navodno "rekli: 'krv njegova na nas i na nasu decu'..."

Dakle da su Jevreji jednako i jedni i drugi. I da je Yehoshuah (cije ime je iskvareno u Isus, Jesus itd.)

uporedio sve ne-Jevreje

-- dakle i sve one koji nisu Jevreji a kasnije ce se pridruziti sledbenicima malog (= "Paulusa") Shaula --

sa psima

(parabola o uzimanju hleba od dece i bacanja psima, na sta ne-Jevrejka kaze "i psi jedu mrve sa stola gospodarevog")
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
Pa ovo sto si razumeo -- to dobro,
a ovo sto nisi to je da su rabin Yehoshuah (cije ime je iskvareno u Isus, Jesus itd.)
i mati mu Miryam (cije je ime iskvareno u Mari[j]a)
bili isti ti Jevreji -- a ne npr. Zimbabveanci -- za koje (Jevreje) ti kazes da su navodno "rekli: 'krv njegova na nas i na nasu decu'..."
Dakle da su Jevreji jednako i jedni i drugi. I da je Yehoshuah (cije ime je iskvareno u Isus, Jesus itd.)
uporedio sve ne-Jevreje -- dakle i sve one koji nisu Jevreji a kasnije ce se pridruziti sledbenicima malog (= "Paulusa") Shaula -- sa psima
(parabola o uzimanju hleba od dece i bacanja psima, na sta ne-Jevrejka kaze "i psi jedu mrve sa stola gospodarevog")
A, to - to je OK; dobro si to rekao . To, da su i Blazena Marija, i Gospod Isus - zaista Jevreji. Ona i po ocu i po majci; On po majci - po Ocu je Bog.
A da je On, Sin Boziji, imao interesantan odnos prema ne-Jevrejima - imao je VRLO. U najmanju ruku - inkluzivan, za razliku od Njegovih savremenika.
Fascinantno mi je da On - Koji Jeste od pocetka i Koji vlada ovim sto mi zovemo 'svet' - tako Milostivo i Blagonaklono reaguje na prakticnu veru ne-Jevreja (npr. Kapetan okupatorske vojske, ili Samarjanke na izvoru).
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520

Nemoj praviti od sebe samog kome(n)diju.

Meni su preci (po majcinom ocu) Britanci, u Kanadi sam ziveo dovoljno dugo da budem drzavljanin iste i bio zvanicni "dostavljac prevodilackih i usluga tumaca vladi" (on the Official List of Providers of Interpretation and Translation Services to the Government of Canada), a trenutno predajem engleski na univerzitetu kao "native speaker".
Ti se ponasas kao da ti je Princ Charly stric, covek koji je sam izjavio da njegovo osoblje
nema pojma sa gramatikom.
U srpskom i engleskom, rec najzad ( engleski - at last ) ili sinonim konacno ( finally ) ,
predstavlja dogadjaj koji se dogodio, posle vremena u kojem smo iscekivali da ce da se dogodi. Obe reci mogu da veoma slikovito opisu osecaj onog koji ih izgovara, (ukoliko znamo o cemu se radi). Recimo, njuska vec duze vreme ceka da dobije posao, i onda
kad je pismo stiglo da ga je dobio, on kaze " Najzad !! " ili " Konacno !! "
Citat: the tralala
srpsko "eventualno" = englesko "possibly" / "might be"
Tu se slazem, i voleo bi da pitam tu osobu koja je imala autoritet da od engleske reci eventually stvori rec koju Srbi koriste umesto " moguce " i " mozda ce biti ".
Citat: the tralala
englesko "potentially" = srpsko "moguce", srpsko "potencijal" = englesko "possibility" (ova rec moze da znaci i drugo na srpskom)
Takodje se slazem, mada je upotreba reci " potential " kod Amerikanca, da bi
Srbi mogli da je shvate kao " moguce ", veoma retka i vezana uglavnom za nesto sto
bi moglo da predstavlja bilo koji vid opasnosti. Posto je koren reci " potent " sto znaci
jak, mocan, silovit, obicno za ono sto je prirodno.
Zato je potencijal mnogo blizi " Potential ", i mi ga bas i kao Amerikanci ( za Kanadjane, nisam siguran, posto ne zivim u Kanadi ) koristimo za nesto sto je veoma razumno i logicno
da ce da se obistini.
Citat: the tralala
color=Blue]Eventually[/color] you might come to understand it.[/size]
[size=11pt]Najzad ces i ti eventualno shvatiti. =
Citat
" Eventually " i " might come to " su razlicite dimenzije, posto " eventually ", kao sto
rekoh Ameri koriste u govoru, kao nesto sto ce da se desi, ili se desilo u proslosti, posle izvesnog vremenskog perioda.
" might come to " , predstavlja mogucnost ili sansu.
Tako da ne mogu da kazem " Sigurno ces mozda shvatiti ", to jest, ja nemogu, ti
u drugu ruku mozes posto si ti " Sheriff "   Smile

" Najzad ces i ti eventualno shvatiti " je recenica koja nema dodirnih
tacaka sa Realnoscu, stvarno nisam siguran odakle crpis hrabrost da nekom popujes, ocigledno je da ni sam nisi svestan o potrebi da
" smanjis Sarana ".
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Negde sam procitao da je Gospod Isus rekao precizno "Lazare izadji", jer da je On rekao samo "Izadji" - svi mrtvi bi ustali!   Smile
S'obzirom da Bog ne daje Sebe (tj. Duha Svoga Svetoga) "na meru" ne cudi me sto je viseci sa Krsta oprostio svima prisutnima, bez obzira na 'veru i naciju', pol i status. S'obzirom da je dao Svoj Zivot "za zivot sveta", ne cudi me da je svojim grandioznim cinom 'pokrio' SVE, u vremenu i prostoru, te tako i mene malo-vernog. S'obzirom da je "seo sa desne strane Oca" - sve je uradjeno sto je trebalo odraditi da mi "udjemo u radost svoga Gospoda(ra)". I sada, On sedi kao Onaj koji je sve neophodno uradio i kao Onaj Koji vlada svetom.
Gospod Isus ? Sveti Duh ? Sveto trojstvo ?
Da li si ti siguran da mozes da dokazes ko je bio Isus iz Nazareta, da li si siguran da mozes da dokazes sta je Sveti Duh, i da li bi mogao da pokusas da nam objasnis sta je
Sveto trojstvo ?
Da li znas sta je Istina ??
Ti si definitivno OK njuska, ali si se nasao u velikoj dubini bez boce kiseonika, tako da ja
iz tvog osecanja vidim samo " mehurice ", nesto sto izleti, prsne i nestane.
U'vatio si se Lazara, ko " pijan plota ", i ne pustas. Zar neznas da je i Isus takodje umro ?
Nemoj mi reci da sam ja prvi koji ti donosi tu tuznu vest.  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)

Nemoj praviti od sebe samog kome(n)diju.

Meni su preci (po majcinom ocu) Britanci, u Kanadi sam ziveo dovoljno dugo da budem drzavljanin iste i bio zvanicni "dostavljac prevodilackih i usluga tumaca vladi" (on the Official List of Providers of Interpretation and Translation Services to the Government of Canada), a trenutno predajem engleski na univerzitetu kao "native speaker".
Ti se ponasas kao da ti je Princ Charly stric, covek koji je sam izjavio da njegovo osoblje
nema pojma sa gramatikom.
U srpskom i engleskom, rec najzad ( engleski - at last ) ili sinonim konacno ( finally ) ,
predstavlja dogadjaj koji se dogodio, posle vremena u kojem smo iscekivali da ce da se dogodi. Obe reci mogu da veoma slikovito opisu osecaj onog koji ih izgovara, (ukoliko znamo o cemu se radi). Recimo, njuska vec duze vreme ceka da dobije posao, i onda
kad je pismo stiglo da ga je dobio, on kaze " Najzad !! " ili " Konacno !! "
Citat: the tralala
srpsko "eventualno" = englesko "possibly" / "might be"
Tu se slazem, i voleo bi da pitam tu osobu koja je imala autoritet da od engleske reci eventually stvori rec koju Srbi koriste umesto " moguce " i " mozda ce biti ".
Citat: the tralala
englesko "potentially" = srpsko "moguce", srpsko "potencijal" = englesko "possibility" (ova rec moze da znaci i drugo na srpskom)
Takodje se slazem, mada je upotreba reci " potential " kod Amerikanca, da bi
Srbi mogli da je shvate kao " moguce ", veoma retka i vezana uglavnom za nesto sto
bi moglo da predstavlja bilo koji vid opasnosti. Posto je koren reci " potent " sto znaci
jak, mocan, silovit, obicno za ono sto je prirodno.
Zato je potencijal mnogo blizi " Potential ", i mi ga bas i kao Amerikanci ( za Kanadjane, nisam siguran, posto ne zivim u Kanadi ) koristimo za nesto sto je veoma razumno i logicno
da ce da se obistini.
Citat: the tralala
color=Blue]Eventually[/color] you might come to understand it.[/size]
Najzad ces i ti eventualno shvatiti. =
Citat
" Eventually " i " might come to " su razlicite dimenzije, posto " eventually ", kao sto
rekoh Ameri koriste u govoru, kao nesto sto ce da se desi, ili se desilo u proslosti, posle izvesnog vremenskog perioda.
" might come to " , predstavlja mogucnost ili sansu.
Tako da ne mogu da kazem " Sigurno ces mozda shvatiti ", to jest, ja nemogu, ti
u drugu ruku mozes posto si ti " Sheriff " bla-bla...

Potpuno je irelevantno sa cime se jedno nepismeno, neuko stvorenje  slaze ili ne.

http://www.websters-dictionary-online.com/ev/eventually.html

Na sredini stranice:

"eventually
Serbo-Croatian
u svoje vreme, najzad (finally, last: at last), konačno (finally, last: at last, ultimately). "



Najzad ce eventualno i ono shvatiti.  =  Eventually it might come to understand it.
« Poslednja izmena: 13. Okt 2005, 07:02:39 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:15:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.139 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.