Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vrh naslov: Srpkinja razotkrila Lensa Armstronga i najveću doping aferu  (Pročitano 2267 puta)
27. Okt 2012, 00:06:26
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Nexus 5
Karijeru Lensa Armstronga, višestrukog osvajača Tur de Fransa, srušila je Betsi Andreu, domaćica iz Mičigena srpskog porekla, koja s ponosom ističe da joj venama teče srpska krv njene „drčne i borbene babe“.


Betsi sa suprugom Frenkom i njihovo troje dece


 Lens Armstrong ponašao se kao mafijaški don. Ili si igrao po njegovim pravilima ili si ispadao iz igre. Da je moj suprug Frenki hteo da radi ono što mu je govorio, i da se dopingovao, mi smo mogli da budemo veoma bogati ljudi. Ali, nama to nije bilo važno. Nismo želeli da živimo u laži - rekla je ekskluzivno za „Blic“ Betsi Andreu (devojačko Kramar).


Ona je bila svedok višegodišnje zloupotrebe nedozvoljenih supstanci pomoću kojih je Lens Armstrong osvajao sve važnije titule u svojoj karijeri. I sama supruga poznatog američkog bicikliste Frenka Andreua, koji je bio najbolji prijatelj i kolega Lensa Armstronga, Betsi je prvi put saznala da se Armstrong dopinguje još 1996. godine. Te godine, Armstrong je bio u bolnici zbog raka testisa. Kako bi mogao da dobije adekvatan medicinski tretman, lekarima je morao da otkrije koje je sve supstance koristio.


Betsi se našla u njegovoj bolničkoj sobi kada je lekarima priznao da je uzimao eritroprotein (EPO), testosteron, hormon rasta i kortizon kako bi poboljšao svoje rezultate.


Lens Armstrong


Za Armstrongovu tajnu nekoliko godina znalo je samo šestoro ljudi. Betsi je, međutim, pomogla da cela priča izađe u javnost.


- Nisam htela da lažem za Armstronga, baš kao ni za svog supruga. Frenki nije želeo da ide Armstrongovim stopama. Jednog dana samo je rekao: “Ovo nisam ja” i odmah nakon toga izbačen je iz Armstrongovog tima - priča Betsi.


Od 2006. godine, Betsi i njen suprug bili su izloženi pretnjama i maltretiranju. Armstrong i ljudi oko njega slali su joj preteće mejlove i SMS-ove u kojima su poručivali da će joj „palicom za bejzbol razbiti glavu“. Armstrong ju je godinama nazivao pogrdnim imenima, govoreći da je ružna i debela.


Poslednjih nekoliko nedelja cela priča je dospela na naslovne strane svetskih medija, kada je Antidoping agencija oduzela Armstrongu sve titule i naložila mu da plati višemilionsku kaznu.


Na konstataciju da je trebalo puno hrabrosti da se suprotstavi dotadašnjem sportskom heroju nacije, Betsi kaže:


- Lako je biti hrabar, ali je teško živeti sa posledicama te hrabrosti.


Betsi Andreu je ćerka srpskog zlatara i Slovakinje. U jednom intervjuu časopisu „Biciklizam“ istakla je:


- Roditelji moje majke potiču iz Slovačke. Sećam se da su mi baba i deda bili predivni ljudi. Otac mi je iz Srbije ( deda je bio Hrvat, a baba Srpkinja). Deda je umro kada je moj tata bio mali, ali iz očevih priča saznala sam da mi je deda bio prijatan i ljubazan čovek, dok mi je baba bila borbena i drčna. Sećam se da je rođaci nisu baš mnogo voleli zbog tih njenih osobina. Zbog toga, mislim da srpska krv dominira mojim venama - rakla je Betsi. 

Izvor: Blic




Trebala je da sjebe ovog govedara koji se puca u dupe cele svoje karijere. Da mi je znati samo da li je njemu nekad radjena analiza?

Al odakle sad da je ovo srpkinja?  Smile Jel to zbog toga sto je druknula slavnog heroja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
citao sam u blicu danas  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.96
Da li postoji jos nesto gde nece nekog srbina/srpkinju naci da je krivac ?  Smile

Sad ispade da su svi u svetu potekli od osobe srpskog porekla
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
Samsung GT-S7580
Citat
Sad ispade da su svi u svetu potekli od osobe srpskog porekla
Него шта..  Smile

А што би она у овој причи била кривац?  Smile

Citat
Da mi je znati samo da li je njemu nekad radjena analiza?
Очигледно није, а како немам појма. Треба срам да му уђе.



IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2178
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 8536.25
sta ti je maler?
covek je zrtvovao sve u zivotu,da postigne maksimume,ostao je cak i bez svojih testisa....sad ostaje i bez titula,i love...jebote malera.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Safari 536.26.14
mob
I-mate 30 Pro
Nekome se opasno zamerio...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Frizider
Gledao sam neku emisiju na Diskaveriju (inace gle cuda uz US Postal glavni sponzor Lensovog tima) gde mu navodno prema analizama misici u nogama manje luce mlecnu kiselinu od normalnog coveka pa se zbog toga manje umara.

Ko tu koga jebe pitanje je. Prvo mi je neverovatno da nikada nije isao na testove, drugo kako jedna tako jaka kuca kao diskaveri moze da prikrije/obmani opusteno svojim nadcovek dokumentarcima.

A sa druge strane svakoj naciji je potreban heroj, pogotovu Amerima koji gaje taj kult jebacamame pa je sasvim logicno da stoji jako velika masinerija iza cele ove zajebancije.......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Safari 536.26.14
mob
I-mate 30 Pro
Tako je to kad covek prestane da slusa...nema izlaza...you can"t just walk away.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Gledao sam neku emisiju na Diskaveriju (inace gle cuda uz US Postal glavni sponzor Lensovog tima) gde mu navodno prema analizama misici u nogama manje luce mlecnu kiselinu od normalnog coveka pa se zbog toga manje umara.
da da sports science emisija gde njihove atlete predstavljaju kao supermene  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Frizider
Nije ta emisija, inace sports science je drkeljao i C. Ronalda..........nisu iskljucivi po pitanju nacionalnosti Smile

Ovo je bas specijal o Lensu, sta vise puno zanimljivih stvari, tipa kako i gde drze gume od bicikli koje koriste na turu (u supi kod nekog matorog, napumpaju se 6 meseci valjda pre i shinu u taj podrum ogranicene vlaznosti pickematerine.......)

Bas je davno bila emisija, negde oko ili posle poslednje pobede na tur d fransu...........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.