Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:41:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anonimnost i privatnost na internetu  (Pročitano 1324 puta)
22. Okt 2012, 21:59:46
Zodijak
Pol
Poruke 2
Browser
Mozilla Firefox 10.0
Razmenio sam dve-tri privatne poruke sa jednim forumasem.  Pitao on mene nesto, ja mu odgovorio.  Posalje on meni juce novu poruku.  A u poruci me pita sto nisam ostavio komentar na nekom sajtu na kojem sam bio pre nekih pola sata.  
Kako je on mogao da zna da sam ja bio na tom sajtu? Da li je uopste moguce da neko prati ''kretanje'' druge osobe po internetu, da vidi koje i u kom trenutku sajtove posecuje? Naravno pod uslovom da ne radi u drzavnom organu ili nekoj firmi koja ima mogucnosti za to.
Ovo je potpuno promenilo moju precepciju interneta kao anonimne sredine, bar sto se tice anonimnosti od privatnih korisnika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Nexus 5
Dovoljno je ukucati anubora forum na google.rs i procesljati prvih 5-6 linkova. Ako koristis isto korisnicko ime, svako moze imati uvida u to gde i sta komentarises.

Takodje, neko moze vrsiti pretragu po tvojoj mail adresi, koja nije skrivena. A sve zavisi i sta si mu u porukama pricao, te da li si mu slao neke fajlove ili on tebi. Postoji mali milion mogucnosti, naveo sam delic onih koje svako moze da uradi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
E pa bas na ta dva foruma imam isto korisnicko ime tako da je mozda na taj nacin i saznao.
Ali me zbunjuje sto ja uopste nisam ostavio komentar na toj temi na kojoj sam bio a on me je pitao zasto nisam ostavio komentar.  Kako je mogao da zna da sam bio na toj temi ako nisam ostavio komentar.

Sta sam mu pricao u porukama?
Nista sto bi moglo da otkruje moj identitet.  Pitao me je neku stvar iz moje struke i ja sam mu odgovorio.  Znaci mogao je samo da sazna cime se bavim, nista vise.

A kako da znam da li mi je mail adresa skrivena ili ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Nexus 5
Kako je mogao da zna da sam bio na toj temi ako nisam ostavio komentar.

Neki forumi imaju mogucnost da prikazuju ko je od clanova na odredjenoj temi. Recimo:



ili




A kako da znam da li mi je mail adresa skrivena ili ne?

Na ovom forumu konkretno ovako:


Svaki forum ima svoja podesavanja. Prvo treba podesiti svoj profil.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:41:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.