Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Napravio sam koncept za emisiju, treba mi pomoć  (Pročitano 9668 puta)
03. Okt 2012, 11:32:47
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
Browser
Chrome 22.0.1229.79
mob
Sendo 
Napravio sam sinopsis za emisiju o japanskoj animaciji i stripu i želim da ga ponudim lokalnim televizijama. Sinopsis (ili eksplikacija izgleda ovako):

1. O Emisiji

Emisija Project Animanga IN!(skraćeno Project am.IN!.) je pre svega zabavno-obrazovnog tipa. Predviđeno trajanje svake emisije je dvadeset i šest minuta. Ona se bavi japanskim stripom(mangom), japanskom animacijom(anime) kao i stvarima na koje utiču. Ovde se pre svega misli na industriju video igara, muzičku i filmsku industriju, i pop kulturu uopšte. Što se tiče japanskog stripa i animacije, bavila bi se istorijom nastanka, tehnikama, najpoznatijim autorima, kako stranim tako i domaćim vestima, festivalima i nagradama, žanrovskim podelama i dr. Emisija je zamišljena kao mešavina naracije i blagog humora, i namenjena je gledaocima uzrasta od 12 do 25 godina.

2. Sinopsis same emisije

2.1. Standardne rubrike

2.1.1 Uvodna špica


Trajanje do minut vremena

Posle uvodnog dela koji traje oko dva minuta

2.1.2 Insert br 1

U ovoj rubrici bi bili puštani inserti(traileri), originalni ili montirani. Uz trailer bi išao OFF od strane voditelja emisije. Takođe bi se u okviru rubrike komentarisala i manga po kome je anime rađen kako bi se dopunilo vreme trajanja rubrike. Ovde napominjem da bi u prvoj emisiji išla prvo tema emisije, a posle nje dva trejlera izmedju kojih bi išao am.IN! World. Razlog ovome je pre svega zato što bi tema prve emisije bila o japanskoj animaciji i stripu uopšte, pa bi bilo bolje da ona bude prva rubrika umesto trejlera. Vreme trajanja rubrike je oko tri minuta.


2.1.3 am.IN Tema

U ovoj rubrici bi išao kratki kolaž koji bi bio u vezi sa temom emisije praćen OFFom. Početna tema emisije bi govorila o osnovnim aspektima japanske animacije i stripa. Pre svega na njihovu povezanost u okviru te industrije, zatim na osnovne karakteristike, da bi se kasnije u njoj govorilo o žanrovskim podelama, istoriji, izdavačkim kućama da bi se posle toga orijentisala na same autore. Napominjem da ovaj redosled može da bude nasumičan radi dinamike i raznovrsnosti.Vreme trajanja bi bilo oko četiri minuta.


2.1.3 Insert br 2

U ovoj rubrici bi se puštao insert kao i u prvoj u trajanju od tri minuta.

2.1.4 am.IN! World

U ovoj rubrici bi se govorilo o uticaju anime i mange u svetu pop kulture. Ovde se misli na muziku, film, video-igre, i sl. Ovde bi se puštali montirani video snimci(uz OFF) iz popularnih video igara na koje je japanska animacija i strip imala uticaja. Takođe bi se puštali trejleri iz filmova na koje je anima i manga takodje imala uticaj kao i na ostatak pop kulture. Vreme trajanja rubrike bi bilo takođe oko tri minuta.

2.1.5 Vesti

U okviru vesti bi se naslovima koji tek izlaze, zatim o festivalima i nagradama, i o drugim informacijama iz oblasti japanskog stripa i animacije. Sve bi ovo bilo praćeno OFFom uz odgovarajuće priloge.Na kraju vesti bi išla top lista najprodavanijih manga i anime naslova. Sama top lista bi sadržala pet mesta, gde bi svaki naslov koji zauzima poziciju bio predstavljen kroz insert u trajanju od najviše pola minuta. Napominjem da su u pitanju dve odvojene liste. Predviđeno trajanje vesti je izmadju šest  i osam minuta.

2.1.6 Muzički spot

Na kraju emisije bi išao muzički spot japanskih bendova koji su muziku promovisali u okviru samih anime serija. Spotovi bi bili u originalnom formatu i njihovo trajanje ne bi trajalo duže od četiri minuta.


2.1.7 Između rubrika

Između rubrika same emisije voditelji bi na šaljiv i duhovit način najavljivali sledeću rubriku. To uključuje kratke skečeve i razne komentare duhovitog tipa. Sam deo bi bio sinhronizovan sa ostatkom emisije zarad popunjavanja prostora.

2.2 Nestandardne rubrike

2.2.1 Gost Emisije


Gosti emisije bi bile ličnosti koje se direktno ili indirektno bave japanskom animacijom i stripom. Ovde se pre svega misli na filmske kritičare, režisere, glumce ali takođe i na strip crtače, ljude iz izdavačkih kuća koje su vezane za strip kao i onih koje su vezane za film, kao i predstavnike raznih udruženja vezanih za japanski strip i animaciju. Razgovor u studiju bi se vodio kao intervju sa mogućnošću da gost bude i narator u okviru rubrike trejler. Navedeno podrazumeva da se sa gostom unapred dogovore i pripreme dijalozi i zajednički odaberu materijali za emitovanje uz razgovor. Ovaj deo emisije može zameniti am.IN! World kako bi se popunio prostor u okviru emisije. Trajanje rubrike je oko tri minuta.

Takođe želim da napomenem da bi moglo doći do tz. SPECIJALA,tj. do emisija posvećenih jednoj temi(bilo da je u pitanju određeni strip, serija , autor, režiser, studio i dr.). Rubrike poput vesti, top lista  bi ostale iste dok bi sve ostale rubrike bile vezane za temu emisije.
  Svaki rubrika je podlozna promenama u zavisnosti od potreba Televizije ili prilikom uvodjenja novih rubrika(tipa Nagradna igra),
  Prava na emisiju su zakonski zaštićena pod rednim brojem 165/08 u Zavodu za intelektualnu svojinu i ja sam jedini vlasnik.

Zanima me da li je ovo dobro stvoren koncept za jednu emisiju od 26 minuta? Treba li nešto da se doda, oduzme iz koncepta ili je ovo samo po sebi u redu. Autorska prava za puštanje trailera (autorskih, koji mogu biti duži ili svojih, u trajanju od minut) su pokrivena međunarodnim zakonom, dok bi se u prilozima koristili kolaži i kratki inserti u OFF naraciji. Sve puštano bi bilo u skladu sa zakonom, i nikakva prava autora ne bi bila prekršena.

Takođe, ako neko radi na televiziji (lokalnoj ili nacionalnoj) i misli da ovakva emisija može biti realizovana, može da mi pošalje PM preko foruma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Ja volim mange i anime, ali mislim da u zemlji Srbiji ne postoji tolika zainteresovanost za tako nesto. Cak i da postoji, nijedna TV stanica ne bi uzela takvu emisiju osim ako je gazda ili urednik programa neko ko bas voli Japan pa zeli tako nesto da prikazuje. Gejmerskih emisija(sto je sam gejming mnogo popularniji) nemas nigde po TV-u pa ti vidi koliko se kod nas isplati predlagati emisiju za mange i anime...

Bolja ideja bi ti bila da pravis youtube video-blog na engleskom pa tako radis emisiju. Ako bi se malo ukljucio i promovisao mislim da bi imao lepu prodju sa tim.

Btw nije los koncept.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.79
mob
Sendo 
Fala na komplimentu. Smile

Što se tiče situacije, znam. Međutim, siguran sam da jedna emisija ovog tipa može da se progura u program, jer je namenjema tinejdž publici. Uz sve to može da stvori novu publiku, pa da se pojavi potreba za otkupom serija, mangi itd. Tako da sve u svemu, mislim da ima priču, i da je moguće realizovati istu. Smile
« Poslednja izmena: 03. Okt 2012, 22:19:47 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
sve je to lepo ali kao sto kaze marko tu emisiju niko ne bi gledao
i nijedna televizija ne bi prihvatila da je snima
ovde nema nijedne gejmerske emisije
imas dobru ideju ali ne mozes nista da uradis s njom

ovo izgleda kao da sam prepisao od marka  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
ово је отприлике исто као што сам и ја у младости мислио да дед метал и експериментални џез слуша гомила људи Smile

а у ствари...цифре заљубљеника у музику џон зорна и најла и љубитеља манги и аниме су отприлике исте...има нас 14 Smile

ипак...срећно са пројектом Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.79
mob
Sendo 
Fala ljudi Smile

Iako ste (u dosta toga) u pravu, mislim da je projekat i dalje ostvariv. Treba naći osobu koja će prepoznati vrednost emisije, i ponuditi gledaocima nešto alternativno. Siguran sam da postoji neko u krugu televizije ko to može. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.79
mob
Sendo 
Jeste, ali oni nemaju kontakt mail ili neki drugi način da dođeš do urednika programa, na samom sajtu. Smile

« Poslednja izmena: 04. Okt 2012, 00:00:42 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Jeste, ali oni nemaju kontakt mail ili neki drugi način da dođeš do urednika programa, na samom sajtu. Smile



Nemaju Smile

Ok onda, daću ti adresu, sprat, br. kancelarije i ime kome da se obratiš Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
Off obrisan...

Drzite se teme, ipak je ovo "Film ~ Pozoriste ~ Televizija" a ne off-topic podforum. Smile

Sve ostalo mozete na pp ili http://forum.burek.com/burek-blablaonica-offtopic-carstvo-b82/ Smile
« Poslednja izmena: 04. Okt 2012, 02:09:47 od pleybeck »
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Да је емисија на енглеском.  Smile

Некад је на РТБ била емисија ''Стрипоманија''!
Супер емсија. Комбинација образовног и играног програма о култури стрипа.

Fala ljudi Smile

Iako ste (u dosta toga) u pravu, mislim da je projekat i dalje ostvariv. Treba naći osobu koja će prepoznati vrednost emisije, i ponuditi gledaocima nešto alternativno. Siguran sam da postoji neko u krugu televizije ko to može. Smile

Пробај са јапанском амбасадом.  Smile
« Poslednja izmena: 04. Okt 2012, 17:42:48 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.