Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:18:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Polaganje B Kategorije  (Pročitano 7316 puta)
28. Sep 2012, 22:03:48
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
odvezao sam 22 casa za B kategoriju, prvih 18 casova sam vozio fiat punto, sad vozim chevrolet matiz.Auto skola je sranje i menjali su mi instruktora.

Imam nekoliko konkretnih pitanja:

1.Da li mogu da se prestrojim iz desne u levu kolovoznu traku (podrazumeva se da je na tom mestu dozvoljeno prestrojavanje, dakle nije puna linija, pesacki prelaz ili raskrsnica) AKO NA 20 metara iza mene ( u levoj traci) imam automobil koji se krece.

to me zanima jer me je prvi instruktor ucio da vozim polako u ovoj situaciji on bi rekao da treba da propustim vozillo, dok drugi instruktor vise gotivi brzu voznju i on bi ovde 1000000% se prestrojio.Jednom sam ja cekao vozilo i on mi je rekao:"Vidis da je 20 metara iza tebe, sta cekas?"

2.Prvo treba da obavim sve POGLEDE pa tek onda palim migavac, jel tako? Ovo se odnosi na prestrojavanje (ne na skretanje).

3.Kad skrecem naprimer desno, ja obicno prvo gledam pesake, prvenstvo prolaza itd, i kada krenem da skrecem u desno, gledam u levu stranu i sukob.Zanima me da li pre nego sto dam migavac za skretanje desno, da li treba da gledam u prednji retrovizor(iznad glave) , bocni (ogledalo) I DA LI TREBA DA GLEDAM PREKO RAMENA ?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
mob
Nokia 
Pa sad zajebani su ti instruktori  Smile nekad ovako nekad onako.... Smile
Ja sam iskreno, mrzeo da idem na casove kada sam polagao, na pocetku mi bilo ok a posle sam to mrzeo iz dna duse, jos sam ja polagao za C kategoriju a nikada pre toga nisam ni seo u kamion a kamoli da sam vozio. Smile

Citat
.Da li mogu da se prestrojim iz desne u levu kolovoznu traku (podrazumeva se da je na tom mestu dozvoljeno prestrojavanje
Sam si dao odgovor na svoje pitanje. Smile Mozes naravno ali moras da procenis kako se onaj iza tebe u toj traci gde zelis da se prestrojis krece.To ces vec sam kroz voznju i iskustvo da naucis. Smile

Citat
.Prvo treba da obavim sve POGLEDE pa tek onda palim migavac, jel tako? Ovo se odnosi na prestrojavanje (ne na skretanje).
Smile
Ja u takvim situacijama prvo dam migavac, pa sve zavisi od situacije ili pogledam bocne retrovizore ili onaj iznad glave nikako se ne okrecem da pogledam preko ramena. Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
1.
Ja koliko znam nema pisano pravilo, vise je to na proceni. A i zavisi od situacije, ako je neka veca deonica blize automobile mozes i propustiti.
2.
Da, na tome instruktori vole da obaraju tj. daju minuse. Ukoliko pre migavca ne procenis situaciju
3.
Jbg tu ti mnogo zavisi od same situacije, prednosti ukoliko je raskrsnica bez semafora...

Doduse ja sam polagao za kamion pa nisam kompetentan kako covek treba da se ponasa za vreme polaganja.  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
1.ne znam  Smile
2.moras dok si njim,mada ja mislim da je to gledanje preko levog ramena glupost  
3.kad skreces udesno gledaj samo levu stranu i pesake
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Victoria Concordia Crescit

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2209
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.79
mob
Nokia e63
1. Sve zavisi od tvoje procene,mozda je bolje jos dok vozis casove da propustis auto pa onda da se prestrojis.
2. Da,prvo svi pogledi pa onda migavac (tako je meni instruktor govorio).
3. Sta znam,po meni to gledanje preko ramena kad skreces desno je bespotrebno,jednio zbog instruktora i pandura na polaganju mozes da pogledas.
IP sačuvana
social share
У срећи се не треба гордити

као ни у несрећи очајавати

и увек треба волети Црвену Звезду!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
mob
Nokia 
Citat
3.kad skreces udesno gledaj samo levu stranu i pesake
Smile
Uvek treba pogledati i levo a i desno,jer,ovakva situacija:
Idem, kolima na posao,ispred mene Bus stoji i ulaze putnici.Ja, krenem u obilazenje Busa jer mi je leva traka cista,nema nikog, medjutim zena se prikljucuju sa parkinga kod zgrada u blizini stanice i gleda samo levo, ne gleda desno jer ona ocekuje da automobil moze doci samo sa njene leve strane ne obraca paznju i ne vidi da sam ja krenuo u obilazenje Busa.Malo je falilo da se spucamo ali srecom sam izbegao sudar.Da smo se sudarili ja bih bio kriv, verovatno, ali strasnije od toga bi bilo, ne daj Boze neka povreda ili nesto jos gore od toga.Zato ja uvek u svakim situacijama gledam i levo i desno, za svaki slucaj. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Jbg ja sam skontao da prica samo za skretanje u desno na raskrsnici...tu su najbitniji pesaci, ako pre toga utvrdis da mozes pristupiti skretanju.  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Jbg ja sam skontao da prica samo za skretanje u desno na raskrsnici...tu su najbitniji pesaci, ako pre toga utvrdis da mozes pristupiti skretanju.  Smile
i ja isto raskrsnica skretanje desno sve cisto  Smile

a sad za takve situacije cudne desavaju se dosta  Smile
« Poslednja izmena: 28. Sep 2012, 22:49:12 od crazy 123 »
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Гробари Нови БеГе

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4919
Zastava Blokovi batice...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.79
mob
Nokia 5800 express mus
Zar vi morate sve po instruktoru?
Razmislite malo,logicno je da prvo pogledate sve oko sebe pa tek onda dajete migavac.

miximup,retrovizore moras da gledas sve,i uvek,i u svakoj situaciji,nemoj da te buni to sto instruktori insistiraju na tome,pa kazes to je zbog voznje nebitno je.Ima nebitnih stvari kod njih stvarno,ali retrovizore obavezno gledaj,i to OBA i UVEK.A preko ramena,zavisi,ipak moras da imas pogled ispred sebe,jeste rizicno,ali moze nekad i da znaci.

Samo opusteno u voznji,bez opterecenja mozga,samo dobro gledaj situaciju,prati sta se desava ne samo sa vozilom ispred tebe,nego i sa 3-4 vozila ispre tog,jer nikad ne znas kad ce neko od njih napred da ukoci naglo,pa ovaj ispred tebe a ti u njega.  Smile

Cane je primerom lepo objasnio,vrlo cesto neduzan vozac najebe,nepaznjom drugoga.
« Poslednja izmena: 30. Sep 2012, 18:40:10 od nikolapfc89 »
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
hvala svima na odgovorima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:18:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.